Pages:
Author

Topic: Beyin Fırtınası ( Olası Bir Dünya Savaşında Kripto Paralar ) - page 2. (Read 2608 times)

jr. member
Activity: 34
Merit: 1
Olası bir savaşta hırsızlık ve gasp hat safhada olacaktır. Heryer talan edilir. Eşkiyalar kol gezer. Tabi ki kripto paralar değerlenecektir.
newbie
Activity: 12
Merit: 0
savaş veya diğer etkenleri hep düşündüğüm için zaten kripto paralarımızı web sitelerinde tutmuyormuyuz? bu bile bir risk bence. bu yüzden flaş bellek yada hafıza kartları hddisk gibi depolama birimlerinde yerel cüzdanlarımızda tutmalıyız paralarımızı. ancak öyle güvende olurlar.

asıl sorunun cevabı bence gerçek paradan daha geçerli olur.

savaş veya afet durumlarında btcyi dolara euroya çeviren icatlar çıkacaktır yeni çözümler türeyecektir.
newbie
Activity: 11
Savaşlar artık bombalarla değil taşeron örgütlerle yapılıyor bu yüzden savaşların tek nedeni para olduğu için ucuz ve kullanışlı olması bakımından taşeron örgütler (terör örgütleri) kullanılıyor. Ve bir sürü insan ölse bile herkes ölmez. ha herkesin öleceği bi savaş olursada bu biyolojik bi savaş olur nükleer savaş kazanana bi fayda sağlamaz.ki dediğim gibi biyolojik savaş olması şuan biraz zor. çünkü insanlar yok edilmek için değil kontrol edilmek için vardır.
jr. member
Activity: 58
Merit: 10
kuantum teknolojisi blockchaini vs bitirir. dünya savaşı mı, sanmıyorum.
member
Activity: 114
Dünya savaşı çıktığında hayatta nasıl kalacağım diye düşünmen gerekir. Bitcoin değerini değil.
newbie
Activity: 46
Beyin Fırtınası

Olası Bir Dünya Savaşında Kripto Paraların fiyatları ne durumda olur ?

Şahsi fikrim : tüm kripto paralar öncelikle hızlı işlem gerçekleştirenler uçuşa geçer.

Neden : Kara para aklamak veya ülke değiştirmek isteyen kişiler daha yoğun kullanacaktır.

Kesinlikle katılıyorum.insanlar paralarını en güvenli gördüğü ülkeye sanalparalar yolu ile aktarırlar diye düşünüyorum.
member
Activity: 378
Merit: 14
Bu sefer bi 3.dunya savasi cikarsa , geriye canli kimse kalmaz , o yuzden bosuna dusunmeye gerek yok kriptolarin durumunu.
Aynen katiliyorum, coinler değerlense ne olur, geriye kimse kalmayacak.
member
Activity: 322
Merit: 16
20 btc bi 300bin dolar falan yapar. 20 hadi bilemedin 10 btc alacak paran varsa durma al. doğrudan savaşın etkilemediği bir bölgeye kaç isviçre gibi. işte o para seni uzun bi süre kurtarır. ha yok kalkıp son 15bin dolarını btc ye bağlamak dangalaklık olur bana göre. olası savaş durumunda elektrik interneti bile zor bulacaksın.

karnını doyurmak ilk hedefin olacak ve hiç bir esnaf senin btcne ürün satmaz.
full member
Activity: 182
Merit: 100
Hakuna Matata
Yorumları okumadım...

Haritayı açın, her iç savaş olan yere bir işaret koyun. Dünya savaşı devam ediyor...
newbie
Activity: 95
Öncelikle inşallah öyle bir durum olmaz savaş insanlığın kıyameti çünkü ... ama fikrine katılıyorum kesinlikle yükselecektir dijital paralar tabii internet bulunursa alıp satmak için ...
member
Activity: 112
ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform
kripto paralar açısından düşünecek olursa bu savaşı insan gücü veya silahı olan değil yazılım gücü olan ülkeler kazanacaktır tabi ortalıkta
canlı kalırsa çünkü ülkeler elinde bütün imkanları kullanmaya kalksa dünyanın sonu olur.
newbie
Activity: 27
Beyin Fırtınası

Olası Bir Dünya Savaşında Kripto Paraların fiyatları ne durumda olur ?

Şahsi fikrim : tüm kripto paralar öncelikle hızlı işlem gerçekleştirenler uçuşa geçer.

Neden : Kara para aklamak veya ülke değiştirmek isteyen kişiler daha yoğun kullanacaktır.

Bitcoin uçar; currency olanlar uçar
Utility tokenler önemli oranda düşer
Altcoinler çakılır, özellikle hisse senedi karakterinde olanlar
member
Activity: 137
Gerginlik durumunda altınla beraber değerlenir. Ancak olası bir internete erişememe durumunda ne olur siz tahmin edin.
member
Activity: 490
Merit: 13
BIB Exchange
Dünya savaşında önde gelen ülkeler savaşacağı için ve kripto para piyasaları da istemesek de bu ülkelerin tekelinde bulunacağı için bütün kripto paralar değerini kaybeder diye bir yargıya vardım ben  Undecided
newbie
Activity: 28
Bu kadar yorum arasında sadece bir kişi gordumr Savaş çıkmasın diyen. Bitcoin ne hale getirdi bizleri.  Cheesy Yada parasızlık mi.  Shocked
member
Activity: 392
Merit: 13
Kripto paraların diğerlerine göre işlemlerde daha hızlı olduğu aşikar ancak olası bir savaştata internet bağlantısının kesileceğini düşünürsek hiçbir mantığı kalmaz.
full member
Activity: 476
Merit: 102
CAT.EX Exchange
Dünya savaşının tüm dünyada olacağınını düşünmüyorsunuz herhalde 5 tane hadi en fazla 10 tane cephe açılır savaş burada olur. Kimse savaşı kendi topraklarına taşımak istemez. Mesajlarda hayal ettiğiniz tarz bir savaş sürdürülemez hiçbir ülkenin ekonomisi karşılamaz böyle birşeyi.
Zz
legendary
Activity: 1820
Merit: 1077
Eğer kazaen bir dünya savaşı başlarsa bu savaş sırasında ve sonrasında en değerli şey radyasyona dayanıklı tohumlar olacak arkadaşlar.
Akıllı devletler bir nükleer savaş ihtimaline karşı yer altı silolarında tohum saklıyorlar.
Bence son yılların en önemli buluşu havadaki nemde içilebilir su üretme teknolojisi.
yiyecek ve sudan daha önemli hiç bir şey olamaz.
Özetle temel ihtiyaçlara indirgenmiş bir dünyada bırakın kripto paraları, altının bile bir kıymeti olmayacak.
full member
Activity: 616
Merit: 108
Bu soru bulunduğumuz coğrafyadan ötürü benimde zaman zaman aklıma geliyor. Ülke borsalarının çok büyük zarar göreceği az çok belli ama merkezi olmayan borsalar ne olur onu çok kestiremiyorum.
sr. member
Activity: 355
Merit: 250
blockchaintr.net
Savaş çıkarsa bize yakın bir yerlerde çıkacaktır, malum Orta Doğu falan. ilk yapacağım şey İsviçre'ye mülteci olarak kaçmak olur. Ondan sonra cebime bakarım kaç param var, ne alemdeyim, btcleri bi bozduruyum falan. Ama önce beynimi bi göç ettiririm arkama bakmadan.

Net bi şekilde kripto para değerlenir, TL dolar/euro karşısında sürünür, BTC to the moon.
Pages:
Jump to: