Pages:
Author

Topic: Altcoin nasıl yapılır? - page 2. (Read 705 times)

member
Activity: 560
Merit: 12
March 10, 2018, 05:13:58 PM
Ethereum tabanlı bir token oluşturup bir proje oluşturmak istiyordum. Ama solidity dilini bilen pek yazılımcı bulamadım.
sr. member
Activity: 420
Merit: 250
March 10, 2018, 03:15:09 PM
Waves üzerinden basitçe coin üretebilirsiniz istediğiniz miktarda yanlış hatırlamıyorsam. Çıkarttıktan sonra kullanım amacı, proje, ekip ve roadmap olmazsa o coin 1 milyar adet olsada değeri 0 olur. Çok fazla heveslenmeyin yani coin basmaya
jr. member
Activity: 98
Merit: 1
WWW.OAX.ORG - MARKET INTEGRATION PLATFORM
March 10, 2018, 03:01:33 PM
Ciddi anlamda bir projenizin olması lazım. Projesiz, plansız sadece oldu da bitti demek ile yapılacak ise, o blokchain olmaz. olsa olsa SaadetChain olur. Sırf yapmak için yapacaksanız da, Waves platformunu tercih edin. Yanlış hatırlamıyorsam 1 dakika bile sürmüyor.
full member
Activity: 264
Merit: 100
March 10, 2018, 02:19:51 PM
Ben de bi ara bunu çok düşündüm adam akıllı bi altcoin yapıyım diye hatta erc20 sistemi ile yapmak da kolaymış bu işi bilen bi kaç arkadasım var en kolayının o olduğunu söylediler ama piyasa yeni coin dolu ne kadar sansım olur bilmiyorum
jr. member
Activity: 56
Merit: 10
March 10, 2018, 10:33:03 AM
artık pahalı asıc işlemcileri olmayanlar bitcoin madencilik işine başlamak için çok geç kaldılar ama alternatif dijital para birimlerinin birçoğu hla evdeki bilgisayarınızla madencilik için çok uygun
member
Activity: 297
March 10, 2018, 10:10:31 AM
Ya arkadaşlar ne var yani birsürü AirDrop coin çıkardılar. ebtc den parayı götürdüler. Bizde çakalım böyle birşey ethereum tabanlı tutarsa para kazanırız tutmazsa silinir gider. Arkadaşa hak veriyorum iyi fikir basit bir şekilde epey gibi bişey çıkaralım. EthereumPay ethereum tabanlı ödeme sistemi olsun adında.
ne demek tutarsa tutmasa ya  sana az birsey yatirim yapmisi birileri var ise tutmasa sende yolmu alacan ?
FBI  bu tur token lerin uzerinde cok duruyor gote semsiye koyuyor haberin olsun
bu is akca kaleli telefon dolandiricilarin isine benzemiyor token yapmak kolay  ama dolandirilcik tespit edilirse gote giren nanay
siki tedbir olmadigini sanama gozetelnemedigini sanma
galacakta bir gun galacak o gelecek bizik diyen turk koin var Smiley
full member
Activity: 672
December 10, 2017, 03:51:16 PM
Bunun için sağlam bir ekibe ihtiyacın olacak, solidity'den anlayan photoshop bilen ingilizce bilen front end bilen back end bilen medya hesaplarını yönetecek, yatırımcıyla iletişime geçecek.
en az bilgili 5-6 kişi lazım gibi duruyor
member
Activity: 215
Merit: 13
November 09, 2017, 06:13:45 AM
waves platformunda 2 dakkada çok ucuza altcoin basabilirsin.
member
Activity: 75
Merit: 11
November 09, 2017, 02:22:37 AM
Projelerini böyle ulu orta paylaşırsan elbette bir yapan olacaktır. Smiley . Ama Türkiye de o dediğin biraz zor. Zira hala bankalar Bincoin e bırakın sıcak bakmayı bakmıyorlar bile. Bir iki seminer ve eğitim toplantısı yapan bankalar vardı ama onlar da öyle bir hava estirdiler ki sanki bir virüs , bir güvenlik tehlikesi Smiley . Hoş onlar için bayağı tehlikeli koltukları sallanıyor resmen.

Zaten tam bir proje değil ki(Çok orijinal bi' fikir de değil.). O saydığım token kartlarla fikir olarak aynı olmasın, aralarından sıyrılsın diye lokal olarak Türkiye örneği verdim. Dediğin gibi Türkiye'de o biraz zor şimdilik. Nerden baksan imkansıza yakın.
member
Activity: 448
November 09, 2017, 02:08:25 AM
Açıkçası çok düşünmedim. Aklımda Türkiye'de geçerli olacak bir debit/prepaid kart yapılabilir. Kripto-parabirimi kullanan banka hesabına ihtiyaç duymayan hatta yerli ödeme seçeneği TROY'un olduğu bir debit/prepaid kart mesela. BitPay, Shift, TenX Pay mantığında ama Türkiye'ye uyarlanmış halde. Tabi global bir ürün olmaz orası ayrı konu. Bir de Türkiye'de kripto-parabirimiyle ilgilenen kaç kişi var ki? O da biraz hayal kırıklığına uğratıyor insanı Cheesy

Projelerini böyle ulu orta paylaşırsan elbette bir yapan olacaktır. Smiley . Ama Türkiye de o dediğin biraz zor. Zira hala bankalar Bincoin e bırakın sıcak bakmayı bakmıyorlar bile. Bir iki seminer ve eğitim toplantısı yapan bankalar vardı ama onlar da öyle bir hava estirdiler ki sanki bir virüs , bir güvenlik tehlikesi Smiley . Hoş onlar için bayağı tehlikeli koltukları sallanıyor resmen.
full member
Activity: 350
Merit: 108
The World’s First Blockchain Core
November 08, 2017, 06:02:00 PM
Herhangi birisi dakikalar icinde altcoin yapabilir zaten varlarda sadece isimden ibaret bircok coin var putin coin theresa may coin gibi Smiley
full member
Activity: 252
November 08, 2017, 05:17:08 PM
ethereum-waves gibi platformlardan onların blockchain'ini kullanarak coin yaratman en akıllıcası olur. öbür türlü harcadığın vakte değeceğini sanmıyorum
hero member
Activity: 686
Merit: 501
Blockchain Just Entered The Real World
November 08, 2017, 05:05:54 PM
En basit yolu gir waves platforma kendi assetini çıkar kullan mis gibi en basit yol bu istediğin miktarda basabilirsin

Aynen bu yolla TR piyasasından para toplamaya çalışan bir tayfa var. Onlar gibi yapabilirsin. İş tamamen yandaş bulmada bitiyor. Smiley
Maliyeti sadece 1 Waves. Hiçbir teknik altyapın olması da gerekmiyor.
sr. member
Activity: 798
Merit: 260
November 08, 2017, 04:56:35 PM
En basit yolu gir waves platforma kendi assetini çıkar kullan mis gibi en basit yol bu istediğin miktarda basabilirsin
full member
Activity: 196
Merit: 104
🤖UBEX.COM 🤖
November 08, 2017, 11:03:25 AM
Ya arkadaşlar ne var yani birsürü AirDrop coin çıkardılar. ebtc den parayı götürdüler. Bizde çakalım böyle birşey ethereum tabanlı tutarsa para kazanırız tutmazsa silinir gider. Arkadaşa hak veriyorum iyi fikir basit bir şekilde epey gibi bişey çıkaralım. EthereumPay ethereum tabanlı ödeme sistemi olsun adında.
full member
Activity: 224
November 08, 2017, 10:24:21 AM
Hocam yapsanız bile tutabileceğini pek sanmıyorum sadece Türkiye içinde olacaksa. Zaten kaç kişini haberi vardırki kripto para sektöründen. Global falan olursa oda proje ve ekip sağlamsa tutunabilirsiniz. Başka türlü zorlu olur gibi duruyor.
sr. member
Activity: 784
Merit: 425
November 08, 2017, 09:04:21 AM
full member
Activity: 728
Merit: 151
November 08, 2017, 09:00:10 AM
lafım meclisten dışarı konudaki arkadaşlar alınmasın ama bi gün bu token coin olayını titan saadet zinciri kenan gibi tipler keşfedecek...ve o zaman devletin engelleyemeceği durduramayacağı bir dolandırma furyası başlayacak..(yeni ethereum dark vakaları yaşanacak Cheesy ) bu işler bizim ülkemizde ne kadar az bilinirse gariban zengin olma hayalleri ile tutuşan vatandaşlarımız için o kadar iyi  Grin

ama ne demişler değişmeyen tek şey değişim...bu değişim ve EVRİM eninde sonunda hepimizi içine alacak  Grin önemli olan eğitimli olabilmek geleceğe açık ve hazır olabilmek...bu noktada iş dönüp dolaşıp eğitim kalitesine geliyor ..o da malum.. Cheesy

he bu arada 6 ay 1 sene sonra

www.ciftlikbank.com bununla ilgili çok feci haberler duyabiliriz  Grin millet arabasını evini satıp buna yatırıyor ne için ? 1 yılda x2 için  Cheesy Cheesy
member
Activity: 75
Merit: 11
November 08, 2017, 08:26:08 AM
Sorduğum soruyu düşününce karşılığında basit bir şey çıkmayacağını şimdi anladım Cheesy Tamamen meraktan sordum. Projem olduğu veya uluslararası tokenlardan pay kapmak istediğim için değil. Zaten belirttiğim gibi Türkiye'ye odaklanmış, çok içine kapanık bir proje olurdu. Uluslararası tokenlardan örnek olarak bahsettim. Genel kavramları ve nasıl yapıldığına dair bilgi sahibi olmak için böyle bir konu açmıştım.
Bir de şu da var. Her gün binbir çeşit airdrop yapılıyor yeni altcoinler çıkartılıyor. Çoğu batıyor veya scam. Ama yine de çıkartıyorlar. Başarılı ya da başarısız Türk altcoini/tokenı şimdiye kadar görmedim. Zaten adam akıllı bir şey yapılsa, reklamı kolaylıkla yapılır.

Erc20 altyapısında token yapmak o kadar kolay ki.Bunu yapan bir kaç site var cüzzi bir miktarda onun ürettiği tokeni alıp gönderiyorsun hesaplarına sana bir contract adresi veriyor o adresle beraber tokeni oluşturabiliyorsun. Amaç bence tokeni oluşturmak , tokenden sonrası ne olacak içindeki kodlamalar nasıl olacak. Ve hedefin ne? Türklerden emin ol anlattığım sayede token üretenler var ama amacı bir airdrop yapıyım spam olmasın diye de 0.002 eth istiyim milletten 5-6 eth yapıp kaçıyım. Çoğu airdropdan gelen tokenler böyle. Yine de incelemek istersen linkleri veriyorum aşağıda.

https://www.minereum.com/

Yani bu kadar basit, ilginç. Peki oluşturulan bu tokenı borsalara nasıl sokuyorlar? Etherdelta falan değil de bittrex gibi büyük borsalara vs. Tabi önce bir hacmi olması lazım sanırsam Cheesy
sr. member
Activity: 1470
Merit: 449
November 08, 2017, 07:36:51 AM
Sorduğum soruyu düşününce karşılığında basit bir şey çıkmayacağını şimdi anladım Cheesy Tamamen meraktan sordum. Projem olduğu veya uluslararası tokenlardan pay kapmak istediğim için değil. Zaten belirttiğim gibi Türkiye'ye odaklanmış, çok içine kapanık bir proje olurdu. Uluslararası tokenlardan örnek olarak bahsettim. Genel kavramları ve nasıl yapıldığına dair bilgi sahibi olmak için böyle bir konu açmıştım.
Bir de şu da var. Her gün binbir çeşit airdrop yapılıyor yeni altcoinler çıkartılıyor. Çoğu batıyor veya scam. Ama yine de çıkartıyorlar. Başarılı ya da başarısız Türk altcoini/tokenı şimdiye kadar görmedim. Zaten adam akıllı bir şey yapılsa, reklamı kolaylıkla yapılır.

Erc20 altyapısında token yapmak o kadar kolay ki.Bunu yapan bir kaç site var cüzzi bir miktarda onun ürettiği tokeni alıp gönderiyorsun hesaplarına sana bir contract adresi veriyor o adresle beraber tokeni oluşturabiliyorsun. Amaç bence tokeni oluşturmak , tokenden sonrası ne olacak içindeki kodlamalar nasıl olacak. Ve hedefin ne? Türklerden emin ol anlattığım sayede token üretenler var ama amacı bir airdrop yapıyım spam olmasın diye de 0.002 eth istiyim milletten 5-6 eth yapıp kaçıyım. Çoğu airdropdan gelen tokenler böyle. Yine de incelemek istersen linkleri veriyorum aşağıda.

https://www.minereum.com/

Pages:
Jump to: