Pages:
Author

Topic: Bitcoin Cüzdanları - page 5. (Read 17514 times)

hero member
Activity: 490
Merit: 500
December 12, 2015, 06:28:19 PM
Benimde aklımda bir soru var? Cüzdandaki bitcoinleri USB belleğin içine aktarıp yanımızda taşıma imkanımız olabilir mi? USB'ye işletim sistemi yükleyip yapılabilir, işletim sistemi yöntemi ile yapabilirim ancak başka bir yol var mı merak ediyorum.

Wallet.dat'ı yanınızda taşıdığınız sürece coinlerinizi istediğiniz yere götürebilirsiniz. Harcama yapabilmeniz içinse internete bağlı bir cihazda cüzdanınızı açmanız gerekiyor.
sr. member
Activity: 266
Merit: 250
December 12, 2015, 06:23:53 PM
Benimde aklımda bir soru var? Cüzdandaki bitcoinleri USB belleğin içine aktarıp yanımızda taşıma imkanımız olabilir mi? USB'ye işletim sistemi yükleyip yapılabilir, işletim sistemi yöntemi ile yapabilirim ancak başka bir yol var mı merak ediyorum.
member
Activity: 78
Merit: 10
December 12, 2015, 01:23:01 PM
Arkadaşlar merhaba,

Yaklaşık 8-10 gündür bitcoin kullanıyorum.Düne kadar aktif olarak blockchain.info kullanıyordum.Burda güvenli olmadığına dair mesajları okuduktan sonra dün electrum indirdim, blockchain hesabımda ki paranın büyük bir kısmını bu electrum hesabına aktardım.Şimdi ıvır zıvır ufak çaplı işlemler için blockchain'i kullanıyorum.Electrum'uda daha çok para depolama amaçlı kullanayım diyorum.Bu noktada güvenlik açısından nelere dikkat etmeliyim? Birde bu electrum içinde adress'ler sekmesine sağ tuşla tıkladığınızda freeze-unfreeze olayı var.Bu nedir tam olarak, cold storage ile bir ilgisi var mı bunun?
legendary
Activity: 1176
Merit: 1013
DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!
December 07, 2015, 10:14:54 AM
Electrum kurdum bir kere açıldı cüzdanı oluşturdum sonra bir daha açılmadı şuan xapo kullanıyorum mobil uygulamasıda çok güzel.

sen yine de online cüzdanlardan uzak dur. en güzeli senin kontrolunde olanlardır.
evet xapo private key vermiyormuş kullanmıyorum artık İos için bir cüzdan önerebilirmisiniz bitwallet indirdim ama en sağlamı blockchainin uygulaması sanırım bu cüzdanları hackleyebilirlermi

Bilişim dünyasında olmayacak diye birşey söz konusu değildir. Herşey olabilir. Kişiden kişiye riskler değişir. Android de bitcoin developers in yaptıkları walleti kullanıom ama orda yaptığım işlemler 500 tl yi geçmez. buyuk hacimli islemlerde bilgisayarımdaki bitcoin core waleti kullanıyorum.
Size önerim mutlaka her işleminizden sonra bitcoin adresinizi degiştirin. Böylelikle anonimliğinizi artırmış olursunuz. Online walette kullanıyorum ama onları genellikle işte faucetleri denemek, could minning , oyun vs... düşük hacimlilerde zevkine kullanıyorum.

Her işlemde yeni bitcoin cüzdanı da biraz abartı önlem olmuyor mu hocam?
İşin takibi zorlaşıyor ama sizin de olayı takibiniz zorlaşıyor bence..
Yeni cüzdan değil yeni adres. Birçok bitcoin cüzdanı default olarak 100 farklı adres üretir her bir para üstü için farklı adres kullanır zaten. (Eğer bunu değiştirmezseniz).
Önerilen budur. Ama yok tek adres kullanacağım derseniz onu manuel olarak yapmanız lazım ve her cüzdan bunu desteklemez.
full member
Activity: 168
Merit: 100
December 07, 2015, 07:15:05 AM
Electrum kurdum bir kere açıldı cüzdanı oluşturdum sonra bir daha açılmadı şuan xapo kullanıyorum mobil uygulamasıda çok güzel.

sen yine de online cüzdanlardan uzak dur. en güzeli senin kontrolunde olanlardır.
evet xapo private key vermiyormuş kullanmıyorum artık İos için bir cüzdan önerebilirmisiniz bitwallet indirdim ama en sağlamı blockchainin uygulaması sanırım bu cüzdanları hackleyebilirlermi

Bilişim dünyasında olmayacak diye birşey söz konusu değildir. Herşey olabilir. Kişiden kişiye riskler değişir. Android de bitcoin developers in yaptıkları walleti kullanıom ama orda yaptığım işlemler 500 tl yi geçmez. buyuk hacimli islemlerde bilgisayarımdaki bitcoin core waleti kullanıyorum.
Size önerim mutlaka her işleminizden sonra bitcoin adresinizi degiştirin. Böylelikle anonimliğinizi artırmış olursunuz. Online walette kullanıyorum ama onları genellikle işte faucetleri denemek, could minning , oyun vs... düşük hacimlilerde zevkine kullanıyorum.

Her işlemde yeni bitcoin cüzdanı da biraz abartı önlem olmuyor mu hocam?
İşin takibi zorlaşıyor ama sizin de olayı takibiniz zorlaşıyor bence..
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
December 04, 2015, 05:29:21 AM

sr. member
Activity: 350
December 03, 2015, 05:58:59 PM

Ben de telefonda xapo kullanıyorum
ama sadece ufak alım ve gönderimler için
mobil olarak tasarım ve kullanımı çok güzel çünkü..
member
Activity: 64
December 03, 2015, 04:15:13 PM

legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
December 02, 2015, 10:58:34 PM

member
Activity: 64
December 02, 2015, 02:43:51 PM
hero member
Activity: 938
Merit: 1000
November 19, 2015, 12:17:53 PM
-snip-

belki faydası olur diye ekran fotoğraflarını gönderiyorum.
ben çözemedim problemi.
umarım sorunu çözen biri olur.
yoksa parayı kullanamıyorum.
Cüzdanınızdaki bitcoinlerin tamamını gönderirseniz madencilere ödenen ücreti atlamış olursunuz. Standart ücret olan 0.0001 BTC'yi göndereceğiniz miktardan düşüp tekrar deneyin, örneğin cüzdanınızda 0.1 bitcoin varsa 0.0999 BTC göndermeyi deneyin.

Denildiği gibi bir transfer yapmadan önce transfer ücretini de hesaplamanız gerekiyor
cüzdanda harcamaya hazır denilen mktardan biraz daha azını göndermeyi denediğiniz zaman sorun olmaması lazım
legendary
Activity: 1792
Merit: 1030
November 19, 2015, 12:11:45 PM
-snip-

belki faydası olur diye ekran fotoğraflarını gönderiyorum.
ben çözemedim problemi.
umarım sorunu çözen biri olur.
yoksa parayı kullanamıyorum.
Cüzdanınızdaki bitcoinlerin tamamını gönderirseniz madencilere ödenen ücreti atlamış olursunuz. Standart ücret olan 0.0001 BTC'yi göndereceğiniz miktardan düşüp tekrar deneyin, örneğin cüzdanınızda 0.1 bitcoin varsa 0.0999 BTC göndermeyi deneyin.
hero member
Activity: 938
Merit: 1000
November 19, 2015, 07:48:01 AM
merhaba
aşağıdaki bitcoin cüzdanı kullanıcısıyım.
Bir sorunum var, lütfen yardımcı olur musunuz?  Huh Huh Huh

cüzdanımda bulunan 6,47 $ başka bir cüzdana göndermek için 0.01927552 BTC talep ediyor.
en küçük meblağ göndermeye çalışşamda hep yeterli bitcoin yoktur uyarısı veriyor.
0.000006 btc göndermek istesem bile 0.00000434 btc eksik diyor.
bu konuya açıklık getirebilecek olan var mı?

Not: Ücret kısmında ekonomik seçeneğini işaretlesem bile birşey değişmiyor.
Bitcoin Wallet for Android
https://play.google.com/store/apps/details?id=de.schildbach.wallet

6 dolarlık bitcoinin transferi için 0,019 btc talep etmesi mümkün değil
yanıldığınız veya yanlış olan bir şey olduğu kesin
masraf açısından tekrar bir bakmanızı öneririm..
sr. member
Activity: 350
November 17, 2015, 04:13:57 PM
Hive kullanan var mı?
Ona geçiş yapmayı planlıyorum...
sr. member
Activity: 401
Presale is live!
November 15, 2015, 03:40:29 PM
Çevrimiçi cüzdanlar kesinlikle güven vermiyor en güzeli hafif cüzdanları kullanmak.
Ayrıca keşke yerli cüzdanımız da olsaydı içlerinde :p
newbie
Activity: 59
Merit: 0
November 11, 2015, 09:28:48 AM
Ben paper wallet olayını merak ediyorum paper wallet i online mi oluşturmak lazım ofline oluşturma olayı fln varmış birde mous u gezdirmek fln istiyor onun sebebi nedir güvenlimidir kağıt cüzdan
sr. member
Activity: 549
Merit: 259
Blockchain with solar energy
November 11, 2015, 04:14:17 AM
Bilgi için teşekkür ederiz genel olarak bitcoin core ve alternatif electrum ve android'deki cüzdanı kullanıyorum memnunum.
EFS
staff
Activity: 3696
Merit: 2065
Crypto Swap Exchange
May 20, 2014, 10:11:50 AM
Bitcoin'lerinizi saklamak için Bitcoin cüzdanlarına ihtiyacınız vardır. Bu cüzdanlardan Bitcoin Core orijinal yazılım, diğer cüzdanlar ise başka geliştiriciler tarafından sunulan 3. parti uygulamalardır. Bu uygulamalar bütün blok zinciri indirmediği için hafif ve hızlıdırlar.

Bitcoin Core
Bitcoin Core 0.11.0'ı indirmek için tıklayın!
Bitcoin Core orijinal yazılımını indirdiğinizde geçmişten günümüze bütün blokları bilgisayarınıza kaydetmeniz gerekir. Bu da şu anda 48 gb civarı bir disk alanı gerektirmektedir. Geçmişten günümüze blokların senkronizasyonu 3-4 gün sürebilir. Bu işlemi hızlandırmak isterseniz önceki blokları torrentten indirebilirsiniz. Detaylı bilgi için bu konuya göz atın.

Multibit
https://multibit.org
Multibit Windows, MacOS ve Linux platformlarında çalışan, en çok tercih edilen 3. parti Bitcoin cüzdan yazılımıdır. Türkçe dil seçeneği bulunmaktadır.
Multibit Bitcoin ile yeni tanışanlar için iyi bir seçenektir.

Multibit artık desteklenmiyor. Benzer özelliklerdeki Electrum'u kurabilirsiniz.

Armory
https://bitcoinarmory.com
Yeni başlayanlar için Armory tavsiye edilmez.

Electrum
https://electrum.org

BitcoinJ

Bitcoin Wallet for Android
https://play.google.com/store/apps/details?id=de.schildbach.wallet

Mycelium (Android)

Hive (Mac OS X)
http://hivewallet.com
Hive Mac OS X için geliştirilmiş bir Bitcoin cüzdan yazılımıdır. Türkçe dil seçeneği bulunmaktadır. Android versiyonu Beta sürecindedir. iOS için çalışmalar sürmektedir.

Çevrimiçi Cüzdanlar
Çevrimiçi cüzdan sunan servisleri kullanmak için bu servislere üye olmanız yeterlidir. Bu servisler private keyleri kendi veritabanlarında tuttukları için ileride oluşabilecek olumsuz durumlarda Bitcoin'lerinizi kaybedebilirsiniz. Bu servisleri esas cüzdanınız olarak kullanmanız tavsiye edilmez.

BlockChain
CoinBase
Xapo
Pages:
Jump to: