Pages:
Author

Topic: Al-Sat'a yeni başlayacak arkadaşlarım için - page 2. (Read 557 times)

full member
Activity: 490
Merit: 100
guzelce temal hatlarıyla aslında ozetlemissiniz ama benim diyeceğim şey al sat yapmaktan ziyade HODL yapmak daha mantıklı geliyor bana.
member
Activity: 336
Merit: 10
Öncelikle projeyi iyi bilmemeliler ve bu işin riskli olduğunu kaybetme ihtimalinin de bulunduğu gözönünde bulundurmamalılar. Daha sonra al sat yapılacak coinin grafiği iyi analiz edilmeli. Buna göre hamleler yapılmalı.
newbie
Activity: 196
Merit: 0
Al sata başlayacak olan ardakaşlara en büyük öneri piyasa bu haldeyken al satta kazanma imkanı pek yok bulaşmasınlar hatta altcione bile girmeyip sadece btcde pozisyon alabilirler
sr. member
Activity: 2086
Merit: 408
Benim gibi sabırsız insanlar için al sat uygun değil arkadaşlar.Mesela ben 10kdan sattığım bir şey 10.01 k olunca hemen endişeleniyorum ve geri alıp almamak konusunda kararsız kalıyorum eğer benim gibi bir psikolojiye sahipseniz al sattan uzak durun. Cheesy
newbie
Activity: 196
Merit: 0
      Eğer bir altcoin’i düşündüğünüz bir fiyattan rahatlıkla alabiliyorsanız burada bir terslik var diye şüpheci yaklaşmalısınız; çünkü büyük ihtimalle fiyatı daha da düşecektir.

En takıldığım nokta burası. Tam nasıl bu fiyata düştü harika diye atlasam daha da düşüyor. Gerçi güvenilen bir coinse elbet tekrar geri eski değerine kavuşuyor. Ama doğru noktayı yakalamak zor iş
sr. member
Activity: 617
Merit: 250
Al sat yapabilmenin ön koşulu fiyatı dip yapmış coinleri yakalamak bence. Aksi halde ters durumda kalınma olasılkğı yüksek. Al sat yapabilmek için epey tecrübeli ve soğukkanlı olmak ve piyasayı iyi bilmek gerektiğini düşünüyorum. Yine de al sat yapmak isteyen arkadaşlar için güzel içerik olmuş.
member
Activity: 476
Merit: 75
Al sat yapılacak borsa da iyi seçilmeli bazen polo coinleri ile bittrex coinleri arasında hareket farkı bariz oluyor. Polo yeni coinler eklemeye başladı gerçi artık. Satıldı falan belki yeni düzen olur.
member
Activity: 557
Merit: 24
@coindunyasii
merit gönderecektim merit gönderemedim baya iyi bir içerik olmuş. benim al-sata başlayacak arakdaşlara önerim al-sat yapmamalrı çünkü genelde zarar ettiriyor Cheesy
haha 2 haftadır 1 merit yüzünden jr olarak kalmıstım sukur dün member olduk Smiley ama senden merit almış kadar oldum kardeşim
member
Activity: 336
Merit: 17
Al sat yaparken yapılacak en güzel şey yükselişteki bir koine yonelmemek. Çünkü o an pump yemis oluyor ve daha sonra çıktığı yere geri indiriyorlar sizde tepeden aldıysanız vay halinize. Fiyatı - lerde olan bir koin alıp yukarıya satış emri gireceksin keyfine bakacaksın o kadar.
sr. member
Activity: 672
merit gönderecektim merit gönderemedim baya iyi bir içerik olmuş. benim al-sata başlayacak arakdaşlara önerim al-sat yapmamalrı çünkü genelde zarar ettiriyor Cheesy
member
Activity: 110
Merit: 10
Sert düşen fiyattan alım yapmak gerekliliği doğru tespit. Binance gibi büyük hacimli bir borsadan alım yapmak avantajlı. Uygun zamanlarda deniyorum ve aylık faturalarımı ödeyecek kadar bir gelir elde ediyorum. Nakit para her zaman işe yarar.

sr. member
Activity: 714
Birde ne biriktirmek isteniyorsa ona göre portfoy ayarlanmalı örneğin btc biriktirmekse amaç biraz dolar da kalmak gerekebilir. Ancak bir altcone odaklanıldıysa o projenin dolar kapısı olsa dahi dolar tutmaya gerek yok, btc ile trade yapılabilir.
copper member
Activity: 1274
Merit: 555
https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site
Coinlere yatırdığınız para kadar ekstrada nakit tutmalısınız. Düşüşlerde zararı en aza indirmek ve yükseliş başlayınca daha fazla kazanmanızı sağlayan altın kurallardan biridir nakit bekletmek. Tek coine yatırım yapan zaten ilk düşüşte piyasadan tekmeyi yer, wasted olur.
sr. member
Activity: 476
Merit: 257
1. ve en altın kural;

satoshi bazlı tepede olan coinleri satin, satoshi bazli dipte olan coinleri satin alin

2. kendi zinciri olanlara yönelin
3. hint vb ülkelerin coinlerine bulaşmayin
sr. member
Activity: 826
Merit: 296
Alım-satım için 2 ay geçsin demek de doğru değil.Alım için şu an iyi seviye gözüküyor.2-3 ay sonra satma zamanı.Piyasa hep aşağı giderse zaten yapacak bir şey yok.Her türlü zarar.Bu piyasada dip gördüğünde riski alıp girmek lazım.Tabi hepsi ile değil azar azar.Düştükçe maliyeti azaltmak gerekir.Sonra bekleyeceksin.2 ay güzel bir kar gördüm mü arkana bile bakmayacaksın.
full member
Activity: 616
Merit: 108
Al sat yapacak arkadaşlar MA, EMA, Macd, Rsi ve Fibonocci öğrenerek işe başlayabilirler.
Youtube da görsel dersler var ve mutlaka tradingview kullanın.
full member
Activity: 463
Merit: 107
Al sat önceden de riskliydi şimdi de riskli anında %500 lerde olanlar %50 lere inerkeni de gördük. Gerçekten uzun vade yapın yaslanın başınız ağrımasın dili yanmış biri olarak kesinlikle girmemenizi öneririm.
member
Activity: 406
Merit: 11
şu piyasada al sat yapan adam ya yürek yemiştir ya da işinin erbabıbıdır. piyasalar sürekli düşüyor ve alım satım fırsatlarını kestirmek çok güç. terste kalıp onca emeğın heba olması saniyelik hataya bakıyor.ancak herşey daha güzel olacak şu birkaç ay geçsinde çok güzel alım satım fırsatları doğacaktır.
sr. member
Activity: 434
Al sata yeni başlayacak arkadaşlara tek önerim acele etmemeleri yönünde olur, çünkü bu iş sabır işi bir de önce piyasayı iyice öğrendikten sonra bu işe başlamamalılar.
hero member
Activity: 678
Merit: 1000
acele etmeyin. dipten satip tepeden almayın. sırf tepeden satacam diye çok beklemeyin eldekinden de olabilirsiniz. kar sizi tatmin ediyorsa direk çıkın. azla yetinmeyi bilin.
Pages:
Jump to: