Pages:
Author

Topic: Şampiyonlar Ligi 2023/2024 - page 26. (Read 10263 times)

sr. member
Activity: 644
Merit: 392
Instant cryptocurrency exchange with own reserves!
July 04, 2023, 03:51:13 PM
Yine de MLS'te imzaladığı anlaşmanın detayına bakarsak ligi üstüne yaptılar resmen.  Grin

David Beckham ile birlikte Inter Miami'nin ortaklarından biri olacak. Yıllık 50 milyon doların yanında kulübün hisselerine ortak olacak ve spor markalarından kar payı alacak. Araplar ona para teklif etti, Amerikanlar para artı kulüp hissesi.😅

Futbolda finansal bir dönüşüme tanıklık ediyoruz ve bu dönüşüm kapitalist ekonominin başkenti Amerika'da yaşanıyor. İşçiler (futbolcular) üretim araçlarına (futbol kulüplerine) ortak oluyor. Bu çok sıra dışı bir durum. Messi'den önce buna benzer anlaşmalar yapan futbolcular oldu mu bilmiyorum. Ancak, Messi bu alanda örnek teşkil edebilir ve Messi'nin yaptığı anlaşmanın benzerini yapan birçok futbolcu görebiliriz ilerleyen yılarda.
hero member
Activity: 630
Merit: 463
July 02, 2023, 10:02:55 AM
Lionel Messi'nin Benfica'ya attığı bu gol, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde 2022-23 sezonunun en güzel golü seçildi.
https://twitter.com/CTFutbolTR/status/1674753247351808002

Messi'nin neden en iyisi olduğunu gösteren bir pozisyon. Plasesi çok şık olduğu için ödülü almış ama pozisyondaki bütün tercihleri hep en iyiyi aramak üzerine kurulu. Son vuruşu yapmadan önce ceza sahası içinde daha uygun pozisyonda olan bir arkadaşı olsaydı eminim kaleye şut çekmek yerine ona pas verirdi. Ronaldo veya bir başka futbolcu onun yerinde olsaydı tercihlerini hep kendisi lehine kullanırdı. Bu maçtaki takım arkadaşı Mbappe de aynı şekilde davranırdı. Bence Messi'yi geri kalanlardan ayıran şey onun takım oyununa olan sadakati. Asla istatistik için oynadığını düşünmüyorum. Bu yüzden diğerlerinden ayrılıyor ve tüm zamanların en iyisi olmayı başarıyor.

Gerçekten de muazzam bir goldü. Eski Barcelona yıllarından bir örnek olan bir goldü aynı zamanda. Fakat artık bir efsanenin sonuna doğru geliyoruz. MLS'e gitme kararı beni şaşırtmıştı çünkü ben onun en azından 1 sezon daha Avrupa'da kalmasını bekliyordum. Barcelona mali fair-play kuralları yüzünden anlaşma sağlayamadı. PSG ile de devam etmek istemeyince karşımıza böyle bir tablo çıktı. Fakat o Ronaldo gibi Suudi Arabistan'a gitmeyi tercih etmedi. Yine de MLS'te imzaladığı anlaşmanın detayına bakarsak ligi üstüne yaptılar resmen.  Grin

Ligi üstüne yapmasalar Messi neden Suudi’leri reddetsin ki? Suudi Arabistan takımları  inanılmaz bir teklif yaptı ona. O da Cristiano gibi kariyerinin son zamanlarında parayı seçebilirdi ancak ABD’de mantıklı gelmiş olacak ki kabul etti.

Suudi’ler bu arada futbol dünyası tarafından şu an nefret edilen ülke haline geldiler çünkü dünyanın en iyi oyuncuları sayılan bazı oyuncuları tek tek getiriyorlar. En son dikkatimi çeken Mendy gibi bir kaleciyi transfer ettiler. Artık Premier lig gibi Suudi ligini takip edecekler.

Bu arada gol muhteşemdi. Tek vuruş ve ustalık bir arada ancak Messi böyle bir gol atabilirdi.
sr. member
Activity: 1876
Merit: 332
July 02, 2023, 04:30:38 AM
Lionel Messi'nin Benfica'ya attığı bu gol, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde 2022-23 sezonunun en güzel golü seçildi.

Messi'nin neden en iyisi olduğunu gösteren bir pozisyon. Plasesi çok şık olduğu için ödülü almış ama pozisyondaki bütün tercihleri hep en iyiyi aramak üzerine kurulu. Son vuruşu yapmadan önce ceza sahası içinde daha uygun pozisyonda olan bir arkadaşı olsaydı eminim kaleye şut çekmek yerine ona pas verirdi. Ronaldo veya bir başka futbolcu onun yerinde olsaydı tercihlerini hep kendisi lehine kullanırdı. Bu maçtaki takım arkadaşı Mbappe de aynı şekilde davranırdı. Bence Messi'yi geri kalanlardan ayıran şey onun takım oyununa olan sadakati. Asla istatistik için oynadığını düşünmüyorum. Bu yüzden diğerlerinden ayrılıyor ve tüm zamanların en iyisi olmayı başarıyor.

Gerçekten de muazzam bir goldü. Eski Barcelona yıllarından bir örnek olan bir goldü aynı zamanda. Fakat artık bir efsanenin sonuna doğru geliyoruz. MLS'e gitme kararı beni şaşırtmıştı çünkü ben onun en azından 1 sezon daha Avrupa'da kalmasını bekliyordum. Barcelona mali fair-play kuralları yüzünden anlaşma sağlayamadı. PSG ile de devam etmek istemeyince karşımıza böyle bir tablo çıktı. Fakat o Ronaldo gibi Suudi Arabistan'a gitmeyi tercih etmedi. Yine de MLS'te imzaladığı anlaşmanın detayına bakarsak ligi üstüne yaptılar resmen.  Grin
sr. member
July 02, 2023, 03:29:46 AM

sr. member
Activity: 1876
Merit: 332
June 26, 2023, 06:20:38 AM
Şampiyonlar Ligi'nde kim bilir ne zamandır takımlarımızı doğru düzgün izleyemedik. Eski zamanlar aklıma geliyor da Türk futbolu ne kadar geriye gitmiş daha iyi anlıyorum. Galatasaray'ın grup aşamasını geçip Real Madrid ile çeyrek finalde falan eşleştiği zamanlar inanılmazdı. Aynı şekilde Fenerbahçe'nin de Chelsea karşısındaki çeyrek final zamanları falan yani eskiden çok daha iyi durumdaymışız. Şimdi bakıyorsunuz daha ligimizin şampiyonu direkt olarak grup aşamasına bile katılamıyor.  Grin
legendary
Activity: 2282
Merit: 1142
June 26, 2023, 03:47:27 AM
Galatasaray'ın ben saha şartları kötü olsa bile her iki muhtemel rakibine karşı da zorlanacağını düşünmüyorum. Icardi takımdan ayrıldı belki ve eleme maçlarına kadar forvet problemi çözülür mü bilemiyorum. Ancak diğer sağlam oyuncularımız o zamanlarda takımda olur diye umuyorum. Çünkü birçok güçlü Avrupa kulübü tarafından izlenen oyuncular var.

Elemelerde ilk aşamalar basit oluyor zaten de önemli olan zorlu bir rakip geldiği zaman ne yapacağımızı iyi bilmek. Son eleme turunda bu tarz bir takım illa ki gelecektir ve umarım geçtiğimiz sezonki oyunumuzu sergilemeye devam edebiliriz.

Galatasaray umarım gruplara kalır çünkü gruplara kalan takımlar ülke puanına 4 puan katkıda bulunuyorlar bir de gruplarda aldığı puanlar da etkili oluyor tabi diğer yandan şansımız Fenerbahçe ve Beşiktaş gibi iki büyük takımımızın konferans ligine gidip büyük ihtimalle gruplarını lider tamamlayacak olmaları öte yandan Adana Demirspor da güçlü bir takım geçen sene sivassporun başarısını tekrar ederlerse ülke puanına bu sene de büyük katkılar sağlayabiliriz
hero member
Activity: 2030
Merit: 402
June 25, 2023, 01:49:58 PM
Galatasaray'ın ben saha şartları kötü olsa bile her iki muhtemel rakibine karşı da zorlanacağını düşünmüyorum. Icardi takımdan ayrıldı belki ve eleme maçlarına kadar forvet problemi çözülür mü bilemiyorum. Ancak diğer sağlam oyuncularımız o zamanlarda takımda olur diye umuyorum. Çünkü birçok güçlü Avrupa kulübü tarafından izlenen oyuncular var.

Elemelerde ilk aşamalar basit oluyor zaten de önemli olan zorlu bir rakip geldiği zaman ne yapacağımızı iyi bilmek. Son eleme turunda bu tarz bir takım illa ki gelecektir ve umarım geçtiğimiz sezonki oyunumuzu sergilemeye devam edebiliriz.
sr. member
June 25, 2023, 09:20:54 AM
Galatasaray'ın muhtemel rakiplerinden birinin sahası halı sahadan hallice. 800 kişilik vasat bir sahaya benziyor. Bu şartlar altında elemelere girebilmeleri bile ilginç gerçekten. UEFA'nın böyle konularda bir aksiyon alıp almayacağı şüpheli. Galatasaray'ın dikkatli oynaması gerekiyor. 2. bir Tromso vakası yaşanmaması açısından şartlar nasıl olsa da ona ayak uydurup basit rakipleri önden avlaması lazım. Elemelerin son aşamalarında sağlam bir rakip gelirse o zaman da elinden gelenin en iyisini yapmaya odaklanmalı.

Galatasaray'ın rakipleri de Fenerbahçe'nin rakipleri de çok zayıf takımlar. Fenerbahçe'nin Konferans Lig'indeki muhtemel rakiplerinden biri San Marino ligini 3. sırada bitiren La Fiorita olacak. Hollanda ve Belçika liglerinin takımları sıfır bütçelerle harikalar yaratırken bizim takımlarımız devasa bütçelerle hayal kırıklığı yaratmayı seçti. Sonunda Konferans liginde San Marino takımı ile oynuyoruz, Şampiyonlar liginde Makedon takımı ile oynuyoruz. Tabii Galatasaray'ın her turda seri başı olması bir avantaj. Şampiyonlar liginden kazanılacak olan yaklaşık 20 milyon dolar para da düşünülünce her turda seri başı olmak çok önemli bir avantaj olacak.
legendary
Activity: 1834
Merit: 1735
June 21, 2023, 06:07:08 PM
Galatasaray'ın muhtemel rakiplerinden birinin sahası halı sahadan hallice. 800 kişilik vasat bir sahaya benziyor. Bu şartlar altında elemelere girebilmeleri bile ilginç gerçekten. UEFA'nın böyle konularda bir aksiyon alıp almayacağı şüpheli. Galatasaray'ın dikkatli oynaması gerekiyor. 2. bir Tromso vakası yaşanmaması açısından şartlar nasıl olsa da ona ayak uydurup basit rakipleri önden avlaması lazım. Elemelerin son aşamalarında sağlam bir rakip gelirse o zaman da elinden gelenin en iyisini yapmaya odaklanmalı.
legendary
Activity: 994
Merit: 968
June 21, 2023, 05:06:53 PM
Galatasaray’ın olası ilk rakipleri çok kolay. Hem Litvanya takımı hem Makedon takım Galatasaray ayarında takımlar değiller. Galatasaray iki maçta da 3 gol üstünde maçı bitirmeli. Bundan sonraki aşamayı takip etmelerini öneririm çünkü bu aşamadan sonraki çekiliş Galatasaray için zor olabilir.

Geçen sene çok verimli geçen bir performans sergilendi. Umarım bu sene de 3 büyükler ve Adana Demirspor ligde başarılı oldukları gibi Avrupa’da da başarılı sonuçlara imza atarlar. Bizim ülkece böyle başarılara aç olduğumuzu herkes biliyor artık.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
June 21, 2023, 04:34:16 PM
Bi Şampiyonlar Ligi yeni bitti. Şimdi yenisi için kura çekimi heyecanı yaşıyoruz Şampiyonlar Liginde. Galatasarayımız 2. ön eleme turundan katılacak şampiyonaya. Ülke puanı geçen sene biraz toparlandı. Ama 5 yıllık ortalama hala kötü. Bu nedenle 2. ön eleme turundan katılıyoruz Tek tesellimiz her turda seri başı olacaz. Daha zayıf takımlarla eşleşeceğiz grup aşamalarına kadar. Tabi bu durum bi rehavet oluşturabilir. Umarım her maça aynı ciddiyetle çıkarız. Ve rehavete kapılmayız. Çünkü daha fazla ülke puanı kaybedersek seri başı da olmayız günün birinde.

Bu arada söylemeyi unutmayayım. 2. ön eleme turundaki muhtemel rakibimiz FK Zalgiris Vilnius (Litvanya)/FC Struga (Makedonya) eşleşmesinin galibi olacakmış. Cheesy

Açıkçası Galatasaray yıldız oyuncularını bir bir kaybetmenin eşiğindeyken rehavete kapılmaz diye düşünüyorum. Şu an ana odakları kesinlikle bu oyuncuları kulüpte tutmaya çalışmak olmalı. Eğer bu olmuyorsa da yerlerini sağlam alternatifleriyle doldurmaları lazım. Icardi gitti mesela ve geri getirmek için maliyetini karşılamak bırakın Galatasaray'ı herhangi bir kulüp için imkansız. Borç harç içinde kulüpler hep.

Zaniolo'nun da büyük Avrupa kulüplerinin ilgisini çekmeye başladığını görüyorum. Zaniolo herhalde daha kaliteli bir ligde oynayıp kendini daha çok göstermek ister gibi geliyor bana. Rashica için de taliplerin olduğu yönünde duyumlar var. Galatasaray'ın elemelere kadar kadrosunu sağlam tutmaya çalışması lazım en başta.

Icardi geldi çok güzel hatıralar bıraktı ve gitti.Türkiye Süper Liginin en kaliteli golcülerinden birisi olduğunu bir kere daha gösterdi bu kadar maçta attığı bu kadar gole bakınca.Şimdi bu performanstan sonra Galatasaray’da kalması çok zor.Enner Valencia’da gitti ve Fenerbahçe ile Galatasaray hücum bölgesinde büyük iki eksiklik hissedecekler.Mauro keşke 1 sene daha Türkiye’de olsaydı.
sr. member
Activity: 1778
Merit: 385
June 21, 2023, 03:37:24 PM
Bi Şampiyonlar Ligi yeni bitti. Şimdi yenisi için kura çekimi heyecanı yaşıyoruz Şampiyonlar Liginde. Galatasarayımız 2. ön eleme turundan katılacak şampiyonaya. Ülke puanı geçen sene biraz toparlandı. Ama 5 yıllık ortalama hala kötü. Bu nedenle 2. ön eleme turundan katılıyoruz Tek tesellimiz her turda seri başı olacaz. Daha zayıf takımlarla eşleşeceğiz grup aşamalarına kadar. Tabi bu durum bi rehavet oluşturabilir. Umarım her maça aynı ciddiyetle çıkarız. Ve rehavete kapılmayız. Çünkü daha fazla ülke puanı kaybedersek seri başı da olmayız günün birinde.

Bu arada söylemeyi unutmayayım. 2. ön eleme turundaki muhtemel rakibimiz FK Zalgiris Vilnius (Litvanya)/FC Struga (Makedonya) eşleşmesinin galibi olacakmış. Cheesy

Açıkçası Galatasaray yıldız oyuncularını bir bir kaybetmenin eşiğindeyken rehavete kapılmaz diye düşünüyorum. Şu an ana odakları kesinlikle bu oyuncuları kulüpte tutmaya çalışmak olmalı. Eğer bu olmuyorsa da yerlerini sağlam alternatifleriyle doldurmaları lazım. Icardi gitti mesela ve geri getirmek için maliyetini karşılamak bırakın Galatasaray'ı herhangi bir kulüp için imkansız. Borç harç içinde kulüpler hep.

Zaniolo'nun da büyük Avrupa kulüplerinin ilgisini çekmeye başladığını görüyorum. Zaniolo herhalde daha kaliteli bir ligde oynayıp kendini daha çok göstermek ister gibi geliyor bana. Rashica için de taliplerin olduğu yönünde duyumlar var. Galatasaray'ın elemelere kadar kadrosunu sağlam tutmaya çalışması lazım en başta.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
June 21, 2023, 06:19:13 AM

hero member
Activity: 1092
Merit: 631
June 15, 2023, 11:27:26 PM
Adamlar göstere göstere geldi şampiyon oldu hem de dandik takımlarla oynayarak değil Alman ve İspanyol devlerini devirerek. Gruplarda Sevilla ile Dortmund'u geçtiler, son 16'da Leipzig'i, çeyrek finalde Bayern Münih'i elediler, yarı finalde Real Madrid'i darmadağın ettiler. Bu başarı öyle yabana atılacak bir şey değil kurada kim çıksa tanımadılar. Finalde Inter'i yenecekleri belliydi. Son yılların en dominant takımını oluşturdular ve tek eksikleri bu kupaydı artık eksikleri yok. Pep Guardiola elini neye atsa altına dönüştürüyor önce Barcelona ardından Bayern'de büyük başarılar kazandı şimdi de Manchester City'de devam ediyor. Sıradaki durağı neresi olacak merak ediyorum üç büyük ligde tüm başarıları kazandı.

Manchester City’de kariyerine devam eder herhalde. Başarılabilecek tüm başarılara imza atarak önemli bir olaya imza attı Pep. Ben ona Türkiye ligine gelip, Şampiyonlar ligi şampiyonluğu Challenge yapmasını teklif ediyorum. Sonuçta Premier lig deviyle bunu başarmak kolay sıkıyorsa seneye Galatasaray ile bunu başarsın Grin

Tabii ki şaka yapıyorum ve Okan Buruk’a güveniyorum en azından Galatasaray’ı gruplara taşıyabilecek bir kadro ve teknik bilgiye de sahip. Umarım sene Galatasaray’ı da güzel yerlerde görürüz.
legendary
Activity: 2548
Merit: 1519
June 15, 2023, 03:16:35 PM
Adamlar göstere göstere geldi şampiyon oldu hem de dandik takımlarla oynayarak değil Alman ve İspanyol devlerini devirerek. Gruplarda Sevilla ile Dortmund'u geçtiler, son 16'da Leipzig'i, çeyrek finalde Bayern Münih'i elediler, yarı finalde Real Madrid'i darmadağın ettiler. Bu başarı öyle yabana atılacak bir şey değil kurada kim çıksa tanımadılar. Finalde Inter'i yenecekleri belliydi. Son yılların en dominant takımını oluşturdular ve tek eksikleri bu kupaydı artık eksikleri yok. Pep Guardiola elini neye atsa altına dönüştürüyor önce Barcelona ardından Bayern'de büyük başarılar kazandı şimdi de Manchester City'de devam ediyor. Sıradaki durağı neresi olacak merak ediyorum üç büyük ligde tüm başarıları kazandı.
sr. member
Activity: 1778
Merit: 385
June 15, 2023, 03:05:43 PM
Şu Mbappe olayını çok sabırsızlıkla bekliyorum, cidden kartların yeniden dağıtılabileceği kadar önemli bir transfer. Real Madrid ilk 11i gözümde canlanıyor, Courtois, alaba, militao, rudiger mendy falan, önlerinde modricler jude bellinghan geldi şimdi, camavingası, valverdesi, Tchouamenisi, yine muhteşem, onlarında önünde Rodrygo sağda, VINI solda, hemde yeni 7 numarasıyla alev alev, en öndede Mbappe, üfff be. Şu kadroya karşı bi de bu senenin sezonda 3 kupayı birden kaldırmayı başarmış muhteşem City'si, resmen muhteşem olur izlemek. Ben bu olursa Real alır derim ama o kadar umrumda değil ki kimin aldığı, tek isteğim şu Mbappe işi olsun ve bu finali izleyelim, öyle yarı finalde falan karşılaşmasınlar, direkt Finalde izleyelim cidden çok eğlenceli olur.

Evet Mbappe'nin Real Madrid'e gelmesini şüphesiz taraftarlar da dört gözle bekliyorlardır. Çünkü Real Madrid'i adeta uçuşa geçirebilecek sayılı oyunculardan birisi şu an. Ronaldo'nun ayrılmasından beri onun kadar doğrudan etki eden bir oyuncu göremedik henüz. Vinicius Junior ve Benzema tabi ki çok iyi işler çıkarıyorlar ama Ronaldo'nun seviyesi bir başkaydı. Yalnız öte yandan Mbappe'nin bu sezon gelme ihtimali çok yok gibi görünüyor. Çünkü Mbappe sadece mevcut kontratını uzatmak istemediğini ama şimdilik PSG'de memnun olduğunu söyledi. Önümüzdeki sezon ne olacağı belli olur.
legendary
Activity: 994
Merit: 968
June 15, 2023, 02:22:33 PM
Şu Mbappe olayını çok sabırsızlıkla bekliyorum, cidden kartların yeniden dağıtılabileceği kadar önemli bir transfer. Real Madrid ilk 11i gözümde canlanıyor, Courtois, alaba, militao, rudiger mendy falan, önlerinde modricler jude bellinghan geldi şimdi, camavingası, valverdesi, Tchouamenisi, yine muhteşem, onlarında önünde Rodrygo sağda, VINI solda, hemde yeni 7 numarasıyla alev alev, en öndede Mbappe, üfff be. Şu kadroya karşı bi de bu senenin sezonda 3 kupayı birden kaldırmayı başarmış muhteşem City'si, resmen muhteşem olur izlemek. Ben bu olursa Real alır derim ama o kadar umrumda değil ki kimin aldığı, tek isteğim şu Mbappe işi olsun ve bu finali izleyelim, öyle yarı finalde falan karşılaşmasınlar, direkt Finalde izleyelim cidden çok eğlenceli olur.
Yarı finalde de güzel olur hocam çünkü 2 kere karşılaşacaklar ve 2 güzel maç izleme şansı elde ederiz biz de. Aslında Mbappe transferini bende çok istiyorum çünkü gönülden Madrid’de oynayacak bir oyuncu. Madrid için her şeyini feda edebilecek gibi geliyor bana bilmiyorum belki de öyle değildir ama böyle hissediyorum. Yenilmez bir takım haline gelirler. Harika bir kadro kuruyorlar. Ayrıca City, Madrid’in bu kadrosuna göre nispeten daha yaşlı bir takım.

Finalin havası farklı olur bence de bu kadrolar finalde efsane kapışırlardı. Real Madrid’i Ronaldo zamanında çok izlerdim. Mbappe gelirse yeniden Real Madrid maçlarını kaçırmamaya çalışırım. Hele ki yine Madrid ile Manchester City arasında bir maç olursa bu maçı hayatta kaçırmam. Hele bu final olursa doğum gibi etkenler dışında beni hiç bir güç bu maçı kaçırmaya itemez. Asrın maçlarından birisi olur şu iki kadrosunun karşılaşması. Hadi Real Madrid transferleriyle rengini az çok belli ediyor da Manchester City nasıl takviyeler yapacak kadrosuna acaba?
hero member
Activity: 1092
Merit: 631
June 15, 2023, 01:19:09 PM
Yarı finalde de güzel olur hocam çünkü 2 kere karşılaşacaklar ve 2 güzel maç izleme şansı elde ederiz biz de. Aslında Mbappe transferini bende çok istiyorum çünkü gönülden Madrid’de oynayacak bir oyuncu. Madrid için her şeyini feda edebilecek gibi geliyor bana bilmiyorum belki de öyle değildir ama böyle hissediyorum. Yenilmez bir takım haline gelirler. Harika bir kadro kuruyorlar. Ayrıca City, Madrid’in bu kadrosuna göre nispeten daha yaşlı bir takım.
hero member
Activity: 2086
Merit: 575
June 15, 2023, 12:32:18 PM
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
June 15, 2023, 10:08:23 AM
Açıkçası son zamanlarda izlediğim en sıkıcı Şampiyonlar Ligi finallerinden birisiydi. İlk yarı baya sıkıcı geldi çünkü Manchester City Inter defansını kırmada büyük güçlük çekti. Haaland'ın eline mutlak bir gol şansı geçse de değerlendiremedi. İkinci yarıda daha etkili bir Manchester City görmeye başlayınca galibiyet golü de gecikmedi. Inter son dakikalarda çok iyi bastırıp büyük fırsatlar üretse de bunların hepsini cömertçe harcadı. Yine de Inter'in rakibini 1-0'da tutması bence hiç fena bir iş değil. Real Madrid v Liverpool finallerindeki gibi gollü bir final görmeyi isterdim tabi yine de.  Grin

Onana çok iyi bir kaleci ve bir çok pozisyonu engellemeyi başardı. Haaland’a da maç boyunca gol şansı tanımadı. Gelecek sene İnter’den başka bir takıma transferi bile görebiliriz. Artık kaliteli kaleci sayısı dünya üzerinde çok azaldı. Bu arada finalin sıkıcı olduğuna yer yer katılabilirim. Özellikle golden önceki oyun diliminde sıkıcılığı izledik. Golden sonra oyuna hareket gelse de 1-0 ile Manchester City maçı kazanan, kupaya uzanan, üçlemeyi yapan takım oldu.

Onana konusundaki görüşlerinize kesinlikle katılıyorum. Kalede maç boyunca çok başarılı kurtarışlar yaptı ve topu oyuna sokarken de çok isabetli tercihler yaptı. Ayakları iyi olan kaleciler oyunu geriden kuran takımlar için ekstra bir stoper veya oyuncu anlamına gelir. Bunun en iyi örneklerinden biri Bayern Münih'in kalecisi Neuer'dir. Oyun kurgusu ayağa pas olan takımlar Onana gibi kalecilere önem verir. Sırf bu yüzden bile bir transfer yapabilir.

Ben de emrecemsan gibi maçın sıkıcı bir tempoda oynandığını düşünüyorum. Manchester City'nin Real Madrid karşısında oynadığı futbolu bu maçta göremedik. İnter'in Milan karşısında oynadığı futbolu bu maçta göremedik. Her iki takım da final maçını daha temkinli oynadı. Maç bu yüzden sıkıcı bir tempoda geçti.
Pages:
Jump to: