Pages:
Author

Topic: [ANN][ICO] Meridian | DİJİTAL TEMİNAT | ICO 12 Ekimde başlıyor - page 3. (Read 1550 times)

sr. member
Activity: 672
Merit: 253
Buy $BGL before it's too late!
İmzaya yeni kayıt yapmıyorlar,
32 BTC toplamışlar, dağıtılacak miktar satılan coin üzerinden mi sabit bir değer üzerinden mi dağıtılıyordu, orayı atlamışım.
full member
Activity: 196
Merit: 578
kedim çilek şeker çiçek !
bence iş yapmayacak gibi bir izlenimi var projenin, işleyişinde bir sıkıntı var sanki.
token verip kredi alacağız ,ok ama token verip niye kredi alayım  Huh tokeni paraya çevirebilirim zaten.
karşılığında bişey verildiğinde o kredi olmaz alışveriş olur.bankadan kredi alırken karşılığında bişey vermiyoruz sonuçta zaten verecek durumumuz olsa kredi çekmeyiz.ya ipotek yapıyoruz ya güven sağlıyoruz (maaş bordrosu vs.)bankayla sıkıntı yaşadığımızda yasal yaptırımı var dolandırıcılığa karşı caydırıcılık sağlıyor.bunda yasal bir dayanakta yok vurgun yapıp kaçabiliriz yani.

token verip kredi almak bi noktada mantıklı olabilir hocam ; şöyle bi senaryo oluşturabiliriz.

elimde 2-3 yıl sonra değerleneceğini bildiğim ve o an nakit karşılığı 5 birim olan bi token olsun ; ve acaip paraya sıkıştım diyelim. şimdi tokeni bozdursam , güzel bi yatırımı piç etmiştim olucam.

ama onu rehin bıraksam ve karşılığında kredi alsam ; daha sonra da tekrar param olunca tokenlerimi aynı değerden alabiliyo olsam .

(rehin kaldığı sürede %30 fiyat artışı olmuş olsa misal ve ben geri alırken aynı paraya alabiliyosam epey iyi olur bu.

çünkü sanıyorum , paraya sıkıştığı için epey sağlam yatırımlarından azaltmak veya çıkmak zorunda kalmış insanlar vardır , eğer bunun önüne geçebilirse proje baya iş yapar , ama her şey projeyle bitmiyo , ekibin çalışması vs de epey önemli .

8 ay tutmuşum tokenlerimi 2 sene tutma planım var ve sıkıştım paraya , satıp çıksam üzülürüm . rehin bırakıp daha sonra (tokenin göstereceği değer artışına rağmen) aynı fiyattan geri alabiliyosam , bu benim için çok iyi olur .

bunlar yapar mı yapamaz mı bilmiyorum ama , sonuç olarak böyle bi proje doğru tanıtılır ve doğru ellerde olursa iş yapması çok muhtemel .
legendary
Activity: 1092
Merit: 1000
bence iş yapmayacak gibi bir izlenimi var projenin, işleyişinde bir sıkıntı var sanki.
token verip kredi alacağız ,ok ama token verip niye kredi alayım  Huh tokeni paraya çevirebilirim zaten.
karşılığında bişey verildiğinde o kredi olmaz alışveriş olur.bankadan kredi alırken karşılığında bişey vermiyoruz sonuçta zaten verecek durumumuz olsa kredi çekmeyiz.ya ipotek yapıyoruz ya güven sağlıyoruz (maaş bordrosu vs.)bankayla sıkıntı yaşadığımızda yasal yaptırımı var dolandırıcılığa karşı caydırıcılık sağlıyor.bunda yasal bir dayanakta yok vurgun yapıp kaçabiliriz yani.
hero member
Activity: 700
Merit: 550
Bir borçlu geri ödeme yapamazsa, fonlar, kaybedilen teminatın değeri dönüştürülerek geri kazanılır.[/i]

Sadece bu bölümü anlamadım. projenin en kritik ve temel aldığı sorun orası. Krediyi alan geri ödeme yapmazsa ne olur?

Krediyi alan kişi geri ödeme yapmaz ise rehin bıraktığı tokenler paraya dönüştürülerek kredi borcu geri ödenir.
full member
Activity: 252
Merit: 100
Bana gayet orjinal bir proje gibi geldi.Ben şahsen tutabileceğini düşünüyorum.Sanal banka tarzı kredi sağlıyor ve yapılan işlemler ile kredi notları artıyor.Ayrıca tanıtımı gayet güzel yapmışlar çeviren arkadaşa da teşekkür ederiz.
legendary
Activity: 1848
Merit: 1727
Be A Hope
Bizim fonlar bölümünde yaşadığımız sorunlara çözüm bulmaya çalışmışlar.

Meridian'ın değeri ile beraber tokenler dijital teminatlar olmak için mükemmel bir şekilde ayarlanmıştır. Bir borçlu geri ödeme yapamazsa, fonlar, kaybedilen teminatın değeri dönüştürülerek geri kazanılır.

Sadece bu bölümü anlamadım. projenin en kritik ve temel aldığı sorun orası. Krediyi alan geri ödeme yapmazsa ne olur? Bu temel problemide mantıklı bir şekilde karşılayabiliyorsa, bu proje tutar. Normal bankacılık sistemininde bir açığı sayılır bu aslında ama nihayetinde haciz yapılabiliyor ve Banka (merkezi) borcu üstüne alıp müşterisini mağdur etmemiş oluyor.

Bu proje bu problemi nasıl aşıyor merak ettim.
Ben bir kaç defa fon toplarım, güven puanı kazanırım. 10. seferde yüksek kredi hakkı kazanırım. Ve 11. seferde vurgun yapar kaçarım. Böyle bir senaryoda mağdurların zararı nasıl karşılanacak?

Ki bu sorunları çoğumuz yaşadı değil mi Smiley
hero member
Activity: 700
Merit: 550
'no' yazan kısım -aynı zamanda avatar kampayası- gibi bir şey herhalde , satır yetmemiş cümlenin gerisine.

ee oldu sanırım şu an , ilk imza kampanyam , acemi şansı yürüyecek mi bakalım . Cheesy

şimdi haftada 10 tane post atmam yeterli sanırım ? ve bu postların 'meridian' ile alakalı olmasına ya da meridian başlığına atılmasına gerek yok anladığım kadarıyla ?

normal normal devam edicem forumda takılmaya bu mudur ?

Aynen dediğiniz gibi. Yalnız mesajlarınızın spam olarak değerlendirilmemesi için yüksek karakterli postlar yazmaya dikkat edin.
full member
'no' yazan kısım -aynı zamanda avatar kampayası- gibi bir şey herhalde , satır yetmemiş cümlenin gerisine.

ee oldu sanırım şu an , ilk imza kampanyam , acemi şansı yürüyecek mi bakalım . Cheesy

şimdi haftada 10 tane post atmam yeterli sanırım ? ve bu postların 'meridian' ile alakalı olmasına ya da meridian başlığına atılmasına gerek yok anladığım kadarıyla ?

normal normal devam edicem forumda takılmaya bu mudur ?
full member
Hangi kampanyasına katıldın söylersen bakayım imza kampanyasına katıldıysan önce imzasını eklemen gerekli sen bir ver hangi kampanya ise tablo linkini yaz kontrol edeyim.

ilgilendiğin için sağol hocam ; imzayı eklememişim kek gibi , halledeyim onu da

link de bu

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1MV2sk-2r6qtmjSYCOWP741Wy42yoFjrARFrYRH31F14/edit#gid=1622603956

imzayı koydum , döner herhalde 'yes' diye .
hero member
Activity: 896
Merit: 519
Hangi kampanyasına katıldın söylersen bakayım imza kampanyasına katıldıysan önce imzasını eklemen gerekli sen bir ver hangi kampanya ise tablo linkini yaz kontrol edeyim.
full member
What is your Bitcointalk Account URL *

şu kısmı nasıl dolduracağız ? profilimizi açıp url mi kopyalıyoruz ?

teşekkürler şimdiden

Profil sayfanın linkini istiyor, profil sayfana girmeden hemen kolayca ulaşmak istersen yazdığın herhangi bir post üstüne gel kendi nickinin üstünde sağ tıkla yeni sayfada aç diyerek ulaşabilirsin.
Senin account url: https://bitcointalksearch.org/user/pitipawn-1076869

teşekkürler hocam hallettim ; sağ tarafımda 'no' yazıyor şu an ama , yeni girdiğim içindir herhalde ? yoksa bu kadar kısa sürede karar verebiliyorlar mı katılıp katılamayacağına ? 10 dakika oldu daha
hero member

teşekkürler şimdiden

Profil sayfanın linkini istiyor, profil sayfana girmeden hemen kolayca ulaşmak istersen yazdığın herhangi bir post üstüne gel kendi nickinin üstünde sağ tıkla yeni sayfada aç diyerek ulaşabilirsin.
Senin account url: https://bitcointalksearch.org/user/pitipawn-1076869
full member

teşekkürler şimdiden
legendary
Activity: 1218
Merit: 1000
proje iyi hoş sunumda hoş ama aklıma takılan yer şurası. şimdi meridian token karşılığı kredi alıyoruz anladığım kadarıyla (karşılığında token vereceksek bu nasıl kredi oluyor) gider borsada paraya çeviririm tokenleri btc elde ederim zaten. diyelim ki yanlış anladım tokensizde kredi veriyorsa kendini sistem nasıl güvenceye alıyor dolandırıcılara karşı?? bişeyler eksik sanki projede yada ben gözümden kaçırıyorum
anu
legendary
Merit: 1001
RepuX - Enterprise Blockchain Protocol
Güzel projeymiş bu projenin bounty kampanyalarına girin. Ödüllerine göz attım bol keseden dağıtıyorlar hiç kesmemişler çok para kazandırır imza kampanyasına gireceklere. Sosyal medya ödüllerine de katılın.

tavsiyenizi dikkate alarak sosyal medya kampanyalarına katılacağım. umarım öngörünüz doğru çıkar.
hero member
Güzel projeymiş bu projenin bounty kampanyalarına girin. Ödüllerine göz attım bol keseden dağıtıyorlar hiç kesmemişler çok para kazandırır imza kampanyasına gireceklere. Sosyal medya ödüllerine de katılın.
member
Activity: 152
Merit: 10
ImmVRse | Disrupting the VR industry
sunumlari gerçekten çok hoş , tutar mı bilmiyorum ama bounty'leri icodan 2 ay sonra vereceklermiş.bekle anam bekle

son bikaö projede aynı yöntemi uyguluoyorlar takip ettiğim kadarıyla.bountyciler hemen satıp fiyatı düşürmesin diye alınmış bir önlem gibi
sr. member
Activity: 672
Merit: 306
sunumlari gerçekten çok hoş , tutar mı bilmiyorum ama bounty'leri icodan 2 ay sonra vereceklermiş.bekle anam bekle
sr. member
Activity: 476
Merit: 257
Öyle güzel süslemişlerki bunlar iş yapar.
legendary
Merit: 1001
göze hitapeden gayet hoş bir sunum olmuş aynı şekilde websiteleride öyle, daha önce görmüştüm bunu imza için pek adil sayılmayan bi dağıtım sistemi izlemişler. onu geçersek proje dikkat çekici, sistem güzel ama hayata nasıl geçirilecek merak ediyorum. + vurgun yapmayı engelleyici ne gibi tedbirler var,diyelimki kredi puanımızı al ver yaparak yükselttik en sonunda alıp kaçtık.bunu enggelleyici tedbirler var mı?
Pages:
Jump to: