Pages:
Author

Topic: Bazı borsalar kasıtlı olarak aldatıcı hacimler mi gösteriyor? - page 3. (Read 781 times)

jr. member
Activity: 316
Merit: 1
genel itibari ile artık bütün borsalar bot kullanımına izin verdiği için bir kaç kişinin elinden bu hacimleri görmemiz gayet normal kanımca bountyciler haricinde piyasada kişilerin alım satım yaptığını zannetmiyorum.. yoksa bu piyasaya yeni çıkan çoğu proje ico fiyatının x10 altında..
jr. member
Activity: 476
Merit: 2
bunu yapan birden fazla borsa var. neden sağlam iş yapmak yerine güvensiz hareketleri tercih ettiklerini bir türlü anlamıyorum.
legendary
Activity: 1554
Merit: 1334
Soru;
Bazı borsalar kasıtlı olarak aldatıcı hacimler mi gösteriyor?

Cevap;
Kesinlikle evet.

Bazı aptal borsalar bunu bi de o kadar abartıyor ki insanları aptal yerine koyuyorlar. Web site renking nedir tekil hit nedir bilmediğimizi düşünüyorlar...
sr. member
Activity: 546
Merit: 250
Çok uzun bir süredir zaten bu durum var. Hatta okex ve Bit-z gibi borsalarda çok fazla oluyor. Diğer borsalarda kesin yapıyordur.
jr. member
Activity: 560
Muhtemelen bu tüm kripto borsalarında olan bir durum, fake olmasa bile botlar vasıtasıyla işlem hacmini çok fazla gösterebiliyor bazı borsalar, zaten en önemli sıkıntılardan birisi de tether üzerinden bunun yapılması.
legendary
Activity: 2702
Merit: 1523
Sistemkoin komple sahte zaten. Forumda da çok sayıda konusu mevcut, onlardan alınan bilgilere güvenmeyin. Türkiye ile ilgili verilere bakmak istiyorsanız Paribu ve BTCTurk şu an için yeterli.
jr. member
Activity: 140
Merit: 2
Sistem koin fake ama şöyle bir durumda var xx borsası 10 müşterisi vardır ama her birinde 1000 btc vardır onla trade yapar xxx borsasınında 100bin müşterisi vardır ama 0.001 btcleri vardır her birinin yani kitle ve ziyaretle bir nevi ölçülemez
jr. member
Activity: 40
Sistemkoin kesinlikle fake verilere sahip, güven vermeyen bir exchange.
full member
Activity: 195
Merit: 111
Dikkatimi çeken hususlar hakkında sizden bilgi ve görüş alacağım. Bugün yeni bir proje için doğru veri elde etmek adına hacimlere ve API'lere bakarken dikkatimi çeken bir nokta oldu. Ülkemizde aktif olan bazı borsaların trafikleri ve web istatistikleri ile hacimleri arasında uyumsuzluklar fark ettim.

Burada amacım herhangi bir borsayı karalamak veya başka birini övmek değil sadece sizin fikirlerinizi almak istiyorum. Hatta bu borsalarda görev yapan veya ortak olanlar bizi aydınlatırsa herkes için iyi olur.

Ekledim görselde pratik bir biçimde bir eşleştirme yaptım. Tahmini trafik için WEB'de bulunan araçları kullanabilirsiniz. Bu konuda bir çok istatistik web sitesi de var. İsterseniz siz de benzer kanalları deneyebilirsiniz.

Aceleyle bir görsel de yaptım ve konuya ekledim.

Ayrıca ülkemiz ve dünya kripto para piyasasını doğru bir biçimde takip etmek için hangi borsaları referans almalıyım, bu konuda sizin görüşleriniz neler?

Pages:
Jump to: