Pages:
Author

Topic: Bir dakika duralım ve bakalım ne olacaktık ne olduk? - page 2. (Read 245 times)

sr. member
Activity: 2086
Merit: 408
Şu an hayatımda doyum noktama ulaşmama belki de uzun yıllar var. Ancak şu an istediğim mesleği yapma konusunda adım adım ilerliyorum. Bu sürece kendimi geliştirerek ne kadar üzerine koyarsam kardır gözüyle bakıyorum. Ayrıca birçok insan gibi ben de mesleğimi yurtdışı ile bağlantılı yapmaya hazırlanıyorum. Çünkü ülkenin durumu apaçık ortada. Sektörlerin geldiği hal belli. Artık en garanti gözüyle bakılan doktorluk mesleği bile yavaş yavaş sınırını aşacak ve işsiz doktorlar bile olmaya başlayacak ilerleyen yıllarda eğer böyle giderse. Şu anki sektörlerin geneline bakıldığında da, işe yeni giren birisine kaç para teklif edildiği de aşağı yukarı belli. Bu dengesizlik büyürken ve benim yurtdışı ile çalışma imkanım varken neden Türkiye'deki firmalardan medet umayım ki?
hero member
Activity: 1288
Merit: 961
Diyoruz ya zaman ne çabuk akıp geçiyor evet çok ama çok hızlı gidiyor. Bir bakmışız ki hayal ettiğimizden çok farklı bir hayatımız var sanki başkasının maceralarını anlatan bir romanı yaşıyor gibiyiz. Aramızda benden çok yaşça büyük olan abilerimiz var belki belli etmeyen ablalarımda var. Yaşım gereği ve yaşadığım ülke gereği bende hayaller paris gerçekler Türkiye kervanına katılacak adaylardan görüyorum kendimi ister istemez. Evet şuan üniversite 4.sınıfa gidiyorum tamda istediğim bir bölümde miyim hayır şuan sırf bu bölümü okumam ve bu ülke de olma nedenim aile büyüklerimin isteği ve en kötü bir garantim olsun bir altın bileziğim olsun mantığından. Seneye bu vakitler bambaşka bir ülkede başbaşka bir hayatın kapılarını zorluyor olacağım tabi bir nusret olmayacağım ama yine de tüm şanslarımı zorlayacağım hayal ettiğim hayata kavuşmak için.

Sorum şu ne olmak, ne yapmak istiyordunuz bunu başardınız mu? Başarmak için neleri feda ettiniz gecelerinizi, gençliğinizi, paranızı vs.

Başaramadıysanız ve başka birşeye eyvallah dediyseniz kırılma noktanız ne oldu? Keşkeleriniz nedir bu 3 günlük dünyanın dününe bugününe dair?
Pages:
Jump to: