Pages:
Author

Topic: Bazı bankalar bitcoin depoluyor mu? - page 2. (Read 6770 times)

legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
Geçen günlerde şöyle bir haber okumuştum: Yurtdışındaki bazı bankalar, kredi borçlarını ödeyemeyenler için başlattığı haciz işlemlerinde kripto para varlıklarına da el koyabilme hakkına sahip olmuşlar. Bu hangi ülkelerde uygulanmaya başlamış hatırlamıyorum. Fakat kesinlikle okumuştum bunu. Mantıklı da geldi...

Sonuçta kişilerin telefon ve bilgisayarlarına el koyabiliyorlar icraya verdiklerinde. Dolayısıyla içerideki cüzdanlara da yasal olarak sahip olabilirler. Private key ve borsa şifrelerini, sahiplerinden nasıl talep ettikleri mevzularını bilmiyorum. Başlıktaki "bankalar bitcoin depoluyor mu?" sorusunu böyle cevaplayabilirim. İcra yoluyla da olsa depolamaya başladıkları belli oldu.
newbie
Activity: 28
Merit: 0
April 29, 2019, 07:46:55 AM
Bankaların geçen yıl BlockChain teknolojisini kullanmak için Ripple ile anlaşmalar yaptığı haberleri olmuştu.
jr. member
Activity: 257
Merit: 1
April 15, 2019, 04:34:12 PM
Bu mümkün çünkü kripto paraların geleceğinin parlak olduğunu artık bütün dünya biliyor yakında büyük bir yükseliş geldiğinde bankalar bundan oldukça kazançlı çakacaklardır.
copper member
Activity: 168
Merit: 0
April 15, 2019, 03:49:36 PM
Ben gerçekten bankaların bu konuda nasıl davrandıklarını merak ediyorum, gözlerinin önünde onların liderliğini ellerinden alacak, kazançlarını düşürecek bir teknoloji gelişirken bir çoğu çok temkinli yaklaşıyor görmezden geliyor gibi gözüküyor. Buradan sesleniyorum bükemediğin eli öpeceksin Smiley Bence uzak durmaktansa biran önce işin içinde aktif olmalılar.
jr. member
Activity: 476
Merit: 2
April 14, 2019, 11:06:51 AM
Bankalar henüz toplamıyordur birkaçı belki. Bankalar genelde belli bir yol kat edip güvenilir hale gelen şeylere yatırım yaparlar.
jr. member
Activity: 420
April 14, 2019, 01:02:06 AM
Bazı bankaların yapacağına ben inanıyorum. Hatta belki icolara bile katılan bankalar olabilir diye düşünüyorum. Bankalar nerede ekmek oraya tezgah kurarlar.
member
Activity: 630
Merit: 37
April 13, 2019, 05:00:33 PM
bence bazı bankalar değil tüm bankalar kripto para depoluyorlar hatta sadece bankalar da değil ileri gelen büyük şirketler de depoluyor
jr. member
Activity: 481
April 13, 2019, 04:17:54 PM
JP Morgan CEO'su boğa zamanında bitcoin için scam benzetmesi yapmıştı. Daha sonra, JP Morgan blockchain ve kriptoparalar için bir birim kurdurduğu ortaya çıktı. XRP'den başlayarak birçok banka artık blockchain ve kriptoparalarla ilgilenmeye başladığını görüyoruz. IMF başkanı daha geçtiğimiz günlerde kriptoparalara karşı cephe almıştı. Bu haberler çıkmaya başladığına göre sistem artık değişime ayak uydurmak zorunda kalacak.
jr. member
April 12, 2019, 08:14:06 AM
bankaların bu sistemin dışında kalması düşünülemez ama çıkıp da evet yatırım yapıyoruz da diyemez en azından şimdilik.
member
Activity: 244
Merit: 20
April 09, 2019, 04:44:19 PM
Kurumsal olarak bankalar depolarmı bilemem fakat bankaların üst düzey yöneticileri bitcoin depolayabilir. Emin olun bankalar ve finans kuruluşları fırsatları çok sever ve kripto piyasası çok büyük bir potansiyel ve fırsat bence.
full member
Activity: 462
Merit: 107
April 09, 2019, 03:18:23 PM
Bankaların riskli işlemler yapacağını sanmıyprum sonuçta bitcoin değeri artan veya azalan bir varlık o yüzden banka garanticidir düşme ihtimali olduğu için risk almayabilir.
full member
Activity: 742
Merit: 112
April 09, 2019, 01:07:23 PM
ilerde exchange işine girecek ise ilk başta depolama hizmeti vermesi gerekiyor ki ilerde işlemlerin karşılığı olsun. bankalar ne kadar adı kriptolar ile pek anılmasa da bazı bankalar exchange işine sıcak bakıyor. bu biraz müşterilerin bankaya talepte bulunması ile alakalı.
jr. member
Activity: 378
Merit: 4
April 09, 2019, 10:49:37 AM
vardir muhakkak.zaten baska akbank olmak uzere bizde bile kriptoya ilgi basladi ve artiyor.ama dedigin gibi hackerle rusvet hesabi bitcoin vermek gibi gulunc duruma dusmezler.gercek olsa bile bunun sonu olmaz.
member
Activity: 602
Merit: 12
April 09, 2019, 10:22:34 AM
Evet bitcoin stok yapan bankalar varmış muhtemelen 2017 deki gibi bir artış sonrası satarak kara çevirmek için yapıyorlar.
legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
April 08, 2019, 03:00:25 PM
Selam arkadaşlar.Az önce haberleri incelerken okudum.Bazı bankalar kendilerine saldırıda bulunan hackerlara fidye olarak bitcoin vererek saldırıların boyutunun aşırı büyümesini engellemeyi planlıyormuş.Doğru olabilir mi?

Enteresan bir bilgi. Haberin linkini de koysaymış başlığı açan keşke. Eski bir post olsa da ilgimi çekti. Zorda kaldıklarında hacker'ları yemlemek fikri bankaların bu konuda aciz kaldığını gösterir. Gerçi FBI ve CIA bile hacklenmişti o da ayrı tabi. Bu tarz kurumlar bazen kendilerini hackleyenleri "beyaz şapkalı" olarak işe alıyordu.
full member
Merit: 100
February 01, 2019, 02:52:46 PM
gelişmekte olan, üçüncü dünya ülkeleri diye tabir edlien ülkelerin böyle birşeye girişebileceğini düşünmüyorsam da gelişmiş bir çok ülkede her ithimali düşünerek bitcoin depolayanlar olma olasılığı çok yüksek.
copper member
Activity: 210
February 01, 2019, 02:18:46 PM
Ileri goruslu ve Mumkun oldugunca devlet prosedurleri zayif ulkelerde meydana gelebilir. Ama kati kurallarin oldugu ulkelerde bunu zayif goruyorum. Cunku mali acidan para cezalari fazla oldugunu dusunuyorum. Ama isvicre gibi ulkelerin yaptigina eminim .
jr. member
Activity: 406
February 01, 2019, 01:56:46 PM
eğer bu zamana kadar toplamadılarsa yanlış yapıyorlardır. o kadar büyük paralara hükmedenlerin bu sistemin dışında kalacağına pek inanmıyorum açıkçası.
member
Activity: 910
Merit: 10
January 31, 2019, 06:20:05 AM
Bu tamamen bir hurafa okuduğun zaman zaten hurafe olduğu belli oluyor banlalar kendi sistemlerini her türlü hackerden koruyacak donanıma sahipler zaten. Haraç niye versin?
jr. member
January 30, 2019, 04:48:21 PM
Bankalar her ne kadar Bitcoin ve diğer kripto paralara karşı savaş açmış olsalarda belki de en çok Bitcoin depolayan yerlerdir.
Pages:
Jump to: