Pages:
Author

Topic: Artık Bitcoin’ler Televizyonlarda Üretilecek - page 2. (Read 575 times)

jr. member
Activity: 462
Merit: 2
epey ilginç olmakla birlikte sürdürülebilir olduğunu zannetmiyorum. tüketimi de öyle çok az falan değil zaten. fakat illa ki yapacak olanlar çıkacaktır.
member
Activity: 235
Merit: 40
Gelecekte madencilik bitecek ki bunlar neye kasıyorlar. Elektrik ve ısı çok fena, artık proof of stake veya üçüncü bir alternatife geçilmeli ki dünya mining derdinden kurtulsun. Bence uygulamada olamayacak bir şey. Ayrıca tv'ler ne kadar kazabilecek ki, tüm dünyada milyonlarca var tamam ama bunlar yeni "smart" tvler istiyordur, hepsine gelene kadar mining biter dediğim gibi.
jr. member
Activity: 252
Merit: 2
Televizyon alırken artık enerji sınıfı ön planda olurken mining yapabilen bir televizyonun enerji sınıfı ne olur bilemedim.
Birde izlediğin programa görede hash rate azalsın veya çoğalsın. Kaliteli yapımlar izlemeye teşvik olur hem.
sr. member
Activity: 672
Merit: 250
Sadece TV izlerken madencilik yapsa bile yeter ama çekeceği elektrikte çok fazla olmaması lazım. Gelecekte olabilir ama şimdi için çok erken diye düşünüyorum.
jr. member
Activity: 630
Merit: 1
Bu kadar kolay olabilecegini pek dusunmuyorum. Normal madencilikte oldugu gibi kazanc saglamaz. Sadece televizyon satmak icin bir reklam yontemi olabilir. Yoksa her evde mining zor.
newbie
Activity: 45
Merit: 0
kripto paralarin geleceginde miner fee ucretleri belirleyici olacak gibime geliyor.kazimlarida artik akilli saatlerlemi yaparlar tv ile mi yoksa baska ilginc birsey ilemi bilemiyorum.
member
Activity: 294
Merit: 10
inandık mı buna? minerlar gibi üretebileceğini düşünen yoktur herhalde. Göstermelik 2 3 tane satoshi kazar o kazdığı da elektrik faturasını ödemez. Alanlar televizyonu bir daha açmazlar Cheesy
newbie
Activity: 3
bir televizyon madenciliği eksikti o da geldi tam oldu Cheesy
member
Activity: 140
Merit: 18
Herkes ortaya bir fikir atıyor işte fikrin ne olduğu yararı kazancı talebi önemli değil ki start up kimliği alsınlar yeter bunlara gerisi önemli değil bunlar için
jr. member
Activity: 56
Bana pek kazançlı olacağı inandırıcı gelmiyor açıkcası. ayda 0.0001 eth ürettiğini düşünürsek mesela Cheesy ama yinede damlaya damlaya göl olur hesabıyla yaklaşan insanlar olacak ve en azından ağ yoğunluğunu bir nebze olsun azaltacak bir fikir. Bakalım hayata geçtiği anda bizi ne gibi değişiklikler bekliyor olacak.
member
Activity: 252
Madenci videoları izliyorum da o cihazların sesinden adamın açıklamalarını bile duymakta zorluk çekiyorum. Bunun televizyonda yapılması ne kadar mantıklı?
member
Activity: 574
Merit: 13
Bu televizyon işi bir süredir gündemde de o iş yaş. Madencilik yapan tv sürekli açık olacak, ısınacak yer yer patlayacak falan. Bana çok makul gelmiyor.
sr. member
Activity: 1092
Merit: 254
yaw işin bokunu çıkartmak olsun hemen çıkartılır.Bir türk korsan film sitesindede gelen izleyicilerden habersiz arka planda ethereum kazdırıyorlardı.yarın biri çıkacaklar bitcoin üreten saat yapılır.öbür gün insan enerjisiyle üretilen bitcoin gelir.
sr. member
Activity: 980
Merit: 257
Fikir olarak güzel ama tüketeceği elektrik önemli, yoksa tv ler 24 saat açık, herkes madencilik yapmak ister. Sağ üsttede üretilen bitcoin miktarını gösteren durum çubuğu koysunlar Cheesy
newbie
Activity: 70
Bir adet post vardı burda insan gücüyle bitcoin üretme saatte 00000 bilmem kaç Cheesy adam üşenmemiş gitmiş bitcoin algoritması çözmüş
full member
Activity: 420
Merit: 100
bizim Türkiyedeki televizyonlar yerine bu sistemleri getirebilseler en çok televizyon madenciliği Türkiyede yapılır herhalde. neredeyse her evde bütün gün açık televizyonlar, kamu binalarında zaten 7/24 açık ama böyle bir sistem sittin sene gelir mi Türkiyeye gelmez bence.
full member
Activity: 392
Merit: 101
Düşünsenize bitcoin üreten televizyondan doktorlar dizisini izliyorsun  Cheesy

Fikir banada ilginç geldi. ama ne kadar verimli  olur orası bilinmez. Bu  arada doktorlar dizisi olmasaydı yaz aylarında ne koyacaklardı merak ediyorum. 15 yıldır her yaz sezonunda doktorları ısıtıp ısıtıp veriyorlar  Grin

valla böyle olursa heralde en çok türkiyede bitcoin üretilir, zira doktorlar dizisini izlemeyen kalmadı 7- 24 veriyorlar
member
Activity: 518
Düşünsenize bitcoin üreten televizyondan doktorlar dizisini izliyorsun  Cheesy

Fikir banada ilginç geldi. ama ne kadar verimli  olur orası bilinmez. Bu  arada doktorlar dizisi olmasaydı yaz aylarında ne koyacaklardı merak ediyorum. 15 yıldır her yaz sezonunda doktorları ısıtıp ısıtıp veriyorlar  Grin
full member
Activity: 434
Merit: 112
led televizyonların çektiği elektrik ortalama 100-150 watt. sanki televizyonu sabaha kadar açık tutuyorsun diye sadece bu 100watt ile mi kazım yapacak. bu televizyonu alan 24 saat televizyonu açık bıraksın da sonra gelen faturayı bir görsün bakalım. sonra da kalksın ne kadar kazdığına baksın.
jr. member
Activity: 236
Daha neler göreceğiz bakalım bu daha başlangıç işler nereye gidecek kestirmek zor gerçekten  çok daha ileri bir teknploji bizi bekliyor
Pages:
Jump to: