Pages:
Author

Topic: Balon Patladı mı? Bitcoin Bitti mi? Battık mı? - page 4. (Read 732 times)

full member
Activity: 387
Merit: 186
Ellerine sağlık forumdaki çok faydalı yazılardan biri olmuş bu da, herkes zahmet edip şöyle baştan sona okumalı. Mart’tan sonra umarım bu öngörülen yükselme gerçekleşir Smiley
member
Activity: 154
Merit: 10
Bütün bunlar konuşulurken bitcoinin gördüğü en düşük fiyat altı  bin dolar civarları ve bana kalırsa patlayan bir balon olsa bitcoin bu değerlerde kalmazdı bu çok mantıksız
newbie
Activity: 224
Merit: 0
eline sağlık, teşekkürler. balon bir manada çabuk ve çok hızlı bir şekilde yükselip bir anda dibi görmesi demek.o yüzden bir balon durumu söz konusu.ama bu bitcoinin tekrar yükselmeyeceği anlamına gelmiyor.balon gibi yoksa sağlam temellerle mi onu göreceğiz..
member
Activity: 196
Merit: 12
Grafik çok iyi olmuş bize eski günleri anlatmış daha önceki sert düşüşleri hatırlamış olduk çalışma için teşekkürler
hero member
Activity: 756
Merit: 505
finans piyasaları toplum psikolojisinden etkilenir. ülke siyasetinden etkilenir. bu hep böyle olmuştur. umarım bir çok kişi boş beleş battık bittik yorumlarına gösterdiği rağbeti yazdıklarına da gösterir.
bu süreç biraz sıkıntılı geçicek ama yapılan hesaplamalar tahminler hep iyi yönde.
full member
Activity: 840
Merit: 111
Meritlendin...

Güzel bir paylaşım olmuş 2 kez pump ve dump zamanına şahit oldum ve artık gitgide piştim.
Btc 19k dolar civarını gördüğünde ben yatırımımı altcoinlere kaydırdım ve btc düşerken altcoinlerden kaar sağladım sonuçta btc miktarımı arttırdım ama bu düşüş sürecince tamamen usdt almadım yine bitcoinde kaldım ama 4-5 gün hiç alım satım yapamadım çünkü herşey düşüşteydi ama yeni yeni artıya geçtik.
Dolar bazında yüksek kayıplar verdim ama btc bazında %20 kazanç sağladım.

Piyasaya yeni girip 18k civarından btc alanlar ve zararına satanlar artık bir daha bu piyasaya girmez diye düşünüyorum.
Bahar aylarında her zaman oldugu gibi bu yılda artış bekliyorum.
sr. member
Activity: 588
Merit: 250
Geçmiş yılları oturup zaman ayırıp 1-2 saat inceleyen arkadaşlar zaten bundan çok daha kötü durumların yaşanıp bittiğini görebilirler. Büyüme sadece yavaşlar darbeler yer ama uzun vade de durmaz bitmez.
member
Activity: 126
Çok güzel bir noktaya değinmişsin dostum tebrik ederim ben de bu düşüşü normal karşılıyorum büyük bir nedeni de tam bilmeyenlerin kokup parasını çekmesi ama düzelecektir hatta grafiklerde ve tahminde olan gibi daha yükseklere de çıkabilir yatırım yapmak için de güzel bir zaman gibi görünüyor.
full member
Activity: 336
Merit: 100
Yani sıkıntılar geçmedi ama balon patladı diyemeyiz. Bitcoin dip fiyattan geri dönüş yaptı ama huzlı bir çıkış beklemeyin. Volatilite yüksek olacak. Çok sık dalgalanma bekliyorum.
member
Activity: 224
Oldukça sert bir düşüş yaşadı ve hiç bir şekide rahatlatıcı hareketler yapmıyor. Beklenti var ama bitcoin bu beklentiyi malesef karşılamıyor. 
jr. member
Activity: 252
Merit: 3
orta da bir patlama ya da bitme durumu söz konusu değil. yapmış olduğu inanılmaz yükselişi biraz düzene sokmak durumunda sadece. yeniden yükselişe geçecektir ama öncekiler kadar hızlı mı büyür bunu bilemeyiz.
full member
Activity: 420
Merit: 125
LIVENpay.io
Balon patlasa kafamıza piyasa çöker. Sermaye batması aslan gibi yerinde duruyor. Batan varsa medya şişirmesi ile en yukarıdan btc alan kullanıcılar batmıştır.
member
Activity: 143
Herkes satarken almak lazım aslında ama risk edilmecek miktarlar olmalı ki panik yaratmasın.
member
Activity: 322
Merit: 12
Eline sağlık dostum panik satışları engelleyecek en azından kalanları rahatlatacak bir çalışma olmuş.
member
Activity: 294
Bitcoin in dususu beklenen bir durum. Bu donemde parcali bir sekilde alim yapilabilir. Hic olmadi sabirli bir sekilde beklemek gerekiyor. Yatirdiginin altinda paraya cevirip cikmak pek mantikli degil eger ihtiyac icin gerekli bir para degilse.
newbie
Activity: 154
Karar mekanizması 2 aşamalıdır.Umudun kaybedildiği güvenin kalmadığı o kritik eşikte hissenin veya portföyün yükselebileceğini veya çakılırsa tuz buz olacağının farkındalığıyla  kaybetme riskini öngörüp yatırım yapabilen kişi fazlasıyla parasını katlamayı hakediyordur.Volatile böyle birşey arkadaşlar.Spekülasyona açık bir  sistemde ne bekliyordunuz ki ?Çok kazanç çok kayıp.Ortası yok bu işin. Altına yatamayacak girmesin bu işin başından beri böyle olduğunu bilmeden giren zaten kaybetmeyi hakediyordur.

Warren Buffet amcanın sözüyle devam edelim...
Başkaları aç gözlü olduğunda kork ve geride dur, başkaları korktuğunda aç gözlü ol.” 

Ama bu söz Blockchain'e ve Bitcoine güveniniz tam ise  geçerlidir  diyerek sözümü bitiriyorum.

Başkaları aç gözlü olduğunda kork ve geride dur, başkaları korktuğunda aç gözlü ol.” 

Harika bir söz. Herkes korkup kaçtığında yatırım yapmıştım. Ve şimdi bakıyorum o günlerde iyiki yatırım yapmışım.
member
Activity: 180
Risk takes great win or die.
Karar mekanizması 2 aşamalıdır.Umudun kaybedildiği güvenin kalmadığı o kritik eşikte hissenin veya portföyün yükselebileceğini veya çakılırsa tuz buz olacağının farkındalığıyla  kaybetme riskini öngörüp yatırım yapabilen kişi fazlasıyla parasını katlamayı hakediyordur.Volatile böyle birşey arkadaşlar.Spekülasyona açık bir  sistemde ne bekliyordunuz ki ?Çok kazanç çok kayıp.Ortası yok bu işin. Altına yatamayacak girmesin bu işin başından beri böyle olduğunu bilmeden giren zaten kaybetmeyi hakediyordur.

Ama bu söz Blockchain'e ve Bitcoine güveniniz tam ise  geçerlidir  diyerek sözümü bitiriyorum.
member
Activity: 105
Bu düşüşler sonrası foruma talep ve kayıt azalıp merit sisteminden vazgeçilir belki. Başlığı okurken aklıma grldi yazayım dedim.

Son olarak bitcoine itibar suikastı yapılıyor. Ben halk seviyesinde değil de profesyonel yatırımcıların hakim olduğu bir btc eko sistemini daha sağlıklı görüyorum. Bundan dolayı bu işle hakikaten ilgilenmeyecek kişilerin bu düşüşle silkelenmesi -borsa gibi küstürülmesi- genel manada olumsuz evet ama para kazanmaya engel değil.

Az yazayım dedim uzun oldu, haklar helal!
newbie
Activity: 6
selam,
aklı selim adamın gönderisini okumak da ayrı zevkmiş arkadaş. Başka bir başlık altındaki gönderimde Bitcoin'in düşmeye başladığı aralık sonundan beri haftalık alımlar yaptığımı dile getirmiştim. Bu alımlar an itibariyle aralık ayına kadar yatırdığım toplam anapara miktarını geçti. Dolayısıyla zararımı yarıladım. Bu da demek oluyor ki, Bitcoin tekrar aralık ortası seviyesine çıktığında eldekini kurtarmakla kalmayıp toplamda oldukça kârlı çıkmış olacağım. "1 Kriz Para Birimi" birçok BTC yapabilir. Mart olmazsa da Mayıs olur. Geç olsun güç olmasın diyelim. Velhasıl kelam birilerinin zararına satışı, başka birilerinin yasaklar koyması vs. şu minvalde gözümü korkutabilecek eylemler değil. Siz de dirayetli olun gençler.

jr. member
Activity: 336
Merit: 2
Tarih tekerrürden ibarettir, piyasa dalgalanmasının büyük oyunculara sabit ivmeli yükselişlerden daha fazla kazandırdığı aşikar. Elbet bir gün Bitcoin yerini kendisinden daha iyi bir veliahta bırakacak ama bugün o gün değil.
Pages:
Jump to: