Pages:
Author

Topic: Bitcoin düşüşünü alım fırsatı olarak görenler bir daha düşünsün - page 4. (Read 837 times)

legendary
Activity: 1848
Merit: 1727
Be A Hope
Ben alım fırsatını değerlendirdim ve yükseldiğinde de çıktım. Bu piyasaya güven olmaz. BTC bir gün kalmayı bile riskli buluyorum. Ki ilk yıllarından beri btc ile uğraşıyorum madencilik yapıyorum. 450 lira iken bile 440 liraya satıyordum hemen Cheesy

legendary
Activity: 2548
Merit: 1326
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
Tekrar 15.000 doları gören BTC sanırım konuya doğrudan cevabı vermiş oldu.
full member
Activity: 546
Merit: 100
söylediklerinizde haklı olabilirsiniz fakat herkesin yatırımı kendinedir, forumdaki arkadaşların %99u yatırım tavsiyesi vermek yerine yol gösterici olmayı tercih ediyor, ben daha bu coine bu tokene gir emin ol çok kazandıracak bana güven tarzı mesajlarla karşılaşmadım, ben de bir çok post açtım bu konuyla ilgili hepsi dediğim gibi oldu. yani bir yatırımcı iseniz paranız varsa, para her şeyi satın alamaz özellikle bilgiyi. paran olabilir ama bilgisiz isen bu konuda onu kaybetmen an meselesidir. otur önce öğren işin ne olduğunu nasıl yapıldığını neler döndüğünü yazıları oku araştır, kayedenlerden ders çıkar, bilenine sor, bodoslama girme, en basitinden dün bir arkadaşım düşüşten yararlanıp 5k tl ile btc alacam dedi ya da ne alsam dedi o paraya. Bak dedim bu konu hakkında ne biliyorsun? Hiçbir şey bilmiyorum dedi, ama bir yandan girmek istiyorum bir yandan girmek istemiyorum dedi korkuyorum da dedi. O zaman girmenin ne anlamı var dedim. Öğrenmek istiyorum dedi. Eğer öğrenmek istiyorsan önce para koyup sonra öğrenmeye çalışma dedim önce öğren sonra para koymayı denersin o da birden yüksek meblağ değil az az gelişe gelişe yükseltirsin miktarı. Yani panik yapan insanların çoğu zannımca bodoslama girmiş adamlardır. Herkese bol kazanç...
member
Activity: 322
Merit: 14
Kesinlikle doğru şeyler söylemişsiniz ama baştan beri birçok insan bitcoinin bir risk olduğunu ama büyük paralarda kazandırabileceğini bilerek girdi. Güzel bir düşüş söz konusu ortada. Insanlar bitcoinin riskli olmasına aldırış etmiyorsa ya da bunu bilerek giriyorsa birşeyler kazanıyor. Kimseye zorla bitcoin alsın demem gaza getirmem ama ben düşündüm güzel düştü paramda var o zaman btc alıyorum derim ki eminim birçok insan da bunu yapıyor. Uzun sürmeyecek yeniden çıkışı.
member
Activity: 93
Merit: 10
CLOUT media.decentralised
Kendimi bu piyasa da uzman olarak görmüyorum. Kişisel görüşüm bu düşüşün Christmas ve yılbaşı tatili ile alakalı olduğudur. Bu 10-15 günlük periyod avrupa ve amerikalılar için oldukça önemli tarihlerdir. Tatil dolayısıyla coinlerini realize etmek isteyen kesim illaki vardır bu da 250.000 işlemin birikmesine neden olabilir. Dolayısıyla coinlerin düşmesinin bence ana nedenlerinden biridir. Dediğim gibi uzman değilim yanlızca bir fikir.

%40lık düşüşün tatil yapmaya gidenlerin realize olmasından kaynaklanıyor olması çok güç Cheesy
member
Activity: 74
Kendimi bu piyasa da uzman olarak görmüyorum. Kişisel görüşüm bu düşüşün Christmas ve yılbaşı tatili ile alakalı olduğudur. Bu 10-15 günlük periyod avrupa ve amerikalılar için oldukça önemli tarihlerdir. Tatil dolayısıyla coinlerini realize etmek isteyen kesim illaki vardır bu da 250.000 işlemin birikmesine neden olabilir. Dolayısıyla coinlerin düşmesinin bence ana nedenlerinden biridir. Dediğim gibi uzman değilim yanlızca bir fikir.
full member
Activity: 252
çok hızlı yükseliş sayesinde çok hızlı para kazanılabileceği algısı yaratmıştı. belki bu düşüş biraz daha  mantıklı düşünerek hareket etmek gerektiğini öğretir bizlere. ben tekrar yükselişe geçeceğini düşünüyorum ama daha temkinli ve ağardan. umarım çok canlar yakmaz.
Bu borsalar reel borsaya göre tabiki çok hızlı para kazanma avantajı sağlıyor ama bu 2 kuruş kazandım çıkayım olamaz mesela şuan yatırım fırsatıyken pump anı çıkış zamanıydı.
full member
Bir anda ünlenmesiyle çok fazla amatör kişi Bitcoin'e yatırım yapmıştı, ben panik satışlarının olmasına bağlıyorum bu düşüşü. O nedenle uzun soluklu bir düşüş trendi beklemiyorum
Aynen dediğiniz gibi herkes duydu kripto para denilince sadece bitcoini biliyorlar yatırdıkları paradan çok az bir kar edip çıkıyorlar bu şekilde.
newbie
Activity: 6
Merit: 0
çok hızlı yükseliş sayesinde çok hızlı para kazanılabileceği algısı yaratmıştı. belki bu düşüş biraz daha  mantıklı düşünerek hareket etmek gerektiğini öğretir bizlere. ben tekrar yükselişe geçeceğini düşünüyorum ama daha temkinli ve ağardan. umarım çok canlar yakmaz.
member
Activity: 728
Trphy.io
Bir anda ünlenmesiyle çok fazla amatör kişi Bitcoin'e yatırım yapmıştı, ben panik satışlarının olmasına bağlıyorum bu düşüşü. O nedenle uzun soluklu bir düşüş trendi beklemiyorum
legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
Ben gerçekten anlam veremedim. Mining olaylarını hiç bilmem fakat haberlerden ve bu forumdan edindiğim bilgiler hep kazım aşamasının zorluk dereceğinin yükseldiği yönündeydi. Kolaylaştığını ilk kez burada okudum.
Medyanın da umut pompalamasıyla yatırımcı sayısı artmıştı. Yani bana göre makul nedenlerdi. Ama bu mining derecesinin kolaylaştığı bilgisi cidden düşündürücü. Konuyu detaylıca araştırmak lazım.
hero member
Activity: 868
Merit: 500
Bu piyasa insanoğlu nun aç gözlülüğüne hitap ediyor. Tabii benim bu şekilde . Bu fiyata bu kadar hızlı cıktıysa aynı hızla da düşebilir.
full member
Activity: 200
SWISSBORG- THE NEW ERA OF CRYPTO WEALTH MANAGEMENT
Bitcoin ve diğer kripto paralar hızlı bir düşüş yaşadı gerçekten ancak bilinçli yatırımcılar elbette ki bu fiyatların düşebileceğini de biliyorlardı. Son haftalarda tüm dünyada yetkili kurum ve kişiler tarafından Bitcoinle ilgili manipüle açıklamalar ve borsa hacklenme haberleri insanları tedirgin etmiş olabilir. Bu fiyatlardan yeni yatırımcılar alış yapacaklardır diye düşünüyorum.
full member
Aslında dedikleriniz mantıklı fakat bu piyasayı ön görmek pek mümkün değil.En öngürülebilecek şey bitcoinin ilk ve en tanınmış olan coin olması zaten her şey için bu yetiyor bence.
sr. member
Activity: 1638
Merit: 273
Bence de en kötü 18 bin doları görecek kesinlikle. Bu düşüşten sonra artış da hızlı olacaktır. Kesinlikle alım fırsatı olarak görüyorum ben şu durumu. Zaten bu piyasaya yüklü miktarda yatırım yapanlar da yine yüklü miktarda bitcoin de alacaktır.
full member
Activity: 224
Bir daha düşündüm ve hala alım fırsatı olarak görüyorum.Uzun süreli bir düşüş yaşayacağını düşünmüyorum.Zaten bu tarz düşüşlerin sebeplerinden biri de bilgisiz yatırımcılar adam 3 kuruş kazanıp çektiği için piyasalar bu hale geliyor bence.
full member
Activity: 742
Merit: 112
bitcoini yine bir noktadan alıp yukarı çıkaracaklarını düşünüyorum. öyle 1000 dolara felan düşüreceklerine ihtimal vermiyorum. Şu anda %40 civarı bir düşüş yaptığını gördük. daha önceden de %30-40 kadar düştü ve alıp götürdüler. kesinlikle bu seviyeden 20 bini aşar gibi bir anlam çıkartılmasın. 20 bin doların aşılacağı yeni rekorlar kırılacağını düşünüyorum yalnızca hangi dip noktadan bunu yapacaklarını kestirmek zor.

bitcoini bitirecek olan hacminin pul olması ve bunu gerektirecek pek bir şey yok. işlem yavaşlığı, fee, 250 bin bekleyen işlemin olmasına rağmen insanlar bitcoinde pek vazgeçecek gibi durmuyor.

yatırım tavsiyesi değildir.
full member
Activity: 344
Merit: 134
her zaman söyledik bu piyasa çok tehlikelidir diye. bir şey çok bu kadar hızlı yükselirken herkes kazanır, herkesin keyfi yerindedir. özellikle acemi yatırımcıda yükselen bir piyasaya treni kaçırma korkusuyla elde ne var ne yoksa girme eğilimi vardır. oysa tecrübeli trader lar düşüşleri beklerler, panik anları onlar için alım için en uygun zamanlardır. diplerde bile elde ne var ne yoksa girmeyip daha da dibi için kenarda para tutarlar. bütün düzenlemelerin bulunduğu IMKB de işlem yapmayı bile "borsada oynamak" tabiri ile ön yargılı yaklaşan insanlar bugün süper hiper btc yatırımcısı oldu. oysa burada kimse sizi koruyamaz, denetim yok düzenleme yok. bir günde %40 düşen bir başka piyasa daha yoktur.

herkesin bu gerçekleri bilerek bu piyasaya girmesinde fayda var. hiç bir piyasa size havadan para kazandırmaz. özellikle de artık bazı kurtların dikkatini çektiyse. maalesef göz göre göre geldi bu olay. yukarıdan alıp maliyet düşürme imkanı olmayan arkadaşlar varsa sabırlı olsun demekten başka çare yok. hep denildiği gibi " satmadığınız sürece zararda sayılmazsınız"

full member
Activity: 463
Merit: 107
Sonuna kadar okudum. Alım fırsatı diyenlerin hepsi daha önce bunu yaşayan kişiler. Ama hak vermek lazım ka ıtlı bi şekilde de görüldüğü gibi, defalarca bu düşüş ve ardından çıkış gerçekleşti. Tabii bu durumda her koyun kendi bacağından asılır misali ama bende bunu fırsat olarak görenlendenim.
member
Activity: 462
Herkes yaptığı seçimlerin sorumluluğunu da almak zorunda. Düşeceğini bekleyip ona göre alım fırsatı kollayanlar kayıp da edebilirdi ama o riski alarak şu an meyvesini yiyorlar bu gayet normal. Aynı şekilde Bitcoin şu an uçmuş olsa yüksek yatırım yapanların havasından geçilmezdi. Tabii böyle diyoruz ama bu Bitcoin sahibi olanlar kaybetsin şeklinde yorumlanmasın, sadece herkes her kararının sorumluluğunu alabilsin  Smiley
Pages:
Jump to: