Pages:
Author

Topic: Adra Gayrimenkul Halka Arz (ADGYO) - page 2. (Read 397 times)

hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
September 27, 2023, 06:31:52 AM
Hocam yoğundum yanımdaki arkadaşlara bile durumdan haberdar edemedim kusura bakmayın. Tavan bozabilir zincir emir koyabilirsiniz demişti tavan hacmi çok azaldığı için bende zincir emirle uğraşmadım direkt olarak sattım birde sahibi zaten borsa konusunda meşhur biri (Cem Okullu) hakkında konuşulanlardan dolayı çok fazla bekletmeyi düşünmüyordum zaten 🙂
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
September 27, 2023, 06:13:03 AM
Bu gün tavan bozma ihtimali vardı bu yönde paylaşım geliyordu. Dünkü kapanışta 30 milyon lot alım beklerken bu sabah 9 milyona düşmüştü sonrasında gün içi 3 milyon lota kadar düşünce tavandan sattım. Ben sattıktan 15-20 dakika sonra tavan bozul ve tabana indi. Halka arzlarda tamamen eşit dağıtım olmadığı için kurumsallar çok daha fazla hisse alıyor haliyle %50-60 kar bir haftada çok çok iyi.

Hiç haber vermiyorsun bari satmadan önce söylesende %10'dan olmasak hocam Cheesy bugün kiracım ile ilgili duruşmam vardı o yüzden pek ilgilenemedim ancak dolar bazlı takip ettiğim hisseleirn çoğu hala düşündüğüm gibi hareket etmeye devam ediyor.

Birde gyo'ların çoğu benzer hareketler yapmış pek değerli proje yok gibi birşey.
hero member
September 27, 2023, 06:06:43 AM
Bu gün tavan bozma ihtimali vardı bu yönde paylaşım geliyordu. Dünkü kapanışta 30 milyon lot alım beklerken bu sabah 9 milyona düşmüştü sonrasında gün içi 3 milyon lota kadar düşünce tavandan sattım. Ben sattıktan 15-20 dakika sonra tavan bozul ve tabana indi. Halka arzlarda tamamen eşit dağıtım olmadığı için kurumsallar çok daha fazla hisse alıyor haliyle %50-60 kar bir haftada çok çok iyi.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
September 27, 2023, 05:49:03 AM
Adra Gayrimenkul günü tavanla açtı ama şuan tavan bozdu ve tavanda duruyor, tavanda bekleyen milyonlarca lot vardı birden yok oldu, demek ki çok güvenmemek lazım tavanda bekleyen lot sayılarına, neyse umarım düzeltir ve kazandırmaya devam eder, son haftalarda iyi kazandıranlardan bir halka arzdı.
legendary
September 22, 2023, 07:10:12 PM
Başka Arzlara da katılmak üzere yolumuza devam ederken halka arzlara olan aşırı talebi hala anlayamıyorum.Küçük balık büyük balığı yemek isterken balinalara yem olacak ondan korkuyorum.Şu an 100-300 lira kazanan küçük yatırımcı borsanın her şeyiyle tanışmak üzere.Eğer bu girdaba katılırlarsa elindeki paralardan olma riskini de taşıyorlar demektir.

Bilmiyorlarsa girmesinler bu kadar basit, şuan para olan tek yer bilgisizler için halka arz gerisi zaten bilenleri yeri, ben şahsen gram anlamadım için bakmıyorum bile borsada noluyor diye, aldığım halka arzlara bakıyorum.
Kimseye bedava ekmek yedirmezler hiç bir yerde ha burası ha kripto.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
September 20, 2023, 07:40:55 AM
Başka Arzlara da katılmak üzere yolumuza devam ederken halka arzlara olan aşırı talebi hala anlayamıyorum.Küçük balık büyük balığı yemek isterken balinalara yem olacak ondan korkuyorum.Şu an 100-300 lira kazanan küçük yatırımcı borsanın her şeyiyle tanışmak üzere.Eğer bu girdaba katılırlarsa elindeki paralardan olma riskini de taşıyorlar demektir.
hero member
Activity: 882
Merit: 879
September 20, 2023, 06:17:51 AM
En sevdiğim hisse türlerinden, bugün işleme başladı 77 TL verdi ilk günden, kazanç olarak bu haftaki bütün halka arzlardan fazla kazanç vereceğini düşünüyorum Adra Gayrimenkul'un.
49.5 Milyon lot tavan da alım bekliyor, inşallah bu haftaki halka arzlar arasından en fazla tavan giden bu olur.
En fazla giden olur mu bilmiyorum çünkü GYO hisseleri genelde çabuk tavandan bozuyor. Bu şirketin en büyük şansı güzel bir zamanda arz olmaları. Şu an inanılmaz bir rağbet var halka arzlara. Bu yüzden bir çok kişi alım giriyor. Muhtemelen 10 tavanı öldürmez diye düşünüyorum. Belki son dönemin en kazançlı halka arzlarının arasına katılabilirler.
legendary
September 20, 2023, 05:26:43 AM
En sevdiğim hisse türlerinden, bugün işleme başladı 77 TL verdi ilk günden, kazanç olarak bu haftaki bütün halka arzlardan fazla kazanç vereceğini düşünüyorum Adra Gayrimenkul'un.
49.5 Milyon lot tavan da alım bekliyor, inşallah bu haftaki halka arzlar arasından en fazla tavan giden bu olur.
hero member
September 17, 2023, 02:38:55 PM
Bir çok kişi banka uygulamalarından işlem yapamadığı için maalesef alamamışlar. Banka problemleri ile uğraşmamak adına daha önce kullandığım aracı kurum üzerinden halka arzlara katılıyorum. Borsadan satış yöntemide olsa hepsi halka arz menüsünde çıkıyor kullanımı daha kolay geldi bana takıldığım konularda da arayıp müşteri temsilcisine soruyorum.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1042
September 16, 2023, 11:30:19 PM
Borsadan satış yöntemiyle halka arz cidden kısıtlı bir sürede gerçekleşiyor ve yoğunluk olmasıda normal, işlem süresini biraz daha uzun tutulabilir saat 11-13 arası 2 saat içinde alım emri göndermek gerekiyor. Normal talep toplama 3 gün borsadan satış sadece 2 gün yani toplamda 4 saatiniz oluyor birde bankalarda sorun yaşarsanız alım emri yollayamayabilirsiniz.

Aynen böyle sorunlar var işte. Kısıtlı alım imkanı konulmazsa da sembolik şekilde paralar dağıtım yapıyor. En azından kısıtlı alım olununca bunun alımını da daha değerli hale getiriyorlar. Bu alımın daha değerli olmasının sebebi de kısıtlı saatler arası alım olması. Bu yüzden neredeyse 800 liralık alım verdi.

Herkes aynı hataya düşmüş hocam artık kısıtlı saatlerdeki işlemleri yapmak gerekiyor özellikle bir kaç bankada yatırım hesabı açmak gerekiyor bir bankada sorun olursa ki ziraatte oldu diye yorumlar vardı diğer bankalardan alım yapılabilir bu arada her halka arza en az 1000 liralık alım girmek lazım ne olur ne olmaz kalan para iade oluyor zaten
hero member
Activity: 1036
Merit: 619
September 16, 2023, 08:12:28 PM
Borsadan satış yöntemiyle halka arz cidden kısıtlı bir sürede gerçekleşiyor ve yoğunluk olmasıda normal, işlem süresini biraz daha uzun tutulabilir saat 11-13 arası 2 saat içinde alım emri göndermek gerekiyor. Normal talep toplama 3 gün borsadan satış sadece 2 gün yani toplamda 4 saatiniz oluyor birde bankalarda sorun yaşarsanız alım emri yollayamayabilirsiniz.

Aynen böyle sorunlar var işte. Kısıtlı alım imkanı konulmazsa da sembolik şekilde paralar dağıtım yapıyor. En azından kısıtlı alım olununca bunun alımını da daha değerli hale getiriyorlar. Bu alımın daha değerli olmasının sebebi de kısıtlı saatler arası alım olması. Bu yüzden neredeyse 800 liralık alım verdi.
hero member
September 16, 2023, 11:19:49 AM
sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Life is so short but wonderful.
September 16, 2023, 11:15:30 AM
34 Lot gelmiş, her zaman yüksek Lot sayıları giriyorum ne olur ne olmaz diye, millet 20-25 arası girmiş fenomenlere uyup çokta iyi oldu benim alım miktarı yükseldi böylelikle.
Millet o fenomenleri dinlemeye devam etsin ki fazladan fazladan alım yapabileyim Smiley
2x yapsa güzel para bırakır, yapacağını da düşünüyorum şuan ki hypeta.

Bankaların uygulamaları çöktüğü için arza katılamamış insanlar olabilir. Özellikle son gün çökmeler daha çok olmuştu. Telegram gruplarında insanlar bu konu hakkında şikayetlerini dile getiriyordu. Halka arzlar biraz para kazandırdığı için herkes birkaç hesap açıp katılıyorlar satışlara. Bir de herkes aynı saatler içinde talep oluşturduğu için sıkışıklık oluyor. Ben bankaların mobil uygulamalarını suçlayamıyorum bu yüzden. Bu gibi anormal durumlarda kapasite artışları söz konusu olabilir. Bir de ADGYO'nun hisse alıp satar gibi alındığını bilmeyenler de olmuştur. Onları da unutmamak gerekir. Bu yüzden beklenenden çok verdi. Ben 38 lot talep etmiştim ne olur ne olmaz diyerek. 34 tane gelmiş.

Halka arzdan elde edecekleri gelirin tamamını yatırımda kullanacaklar. Bu gerçekten çok iyi bir planlama. Normalde gayrimenkul yatırım ortaklığı hisselerine çok sıcak bakmıyorum ama ADGYO istisna olmayı başarabilir benim için.
hero member
September 16, 2023, 05:16:27 AM
son dönemdeki halka arzlara genelde yaklaşık 3 milyon kişi katıldığı için ben de hesaplamalarımı buna göre yapıp ortaya çıkan tutardan biraz daha fazla para gönderiyorum. firmanın ardındaki isim cem okullu diye birisiymiş. kendisi hakkında yazılanlara bakabilirsiniz: https://eksisozluk1923.com/cem-okullu--6754162
Ekşi sözlüğe biraz göz attım ama hakkında pek iyi şeyler görmedim adam bildiğiniz spekülatör. Koskoca büyük şirketler üzerinden bile spekülatif işlemler yapabilecek bir güce sahip birisi kendi hissesinde neler yapmaz ki. Tahmini olarak konuşacağım fiyat biraz çıktıktan sonra ellerindeki bütün malları boşaltacaklar sonra oturup iyice düşmesini bekleyip dipten toplayarak yine uçuracaktır bu tarz kişilerden böyle hamleler beklenir.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
September 16, 2023, 04:13:53 AM
son dönemdeki halka arzlara genelde yaklaşık 3 milyon kişi katıldığı için ben de hesaplamalarımı buna göre yapıp ortaya çıkan tutardan biraz daha fazla para gönderiyorum. firmanın ardındaki isim cem okullu diye birisiymiş. kendisi hakkında yazılanlara bakabilirsiniz: https://eksisozluk1923.com/cem-okullu--6754162
hero member
September 16, 2023, 01:40:57 AM
Toplamda 73,7 milyon lot satılacak oldukça yüksek bir dağıtım bu nedenle fiyatın 2x seviyesine çıkması daha zor olabilir diye düşünüyorum.

Talep yollarken bütçeniz yeterliyse her zaman fazladan alım yollayabilirsiniz, özelliklede değerli şirketlerin 1 lot  fazladan hissesi bile alınsa çok değerli olabiliyor.
legendary
September 15, 2023, 06:09:29 PM
34 Lot gelmiş, her zaman yüksek Lot sayıları giriyorum ne olur ne olmaz diye, millet 20-25 arası girmiş fenomenlere uyup çokta iyi oldu benim alım miktarı yükseldi böylelikle.
Millet o fenomenleri dinlemeye devam etsin ki fazladan fazladan alım yapabileyim Smiley
2x yapsa güzel para bırakır, yapacağını da düşünüyorum şuan ki hypeta.
legendary
September 15, 2023, 04:05:51 PM
Twitterdaki çakalların çoğu kendilerince hesaplamalar yapıyor düşün acaba kaç kişi sizin gibi yaptı belki binlerce insanın 4 lot eksik almasını sağladı bu sayede diğer insanların dahha fazla lot almasını sağlamış oldu. Belki kendiside birkaç lot fazla almak için o tarz paylaşımlar yapıyor kendinizi halka arzlara 1 milyon kişi katılır gibi hesaplayarak katılım sağlarsanız alabileceğiniz en tepeden lotu almış olursunuz.  Malesef bu hisse seneti dağıtımı kripto gibi şeffaf değil kimin ne kadar aldığı tamamen şans daha önceki hisselerin birinde herkese 2 şer tane düştü 300.000 kişiye sadece 1 tane hisse düştü :d saçmalığa bak.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
September 15, 2023, 04:01:40 PM
Talebi çok fazla girmeniz bir şey değiştirmeyecek genel talep durumuna göre hisse alacaksınız. Borsadan satış yöntemi 2 gün üzerinden ve saat 11-13.00 arasında talep gönderiliyor bu saat aralığına dikkat etmeyenler alım zamanını kaçırabilir.
Değiştirir çünkü borsa sayfaları alım yapacak kişi miktari üzerinden hesaplama yapıyorlar ve beni yanılttılar açıkcası.Ben borsa sayfalarında hep 25 lot giriniz olarak gördüğüm için hadi şansımı deneyeyim 30 gireyim dedim fakat daha fazla düşmüş kişi başı.4 lot 4 lottur 2x yaptığı zaman 100 TL kar gidiyor.Tabiki küçük bir meblağ olarak görülebilir ama hisselerin yaklaşık rahatlıkla 2x yaptığını düşünürsek 100 TL kaçmış gibi gözüküyor.
legendary
September 15, 2023, 03:50:21 PM
Ben halka arzların tamamına sanki 1.5 milyon kişi katılır gibi katılıyorum 500 tl yeter diyorlarsa 1000 tl atıyorum birde bu işin en önemli olayı aslında dağıtımın eşit olmaması 1. gün talep edenlerle 2. gün talep edenlere farklı miktarlarda lot gelmesi o yüzden borsada işlem başladığı saatlerde başvuruyorum. Şaka gibi ama  4 lot 4 lottur.

Mesela bu hisseye 1000 tl atmıştım. 250 lira verir dediklerine de 500tl atıyoruum 1 fazla verse yeter.
Pages:
Jump to: