Pages:
Author

Topic: Beyin Fırtınası ( Olası Bir Dünya Savaşında Kripto Paralar ) - page 4. (Read 2608 times)

newbie
Activity: 9
Merit: 0
Bir savaş durumunda insanlar ilk önce güvenli yerlere ve ülkelere gitmek isteyeceklerdir.
Savaş dediğimiz 1 gecede başlayıp bitmediği için o periyotta insanlar mal varlıklarını güvenli ülkelere en kolay ve dikkat çekmeyecek şekilde kripto paralarla transfer edebilirler.
Böyle bir durumda coin fiyatlarının epey yükseleceğini düşünüyorum.
full member
Activity: 434
Merit: 112
öyle bir durumda banka da para tutmam. bütün yatırımımı bozar çekerim.
şu anda bile sen btc ni doğru düzgün alışverişlerde kullanamıyorken savaş sırasında nasıl kullanacaksın. kim senin bitcoinini ne yapsın.
member
Activity: 205
Merit: 10
Coming Soon
Sanal pullarımıza bakıp bakıp ağlarız muhtemelen
newbie
Activity: 19
Takas yöntemine dönülmesi de muhtemel olabilir...
member
Activity: 252
sınırlardan geçerken nakdi para sıkıntı olur, bankalar keza. ama bilirsiniz ki sanalda paranız duruyor, dünyanın öbür yanına da gitseniz cüzdanınızda duruyor olacaklar. tabi bu nasıl bir distopyadan bahsettiğimizle alakalı.
newbie
Activity: 34
Savaş zamanı kimse para düşünmez, herkes k.çını kurtarma derdine düşer.
jr. member
Activity: 102
Merit: 1
IT Head
 daha lambo ları alamadık ne savaşı ya  Grin
şaka bir yana bence de savaşa giren ülkelerde nakite yöneliş başlar savaş olmayanlarda ucuza btc toplar net.
sr. member
Activity: 588
Merit: 354
Kripto para yerine ozaman tütün, çikolata , un, su ve pirinç depolamak lazım .
member
Activity: 266
Merit: 12
nükleerden para felan kalmaz millet yok olur gider zaten Smiley
hero member
Activity: 518
Merit: 500
ozman sıçarız işte Cheesy bu net. böyle bir durumda kimse kripto paraya değil değerli madenlere yatırım yapar.
sr. member
Activity: 812
Merit: 252
insan zor durum karşısında kaldığı zaman bankada ki parasına mı güvenir yoksa cebinde ki paraya mı?  yunanistan da ekonomik kriz oldu insanlar bankada ki paralarını bile çekemedi günlük çekme limitini okadar düşürdüler ki. bu bir ekonomik kriz olmayacak öyle bir durum söz konusu olursa küresel bir kriz olacak kaos olacak ve bütün ülkeler bundan irili ufaklı etkilenecek.

2. dünya savaşında bile 60 milyondan fazla insan öldü. birçok ülke harabeye döndü. borsaların ve bankaların aktif çalışmasına devam edebileceğini mi düşünüyorsun?

savaşı geçtim onun söylentisinde bile yaklaşıldığı taktirde önce altcoinler sonra da btc yerlere iner. herkes banka daki paralar dahil bütün paralarını çekmeye çalışırlar.

Savaşta ülkesini terk edecek milyonlarca insanlar olacağı kesin. Siz (eşiniz ve çocuklarınıza ) binlerce dolar veya tl vererek başka yerlere göç etmesini güvenli buluyormusunuz. Ben bulmuyorum.

Savaştan etkilenmeyecek ülkeler illa ki olacaktır. Bu ülkelere göç fazla olacaktır. Ve para taşımak için en kolay ve güvenli yol kripto paralar olacaktır.

Savaştan etkelenmeyen ülkeler arasında Türkiye'de olursa şahsım adına tüm birikimimi kripto paralara geçiririm.
hero member
Activity: 1064
Merit: 522
Proof-of-Stake Blockchain Network
1.nci ve 2. Dünya savaşında ne olduysa 3. Dünya savaşında da aynısı olur. Ama bu defa haritadan silinen ülkelerin paraları da çöp olur. Değer kaybeder ama kripto paralara birşey olmaz.Hatta daha da değer kazanırlar.
full member
Activity: 686
Merit: 104
dünya savaşı çıktığında dünya internet ağı ne kadar sağlıklı çalışırdı? bunu da düşünmek lazım. belki uydular bile imha edilecek. elektrik şebekeleri çökecek. ISP lerin bir çoğu iptal olacak.
o yüzden digital bi paradan bahsetmek global bir savaşta pek mümkün olmaz görünüyor.

insanlığın bir an önce savaş ve yok etme düşüncesinden kurtulması gerekiyor. tek bir dünya ve tüm insanlık adına gelişmek için de dijital paralar ön ayak olacak bir şey zaten.
full member
Activity: 149
Merit: 100
Venezuela'da iktidar halka baskı yaparken ekonomileri bozulmuştu ve insanlar Ethereum satın almaya başlamıştı. Bunun analizleri yapıldı ve biri tarafından bu forumda paylaşılmıştı. Nisan 2017'de başlayan yükselişin sebebi yerel parası değer kaybeden Venezuela halkının kurtuluşu kriptoparalarda aramasıydı anlık satın alımlar fiyatta pump etkisi yarattı ve bu artış medyada pohpohlandı bunun üzerine birçok yatırımcı kriptoparalar ile tanışmış oldu. Ben olası bir dünya savaşında Bitcoin'in değerleneceğini düşünüyorum.
sr. member
Activity: 420
Merit: 260
Bir çoğu hayatta kalacaktır, hızlı transfer yapılabilenler özellikle savaşın koşullarına ayak uyduracaktır ama şöylede bir durum var ki; Bu saatten sonra dünya üzerinde yapılacak ciddi bir savaş söz konusu olduğunda internete erişimin olmayacağı kesindir. Eğer olur da bir dünya savaşında internet ayakta kalırsa işte o zaman belirli kriterlere sahip coinler ciddi para akışı ve silah ticaretinde öncülük edeceği için büyüyecektir.
member
Activity: 63
insan zor durum karşısında kaldığı zaman bankada ki parasına mı güvenir yoksa cebinde ki paraya mı?  yunanistan da ekonomik kriz oldu insanlar bankada ki paralarını bile çekemedi günlük çekme limitini okadar düşürdüler ki. bu bir ekonomik kriz olmayacak öyle bir durum söz konusu olursa küresel bir kriz olacak kaos olacak ve bütün ülkeler bundan irili ufaklı etkilenecek.

2. dünya savaşında bile 60 milyondan fazla insan öldü. birçok ülke harabeye döndü. borsaların ve bankaların aktif çalışmasına devam edebileceğini mi düşünüyorsun?

savaşı geçtim onun söylentisinde bile yaklaşıldığı taktirde önce altcoinler sonra da btc yerlere iner. herkes banka daki paralar dahil bütün paralarını çekmeye çalışırlar.
Kesinlikle katılıyorum, ama 3. Dünya savaşının çıkacağını düşünmüyorum artık ve eğer böyle bir savaş çıkarsa A.T.L nedir ne kadar hızlı gerçekleşir bize gösterir...
newbie
Activity: 37
Olasi bi savaş durumunda canlı olacağımızın garantisi yok. Ki hadi savas baslamadan sdece haberi ciksa bil btc 10 kat düşer para etmez
member
Activity: 70
Arkadaş 3. dünya savasında internete gireceği kesin galiba. Olası bir durumda interneti Abd gibi ülkeler kullanabilir. Senin 1 uydun varsa adamların 500 uydusu var.
newbie
Activity: 57
Savaşlarda her şeyin yıkılışı gibi bitcoin de darbe yer diye düşünüyorum. Hele şuan bile güven vermeyen bir anda %30 düşüş yaşayan bitcoin için tutuacak dal olarak göreceklerini sanmıyorum insanların. Alt coinleri saymıyorum zaten.
newbie
Activity: 86
Küçük coinler ezilir diye düşünüyorum.
Pages:
Jump to: