Pages:
Author

Topic: Bitcoin Boğaları Son Çeyrek İçin Tetikte - page 3. (Read 531 times)

full member
Activity: 406
Merit: 121
Kışın hareket olacak. Bu yılın son çeyreğinde de mi olur yoksa Ocak, Şubat gibi mi olur bilemiyorum. Bitcoin boğaları geçen seneki gibi etkili olur mu? İşte bütün mesele bu.
member
Activity: 294
Merit: 10
World’s First Decentralized ICO Platform
Birkaç ay öncesinde Kasım ve Aralık için çok büyük beklentim vardı ama inancım yavaş yavaş azalmaya başladı, sanırım 2018 yılı bu şekilde devam edecek. Tabii umarım yanılırım, çünkü aylardır süren bu düşüş trendi can sıkıcı olmaya başladı artık.
member
Activity: 252
Merit: 11
Umarım gelecek öngörülen gibi yaşanır. 20000 dolarlara varan yükselişin ardından zengin olma umuduyla kripto paralara yatırım yapan insanlar, uzun süren ayı piyasasının yarattığı moral bozukluğuna en kolay yenik düşen ve tamamen kripto paralara karşı soğuyan büyük bir kesimden oluşuyor. Ne kadar da piyasanın gidişatına öncelikli olarak yön veren unsur balinaların hareketleri de olsa, son çeyrekte yaşanacak olası bir yükseliş, piyasaya yeni para akışını sağlayacak ve bozulan morallerin düzelmesine sebep olacaktır. Ancak, bu yükselişe duygusal bir şekilde de bağlanmamak lazım.
member
Activity: 574
Merit: 13
Su son 3 ay için beklenti çok yüksek bu bence boğanın gelişine engel. Bitcoin ters köşe yapmasıyla ünlü. Böyle herkes boğa geliyor derken, iyileşme zor.
jr. member
Activity: 896
Merit: 9
Ertelenen icolar veya henüz başlamamış fakat hazırlık aşamasında olan önemli projeler de yılın son çeyreğini işaret etmeye başladılar. Piyasalar çok uzun zamandır hareketsiz ve Bitcoin çok sıkıştı artık. Az kaldı herhalde güzel günlere, hadi bakalım.
full member
Activity: 448
Merit: 100
send and receive money instantly, w/no hidden cost
Ne zaman harekete geçecekler merakla bekliyoruz, piyasa uzun zamandır tam anlamıyla bir boğa bekliyor ama ben bunu 2019 q sarkıtabileceklerini de düşünüyorum bakalım nasıl bir tabloyla karşılaşacağız.
full member
Activity: 700
Merit: 134
Ekime girdik, hani nerede bu boğa diye düşünmeye başladık (: umarım yılı güzel bir son ile kapatacaz ve beklediğimiz yükseliş trendine birkaç hafta içerisinde girecez. Son 3 ay, tam uçmanın zamanına geldik Cheesy
member
Activity: 980
Merit: 12
Bu ay içinde de Bitcoin bir ralliye başlamazsa son 2 aydan herhangi bir beklentim de kalmayacak. Önceki senelere güvenerek bu ayda gerçekleşeceğine çok inanmak istiyorum.
aly
full member
Activity: 312
Merit: 103
Beşiktaş.
Daha önceki senelerde boğaların genelde Eylül başı/sonu, Ekim başı gibi harekete geçtiğini yıllarca gördük. Geçmişte yaşanmış tecrübelere göre, bu sene de boğa sezonu Ekim ayı içinde başlar diye düşünüyorum, fakat bunun için tabi ki kesin konuşamayız, yaşayıp göreceğiz.
member
Activity: 360
Merit: 18
Lider kripto para birimi Bitcoin aylık bazda takip edildiğinde son iki ayı negatif bir tablo ile kapatıyor. Ne var ki önümüzdeki aylarda görüntü biraz daha farklı olabilir. Zira, Coindesk analisti Omkar Godbole’ye göre teknik indikatörler Bitcoin’in son çeyrekte boğa hareketinin etkisine gireceğini gösteriyor.

Yayın saati itibariyle 6.620 dolar seviyelerinden işlem gören Bitcoin eylül ayının açılış fiyatı olan 7,014 dolar bandından yüzde 5’in üzerinde gerilemiş durumda. Bitcoin’in ağustos ayı başından bu yana kayıpları ise yüzde 10 seviyelerinde.

Son iki ayda yaşanan kayıplara rağmen kripto koinin üçüncü çeyrek performansı yüzde ikilik bir artış sağlandığını gösteriyor.

Bitcoin Eylül Ayında  Yeniden En Düşük Seviyelerini Test Etti
Godbole eylül ayı başındaki indikatörlerin, özellikle Bitcoin’in 7.500 doların üzerine çıkması ile MACD’nin boğa hareketini desteklemesinin kripto koinin 8.500 dolar bandına çıkacağına işaret etmesine rağmen 5 Eylül’de yaşanan beklenmedik ani düşüşün tüm planları alt üst ettiğini belirtirken, Bitcoin’de ayıların dümeni devraldığına dikkat çekti.

Buna rağmen 6.000 dolar seviyesindeki destek hattını güçlendiren Bitcoin yeniden 6.600 dolar bandına yükselmesine vurgu yapan Godbole, indikatörlerin Bitcoin’in pozitif momentumunu önümüzdeki aylarda koruyacağına işaret ettiğini belirtti.

Dördüncü Çeyrek Umut Verici

Novogratz ve Tom Lee’nin Bitcoin’in 6.000 dolar ile dip yaptığı yönündeki açıklamalarına değinen Godbole, Bitcoin’de 6.000 dolar bandının ana destek noktası olarak kabul edildiğini ifade etti.

Godbole’ye göre Bitcoin’in 7,400 dolar bandını test etmesi boğaların yeniden dümeni devraldığını gösterecek.

Haftalık Grafik

Haftalık fiyat grafiğinde Bitcoin’de direnç noktasının ağustos ayının zirvesi olan 7,429 dolar olduğunu ifade eden Godbole, bu direnç noktasının aşılması sonrasında Bitcoin’in sırasıyla 8.500 ve 9.990 dolar bandında yeni direnç noktalarına sahip olacağını analizine ekledi.

Geçtiğimiz senelerde Bitcoin’in son çeyrekte yaptığı ataklara dikkat çeken Godbole, Bitcoin’in yeterli momentumu yakalamasıyla birlikte benzer bir atak daha yapabileceğini sözlerine ekledi;

Bitcoin’in Son Çeyrek Performansı

Yukarıdaki tabloda da görüldüğü üzere Bitcoin son sekiz yılın altısında son çeyrekte değer kazanıyor.

Teknik indikatörlerin Bitcoin’de aynı döngünün tekrarlanacağına işaret ettiğini ifade eden Godbole Bitcoin’in sene içerisinde yüzde 70’e yakın değer kaybetmesinin de son çeyreğe dair umutları arttırdığını belirtiyor.

https://kriptokoin.com/bitcoin-bogalari-son-ceyrek/
Pages:
Jump to: