Pages:
Author

Topic: Bitcoin Avı - Soru Tartışma/Fikir Alışverişi - page 2. (Read 17686 times)

legendary
Activity: 1274
Merit: 1000
★ BitClave ICO: 15/09/17 ★
Gerekli düzenlemeler yapıldı, oyun kaldığı yerden devam ediyor Arkadaşlar.
Gecikme için özür dilerim.
legendary
Soruyu aynı şekliyle bugün tekrar devreye alacağım. Gereken değişiklikler için coin-türk'e ulaşacağım. Bu akşam kaldığımız yerden devam ederiz.
legendary
Activity: 3248
Merit: 1531
son durum ne ? soru iptalmi çözene ödül verilecek mi ?

bir ödül olması için yeniden bir ödül fonu oluşturulmalı bağışlarımızla. Çakır yeni bir btc adresi verirse yeniden bir fon oluşturalım bence.
copper member
Activity: 1358
Merit: 523
son durum ne ? soru iptalmi çözene ödül verilecek mi ?
sr. member
Activity: 420
Merit: 250
O değilde çok merak ediyorum o 4 şeyden nereye çıkacaktık Smiley
sr. member
Activity: 403
internet aktivist

İş yerinde oturdum not defterine tüm ihtimalleri yazdım, bağlantı kurmaya falan çalıştım bir tek bayıltıcı gaz aklıma bi türlü gelmedi çok yaklaşmıştım :/ üzüldüm doğrusu önümüzdeki avlara bakacağız Grin @cakir bu arada geçmiş olsun
legendary
Ödül alınmış, Bu kadar hızlı çözülebileceğini düşünmüyordum açıkçası.
2 Gündür bilgisayar başında değilim, eve geçince bir kontrol edeyim, kim çözmüş vs diye.

Edit: hack yemişim. Çok süper oldu bu. Bilgisayar başında değilken hem de...
Eve geçince tüm sistemleri kontrol edeceğim.

Öncelikle geçmiş olsun.
Bu son cpu minig de kullandığınız miner da virüs çıkması olayının bir yansıması olarak bilgisayarından çalınan bir veri ile mi oldu yoksa wordpress'in bir açığından mı faydalandılar?

2 hafta önce tamirat işlerim vardı, https://twitter.com/cakirBTC/status/705403680577687552
öncesinde yedeklemeler vs yapmıştım. Epey dalgınım şu sıralar, çeşitli hayat koşulları özel sebepler diyelim.

Ana sistemi yedeklediğim pc üzerinden o cpuminer yüzünden kullandığım bazı wallet dumpları expose oldu. Bunların arasında en son 2 gün önce alel acele oyun hazırladığım proje_wallet.dat da vardı. Bitcoinavı'na gelen bağışlar vs gitmiş durumda.
0.3 BTC civarı bir kayıp var toplamda. Cepten karşılayacağım bir tutar bu.

Eski masaüstü pc'de saklıyordum asıl önemli şeyleri. Cold storage olarak kullandığım ve ağa bağlı olmayan "good old pentium4"te bir sıkıntı yok. Özetle abartılacak bir durumla karşılaşmadım.
Şu anda sistemleri ayağa kaldırmaya çalışıyorum. Expose olma ihtimaline karşı 2FA olsun olmasın tüm şifreleri vs gözden geçiriyorum. Birkaç dakika önce forum şifremi de değiştirdim. En kısa sürede btc adresi de stacklarım. Hackerın eline geçen bazı dumplarda bu forumda daha önceden post ettiğim bazı adresler de var sanırım.

Eğer acil bir işim çıkmazsa tahmini tüm sistemlerimi 2 veya 3 gün içerisinde ayağa kaldırırım.
Zz
legendary
Activity: 1820
Merit: 1077
2 Gündür bilgisayar başında değilim, eve geçince bir kontrol edeyim, kim çözmüş vs diye.

Öncelikle geçmiş olsun.
Bu son cpu minig de kullandığınız miner da virüs çıkması olayının bir yansıması olarak bilgisayarından çalınan bir veri ile mi oldu yoksa wordpress'in bir açığından mı faydalandılar?
legendary

legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
Aslinda bende killanmadim degil. Oyunun zorlugu 5 ama ilk ipuclari ortada duruyor . cok basit yani zorluga gore. Kac islem kac zorlugu 3 tu ve ip uclari boyle ortada yorumda falan yoktu yani

Bu kadar kolay olmamalıydı yani ki çözen birisi olsaydı şimdiye çoktan yazmıştı .

çözen forumdan olmayabilir arkadaşlar, bu bölüm coin-tuk üzerinden yayınlandı. orayı takip eden bir kitle var forumun yolunu bilmeyen.
sr. member
Activity: 420
Aslinda bende killanmadim degil. Oyunun zorlugu 5 ama ilk ipuclari ortada duruyor . cok basit yani zorluga gore. Kac islem kac zorlugu 3 tu ve ip uclari boyle ortada yorumda falan yoktu yani

Bu kadar kolay olmamalıydı yani ki çözen birisi olsaydı şimdiye çoktan yazmıştı .
copper member
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070

Sitede bir şey yazmıyor. Çözüm de açıklanmadı. Sanırım daha çözülmüş değil. Ben araştırmaya devam ediyorum.

sitede birşey yazması gerekmiyor zaten, adres boşaltılmış, ödül alınmış, 15 gün içinde ödülü aldığı adresle istenen mesajı imzalarsa ödülün kalan yarısını alacak, imzalamazsa siteye bağış kalacak, sen bu saatten sonra çözsende boş btc adresinin private keyine ulaşırsın  en fazla, ödül kazanma şansın kalmadı.
Zz
legendary

Sitede bir şey yazmıyor. Çözüm de açıklanmadı. Sanırım daha çözülmüş değil. Ben araştırmaya devam ediyorum.
copper member
legendary
ip ucuna ulaşmak için ürün satın almak gerekiyorsa söyleyin de boşuna uğraşmayalım Smiley

hocam ben kitabı hemde btc ile satın alanlardanım Smiley
sitedeki ürün görseli ile elimdeki kitabı karşılaştırdığımda bir fark buldum.

burdan yürüsek bir şey çıkar mı bilemiyorum ama
hero member
Activity: 519
Merit: 509
ip ucuna ulaşmak için ürün satın almak gerekiyorsa söyleyin de boşuna uğraşmayalım Smiley
Zz
legendary
Var mı bir ilerleme kaydedebilen.
siteyi dolandım iyice ama başka ip ucu bulamadım.
hatta en son google da ethereum site: coin-turk.com diye taratım bulduğum bütün türkçe sayfalarda dolandım ama yeni bir kod bulamadım.
legendary
Destekleyici : 5KULY6Ehui by bitkoyun
ilk üçe verilir : KzwTBofxSBH by Zz
bayıltıcı gaz :
rapor  : jMdfJ74k45   by mhanbostanci
ilk kitap :

çalışın millet ilerliyoruz Smiley

kitap ürünün görsellerinde ve yorumda bir şey yok.
serbest kürsü de levent kurt'u chat de yakalayıp ona mı soracağız acaba
çakır bu Smiley oraya bi auto responder koymuştur dedim ama Levent Kurt ile bizzat sohbet etme imkanım oldu Smiley
Zz
legendary
Coin Türk Av partisi ile ilgili ilk tahminlerim:

-----BEGIN BITCOIN SIGNED MESSAGE-----
Destekleyici
İlk üçe verilir
Bayıltıcı gaz
Doktordan alınır
İlk kitap
-----BEGIN SIGNATURE-----
17YazJeU4TXkZr6PqCSQGnDbDyQh7baZV8
HPJnG32o2cupob5SRfzy8h+56ora+RfrnWwmm2cFLOBuetPZCCiiYlMAbl7LqT71Rrm/smuaafFQZWAAG+NePXw=
-----END BITCOIN SIGNED MESSAGE--

Destekleyici = CoinTürk Store = http://store.coin-turk.com/
İlk üçe verilir = Madalya / Kupa (Store da satılan altın, gümüş fiziksel coin olabilir)
Bayıltıcı gaz = Ethereum
Doktordan alınır = Rapor Smiley
İlk kitap = Levent Kurt

bir de bütün ürünlerde sepete ekle butonunun yanında 5KULY6Ehui yazıyor. Bir çeşit şifre galiba.

Bence ilk üçe verilir olsa olsa şu ürün olur. biri altın, biri gümüş diğeri bronz çünkü http://store.coin-turk.com/urun/fiziksel-bitcoin-3-parca-ozel-kutuda-altin-gumus-bronz

Netekim admin yoruma bir ip ucu daha koymuş

Pages:
Jump to: