Pages:
Author

Topic: Binance hesabımın şifresi değiştirildi. Biraz önce.. 29.06.2018 Saat 21.07 - page 2. (Read 595 times)

hero member
Activity: 560
Merit: 501
Bence şifreyi falan değiştirmediler . Sadece basit bir phising olayı. Epostadaki linklere tıkladıysan yada o linkler üzerinden gibip şifreni girdiysen asıl problem. Çünkü şifre değişti diye mesaj geliyor ama sen giriş yapabiliyorsun bu nasıl oluyor.

bende boyle bişi düşünmüştüm geçenler de bana da hitbtc den felan gelmişti adamlar neredeyse birebir aynı şekilde mail atiyorlar kontrol ediyosunuz felan baya baya hitbtc maili gibi sonra link  veriyor işte eğer sizin değilse bu işlemler buraya tıklayın iptal edin felan diye oraya tiklasan phishingi yiyecem belki ama hassiktir diyip engelliiyorum bu da muhtemelen böyle bir girişim olarak düşünmüştüm ben. gerekli tedbirler yine de alınmalı kontroller yapilmali diye düşünüyorum. zamenayi kurun hocam öncelikle bi bakin belki keylogger felan yemişsinizdir pc ye de sızdıklarını düşünürsek iş ciddi bi hal alabilir.
copper member
Activity: 1358
Merit: 523
Bence şifreyi falan değiştirmediler . Sadece basit bir phising olayı. Epostadaki linklere tıkladıysan yada o linkler üzerinden gibip şifreni girdiysen asıl problem. Çünkü şifre değişti diye mesaj geliyor ama sen giriş yapabiliyorsun bu nasıl oluyor.
hero member
Activity: 1302
Merit: 533
Araştırmaya kendi özel bilgisayarınızdan başlayın bence,

- Bilgisayarınıza sizden başka giren var mı?
- Halka açık bir alanda giriş yapıyor musunuz?
- Bu işlerle uğraştığınızı bilen insanlar var mı?
- Kimlik hırsızlığı yapma olasılığı olan sitelere veya uygulamalara giriş yaptınız mı?
member
Activity: 294
Merit: 11
Moracco üstünden girmişler hesabına. Büyük ihtimal de vpn değil çünkü moracco telecom üstünden bağlanılmış. Yapan amatör olabilir ama bir ihtimal de başkasının wifi şifresini kırmış giriyor olabilir.
sr. member
Activity: 617
Merit: 250
Yine mi başladılar bu boş işlere? İnsanda iki gram huzur kalmıyor sürekli diken üstünde her şeyi kontol etmek zorunda kalıyoruz, bu tipler hiç fırsat bulamasın inşallah.
member
Activity: 182
Merit: 10
Hocam muhtemelen bilgisayar veya telefondan herhangi birinden giriyorsaniz artık o cihazlardan girmeyin. Keylogger atmış olmaları muhtemel yoksa kolay kolay bulamazlar 2fa etkinleştirin bu arada. E-posta ve Binance sifrenizde aynisi olmasin aksi halde bir daha kurtaramayabilirsiniz hesabi.
copper member
Activity: 1358
Merit: 523
şifre değişmişse nasıl giriş yaptın ? ben anlayamadım tam. Adamlar şifreni değiştirdi e postayı değiştirdi ama sen içerdeki parayı kurtardın.
legendary
Activity: 1540
Merit: 1016
Ya bilgisayarınızda keylogger var ya da Binance'da kullandığınız şifre başka bir sitede de kullandığınız şifre ile aynı.

......

Airdrop ve bountyler için kullandığım eposta ve şifreleri asla borsa sitelerinde kullanmadım.
Eposta ve borsa sitesinde kullandığım şifreler ayrı ayrı.
Örnek şifrem: Ngasbd?744fHDSNBDFJ?_=$#sd@_fcKSD7+*S?
Bunu nasıl kırabilirler. ?
.......

Oturup siteye brute force yapıp şifre kırmaya çalışmıyorlar zaten. Başka bir sitede aynı şifreyi kullandıysanız ve o siteden şifreler çalındıysa, saldırganlar email adresinizle ve şifrenizle teker teker siteleri deneyip giriş yapmaya çalışıyorlar.
full member
Activity: 476
Merit: 100
Gelmiş geçmiş olsun hocam, kurtulmuş olmasına sevindim. Daha dikkatli olmakta fayda var. Piyasada çok fazla kimlik avcısı site mevcut. Lütfen bunları spam olarak bildirin ki mail servisleri doğrudan algılasınlar.
member
Activity: 336
Metahash
Sistemdeki baska problemden kaynakli olmustur. Genelde hack olaylari kullanici hatasindan meydana gelir ama burda sizlik bir durum yok. Bir problem olmasi dahilinde iletisime gecin. hesabiniz yuklu ise kyc yuklemektede fayda var
member
Activity: 378
Olabilir tabi belkide binancedeki bir açıktan sızıyorlar sisteme bu hackerlardan herşey beklenir. Ama böyle bir bomba patlarsa kesin dibe gider yine bitcoin fiyatları, aman boyle brşey çıkmasın
newbie
Activity: 168
Merit: 0
bende hemen mailime baktım gelen giden birşey yok binance den. gerçekden böyle birşey oluyorsa çok büyük bir güvenlik zaafiyeti vardır binancede. dünyanın en büyük borsalarından birinde bunlar olursa millet nasıl güvenecekki
member
Activity: 322
Merit: 23
Ya bilgisayarınızda keylogger var ya da Binance'da kullandığınız şifre başka bir sitede de kullandığınız şifre ile aynı.

Bilgisayarımda kaspersky tam koruma yüklü! Antimalware yüklü full! 18 yıldır aktif bir şekilde bilgisayar kullanan ve güvenliğe önem veren birisiyim.
Airdrop ve bountyler için basit sıradan şifreler kullanırım. Mesela 014528?hsdjkK gibi. Ya da ahmet?_54a gibi.

Airdrop ve bountyler için kullandığım eposta ve şifreleri asla borsa sitelerinde kullanmadım.
Eposta ve borsa sitesinde kullandığım şifreler ayrı ayrı.
Örnek şifrem: Ngasbd?744fHDSNBDFJ?_=$#sd@_fcKSD7+*S?
Bunu nasıl kırabilirler. ?

Hepsini geçtim binance son etkinlikler kısmında hesabımın şifresini kıran ip no yok. Eposta ile gelen bildirimler de ip no yazıyor zaten.
Binance destek ekibiyle iletişime geçtim şifremi değiştirmemi istediler. Değiştirdim.
2fayı iptal edip yeniden kurdum, resetledim.
Telefondan ve bilgisayardan sildim. Bu işlerle uğraşmayan birisinin telefonuna kurdum 2fayı.

Yani yapmadığımn kalmadı. Kullandığım bütün eposta ve borsa sitelerinin şifrelerini değiştirdim.

Amerika Birleşik Devletlerinin ip numarası ile sürekli giriş denemesi yapılıyor.
24 saat çekim yapma önlemi olmasaydı ve ben giriş yapıp görmseydim hesap boşaltılıyordu.
1 BTC ye yakın birikimim var.

Tavsiyem şu: Eğer borsada paranız varsa her gün giriş yapıp düzenli bir şekilde kontrol edin. Epostalarınızı günlük 3-5 kez okuyun.
Haftalık borsa ve eposta şifrenizi yenileyin. Gerekiyorsa 2fayı de haftalık resetleyin.

Hala aklım almıyor. 2faya ulaştıklarına göre telefonumu ele geçirdiler diye düşünüyorum ama 1 aylık telefon ve yeni bir program bile yüklü değil.

Tavsiyeleriniz varsa paylaşın arkadaşlar. Yorum yazan geçmiş olsun diyen herkese teşekkür ederim.

Bunları burada paylaşmamın nedeni sizlere zarar gelmesini istemediğim içindir. Dikkat edin lütfen...
sr. member
Activity: 630
Merit: 267
Konuyu okur okumaz kontrolllerimi yaptım ne mail gelmiş nede hesabımda bir işlem olmuş, siz fake siteden falan birşeyler yemiş olabilirsiniz. Bende bir anormallik yok ayrıca 2fa nasıl kırılır onada inanmak zor
member
Activity: 504
Öncelikle geçmiş olsun.

Diğer bir olay patlak verdiğinden beri, binance'de pek işlem yapmıyorum. Ancak, içime de kurt düştü ve ben de herkes gibi kontrol ettim. Her türlü güvenlik adımları tam ve IP kontrolleri de tamam. Tüm borsa girişlerinde IP kontrolü mutlaka yapıyorum. Bundan sonra sadece Binance için değil diğer borsalar için de kontrollerimi tam yapacağım.
member
Activity: 448
O nasıl oluyor Google audit falan var onlarıda mı hacklettin alayını hacklemişlerdir yoksa değiştirmeleri çok zor iletişime geç binance ile yardımcı olabilirler sana hemen
sr. member
Activity: 924
Merit: 251
Aslında borsaları anlık kullanmak gerekiyor. Cüzdanınızda ki bir token'a odaklanıp onunla işinizi bitirdikten sonra tekrar cüzdana aktarmak en doğrusu. Çünkü en iyi borsa bile her an patlatılabiliyor. Tamam biraz zahmetli bir işlem ama güvenlik açısından yapmak gerekiyor.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
Geçmiş olsun, yaptığımız en büyük hatalardan biri doğru şifrelemeler yapmamak. 2FA'i de aştılarsa sıkıntı büyük.
Bilgisayarınızda 2FA ile ilgili bir şeyler duruyorsa o şekilde ele geçirmişlerdir.
legendary
Activity: 1540
Merit: 1016
full member
Activity: 602
Merit: 118
Bende başlığı okuyunca hemen binanceye baktım. Birşey yok ayrıca maillerimede baktım binanceden gelen mail yok. Büyük ihtimalle airdrop ya da bounty formları ile alakalı bir durum gibi. 2fa yi geçmeleri mümkün değil. Tabi kodunu bilgisayarda saklamiyorsaniz
Pages:
Jump to: