Pages:
Author

Topic: Ben bugün 20.000 TL'ye laptop aldım! - page 3. (Read 393 times)

sr. member
Activity: 714
Merit: 335
March 31, 2021, 03:48:22 PM
hayırlı olsun hocam iyi günlerde kullanın. isyanınızda da sonuna kadar haklısınız tek işlevi bilgisayar olan bir laptopa 20 bin lira vermek insanın çok zoruna gider 20 bin birim parayla bunu alabilmek çok kötü keşke birim paramız daha değerli olsa.
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
March 31, 2021, 03:30:37 PM
Hayırlı olsun iyi günlerde kullanmak nasip olsun.

2hafta önce benim laptop arıza yaptı burada ekranı ve ekran kablosunu bulamadım. Aliexpresten kablo siparişi etmiştim ışık hızıyla 11 günde geldi aancak laptop yine ekranı açmadı. Servislerden ekranın yada anakartın arızalı olup olmadığını bir netleştirebilirsem ya eskisiyle devam yada  sizin gibi yeni bir ürün alma yoluna gideceğim. Hoş bir ürün.
legendary
Activity: 1554
Merit: 1334
March 31, 2021, 02:57:29 PM
Hayırlı olsun dilekleriniz için teşekkürler de konu bilgisayar değil, başlıkla konu alakasız aslında Cheesy
Gerçekten ülke olarak kötü durumdayız. "Ekonomi eyiye gidiye" duymaktan gına geldi artık. Ekonomi rezil. Enflasyon rezil. Faiz rezil. Vergiler rezil.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
March 31, 2021, 02:48:07 PM
hayırlı olsun baboli. birim para terör örgütünü burada da son zamanda sıkça görmeye başladım. toplu olarak bir ekonomiye giriş dersi gerekiyor:))
20 bin lira az bir para değil ve hocam tahminim bu bilgisayarı maaşınız ile almadığınız yönünde. büyük ihtimalle boğanın bizlere yaptığı kıyak ile bu satın alma gerçekleşmiştir. bunu yazmamın sebebi yani normalde de bu makineyi insanların alması imkansız. ben mesela alamam. artık ev, araba almayı geçtik telefon, bilgisayar alırken bile insanlar kaç kere düşünüyor. 10 sene önce aklıma geldi de dolar 1-2 tl arasıydı. o zamanlar 2500 dolar ne lan köpek derdik. şimdi dünya para. bu arada sana da bir walkingpad yakışır. ekibi bozma ayıp oluyor:))
sr. member
Activity: 1470
Merit: 449
March 31, 2021, 02:32:08 PM
@PHI1618 Hayırlı olsun, umarım bu canavar ile oyunların içinden geçip güzel güzel kasmadan trade yapar daha bol kazançların olur umarım.

İnanın elimdeki telefon 3. yılı bitirdi , hele kullandığım notebook bildiğin tarihi eser olacak düzeye geldi gelecek. Ve bu ikisine şu an gözüm gibi bakıyorum. Şu an için herhangi ayıracak bir bütçem yok. Aslında daha başka bir hedeflerim olduğu için yani yaş biraz kemale geldi de Smiley O yüzden şu an bu teknoloji ikinci planda benim için.

Ülke'de her insanın telefon, pc, araba temel ihtiyaç olması lazımken bizde bunların hepsi Özel Tüketim olduğu için hem kur hemde vergiler belimizi büküyor resmen...
hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
March 31, 2021, 02:29:42 PM
Hayırlı olsun güle güle kullanın özellikleride gayet güzel. Çok pahalı sayılmaz sadece 2500 USD paramızın değeri çok düşük. Oyunda oynayacağınızı düşünüyorum o yüzden SDD en az 1 TB olsa daha iyi olurmuş ama zamanla ilave edebilirsiniz hatta yanın 1 TB SSD alabilirsiniz. Günümüz oyun boyutları genelde yüksek birden fazla oyun oynanıyor genelde. 250 GB SSD kullanıyordum bir kaç oyun yükleyince fazla yer kalmıyor birde video kaydı falan alınca zorlanıyordum bende  2 ay önce 1 TB SSD ye geçtim rahat ettim.
Ekran kartı gayet iyi, işlemciside güzel belki AMD 5900HX olabilirdi (seçeneklerde varsa) Ekran 2k 165 Hz ve IPS olması güzel. Hem oyun hemde film izlemek için güzel olur.

Hayırlı olsun tekrar iyi günlerde kullanın.
member
Activity: 1106
Merit: 25
March 31, 2021, 02:23:46 PM
Hocam hayırlı olsun. Markayı görünce aklıma oyun bilgisayarı reklamı geldi. Oyun mu oynanıyor sadece yoksa diğer işleri yapabiliyor musunuz?
Dolar arttığı için fiyatının artması ne yazık ki normal bir durum.
full member
Activity: 546
Merit: 154
March 31, 2021, 02:21:11 PM
Hocam hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın. Marka olarak güzel marka üniversiteye giderken tanışmıştım bu markayla kasası leşti o vakitler ama donanım açısından çok iyiydi .Yeni versiyonlari da her yönden harika
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
March 31, 2021, 02:09:29 PM
Güzel bir seçim olmuş hocam. Hayrını görün.

Ekonomimiz hakkında fazla bir şey yazmama gerek yok sanırım. Bu ülkede yaşayan dövizle maaş almayan herkes paranın değer kaybını iliklerine kadar hissediyor zaten. Ekonomimizin kötü olduğu yetmezmiş gibi vergiler de hiç normal değil. Birim paradan bağımsız aynı laptop yurtdışında muhtemelen %10 falan daha ucuzdur.
legendary
Activity: 1554
Merit: 1334
March 31, 2021, 02:01:36 PM
https://www.monsternotebook.com.tr/tulpar/monster-tulpar-t7-v21-6/
Ram'i 32 gb yapınca 20.500 TL gibi bi rakam ediyor.

"Birim para terör örgütü" olarak bu birim paraya herhangi bir avrupa ülkesinde laptop, masa, oyun donanımları (kulaklık, mikrofon, mouse, koltuk) vs alınıyor, üstüne bir de 2015 model sağlamından araba falan alınıyor. Çünkü bu laptop'un yurtdışı fiyatı 1500-2000 dolar civarı. Pardon 1500-2000 birim para civarı.
1 asgari ücretle benim bu bilgisayarı alabilen insanlar var. Burda 6 asgari ücret nerdeyse.

Neyse ki Almanya bizi kıskanıyor. Tek sevinç kaynağım bu.

Ek not: Konu "bu paraya laptop aldım" görgüsüzlüğü değil, bu paraya kıytırık bi laptop alabilmenin verdiği şaşkınlık ve kıyaslama odaklıdır.
Pages:
Jump to: