Pages:
Author

Topic: Altcoin nasıl yapılır? - page 3. (Read 705 times)

member
Activity: 75
Merit: 11
November 07, 2017, 07:50:35 PM
Sorduğum soruyu düşününce karşılığında basit bir şey çıkmayacağını şimdi anladım Cheesy Tamamen meraktan sordum. Projem olduğu veya uluslararası tokenlardan pay kapmak istediğim için değil. Zaten belirttiğim gibi Türkiye'ye odaklanmış, çok içine kapanık bir proje olurdu. Uluslararası tokenlardan örnek olarak bahsettim. Genel kavramları ve nasıl yapıldığına dair bilgi sahibi olmak için böyle bir konu açmıştım.
Bir de şu da var. Her gün binbir çeşit airdrop yapılıyor yeni altcoinler çıkartılıyor. Çoğu batıyor veya scam. Ama yine de çıkartıyorlar. Başarılı ya da başarısız Türk altcoini/tokenı şimdiye kadar görmedim. Zaten adam akıllı bir şey yapılsa, reklamı kolaylıkla yapılır.
sr. member
Activity: 812
Merit: 262
November 07, 2017, 07:43:22 PM
naıl yapılacağını bilmediğin bir şey ile token yapıp birde uluslarası tokenler den paymı kapmaya çalışıyorsun
member
November 07, 2017, 07:39:05 PM
Açıkçası çok düşünmedim. Aklımda Türkiye'de geçerli olacak bir debit/prepaid kart yapılabilir. Kripto-parabirimi kullanan banka hesabına ihtiyaç duymayan hatta yerli ödeme seçeneği TROY'un olduğu bir debit/prepaid kart mesela. BitPay, Shift, TenX Pay mantığında ama Türkiye'ye uyarlanmış halde. Tabi global bir ürün olmaz orası ayrı konu. Bir de Türkiye'de kripto-parabirimiyle ilgilenen kaç kişi var ki? O da biraz hayal kırıklığına uğratıyor insanı Cheesy
full member
Activity: 322
Merit: 100
November 07, 2017, 07:27:57 PM
Ne tarz bir şey yapmak istediğine bağlı. Akıllı kontratlar sayesinde Ethereum tabanlı token çıkartabilirsin. Github kodlarını alarak Bitcoin forklayıp yeni bir coin oluşturabilirsin. En ileri seviyede sıfırdan blokzincir yazabilirsin. İstediğin algoritmada hazır coin üretebileceğin siteler de mevcut. Önce şuna cevap vermelisin: Çıkartacağın altcoinin amacı ne olacak?
member
November 07, 2017, 11:06:31 AM
Altcoin nasıl oluşturulur? Bunun için ne kadar bi' yatırım yapmak gerekir? Teknik kısmı nasıl yapılıyor? Bilgisi olan var mı?
Pages:
Jump to: