Pages:
Author

Topic: Binance treni kaçtı yeni tren kucoin olabilir mi ? - page 3. (Read 855 times)

member
Activity: 365
Merit: 40
Bu konu aslında Binance'ye rakip olabilirmi olarak açılmamış. Artık tüm borsalar IEO yapıyor ve borsaların kendi coinlerine baktığımızda Binance'den sonra hangi borsanın coini daha değerlenir ? bende bir ihtimal KCS diyorum hatta bi ara toplamıştım baya ama tabi sabredemiyorum uzun süre sabit kalmasına
jr. member
Activity: 266
Merit: 1
Aynı durum binance de de var.Kucoin de altcoinler değer kaybediyorda binace de değer mi kazanıyor.Kucoin iş yalar mı işin özeti hacim gelirse yapar.Hacim ne zaman gelir boğa gelirse.Yani şu an için konuşmak erken.Yapsaydı zaten bnb ile birlikte şu an knc'nin de artması lazımdı.En az 10 dolar üstü olması lazımdı.
hero member
Activity: 1624
Merit: 624
Kucoin yeni tren olamaz çünkü piyasada eski gücü kalmadı ve sanıldığı kadar da temiz bir borsa değil. Daha önce hazırlamış olduğum makalemde de belirttiğim gibi Kucoin çeşitli sebeplerden ötürü kullanıcıları için zorluk çıkartıyor. Ayrıca borsa hakkında detaylı inceleme yapacak olursak şunları da göreceğiz ki kendi tokenleri dahil tüm işlem pariteleri bot işlemlerine teslim olmuş durumda. Henüz 1.5-2 ay önce bile token fiyatları şimdiki fiyatların neredeyse 3 katı kadar daha değerliydi fakat her geçen gün bot işlemleri ile gittikçe geriledi. Son iki günlük süreçte ise kısa bir yükseliş trendi görüyoruz fakat bu yükselişin de kalıcı olmayacağını düşünüyorum. Mecburiyet olmadığı sürece kullanmadığım bir borsa olur kendileri ve ciddi bir gelişme olmadığı süre boyunca da kullanmayı düşünmüyorum. Tokenlerini de portföyüme eklemem için ciddi bir kullanım alanı yaratılmalıdır.

Kucoin Kullanmamak için 6 Sebep : https://bitcointalksearch.org/topic/m.50749385
full member
Activity: 490
Merit: 104
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
Herşey olabilir. 3-5 sağlam balina gelse ve kcs yi yukarı taşısa v kucoinin düzenledigi ieo lar ciddi yerlere gelsin. Kucoin de binance gibi iş yapar. Şuan icin kcs zaten yukarı doğru gitmek için çabalıyor
member
Activity: 910
Merit: 10
Bnb 5 usd lerden 35 usdleri görerek 7 x yaptı hatta 2017 boğada bile bu fiyatı görmedi diye biliyorum. Binance büyük bir marka kucoin bu performansı yakalayamaz ama 2 x belki yapabilir.
member
Activity: 462
Merit: 42
bu piyasada herşey olabilir valla hiç bir şeye yok diyemiyorum bakıyorsun arkasından hemen patlıyor gidiyor, ayrıca ben binance treninin kaçtığını falan da düşünmüyorum biraz toparlanmadan sonra tekrar düzelecektir.
full member
Activity: 938
Merit: 115
Aslında her ne kadar güvenilir bulmasak da bir çok borsa tokeni, bence , birçok tokenden daha güvenilir. Neden derseniz birçok ico veya ieo hayal satarken bunlar gerçekleşmiş projelerin ürünü. Tabi ki bu furyanında bir sonu olacak. Zaten bu piyasanın her daim yeni bir kazanç kapısı bulmakta üstüne yok.
member
Activity: 602
Merit: 11
Yok daha neler b3n hic zannetmiyorum kucoin bi kere bunu uapacak alt yapi olarak cok zayif uygulamasi vs cok uzaklar bu meselelere yinede gersey olabilir bu piyasada
legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
Bence olabilir! IEO açısından değerlendirirsek; aslında tren kaçmadı de şartlar biraz zorlaştı. Binance IEO'larına giremeyenler (şartlarını karşılayamayanlar) Kucoin'e katılabilir. Geçen gün bir hesap yapmıştım; katılım için elde tutulması gereken KCS token BNB fiyatına göre 1/3 orana denk geliyor. Zamanla Kucoin'e rağbet artacaktır. Rağbet arttıkça da KCS fiyatına olumlu yansıyacaktır. Her şeyin tek bir borsanın tekelinde olması da zaten yatırımcılarda bir antipati yaratmaya başladı. Binance ufaktan tökezleme başlarsa alternatif olacak birkaç borsadan biri de Kucoin.
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
Binance'tan sonra eğer iyi bir şeyler olacaksa bence bunun ilk olabileceği yer kucoindir, kesin iyiye gider demiyorum ama başka bir borsa gelecekse o borsa kucoin olur diyorum. Adamlar aslında kaliteli iş yapıyorlar ama binance'ın aşırı büyümesi onları da etkiledi.
sr. member
Activity: 814
Merit: 258
Kucoin iyi güzel borsa arayüzü binance nerdeyse aynısı kopyası ama içerde bok püsür ne kadar shit coin varsa hepsi fazlasıyla mevcut bu neden pek kullanmaya sıcak bakmıyor her an hack lenip patlayacakmış gibi cok büyük güvensizlik veriyor bana. Hani diyeceksiniz binance iyimi o da aynı malın laciverti ama yapacak bisey yok el mahkum büyük hacim ve hemen hemen eldeki tüm coin ler var diye mecbur kullanıyoruz.
jr. member
Activity: 448
Merit: 2
illa bnb kadar büyük başarı yakalaması da gerekmiyor esasında sadece değerlenme potansiyelinden bahsedilmiş ki bu da gayet olası.
member
Activity: 476
Merit: 12
birisi illaki bir gün binanceye rakip olacaktır. ama rakip olacak firma asla kucoin olmayacaktır. Dump borsası
full member
Activity: 350
Merit: 129
fallenangel
Bu borsa tokenlarının değerlenmesi aslında tamamen irrasyonel bir durum. Feede kolaylık sağlayan birer stable coin olsalardı anlayabilirdim. Borsalar tüm coinleri manipule ederken kendi coinleri için neler yapmazlar. Düşünmek gerek. BNB o da şuan için farklı özelliklere ve gelişmelere sahip olabilir gibi duruyor. Ancak bu IEO dalgasının uzun sürme ihtimali de yok. Dalga sona erdiğinde elinde bu borsa tokenlarını tutanlar tuttuklarıyla kalırlar. 
legendary
Activity: 2072
Merit: 1138

1. Birileri kripto paralar ile tanışıyor, borsalara para gönderiyor ve borsaları cüzdan gibi kullanıyor.
2. Borsa "hackleniyor". Binlerce mağdur, yatırımının tamamını kaybediyor.
3. Mağdurlar dersini alıyor: "kripto paralarımı borsalarda tutmamalıymışım" ama faydası kime? Bir sonraki boğa sezonunda döngü başa dönüyor.

Benim gözümde BNB, KCS, Huobi Token gibi borsa tokenları çöp. Bir süre sonra (belki de 2-3 sene sonra) bunların adı sanı duyulmayacak, inancım bu yönde.
Binance hiçbir zaman hacklenmeyecek olsa bile popülaritesini kaybedecektir. Bittrex ve poloniex zamanının efsanesiydi, şimdi ise yerini başka borsalar aldı. Bunu da unutmayın.

mhanbostanci hocamın şöyle bir postu vardı. ben kucoin değil ama bittrex'in daha kurumsal olduğunu düşünüyorum, amerikan olması da bir avantaj çünkü Trump, özellikle şirket konusunda aşırı milliyetçi davranıyor...

Beğendim. gerçekten topluluğa faydalı bir paylaşım olmuş. Konu sahibinin eline sağlık.
Bittrex in cold wallet ına göre hacminin düşük olması da ilginç bir durummuş.
Sebebi de belli,
ABD merkezli kripto para borsalarının kurumsal yatırımcılara saklama hizmeti verdiği biliniyor.
Aramızda bilmeyenler olabilir.

Ben btcturk den benzeri bir servis bekliyorum açıkcası. Umarım yakın zamanda yapmazlar.
Saklama işinden dolaylı ekmek yiyoruz çünkü. Smiley

bir de bobita hocamın aynı konudaki postu da dikkate değer...

Sanırım Blok Zinciri Şeffaflık Enstitüsünün (Blockchain Transparency Institute) Nisan 2019 tarihli aşağıdaki raporu, borsaların deklare ettikleri hacimlerinin doğruluk oranı ve wash trade alışkanlıkları konusunda fikir sahibi olunmasını sağlayacaktır. İnsan borsaların kendi beyanlarına bakınca ister istemez şöyle düşünüyor: Ya saymayı bilmiyorlar, ya hiç dayak yememişler !!
https://www.bti.live/exchanges/

legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
binance bir ara üye alımını kapadığında kucoin'de ve içerisindeki coin/tokenlerde çok iyi hareketlenmeler olmuştu. hatta coin ve tokenler için binance'dan önceki aşama olarak görülen bir konuma sahip gibiydi, "gibiydi" çünkü bugün artık acayip bir borsa enflasyonu oluştu. bence bunun için "sonraki tren neden kucoin olmalı?" sorusuna verilmesi gereken iyi cevaplar gerekiyor.
full member
Activity: 462
Merit: 102
Kucoin o potansiyele bir türlü çıkamadı bu yüzden zor kucoin treni
jr. member
Activity: 378
Merit: 2
Binance treni tam anlamıyla kaçtı sayılmaz bence daha önünde çok yol var bu hızla giderse ethereum'un tahtına oynayabilir yapılacak güncellemeler beraberinde. Kucoin bana binance coin gibi olamaz gibi geliyor.. Çok zor.
hero member
Activity: 1638
Merit: 686
Benim gözümde BNB, KCS, Huobi Token gibi borsa tokenları çöp. Bir süre sonra (belki de 2-3 sene sonra) bunların adı sanı duyulmayacak, inancım bu yönde.
Binance hiçbir zaman hacklenmeyecek olsa bile popülaritesini kaybedecektir. Bittrex ve poloniex zamanının efsanesiydi, şimdi ise yerini başka borsalar aldı. Bunu da unutmayın.

önemli olan zaten, bu tür coinlar ile güzel kar elde etmek / etmis olmak ve zirvelerde birakabilmek. binance coin son 2 yilda bu kadar güzel performans sergiledi, kim bilir kimleri milyoner veya milyarder etti. bundan sonra da belki yine zengin olacak yatirimcilari olacaktir. bunlari, zamanlari hic birimiz bilemeyiz.

ama yatirim dedigimiz sey zaten her zaman risk barindirmiyor mu? risk olmadan kazanc olmuyor, herkes kendi risk seviyesini kendisi belirleyerek bu ise devam edecek. kazanacagi en basit sey ise tecrübe olacak, bunun yaninda para da kazanabilirse ne ala...
legendary
Activity: 1792
Merit: 1030
Hiç sanmıyorum.Kimse binance ile rakip olamaz şu 3-5 sene içerisinde.Binance kendisini kanıtlamış bir borsa.Kendisini kanıtlayan bir borsa değil Kucoin.Çok anlamsız işlemler var o borsada zaten..Yani rakip olmayı bırakın,yanından bile geçemez
Hiçbir merkezi borsa bâki değildir. Hepsi bir gün ölümü tadacaktır, bu kadar net.
Lütfen seneler önce açmış olduğum konuyu okuyun: https://bitcointalksearch.org/topic/hacklenmi-borsalara-gelin-bir-goz-atalm-yeni-uyeler-icin-ibretlik-paylam-1774496
Açmış olduğum konuda da bter, mtgox, cryptsy ve mintpal'dan bahsetmişim. Şimdi yeni örneklerle karşınızdayım:

Coinex'i hatırlayan vardır belki.

bir de şimdiki hâline bakın: http://coinex.pw/

BitGrail daha yeni sayılır, bir de ona bakın:

Buyrun, şimdi nasıl görünüyor görün: https://bitgrail.com/

1. Birileri kripto paralar ile tanışıyor, borsalara para gönderiyor ve borsaları cüzdan gibi kullanıyor.
2. Borsa "hackleniyor". Binlerce mağdur, yatırımının tamamını kaybediyor.
3. Mağdurlar dersini alıyor: "kripto paralarımı borsalarda tutmamalıymışım" ama faydası kime? Bir sonraki boğa sezonunda döngü başa dönüyor.

Pages:
Jump to: