Pages:
Author

Topic: Avrupakent Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Halka Arzı - page 2. (Read 435 times)

hero member
Activity: 1162
Merit: 719
Açılışa bi bakıyim dedim. -8 gördüm bi anda. Artıya da hiç çıkmadı sanırım. SURGY ve BEGYO'dan sonra bütün arzlar kazandırır mantığı bitme noktasına gelmişti. Hiç borcu yok denilen şirketin de -8 ile açılış yaptığını gördük. Kimse halka arz ne olsa kazandırır diyemez artık. Aşırı borçlu şirketler bile açıldığı gibi eksi satışla başlamadı. Bana kalırsa bişiler var bunda. Ama tam bi şekil çözemedim.

SPK yeni arz yayınlarsa katılmam. Bana bi soğuma geldi bu işlerden. Bi tane tavan göremeden düşen hisse mi olur. Kim neden satsın bu fiyattan. Küçük yatırımcı asla satmaz. Biliyoruz satmayacağını. SPK ilk günden satanları tespit etmeli. Cezalandırmalı bana göre.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
bu fiyatlardan satanlar halka arz fiyatından daha düşük bir seviyede alım yapmış olmalı. iskonotlu fiyat vs var ama gerçekten anlamsız bir durum. uzun zamandır gyo firmaları üzerinde bir fud dalgası var. (haklılık payı yüksek.) bu fud dalgası ile küçük yatırımcı açılış başladığı anda satışa başladı ve doğal olarak tavana kadar indi. firmanın spk'ya sunduğu izahnamede 15 günlük fiyat istikrarı yer aldığını yazmıştı insanlar. yani birkaç gün sonra arz fiyatından hafif yukarı tırmanışa geçerse birilerinin kafasının kesilmesi gerekiyor. ha artık halka arza katılımlar düşer ki geçtiğimiz dönemlerde de buna benzer olaylar yaşamıştık. ne güzel 1 milyon kişiden biraz fazla katılım oluyordu.
hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
Borsada işlem günü ilk önce çarşamba günü açıklanmıştı sonradan perşembe denildi neden böyle oldu bilemiyorum. Tavandan satış gönderdim umarım tavanı görür. Son halka arz hisseleri sürekli düşüş eğiliminde olması bu hisseyide olumsuz etkileyecek diye düşünüyorum birazdan nasılsa belli olacak.

Bugün taban oldu, üstelik ilk günüydü.Çok enteresan şeyler oluyor.İlk gün taban olan nadir hisseler grubuna katıldı ve bana göre artık halka arzlarda GYO’lara tamamen eşit olmadığı sürece talep eskisi gibi olmayacak.Kurumsallara ayırdıkları lot bir yana, bir kere kurumsal firma oldukları halde çalışanlar talep etmemiş tamamen.GYO’ların borsada devri kapanıyor yavaş yavaş sanki ama birileri de buradan alıp kâr edebilir.
Sur gyo halka arzından sonra böyle olacağını tahmin ediyordum ve bunu burada söylemiştim. Sur gyo ilk günden tavan döndü ve buna rağmen bireysel yatırımcı sayısı 3 milyondan fazlaydı, şirket çalışanları bile kendilerine ayrılan hissenin tamamını dahi almamışlar. Ortakların hisse satışı çok fazlaydı ve hacimsel olarak 5,5 milyarlık halka arz hacmi var bütün bunlar olumsuz şeyler mesela Tab gıda aynı hacme sahipti ama kârlılığının iyi olması birde o zamanki ilginin daha iyi olması en azından zarar ettirmemiş oldu.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
Borsada işlem günü ilk önce çarşamba günü açıklanmıştı sonradan perşembe denildi neden böyle oldu bilemiyorum. Tavandan satış gönderdim umarım tavanı görür. Son halka arz hisseleri sürekli düşüş eğiliminde olması bu hisseyide olumsuz etkileyecek diye düşünüyorum birazdan nasılsa belli olacak.

Bugün taban oldu, üstelik ilk günüydü.Çok enteresan şeyler oluyor.İlk gün taban olan nadir hisseler grubuna katıldı ve bana göre artık halka arzlarda GYO’lara tamamen eşit olmadığı sürece talep eskisi gibi olmayacak.Kurumsallara ayırdıkları lot bir yana, bir kere kurumsal firma oldukları halde çalışanlar talep etmemiş tamamen.GYO’ların borsada devri kapanıyor yavaş yavaş sanki ama birileri de buradan alıp kâr edebilir.
hero member
legendary
Merit: 1176
Kendi web sitelerinde Çarşamba günü işleme başlayacaklarını duyurmuşlardı. Gerçi o zaman pay edilen lot miktarları bile belli değildi. Pay edilen lot miktarları belli olmadan işleme başlayacakları günü nasıl açıkladılar diye eleştiriler vardı. Gerçi tek eleştiri bu değil. Çok fazla olumsuz yorum var hisse hakkında. Arkadaşıma önerdiğim için çok pişmanım. Benim gibi para kazanabilir, halka arzlar yolu ile ek gelir elde edebilir diye düşündüm. Niyetim ona yardımcı olmaktı. Fakat çok kötü bir dönemde tavsiye verdim. Ne kadar pişman olduğumu anlatamam. Bu işten zarar etmeden çıkarsam bayram edeceğim.

Hocam yapacak bir şey yok, nasip değilmiş buradan ekmek yemek ama erkende konuşmayalım belki yüzümüzü güldürür.
Umarım yarın güzel bir açılış yapar ve haftayı 2 tavanla kapatır, eğer kapatırsa devamının güzel olacağını düşünüyorum.
sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Life is so short but wonderful.
Kendi web sitelerinde Çarşamba günü işleme başlayacaklarını duyurmuşlardı. Gerçi o zaman pay edilen lot miktarları bile belli değildi. Pay edilen lot miktarları belli olmadan işleme başlayacakları günü nasıl açıkladılar diye eleştiriler vardı. Gerçi tek eleştiri bu değil. Çok fazla olumsuz yorum var hisse hakkında. Arkadaşıma önerdiğim için çok pişmanım. Benim gibi para kazanabilir, halka arzlar yolu ile ek gelir elde edebilir diye düşündüm. Niyetim ona yardımcı olmaktı. Fakat çok kötü bir dönemde tavsiye verdim. Ne kadar pişman olduğumu anlatamam. Bu işten zarar etmeden çıkarsam bayram edeceğim.
legendary
Merit: 1176
Perşembe günü işleme başlayacakmış, bakalım nasıl bir gün bizi bekliyor, sağlam şirket ama GYO olduğu için millet ilk satış dalgasında satacak diye düşünüyorum.
BİST perşembeye kadar yeşile bürünmez ise siz o zaman görün cümbüşü Smiley
hero member
Şimdiye kadar daha bi olumsuz yorum alan halka arz görmedim.

bence kimse reeder'in önüne geçemez bu konuda. adamlar halka arz olduğu zaman telefonlarındaki sahte kamera olayı tüm sosyal medyada çalkalanmıştı. avrupakent'in çalışanlarının firmanın hisselerine 1/1 şeklinde ilgi göstermemesi ilginç. daha önceki halka arzlarda bu durum acaba nasıl oluyordu? bir de 1.400.000 adet lot 800 kişiye mi verilecekmiş? durum böyleyse 1 lot fiyatı ile çarparsak ciddi bir para toplanması mevcut. her çalışan bu kadar parayı çıkaramaz.
Reeder kötülendi ama sonuöta adamlar teknoloji şirketi daha sonradan belli anlaşmalar bağlayınca çok rahat 3x seviyesine geldi yani tahmin bile edemezdim.

Avrupakent Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Halka Arzının öncesinde yaşanan Sur gyo olumsuz örneği bu hisseyi büyük bir ihtimalle kötü etkileyecek tabi umarım etkilemez. Sur gyo sadece kendini değil diğer halka arzlarıda olumsuz etkiledi. Avrupakent gyo halka arz hacmi Sur gyo nun 2 katı büyüklükte yani Tab gıda gibi oldukça hacimli bir kağıt.
legendary
Cashback 15%
Şimdiye kadar daha bi olumsuz yorum alan halka arz görmedim.

bence kimse reeder'in önüne geçemez bu konuda. adamlar halka arz olduğu zaman telefonlarındaki sahte kamera olayı tüm sosyal medyada çalkalanmıştı. avrupakent'in çalışanlarının firmanın hisselerine 1/1 şeklinde ilgi göstermemesi ilginç. daha önceki halka arzlarda bu durum acaba nasıl oluyordu? bir de 1.400.000 adet lot 800 kişiye mi verilecekmiş? durum böyleyse 1 lot fiyatı ile çarparsak ciddi bir para toplanması mevcut. her çalışan bu kadar parayı çıkaramaz.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719

https://twitter.com/arzhabercom/status/1736741704022012046

Avrupakent GYO çalışanlarına 1.500.000 lot ayırmış. Çalışanları 1.369.369 lot almış. Tamamını almamış. Çok eleştiri almış bu şekilde olması. Bana kalırsa da eleştiri konusu. Çünkü şirketin çalışanları şirkete tam bi şekil güvenmemiş gibi. Tabiki hisse pahalı bi hisse. Tamamını dolduramamış olanlar olabilir. Ama kötü yorumlanmış Twitter'da bu olay.

Şimdiye kadar daha bi olumsuz yorum alan halka arz görmedim. Tam bi tersi de olabilir. Olumsuz yorumlar haklı da çıkabilir. Borsada görmeden tahmin yapamam. Ama bana göre de çok bi tavan rekorları yapmaz. Çabuk bozar. 3 tavan yapar. Veya 4 yapar. Daha bi fazla beklentim yok. Olumsuz yorumlar çok. Ayrıca borsa pek bi iyi gitmiyor bu günlerde. Avrupakent GYO pek iyi bi zamanlama ile borsaya çıkmıyor.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
Avrupakent Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Halka Arzı için 20 Aralık 2023 Çarşamba günü gong zili çalacak. Bireysel yatırımcıların parasal olarak çoğunlukla 1000 lira üzerinde hacimle alım yapıldığını düşünüyorum. Yarın ilk işlem günü ve yatırımcıların çoğu tedirgin tavan açıp sonra tavan bozup tekrar tavana taşıyabilirler.
Ben ilk tavanda satarım arkadaş, tavandaki lot sayısına bakarım eğer lot sayısı beni tatmin etmezse satarım, ilk gün için 140 lira güzel kar sayılır halka arza göre, gönül isterdi ki %100 versin ama kurumsallara dağıtılan son arzların faciasından sonra ilk gün küçük yatırımcı da satacak Avrupa gyo da,
hero member
Avrupakent Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Halka Arzı için 20 Aralık 2023 Çarşamba günü gong zili çalacak. Bireysel yatırımcıların parasal olarak çoğunlukla 1000 lira üzerinde hacimle alım yapıldığını düşünüyorum. Yarın ilk işlem günü ve yatırımcıların çoğu tedirgin tavan açıp sonra tavan bozup tekrar tavana taşıyabilirler.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
Borsanın kötü gitmesi ve son yapılan halka arzların erkenden tavan bozup yatırımcıya sattırılması sonrası belki de bu hisse maksimum 2 gün tavan gidecek.Daha önce olsaydı en az 6-7 gün giderdi diye söyleyebilirdik fakat durumlar artık değişti.Yüklü miktarda alım girdiğimiz için ilk gün bile tavan bozması olası bir durumda.Kişi başı yaklaşık olarak bin tllik hisse düşücek ve herkese yüksekten kitlemiş olsalar güzel kar yaparlar.Bir iki güne belli olur ilk günden tavan bozup bozmayacağı.
hero member
İlk defa bir arkadaşıma halka arzlara katılması için tavsiyede bulundum. Tabii riskleri ve geçmiş halka arzların verilerini ona gösterdim. Fakat son günlerde yaşananlar nedeniyle bu halka arz beni korkutmaya başladı. Arkadaşıma mahcup olmak da istemiyorum. En çok bu nedenle sıkılıyorum. İlk günden yarısını sattırsam, ikinci günden kalan kısmın yarısını sattırsam, üçüncü günde kalan kısmı da sattırsam nasıl olur?

Arkadaşım garanti bir şekilde para kazanır. Ben de mahcup olmam. Birkaç hafta önce olsaydı çok rahat olurdum ama şimdi hiç rahat değilim. Keşke söylemeseydim.

Neden halka arzlar eksi yazmaya başladı diye soran olursa sebebi bu demektir Cheesy ne zaman birine bir şey önerirsek tersi oluyor. 1 yıldır her şey ikiye katlanıyorken bu tavsiyeden sonra tavan bozarak serüvene başlayan halk arzlar olabilir Cheesy

Avrupakent bana da diğerlerinden çok daha iyiymiş gibi bir izlenim veriyor. Suryapı gibi sonradan tanınan bir firma değil, zaten hemen herkesin bildiği ve güvenebileceği bir şirket. Bu yüzden birkaç gün yükselirse şaşırmam, verdiği lot da yüksek olunca keyifli bir halka arz olabilir Smiley
Bu düşüş furyasından ilk gün tavan bozarak etkilenirse şaşırmam hem ortakların hisse satışı var hem kurumsal yatırımcılara  hemde bireysele fazla dağıtım olduğu için erken tavan bozabilir düşünüyorum birde öncesinde Sur gyo olumsuz örneği var. Kuzey boru herkese eşit dağıtım olduğu halde 3. gün tavan bozdu
legendary
Activity: 2562
Merit: 1481
İlk defa bir arkadaşıma halka arzlara katılması için tavsiyede bulundum. Tabii riskleri ve geçmiş halka arzların verilerini ona gösterdim. Fakat son günlerde yaşananlar nedeniyle bu halka arz beni korkutmaya başladı. Arkadaşıma mahcup olmak da istemiyorum. En çok bu nedenle sıkılıyorum. İlk günden yarısını sattırsam, ikinci günden kalan kısmın yarısını sattırsam, üçüncü günde kalan kısmı da sattırsam nasıl olur?

Arkadaşım garanti bir şekilde para kazanır. Ben de mahcup olmam. Birkaç hafta önce olsaydı çok rahat olurdum ama şimdi hiç rahat değilim. Keşke söylemeseydim.

Neden halka arzlar eksi yazmaya başladı diye soran olursa sebebi bu demektir Cheesy ne zaman birine bir şey önerirsek tersi oluyor. 1 yıldır her şey ikiye katlanıyorken bu tavsiyeden sonra tavan bozarak serüvene başlayan halk arzlar olabilir Cheesy

Avrupakent bana da diğerlerinden çok daha iyiymiş gibi bir izlenim veriyor. Suryapı gibi sonradan tanınan bir firma değil, zaten hemen herkesin bildiği ve güvenebileceği bir şirket. Bu yüzden birkaç gün yükselirse şaşırmam, verdiği lot da yüksek olunca keyifli bir halka arz olabilir Smiley
hero member
sabah akbank hesabıma 22 adet olarak yansımıştı ama vakıfbank'taki hesaba bir türlü geçmedi. 1.500 liraya yakın bir para kesilmiş 22 lot karşılığı olarak. inşaat firmaları bildiğimiz gibi özellikle de son yapılan halka arzlarda çok kötü bir performans gösterdi. şayet avrupkent gyo ilk açılışta tavanı bozmazsa en fazla 2. günde ya tavandan ya da o anki fiyat ne ise oradan vurur kaçarım. 150x2= 300 lira tam olarak bir döner parası olacağı için işime gelir yalan yok.
Ben güvenemiyorum artık Avrupakent Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. de hem gyo halka arzı hem kurumsal yatırımcı var hemde ortak satışı var ilk gün tavandan emir verip satılırsa çıkacağım emrimi iptal edememiştim. Portföydeki nakit ile başka hisse almıştım bu nedenle iptal olur almam diyordum demekki parayı bloke etmiş 20 lot var elimde. Umarım bir kaç tavan giderde bizi yanıltır.
legendary
Cashback 15%
sabah akbank hesabıma 22 adet olarak yansımıştı ama vakıfbank'taki hesaba bir türlü geçmedi. 1.500 liraya yakın bir para kesilmiş 22 lot karşılığı olarak. inşaat firmaları bildiğimiz gibi özellikle de son yapılan halka arzlarda çok kötü bir performans gösterdi. şayet avrupkent gyo ilk açılışta tavanı bozmazsa en fazla 2. günde ya tavandan ya da o anki fiyat ne ise oradan vurur kaçarım. 150x2= 300 lira tam olarak bir döner parası olacağı için işime gelir yalan yok.
hero member
Avrupakent Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Halka Arz sonuçları açıklandı buna göre;

Bireysel yatırımcı 3.653.597  / 22 lot
Grup çalışanlarına         732  / ~1870
Kurumsal yatırımcı    119 / eşit dağıtım olsaydı 168 bin lot olacaktı ama eşit dağıtım olmadığı için hangi kurumsal ne kadar alım yaptı bilemiyoruz. Payların %5 inden fazlasını alan bulunmuyor deniliyor yani kurumsalda en fazla alınan lot 1 milyon adet.

https://halkarz.com/avrupakent-gayrimenkul-yatirim-ortakligi-a-s/
hero member
Avrupakent Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Halka Arzının sonuçlarını açıkçası merak ediyorum Sur gyo halka arzından ağzı yananlar bu halka arz muhtemelen katılmayacaklar. Bireysel katılımcı sayısı 3 milyonun altında kalacaktır diye düşünüyorum. Hisse sayı ve halka arz büyüklüğü olarak Sur gyo'nun 2 katı katı büyüklükte umarım benzer bir senaryo gerçekleşmez.
Pages:
Jump to: