Pages:
Author

Topic: Bir yatırım fonuda biz oluştursak ico'su başarılı olur mu ? - page 3. (Read 2606 times)

sr. member
Activity: 532
Merit: 254
Ya projeniz mukemmel olmali ve siz bunu insanlara gayet iyi sekilde anlatabilmelisiniz. Yada bu alemde yeterince taninan ve guven veren bir ekip olmalisiniz. Girisimcilik guzel sey. Bi baslayinca gerisi geliyor... yatirim fonu ise eger konu ilk onceliginiz fon yonetiminin guvenirliligi olmali.
full member
Activity: 490
Merit: 100
PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN
Globalde o kadar çok bu işin kurdu olan insan var ki Türk. Ama lokalde çok takılmıyorlar, bounty hunter, laf salatası bilgi kirliliği vs olduğu için. Orada da bilinirlilikleri var sözlerine bakılıyor. Bence olabilir. Sylon ile anlaşabilirseniz onun bile projeye %25 %30 insan çekeceğine eminim. Alp Işığın globaldeki bilinirliğini pek bilmiyorum ancak Türkler arasında sözüne itimat edilen birisi ve çokta bilgili bu konularda. Umarım herşey istediğiniz gibi olur.
hero member
Activity: 658
Merit: 500
global bişey düşünüyorsun anladığım ancak bellirli bir alt yapı çalışması yapmadan yatırım toplamak oldukça zor.şirket yönetiyorum diyorsunuz limite olarak yani ortak çalışmaya alışıksınız ozman bu iyi bişey ama bir kaç şirketin yatırımıyla desteklenmesi gerek ki buda hatırı sayılır bir firma yada yatırımcı olmalı. karpayı dağıtım olayını iyi düşünmüşsünüz leasing olarak orjinal bir fikir denebilir ancak sistemin sizin kar oranlarınızı nasıl desteklediğini ve yapılan kara öre leasing nasıl güncellenerek o dönemki kar artışını yansıtacağının tasarlanması bunun içinde sasha ile ortak bir çalışma olması gerektiğini düşnüyorum. en azında ilk etapda dikaktimi çeken durumlar bunlar.

Not: sylon  olmasın bounty iyi yönetiyor ama para kazandırmıyor Cheesy
hero member
Activity: 868
Merit: 1003
Projenin hayata geçirilebilmesi için aşağıdaki tecrübe ve yeteneklere sahip takım arkadaşları arıyoruz.

1. Centos-cPanel - PHP / Mysql / Js / Ajax-Jq | Tecrübeli web geliştirici. (Kariyer.net ile desteklenecek)
2. İngilizce - Türkçe | Türkçe - İngilizce çevirmen. (Intermediate seviyesinde 1 kişi mevcuttur.)
3. Blockchain konusunda bilgili danışman/advisor. (Alp Işık ile irtibata geçmeye çalışmaktayız.) Desteklerinizi bekliyoruz.
4. Ödül kampanyası yöneticisi. (Sylon düşünülüyor.)

Ayrıca whitepaper hazırlanması ve halka arz sürecinde doğru bilgilendirme yapabilmek adına bir finans danışmanı arayışı içerisindeyiz. Daha ziyade yatırım yönetimi, forex ve candle stick grafik okuma konularında uzman bir ekonomist bulabilmek için tüm bağlantılarımızla iletişime geçmiş durumdayız.

İsim açıklayamıyorum ama tokene ait oluşturulmuş bir logo var. İlgi çekici olabileceğini düşünerek paylaşmak istedim. (128-64-32-16 px)

sr. member
Activity: 476
Merit: 250
Neden olmasın hocam yeterli bilgi birikiminiz varsa. Proje bizden diye buradakiler zaten destek olacaktır ama globalde destek almak için iyi bir ekip, yol haritası, whitepaper, bounty kampanyaları vs. Her şey güzelce planlanıp projeye geçirilirse güzel yatırımlar toplanabilir.
sr. member
Activity: 560
Merit: 256
Kendi içimizde yatırım toplayabiliriz içimizdeki güvenilir insanları ekibe yerleştirerek ama diğer topluluklardan bu kadar destek alabileceğimizi sanmıyorum tabiki iyi bir reklam ile her şey değişebilir.
full member
Activity: 154
Olursa destek veririm.
full member
Activity: 490
PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN
Bence çok güzel düşünülmüş. Türkiyeden de böyle bir ICO çıksın artık. Ama tabi ki ekip en önemlisi. Sağlam bir ekip kurabilirseniz neden olmasın. Yatırımcı oluruz, çorbada en azından tuzumuz olur.
hero member
Activity: 868
Merit: 1003
Öncelikle şunu belirtmeliyim. Böyle bir şeyi düşünerek oluşturduğum bir asset elimde mevcut. Kimseye açıklamadım henüz. Bu konu başlığı da ilk açıkmam ve her şeyin başlangıcı niteliğinde.

Kafamdakileri sizinle paylaşmak istiyorum. Bir yatırım fonu oluşturma ve halka arz etme fikrim var. 2013' den bu yana işin içerisindeyim. Yeterli bilgim olduğunu düşünüyorum. Forumda da yatırım portföyü yönetebilecek düzeyde çok arkadaşımız var. Gönülden destekleyecek arkadaşlarımızın olduğuna da inancım tam.

Böyle bir işe kalkışmam durumunda sermayesini öne sürecek gücüm de var. Bir limited şirket yönetiyorum ve yeterli desteği bulursam böyle bir atılım için ikincisini kurmaktan da çekinmem.

Waves altyapısı kullanıp, adaletli olması açısından kar payı dağıtımlarını leasing sistemi üzerinden yönlendirmeyi düşündük. 4.8M$' lik bir hard cap hayal ediyoruz. Aynı zamanda gelecek dönemlerde madencilik yapılarak da token elde edilebilecek bir düzlem üzerinde beyin fırtınası yapıyoruz.

Ne dersiniz? Hızlı, kurumsal ve profesyonel bir sistem oluşturulursa sizce Iconomi veya TaaS Fund' a rakip olabilir miyiz ?

Görüşleriniz benim için azami düzeyde önemlidir. Lütfen saygı çerçevesinde olumlu olumsuz fikirlerinizi beyan ediniz.

Saygılarımla.
Pages:
Jump to: