Pages:
Author

Topic: Bitcoin Cüzdanları - page 2. (Read 17514 times)

legendary
Activity: 1792
Merit: 1030
December 17, 2017, 06:20:54 AM
Selamlar , ben de blockchain'i bitcoin ve etherium cüzdanı olarak kullanıyorum, sanırım en güvenli ve popüler olanı bu cüzdan başka kullananlar da var mı?
Forumda defalarca yazıldı ama görememiş olabilirsiniz, tekrarlayalım.

Online cüzdanlarda ve borsalarda adreslerinizin özel anahtarı sizin elinizde değildir. Yani paranızın cebinizde değil de bankanızda olması gibi bir şey. Banka giderse paranız da gidecektir.
Borsaların ya da online cüzdanların "hacklenmesi" halinde soğuk su içebilirsiniz Smiley Geçmişte de çok hack olayı yaşandı, bu yüzden kendi bankanız olun ve kendi özel anahtarınıza sahip olduğunuz cüzdanları kullanın.
newbie
Activity: 19
Merit: 0
December 17, 2017, 05:59:32 AM
Selamlar , ben de blockchain'i bitcoin ve etherium cüzdanı olarak kullanıyorum, sanırım en güvenli ve popüler olanı bu cüzdan başka kullananlar da var mı?
newbie
Activity: 84
November 29, 2017, 06:38:02 PM
coinomi mobil için güzel bir cüzdan. Android'inize dikkat edin virus olmasın
member
Activity: 110
Merit: 10
November 27, 2017, 10:31:00 AM
Nedendir bilmiyorum ben criptanor kullaniyorum gayet kullanisli ve ucretler makul
member
Activity: 110
Merit: 11
November 27, 2017, 07:08:24 AM
Bilgi icçin teşekkürler.bir yandan nereye ytırım yapalım nasil para kazanalım diye düşünürken bir yandan da bu yatırımları nasıl güvenli bir şekilde saklayacağım diye düşünüyorum.bi sabah kalktığımda hepsi buhar olur diye korkuyorum.
newbie
Activity: 3
November 27, 2017, 05:54:05 AM
Ben birden fazla sitede online olarak tutuyorum. Bitstamp gatehub bittrex gibi en azından birinde sıkıntı çıkarsa diğerlerini korumuş oluruz mantığıyla.
newbie
Activity: 44
November 25, 2017, 04:35:01 PM
Güzel bir çalışma olmuş.
Konular derli toplu.
Elleriniz dert görmesin.
member
Activity: 213
November 24, 2017, 08:34:35 AM
Bitcoin core 145 gb lık tüm veriyi indirmeni istiyor.Fazla geldi. Prune yönteminde bağlantı problemi durumunda sıkıntı olurmu bilemiyorum. Bitcoin Core'a alternatif donanım cüzdan önerisi varsa merak ettim , windowsta çalışan.

Electrum kullan, tüm zinciri indirmen gerekmiyor. Hem hızlı hem güvenilir bir cüzdan.
https://electrum.org

John Lemon , isim çok iyiymiş bu arada )  Electrum ile ilgili bir başka konuda arkadaş bir açıklama yapmış ;4-5 adres geliyor para gönderirken hepsine para üstü hesaplıyorsun, bilmem ne filan diye , bayağı trigonometri hesabına girmişti , gözüm korktu . Gerçi web konusunda acemi de değiliz pek ama adam bayağı açıklama girmişti cüzdanı kullanırken bile , belki de çoklu hesap kullandığındandır. Tek hesaba gönderir alırken sanırım o kadar para üstü hesabı yapılmaz diye düşünüyorum. Electrum iyi gibi.
sr. member
Activity: 518
Merit: 251
November 23, 2017, 11:03:04 PM
çok faydalı bir başlık teşekkür ederim, masaüstü cüzdan olarak electrum kullanıyorum fakat yinede en iyisi fiziksel cüzdan tabiki.
full member
Activity: 183
Merit: 100
November 23, 2017, 07:58:24 PM
Bitcoin core 145 gb lık tüm veriyi indirmeni istiyor.Fazla geldi. Prune yönteminde bağlantı problemi durumunda sıkıntı olurmu bilemiyorum. Bitcoin Core'a alternatif donanım cüzdan önerisi varsa merak ettim , windowsta çalışan.

Electrum kullan, tüm zinciri indirmen gerekmiyor. Hem hızlı hem güvenilir bir cüzdan.
member
Activity: 213
November 23, 2017, 04:42:24 PM
legendary
Activity: 1554
Merit: 1334
September 25, 2017, 03:12:50 AM
Özel anahtarı sizde olan her cüzdanı güvenle kullanabilirsiniz. Ancak 3. parti doğrulama gerektiren uygulamalarda (blokzincirini cihazınıza indirmeyen, kendi sunucusunda doğrulayan) nadiren de olsa sunucu erişim sorunu yaşanmaktadır. Aklınızda bulunsun.

En güveniliri, Bitcoin Core cüzdanı kullanıp (prune özelliği ile sadece 600MB disk alanı harcayarak) bitcoinlerinizi güvenle saklamanızdır. Günlük kullanım için breadwallet, Greenaddress gibi mobil cüzdanları tercih edebilirsiniz.
Bu prune hakkında daha detaylı bilgi verebilir misiniz? 100 küsür gb'ı indirmemek için uğraşmıyorum core'la.
newbie
Activity: 12
September 25, 2017, 02:24:46 AM
Kağıt cüzdanların bunlardan farkı nedir
Güvenlik açısından hangisi daha avantajlıdır
member
Activity: 74
August 14, 2017, 09:32:00 PM
Bitcoin'lerinizi saklamak için Bitcoin cüzdanlarına ihtiyacınız vardır. Bu cüzdanlardan Bitcoin Core orijinal yazılım, diğer cüzdanlar ise başka geliştiriciler tarafından sunulan 3. parti uygulamalardır. Bu uygulamalar bütün blok zinciri indirmediği için hafif ve hızlıdırlar.

Bitcoin Core
Bitcoin Core 0.11.0'ı indirmek için tıklayın!
Bitcoin Core orijinal yazılımını indirdiğinizde geçmişten günümüze bütün blokları bilgisayarınıza kaydetmeniz gerekir. Bu da şu anda 48 gb civarı bir disk alanı gerektirmektedir. Geçmişten günümüze blokların senkronizasyonu 3-4 gün sürebilir. Bu işlemi hızlandırmak isterseniz önceki blokları torrentten indirebilirsiniz. Detaylı bilgi için bu konuya göz atın.

Multibit
https://multibit.org
Multibit Windows, MacOS ve Linux platformlarında çalışan, en çok tercih edilen 3. parti Bitcoin cüzdan yazılımıdır. Türkçe dil seçeneği bulunmaktadır.
Multibit Bitcoin ile yeni tanışanlar için iyi bir seçenektir.

Armory
https://bitcoinarmory.com
Yeni başlayanlar için Armory tavsiye edilmez.

Electrum

BitcoinJ

Bitcoin Wallet for Android
https://play.google.com/store/apps/details?id=de.schildbach.wallet

Mycelium (Android)

Hive (Mac OS X)
http://hivewallet.com
Hive Mac OS X için geliştirilmiş bir Bitcoin cüzdan yazılımıdır. Türkçe dil seçeneği bulunmaktadır. Android versiyonu Beta sürecindedir. iOS için çalışmalar sürmektedir.

Çevrimiçi Cüzdanlar
Çevrimiçi cüzdan sunan servisleri kullanmak için bu servislere üye olmanız yeterlidir. Bu servisler private keyleri kendi veritabanlarında tuttukları için ileride oluşabilecek olumsuz durumlarda Bitcoin'lerinizi kaybedebilirsiniz. Bu servisleri esas cüzdanınız olarak kullanmanız tavsiye edilmez.

BlockChain
CoinBase
Xapo

Bilgilendirme için teşekkürler
newbie
Activity: 30
August 14, 2017, 06:20:10 PM
Şu anda piyasadaki bir numaralı alternatif Bitcoin cüzdanı Electrum'dur. Her ihtiyacınızı karşılar.
Multibit artık geliştirilmiyor.
Teşekkürler Sn. LGD2Business... (ayrıca uyarı için de)...

Bitcoin core'a yeni adres eklendiğinde, prune özelliğini kullandıysanız -rescan, -zapwallettxes, -reindex gibi komutları verirseniz,
bütün zinciri en baştan indirmesi gerekecektir.
Core'da kullandığınız adres sayısını ona göre ayarlamadan prune yapmayın.
(örneğin ilk başta 1000+ adres oluşturun gibi).

cakir üstad, siz ne dersiniz bizim gibi yeniler için? İşi temelinden tutup daha da iyi öğrenmek ve geliştirmek adına biraz zahmetli de olsa Core mu yoksa Sn. LGD2Business in önerdiği gibi bize yeterli olabilecek Electrum mu? Üstadların tavsiyeleri önemli.
Teşekkürler, saygılar
legendary
Activity: 1274
Merit: 1000
★ BitClave ICO: 15/09/17 ★
August 13, 2017, 03:24:19 PM
Özel anahtarı sizde olan her cüzdanı güvenle kullanabilirsiniz. Ancak 3. parti doğrulama gerektiren uygulamalarda (blokzincirini cihazınıza indirmeyen, kendi sunucusunda doğrulayan) nadiren de olsa sunucu erişim sorunu yaşanmaktadır. Aklınızda bulunsun.

En güveniliri, Bitcoin Core cüzdanı kullanıp (prune özelliği ile sadece 600MB disk alanı harcayarak) bitcoinlerinizi güvenle saklamanızdır. Günlük kullanım için breadwallet, Greenaddress gibi mobil cüzdanları tercih edebilirsiniz.
Bitcoin core'a yeni adres eklendiğinde, prune özelliğini kullandıysanız -rescan, -zapwallettxes, -reindex gibi komutları verirseniz,
bütün zinciri en baştan indirmesi gerekecektir.
Core'da kullandığınız adres sayısını ona göre ayarlamadan prune yapmayın.
(örneğin ilk başta 1000+ adres oluşturun gibi).
member
Activity: 97
August 13, 2017, 02:29:38 PM
core more yok chain vs bilmem bende yaklaşık 6 btc var ve  btctürkte tutarım. işime gelecek kadar değerlenirsede satarım. çalınacaksa heryerden çalınır
hero member
Activity: 1288
Merit: 592
In #Bitcoin me trust
August 13, 2017, 03:07:55 AM

sr. member
Activity: 462
Merit: 250
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
August 12, 2017, 06:15:00 PM
Online ve offline cuzdamlarin hemen hemn hepsini kullandim, sizin ihtiyacinizi karsilayan bir cuzdani kurup devam edin fazla cuzdan kurulumu yapmayin sonra corba oluyor.
full member
Activity: 183
Merit: 100
August 12, 2017, 05:10:32 PM
Bitcoin cüzdanları arasında en kullanışlı ve en güzel cüzdan bence Multibit, türkçe olması basit olması açıklamalarının bol olması da Multibit'in avantajlarından birkaçı, bence Multibit harika ya!

Konuyu okumadın bari son yazılan mesajı oku. Bak orada ne yazmışım?
Multibit artık geliştirilmiyor.
Program çok yakında obsolete olacak. Kullananlar destek görmeyecek ve bir problem halinde Bitcoinlerinizi kaybetmeniz bile olası.
Multibit kullanıyordum, söylediğiniz iyi oldu. electrum'a geçiş yapayım.
Pages:
Jump to: