Pages:
Author

Topic: Beyaz Rusya Kripto Para ve Blockchain İşletmelerinden Vergi Almayacak - page 3. (Read 512 times)

member
Activity: 65
Merit: 10
Ülkeler avantajları görüp teşvik etmeye başladı.
member
Activity: 160
Rusya yı tebrik ediyorum . Bizde ki her girişimin asıl amacı bir süre sonra vergiye döndüğü için böyle güzel gelişmeleri ülkemizde göreceğimizi düşünmüyorum. Dünya elektirikli araçlara yatırım yapıyor hibrit araçlara önem veriyor yenilenebilir enerjiyi destekliyor biz de ise güneşten elektrik üretmeye kolaklık yok hibrit araç alırsın çevreye daha az zarar veriryor diye bir kolaylık güzellik yok ne yazıkki vergi çıkartma derdine düşülmüş
member
Activity: 322
Merit: 12
bizimkiler sikse böyle birşey düşünmezler de gerçekleştirmezler de. adamların ufku geniş. düşünüyorlar. doğrudan vergilendirmek yerine gelir açarak ülke ekonomisini canlandırmaya çalışıyorlar.

bizimkiler ne yapıyor. mtv yi arttır onu arttır bunu arttır. üretmek mi siktir et samanı da dışardan alalım nasılsa tank üretiyoruzya.
member
Activity: 154
Beyaz Rusya ülkeye bol para kazandıracak.
member
Activity: 182
Merit: 22
bizde olmayacak hayal kurmayalım.bizde tam tersi bizi yolacaklar merak etmeyin fazla sürmez yakında kimse coin al satla ugrsamayacak
member
Activity: 602
Merit: 12
elysian.finance
Vergi almamanın üzerine bir de teşvik için destek fonu oluşturuyor adamlar. Diğer ülkelere emsal olur diye umuyorum
member
Activity: 546
Keşke bizde de olsa dedirten gelişme. İleride muhakkak karşılığını alacaklar.
member
Activity: 504
umachit.fund
Kaz gelecek yerden tavuğu esirgememek diyebiliriz buna. Sadece Bitcoin değil çeşitli teknolojik gelişmelerin önüne açmışlar.
Bir gün meyvesini alırlar  Smiley
member
Activity: 140
Bizim ülkemizde de keşke aynı tarz uygulamalara gidilse ama hiç sanmıyorum.En azından düşük yüzdeli bir vergi alınsa diye umut ederken devlet yetkilileri bitcoini emtia olarak kabul edip %35 hatta daha fazla vergi almayı düşünüyorlar.
member
Activity: 350
Merit: 11
Belarusta yaşamak lazım .Biraz araştırma yaptım 260 bin dolar verdiğinde belarus vatandaşlık veriyormuş .Bütün crypto paralarından ayırt etmekszin vergi almıyorlar.
sr. member
Activity: 462
Merit: 306
Akıllı adamlarmış.. Fırsatı görmüşler ve değerlendirmişler.. Mutlaka bu süreçten fayda sağlayarak çıkacaklardır.. Bizimkilerde örnek alsa ne güzel olur..
member
Activity: 360
Merit: 18
Belarus'tan kripto para ve blockchain üzerine kurulacak şirketlere teşvik;

https://kriptokoin.in/belarus-kripto-para-ve-blockchain-isletmelerinden-vergi-almayacak/

Beyaz Rusya hükümeti, kripto paralar ve blok zinciri etrafında kurulacak şirketlerin gelişimini teşvik etmek için yeni tüzükleri onayladı.

Devlete ait medya ajansı olan BelTA‘dan açıklandığı üzere, 22 Aralık’ta Beyaz Rusya Başkanı Alexander Lukashenko dijital ekonominin geliştirilmesi üzerine planlanmış olan yasayı onayladı. Bu yasa ile birlikte blok zinciri gibi inovatif teknolojiler üzerine yaratılacak projeler için ek bir destek fonu oluşturulurken aynı zamanda bu şirketlerin vergi ödemelerinde de indirimlere gidilmesi ve 2023’e kadar vergi alınmaması kararlaştırıldı.

Yerel bir IT firması tarafından özetlenen yargı kararlarında, hükümetin teknoloji ve finans kuruluşları için bir merkez olarak hizmet etmek istediği özel bir ekonomik bölge olan High-Tech Park’ın gelişimine verdiği değer öne çıkarılıyor.

Yasanın bir bileşeni akıllı sözleşme geliştirme, yeni koin yaratma, kripto para ticareti ve madencilik üzerinde çalışan şirketler için önemli bir avantaj oluşturuyor; önümüzdeki beş sene boyunca bu şirketler herhangi bir vergi ödemeyecek!

Kanunda geçen madde:

“Kripto paralar ve Blockchain teknolojisi ile ilgili çeşitli faaliyetlerden elde edilen kârlar ve gelirler 2023 yılına kadar vergiden muaf olacak.”
Pages:
Jump to: