Pages:
Author

Topic: Altcoinlerin çöküşü kalıcı mı ? - page 4. (Read 5981 times)

legendary
Activity: 2072
Merit: 1138
August 14, 2017, 12:19:22 PM
btc düşsün demiyoruz ki yahu azıcık soluk alsın bizde kendimize gelelim

Hocam beni yanlış anladın sanırım. Ben btc düşsün demiyorum elbette artsın btc fiyatı ama elimdeki btc sayısı da artsın diyorum. Altcoine girmenin mantığından bahsediyorum. Yoksa hepimiz bliiyoruz ki btc fiyat olarak istikrarlı artacak oturup bekleriz ama arada iniş çıkışlardan faydalanıp btc sayımızı arttırmaya çalışıyoruz. Altcoine girmek riziko onun da bir getirisi olmalı diyorum götürüyorsa zarardasın demektir. İsterse 1 milyon dolar olsun btc beni ilgilendirmez elimdeki btc sayısı arttı mı düştü mü? düştüyse zarardır öyle altcoin de olmaz olsun  Cheesy
Ethereum ile salata mı yapacam ya da ripple'ı menemene mi kıracam bana ne faydası var neo'nun gazı doğalgazımı ödemez. Tek gerçek var bu piyasada (sanal da olsa) beeteeeceee
full member
Activity: 756
Merit: 104
August 14, 2017, 11:06:48 AM
btc düşsün demiyoruz ki yahu azıcık soluk alsın bizde kendimize gelelim
legendary
August 14, 2017, 11:00:25 AM
Hocam bin defa dedik altcoine niye girilir sen alış yazarken niye alış yazarsın borsada altcoine?Huh BTC artsın diye değil mi yoksa hangi aklı evvel btc sayısını düşürmek için altcoine girer!!!!
sr. member
Activity: 784
Merit: 425
August 14, 2017, 10:56:13 AM
Şu başlığın altına Altcoinler çökmedi ki yea nereden çıkardın diyenler arkasından da bu söze destek çıkanlar olmuş Smiley yaw cidden komik bir milletiz. Adam parasal olarak altcoinlerin karşılığına bakarak zarar kar hesabı yapıyor. 2 ay önce senin elinde 0.5 btclik bir portföy varken şu anda 0.25 varsa kusura bakma da bu bal gibi çöküşdür, zarardır kendini bununla teselli etmen çok komik cidden Cheesy. Eğer altcoine girmemiş de btc'de kalmış olsaydın çökmedi ki bak param hala aynı duruyor demek yerine oha 3000 tl param vardı 7000 tl param oldu derdin. Ha bu bir son mu evet değil muhtemelen alt coin piyasaları toparlanacaktır ama bu bal gibi çöküştür.
Hocam o ne ki "yaaa bakın düştü ama dolar bazında kârdayız" diyip satoshileri iç eden coinleri öven de var. Btc'nin başarısını coinin başarısı gibi sunan bir kafa maalesef! Madem öyle btc'de dururdum ben niye risk alıp altcoine giriyorum, btc'mi arttırmak için.

BTC'nin fiyatını Temmuz başına göre neredeyse ikiye katladığı şu dönemde, yine Temmuz başında açılmış, tamamlanmış bir projenin dolar bazında ico fiyatı dolaylarında olması normal. Yatırımcıların eyilimi bu düzeylere tekabül ettiriyor çünkü. Çoğu huge projenin dolar bazında ico fiyatı altında seyrettiği ve toparlanamadığı şu dönemde bu olaya "token başarısı" diyebiliriz.

Ooo hocam sen çok yanlış gelmişsin Cheesy, Burada herkesin unuttuğu çok açık bir nokta var, ben şu anda bitcoinin parasal karşılığına bakmıyorum bitcoini bir birikim enstrumanı olarak görüyorum herkes gibi, yani bitcoin 5000 $ olmuş 50 $ olmuş beni şu anda pek ilgilendirmiyor benim tek amacım bitcoin bazında yatırımımı arttırmak, ama sen diyorsun ki bir altcoin parasal olarak değer kaybetmemiş aynı yerde kalmış ise (ki öyle de değil) bu bir başarıdır. Hayır değildir arkadaşım, ben masaya 10 tane bardak koyduysam ve bu bardakların 5'i kırıldıysa bardağın fiyatının artmış olması ve benim o bardakları gidip satarak kendimi tatmin etmem doğru değil, 5 bardak kırıldı gitti diğer 5 tanesini sattığımda 10 bardağı alırken harcadığım parayı geri almış olsam ne olmasam ne? buna halk dilinde sıfıra sıfır elde var sıfır deniyor bu yatırım değil bildiğin gereksiz riziko.

Altcoinler toparlanır mutlaka toparlanmazsa yazık oldu hepimize ne diyelim ummaktan başka bir şey gelmez elimizden.

mantık doğru sayılmaz ki zaten btc ile yarışacak bir coin olsa zaten azım açık kalcak. sen btc ile almıyorsun btc dolar karşılığıyla alıyorsun. btc sattığında eline dolar geçiyor. (şuan için genel olarak bu)
sende tezos örn verelim gönderdğin btc karşılığı 0,4 cent btc 3000 dolardı btc 100000 dolar olduğunda tezos 1 dolar olsa sen zarar ettim mi diceksin.yada 1 milyon doalr oldu btc tezos 10 dolar ozman niye altcoin alıyorsun ki.  ben eth dolar olarak aldığımda sattığım bana borsa btc veriyor. ozman zarardamı olcam kardamı. sen yatırdığın paradan düşünmen daha doğru şahsi fikrim
hero member
Activity: 1008
Merit: 533
August 14, 2017, 10:48:31 AM
Bence ilk fırsatta çıkış başlayacaktır. Geçen hafta başlıyordu ama btc fırsat vermedi. İnsanlar BTC yi pahalı altcoinleri ucuz gördüklerinde para akışı altcoinlere kayacaktır.
full member
August 14, 2017, 10:41:40 AM
Toplanacağına inanmak istiyorum. BTC artık durulması lazım düşüş yada çıkış yine olumsuz etkiler bence sadece durmalı
full member
Activity: 602
Merit: 122
August 14, 2017, 03:23:05 AM
Şu başlığın altına Altcoinler çökmedi ki yea nereden çıkardın diyenler arkasından da bu söze destek çıkanlar olmuş Smiley yaw cidden komik bir milletiz. Adam parasal olarak altcoinlerin karşılığına bakarak zarar kar hesabı yapıyor. 2 ay önce senin elinde 0.5 btclik bir portföy varken şu anda 0.25 varsa kusura bakma da bu bal gibi çöküşdür, zarardır kendini bununla teselli etmen çok komik cidden Cheesy. Eğer altcoine girmemiş de btc'de kalmış olsaydın çökmedi ki bak param hala aynı duruyor demek yerine oha 3000 tl param vardı 7000 tl param oldu derdin. Ha bu bir son mu evet değil muhtemelen alt coin piyasaları toparlanacaktır ama bu bal gibi çöküştür.
Hocam o ne ki "yaaa bakın düştü ama dolar bazında kârdayız" diyip satoshileri iç eden coinleri öven de var. Btc'nin başarısını coinin başarısı gibi sunan bir kafa maalesef! Madem öyle btc'de dururdum ben niye risk alıp altcoine giriyorum, btc'mi arttırmak için.

BTC'nin fiyatını Temmuz başına göre neredeyse ikiye katladığı şu dönemde, yine Temmuz başında açılmış, tamamlanmış bir projenin dolar bazında ico fiyatı dolaylarında olması normal. Yatırımcıların eyilimi bu düzeylere tekabül ettiriyor çünkü. Çoğu huge projenin dolar bazında ico fiyatı altında seyrettiği ve toparlanamadığı şu dönemde bu olaya "token başarısı" diyebiliriz.

Ooo hocam sen çok yanlış gelmişsin Cheesy, Burada herkesin unuttuğu çok açık bir nokta var, ben şu anda bitcoinin parasal karşılığına bakmıyorum bitcoini bir birikim enstrumanı olarak görüyorum herkes gibi, yani bitcoin 5000 $ olmuş 50 $ olmuş beni şu anda pek ilgilendirmiyor benim tek amacım bitcoin bazında yatırımımı arttırmak, ama sen diyorsun ki bir altcoin parasal olarak değer kaybetmemiş aynı yerde kalmış ise (ki öyle de değil) bu bir başarıdır. Hayır değildir arkadaşım, ben masaya 10 tane bardak koyduysam ve bu bardakların 5'i kırıldıysa bardağın fiyatının artmış olması ve benim o bardakları gidip satarak kendimi tatmin etmem doğru değil, 5 bardak kırıldı gitti diğer 5 tanesini sattığımda 10 bardağı alırken harcadığım parayı geri almış olsam ne olmasam ne? buna halk dilinde sıfıra sıfır elde var sıfır deniyor bu yatırım değil bildiğin gereksiz riziko.

Altcoinler toparlanır mutlaka toparlanmazsa yazık oldu hepimize ne diyelim ummaktan başka bir şey gelmez elimizden.
legendary
August 14, 2017, 02:44:50 AM

Arkadaşım bak diğer tarafa yırtık don obama falan filan yazmışsın gene tartışma çıkmasın diye yazmadım oraya. Bu bir...
İkincisi de gayet basit birşey soruyorum altcoine neden girilir: Sadece ama sadece BTC arttırmak için! yoksa projesi teknolojisi cartı curtu beni ilgilendirmez. Gir bak borsalara sadece rakamlar vardır alış-satış-en düşük-en yüksek vs...BTC'm artarsa benim için iyidir azalırsa kötüdür bu kadar basit! Kelime oyunlarına gerek yok.
full member
Activity: 266
Merit: 242
August 14, 2017, 02:40:22 AM
valla dolar olarak bakarsanız olmaz şimdi benım 84 den aldıgım etc 34 olmuş elimdeki 1 btc duşmuş 0.4 e ama dolar olarak aynı kalmıs
bunlar hıkaye yarın sabah kalkar bakarız btc 2000 dolara düşmüş elındekı altcoın için neyse hala zarar da degılım dıyebılecekmısın
doları gormeyın beyler sureklı satoshi bazlı bakın ve su an hepımızın azına ettıler
hero member
Activity: 868
Merit: 1003
August 14, 2017, 02:31:31 AM

legendary
August 14, 2017, 02:13:13 AM
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
August 14, 2017, 02:04:57 AM
bitcoinin son zamanlarda artıp azalması altcoini de etkiledi tabi ki. Özellikler son bir iki ayda TL bazında değerinin yarıya inmesi ve ardından yaklaşık 1.5 katına çıkması altcoinler için de dengelerin değişmesine sebep oluyor. Herkes btc ye yüklenince altcoinler için büyük hüsran oluyor. Ancak btc biraz daha düşüşe geçerse altcoinler yeniden hareketlenecektir.
full member
August 13, 2017, 11:08:09 PM
Btc durmuyor, duracak gibi yapıp altcoinlere yolcu atıo dahada gaza bastı bu iş nereye gider bilmiyorum ancak bu alt piyasası bence 1 ay daha bu durumu kaldıramaz
hero member
Activity: 742
Merit: 501
August 13, 2017, 08:16:13 PM
Btc sabit kalması demek şu an herkes yükselecek diye Btc geçmiş durumda aslında normalde 1-2 gün önce altlar yeşil iken şimdi yine kıpkırmızıya dönemsinin sebebi bu.
evt btc durmadan altlar kızarmaya devam edecek. BTC ninde nerede duracağı belli değil ay sonu 5000usd bile olabilir...
hero member
Activity: 1666
Merit: 529
August 13, 2017, 06:54:32 PM
Btc sabit kalması demek şu an herkes yükselecek diye Btc geçmiş durumda aslında normalde 1-2 gün önce altlar yeşil iken şimdi yine kıpkırmızıya dönemsinin sebebi bu.
legendary
Activity: 1078
Merit: 1059
FROSTING
August 13, 2017, 06:03:19 PM
Elimde çok az BTC var ama marketcap in değeri yükselsinde ,  ben btc değeri olarak zarar yapayim problem değil. 1-2 hafta içinde para altlara akacaktır.
sr. member
Activity: 826
Merit: 296
August 13, 2017, 02:03:32 PM
BTC $3900 seviyelerine döndü ve oturacak yer arıyor sanki, yoksa altlara sıra geldi mi?

Hadi bakalım  Wink
siz nerden bakıyorsunuz bilmem ama btc 4180 e dokundurdu ordan dondu hocam
ama çok erken çıktı bu rakamlara resmen altların azına sıçtı yine
hepsini ezdi geçti,şimdi kolay kolay btc yıne uçar dıye kımse alta gırmez

BTC 3900 seviyelerine iner inmez altlarda hareket başladı. 3700 seviyesi yada birkaç gün sabit 3900 ler altları hareketlendirecek. bu mesajı alınlılayacağım haftaya
Bu ihtimali de düşünmek lazım.BTC bu haftayı dinlenerek geçirebilir.4200-4000 seviyelerinde gidip gelebilir.Aşırı yükseldi.BTC için iyi bir rakam bu.Her ihtimali göz önüne almak lazım.Önümüzde daha 10 günlük bir süre var segwitin tamamlanmasına.Genel eğilim artması yönünde BTC'nin.Altcoinlerin düşecek seviyeleri kalmadı daha ne kadar düşebilir ki.Bunlar hep cevaplanması gereken sorular.Uzun vadeci olmaktan başka seçenek yok.Al sat yapılacak bir ortamda değil her an terste kalınabilir.Yarın pazartesi altcoinlerde bir kıpırdama olabilir.Bu fiyatları hiç görmemiştik.Ufak da olsa yukarı doğru bir kımıldama olabilir.Bunlar düşündüklerim arkadaşlar sizin öngörünüz nelerdir.
sr. member
Activity: 616
Merit: 261
August 13, 2017, 01:45:29 PM
tahminen bu hareket in benzeri önümüzde ki  haftada olacak ondan sonra işler değişir mi bekleyip görmekten başka caremiz yok heralde. Açıkca sı altcoinlerde kalanlar fena zarardalar btc bazında ama bu önümüzdeki 1 ay da eski seviyelereine gelmese de düzeleceğini düşünüyorum.
full member
Activity: 602
Merit: 122
August 13, 2017, 01:34:43 PM
member
Activity: 112
Merit: 10
August 13, 2017, 11:14:19 AM
BTC $3900 seviyelerine döndü ve oturacak yer arıyor sanki, yoksa altlara sıra geldi mi?

Hadi bakalım  Wink
siz nerden bakıyorsunuz bilmem ama btc 4180 e dokundurdu ordan dondu hocam
ama çok erken çıktı bu rakamlara resmen altların azına sıçtı yine
hepsini ezdi geçti,şimdi kolay kolay btc yıne uçar dıye kımse alta gırmez

BTC 3900 seviyelerine iner inmez altlarda hareket başladı. 3700 seviyesi yada birkaç gün sabit 3900 ler altları hareketlendirecek. bu mesajı alınlılayacağım haftaya
Pages:
Jump to: