Pages:
Author

Topic: Adra Gayrimenkul Halka Arz (ADGYO) - page 3. (Read 397 times)

hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
September 15, 2023, 03:26:11 PM
Genelde söylenenden biraz daha fazla talep gönderiyorum ne olur ne olmaz diyerek. Toplam 40 adetlik talep göndermiştim 34 adet olarak kısmı alım yapmış oldum.
Sanırım hisseler dağıtıldı bana 30 lot gelmiş ve hisse fiyatının altına düşmüş gibi gözüküyor şuanlık fiyatta.

Hisse alır gibi aldığımız için ve satış fiyatı ise satış henüz başlamadığı için sıfır göründüğünden aldığınız lot kadar - bakiye olarak gözükür ama ilk işlem günü normale döner.

Burada ne kadar yüksek girersen o kadar iyi ozaman anladığım kadarıyla
Talebi çok fazla girmeniz bir şey değiştirmeyecek genel talep durumuna göre hisse alacaksınız. Borsadan satış yöntemi 2 gün üzerinden ve saat 11-13.00 arasında talep gönderiliyor bu saat aralığına dikkat etmeyenler alım zamanını kaçırabilir.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
September 15, 2023, 03:12:48 PM
Borsadan satış yöntemi farkı ile alakalı biraz araştırdım SPK açıklamasını ekledim
Borsada satış yönteminde, halka arz izahnamesi SPK tarafından onaylanmadan önce Borsa tarafından şirketin işlem görme başvurusu görüşülerek birincil piyasada halka arz başvurusunun kabul edilip edilmemesine karar verilmektedir.

Daha detaylı SPK sayfası linki: https://borsaistanbul.com/tr/sayfa/244/satis-yontemleri

Hisse'nin tavan olarak başlaması mı garantileşiyor?

Tavan olması garanti olmuyor yeterli talep olmazsa ilk gün hisse fiyatı arz fiyatının altınada düşebilir.

Sanırım hisseler dağıtıldı bana 30 lot gelmiş ve hisse fiyatının altına düşmüş gibi gözüküyor şuanlık fiyatta.
Bu da ayrı saçmalık tabiki sonradan bu hisse de yürüyecektir ama insanları bir bakıma soğutmak amaçlı yapılan bir satış biçimi diyebiliriz.Burada ne kadar yüksek girersen o kadar iyi ozaman anladığım kadarıyla keşke daha fazla lot talebi girseydim.Ben katılım fazla olur diye 30 girmiştim.

Aynı hataya ben de düştüm ve Telegram sayfalarında söylenen oranlarda alım girdim, keşke girmeseydim en azından 1000 liralık bir alım girseydim, 30 lot geldi bana da ve 4 lot zarardayım, daha az talep edenler varmış 25 talep edenler olmuş, bazı bankalardan alım talep edip alamayanlar bile duydum, garip şeyler dönüyor,
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
September 15, 2023, 01:14:00 PM
Borsadan satış yöntemi farkı ile alakalı biraz araştırdım SPK açıklamasını ekledim
Borsada satış yönteminde, halka arz izahnamesi SPK tarafından onaylanmadan önce Borsa tarafından şirketin işlem görme başvurusu görüşülerek birincil piyasada halka arz başvurusunun kabul edilip edilmemesine karar verilmektedir.

Daha detaylı SPK sayfası linki: https://borsaistanbul.com/tr/sayfa/244/satis-yontemleri

Tavan olması garanti olmuyor yeterli talep olmazsa ilk gün hisse fiyatı arz fiyatının altınada düşebilir.

Bu da ayrı saçmalık tabiki sonradan bu hisse de yürüyecektir ama insanları bir bakıma soğutmak amaçlı yapılan bir satış biçimi diyebiliriz.Burada ne kadar yüksek girersen o kadar iyi ozaman anladığım kadarıyla keşke daha fazla lot talebi girseydim.Ben katılım fazla olur diye 30 girmiştim.
hero member
September 15, 2023, 12:33:57 PM

legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
September 14, 2023, 04:41:42 AM
Hisse alım satımdan direk halka arz fiyatına alım emri giriyoruz değil mi?
22.66 TL'den 30 lotluk alım emri girdim.Direk 30 lotluk alım emri girdiğimizde yine herkese eşit mi dağıtılıyor.Yani kaç lot emir girdiğinin çok da önemi yok sanırsam.Bu hisse alış-satış menüsünden halka arz olmanın tam olarak farkı ne bir de anlamış değilim.Tam olarak ne değişiyor veya ne farkı oluyor.Hisse'nin tavan olarak başlaması mı garantileşiyor?

bir konuda arkadas sana yazmıştı diye hatrlıyorum katılım modeli ile ilgiliydi. buna ben 1000 tl lik girdim. mesele en tavan hisse kadar alabilmek. twwitterda halka arzl ile ilgili başlıkları takip edersen hangisinin nereden başvuracağını hemen görebilirsin. Önemli olan ilk gün başvurmak bazen 2. günde az hisse verdikleri oluyor bugünki başvurrular için annemin yanına gideceğim anne baba ne varsa yardırıcam Cheesy.

Ek hesap olayını çok seviyorum aylık 3-5 kuruş faizle cebimde olmayan parayla katılıyorum.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
September 14, 2023, 04:19:13 AM
Hisse alım satımdan direk halka arz fiyatına alım emri giriyoruz değil mi?
22.66 TL'den 30 lotluk alım emri girdim.Direk 30 lotluk alım emri girdiğimizde yine herkese eşit mi dağıtılıyor.Yani kaç lot emir girdiğinin çok da önemi yok sanırsam.Bu hisse alış-satış menüsünden halka arz olmanın tam olarak farkı ne bir de anlamış değilim.Tam olarak ne değişiyor veya ne farkı oluyor.Hisse'nin tavan olarak başlaması mı garantileşiyor?
hero member
September 08, 2023, 01:04:36 PM
Yeni bir gayri menkul halka arzı daha bizi bekliyor bu şirkete talep ne kadar olur bilemiyorum  tahmini en az 20 hisse dağıtım olur gibi duruyor eğer katılım daha az olursa 50 adete kadar bile çıkabilir çünkü toplam dağıtılacak 73,7 milyon lot yani önceki halka arzlara göre oldukça fazla hisse dağıtımı olacak.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
September 07, 2023, 04:27:53 PM
Merhabalar,

Adra Gayrimenkul 13-14-15 Eylül 2023 tarihlerinde halka arz olacak, talep toplama 3 gün sürecek.

Adra Gayrimenkul hisse fiyatı olarak 22,66 TL'den halka arz olacak.

Halka arz büyüklüğü 1,6 Milyar TL, şirketin %25,09'u halka satışa sunuluyor ve 73,7 Milyon adet hisse satılacak.

Halka Arzdan gelecek paranın kullanılacağı yer;

%100 Gayrimenkul projelerine yapılacak harcama.

Katılmak isteyenler daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirler.
https://www.getmidas.com/midasin-kulaklari/adra-gyo-halka-arzi-hakkinda-bilmen-gereken-her-sey-2023-p-26802

Bol kazançlar.

Yatırım tavsiyesi değildir. Sadece bilgilendirme amaçlıdır.
Pages:
Jump to: