Pages:
Author

Topic: Balon Patladı mı? Bitcoin Bitti mi? Battık mı? - page 5. (Read 732 times)

member
Activity: 630
Merit: 37
beyler meritleyelim arkadaşı : ) dostum meritim olsa kesinlikle tamamını şu posta yollardım gerçekten çok güzel bir noktaya değinmişsin.
member
Activity: 280
Merit: 71
Boğa sezonundayız ve market çökmüş durumda. Bitcoin'in her geçen gün popüleritesini arttırmasıyla, piyasada daha çok insan yer aldı ve almaya devam ediyor. Son dönemlerde gelen kötü ve asılsın haberlerin ardı arkası kesilmiyor. Peki birçok kişinin diline dolanan "BALON patladı!", "Bitcoin Bitti" söylemleri doğru mu?

Uzun zamandır piyasanın içindeyim. Eğer bitcoinin tarihine bakarsak daha büyük düşüşler olmuştur. Son zamanlardaki bu büyük düşüşe bazı kişiler düzelme dese de, panik satışlarının da etkisiyle bitcoin fiyatı daha da aşağılara çekilmiştir. Aşağıdaki resimde bitcoinin son 4 senenin ilk aylarındaki grafikleri görebilirsiniz. Aşağıdaki resme göre şuanki düşüş normal olarak gözüküyor. Demek ki her sene başında bitcoin ölüp ölüp diriliyor veya patlayan balon ne hikmetse yeniden şişiyor.

Masterluc'u forumun eskileri belki bilir. Şuana kadar tahminleri en iyi oturan kişidir kendisi. Eğer masterluc'un geçen sene ortalarında paylaştığı grafiğe bakacak olursak, 2013 senesinin tekrarı kısa süre içerisinde gerçekleşebilir. Grafikteki sol kısmı, sağ kısma taşıdığımızda gidişat ortaya çıkıyor. masterluc'a göre yaz aylarında 60K-100K arasını görmemiz mümkün. Burada da durum normal duruyor.

2017 yılının sonlarına kadar bitcoin yatırımcı sayısı fazla değilken haber servislerinin son çıkışta bitcoin haberlerini üstüste vermesiyle piyasaya birrçok acemi girdi. 19k seviyelerinde alım yapıp bu fiyatlarda panik yapanlara da hak vermiyor değilim. Zor bir durum. Ama bu işin içinde uzun süreler olan insanlar her ne kadar gergin olsa da, biraz daha rahatlar ve panik satışı yapmıyorlar. Demem o ki bu olaylar da geçtiğimiz her yılda yaşandı.

Peki son dönemlerde gelen kötü haberler de neyin nesi? Bunlar da zaten hep vardı. Borsaların batması veya hacklenmesi, ülkelerin kripto para yasakları, büyük düzeltmeler ve düşüşler vs. Kısır bir döngü içerisinde devam eden olaylar. Sadece her geçen yıl haberler daha fazla ses getiriyor. Çünkü bitcoin haberleri daha çok okunmaya başladı hele ki kötü haberleri okumaya halk daha meyillidir. Bu durum da gayet normal gibi duruyor.

Yukarıda anlattığım durumlara göre bu düşüş de normal görünüyor ama ne zamana kadar devam eder? Masterluc'un tahmini gerçekleşirse mart ayının sonlarına doğru bitcoin hızlı yüklişe geçebilir. Son olarak; finansal piyasalarda , herhangi bir yönde haberler artmış , bütün haber kanalları tüm gücüyle yayına başlamışsa , yön değişimi yakındır. Her zaman küçük oyuncu en tepeden alsın, en dipten satsın istenir.

Ufak bir araştırma ile panikte olan arkadaşların yüreğine su serpmek istedim. Umarım kripto paralar kendilerini geliştirerek daha da iyi yerlere gelecektir. Sizler ne düşünüyorsunuz arkadaşlar?
Pages:
Jump to: