Pages:
Author

Topic: Πωλούνται Bitcoin, Ethereum, Litecoin με μπόνους έως 3% - page 3. (Read 1236 times)

newbie
Activity: 89
Merit: 0
Φιλε μιλαγαμε με pm αλλα δεν με αφηνει να σου στειλω αλλο μνμ. Αν μπορεις στειλε μου ενα εισερχομενο με κανα Viber η telegram να μπορεσουμε να συννενοηθουμε

Σου έστειλα
newbie
Activity: 24
Merit: 0
Φιλε μιλαγαμε με pm αλλα δεν με αφηνει να σου στειλω αλλο μνμ. Αν μπορεις στειλε μου ενα εισερχομενο με κανα Viber η telegram να μπορεσουμε να συννενοηθουμε
newbie
Activity: 70
Merit: 0
an exeis akoma gia poulima pm psaxno gia sevasto poso xeri m xeri euros i usd.
newbie
Activity: 89
Merit: 0

Πάλι με λεφτά στο λεπτό θα πληρώνεσαι.
Εσύ καταθέτεις τα btc στο localbitcoins, δεσμεύονται από το site και όταν παραλάβεις το μετρητό τα κάνεις release.
Αν κάτι δεν πάει καλά δεν ξέρω ακριβώς τι γίνεται.

Σε ευχαριστώ για την πληροφορία θα το ψάξω περισσότερο άμεσα..
jr. member
Activity: 37
Merit: 1

Πάλι με λεφτά στο λεπτό θα πληρώνεσαι.
Εσύ καταθέτεις τα btc στο localbitcoins, δεσμεύονται από το site και όταν παραλάβεις το μετρητό τα κάνεις release.
Αν κάτι δεν πάει καλά δεν ξέρω ακριβώς τι γίνεται.
newbie
Activity: 89
Merit: 0
Μπορείς να κάνεις εγγραφή στο Localbitcoins (χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση) που έχει ένα υποτυπώδες escrow.

Σε ευχαριστώ για την συμβουλή αλλά ο μόνος τρόπος που με εξυπηρετεί αυτή την στιγμή είναι με λεφτά στο λεπτό. Μπορεί το Localbitcoins να μου φανεί με κάποιο τρόπο χρήσημο;
Η αγγελία τα πήγαινε μια χαρά, μέχρι που άρχισε αυτός ο χαμός.
jr. member
Activity: 37
Merit: 1

Καλησπέρα,

Μπορείς να κάνεις εγγραφή στο Localbitcoins (χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση) που έχει ένα υποτυπώδες escrow.


Γ.
newbie
Activity: 8
Merit: 0
Σορρυ ρε φιλε αλλα υπαρχει ατομο που σου εστειλε ετσι χρηματα με λεφτα στο λεπτο?
Και μετα αυτος που εκανε συναλλαγη να στειλει εδω comment να σε συστησει κιολας? Κοροιδευομαστε?

Εγώ ήμουν αυτός. Δεν έχω κανένα σκοπό να σε κοροιδέψω αλλά ούτε και θα σε ρωτήσω που θα ρισκάρω τα χρήματά μου.
Τα ρίσκαρα λοιπόν στην αγγελία του KatgCrypto, ο οποίος φάνηκε τίμιος και μου έστειλε το αντίστοιχο ποσό σε crypto.
Έτσι αποφάσισα να αφήσω ένα μήνυμα για να κάνω γνωστό στα υπόλοιπα μέλη ότι η συμφωνία τηρήθηκε, όπως θα έκανα αντίστοιχα και στην αντίθετη περίπτωση.
Ο μόνος λόγος που σπαταλάω το χρόνο μου για να σου απαντήσω είναι γιατί θεωρώ ότι ο χαρακτηρισμός "απατεώνες" περιλαμβάνει κι εμένα. Αν έχεις κάνει κακές επιλογές και έχεις "καεί" δε σου φταίω εγώ να με χαρακτιρίζεις έτσι.
jr. member
Activity: 182
Merit: 8

Όσον αφορά την κάλυψη δηλαδή τι προτείνεις; Να στέλνει ο πωλητής τα κρυπτονομίσματα (μη αναστρέψιμη διαδικασία) και μετά να περιμένει την πληρωμή;
Αν το έκανα αυτό η αγγελία θα είχε κλέισει την πρώτη ημέρα.


Προφανως και το να στειλει ο πωλητης τα crypto πρωτα ειναι το ιδιο πραγμα. Παλι δεν υπαρχει καλυψη.
Η μη αναστρεψιμη διαδικασια ισχυει και στις 2 περιπτωσεις οχι μονο το να στειλει ο πωλητης πρωτα.

Τα μικρα ποσα που εβαλες ειναι ενα μικρο βημα αλλα και παλι δεν θεωρω οτι ειναι αρκετο για να νιωσει καποιος καλυμμενος.

Καλη συνεχεια σε ολους.
newbie
Activity: 89
Merit: 0
Δεν νομίζω ότι δίνω την εικόνα ότι δεν θέλω να πληρώσω fees.. αντίθετα.
Θα μπορούσα να πάω σε ένα ATM και να σηκώσω τα λεφτά με 4% προμήθεια.
Νομίζεις ότι είναι τυχαίο το bonus που έχω βάλει;
Απλά προτιμώ να τα μοιραστώ (για ποσά κάτω των 500 ευρώ) και να τα χαρίσω για πάνω από 500 αντί να τα δώσω στο ATM.
Αυτό λειτουργεί σαν κίνητρο για πώληση αλλά ταυτόχρονα μοιράζομαι τα fees - σαν κέρδος- με κάποιον που αγοράζει από εμένα.

Όσον αφορά την κάλυψη δηλαδή τι προτείνεις; Να στέλνει ο πωλητής τα κρυπτονομίσματα (μη αναστρέψιμη διαδικασία) και μετά να περιμένει την πληρωμή;
Αν το έκανα αυτό η αγγελία θα είχε κλέισει την πρώτη ημέρα.

Έχω σκεφτεί μέχρι και την εκτύπωση paper-wallet και αποστολή με αντικαταβολή.. αλλά πιο courier θα περίμενε μέχρι την επιβεβαίωση του ποσού από τον αγοραστή;
Εγώ απλά προτείνω σταδιακή συναλλαγή με μικρά ποσά και ας χρειαστεί να πάω 10 φορές στο ATM.
Και αυτό είναι μια μορφή κάλυψης γιατί ο άλλος δεν θα βάλει ένα μεγάλο ποσό και μετά θα μετράει τα λεπτά αγωνίας μέχρι να του στείλω τα crypto.

Τέλος πάντων το κουράσαμε.. Ο καθένας έχει την άποψή του. Ας κρίνουν αυτοί που διαβάζουν.



jr. member
Activity: 182
Merit: 8

Επειδη και γω εχω πουλησει crypto αρκετες φορες με κωδικο λεφτα στο λεπτο, πως αλλιως μπορει να γινει αυτο?
Να στειλω crypto πρωτος και να περιμενω να παρω τα χρηματα?
Οχι, δε γινετε ετσι.
Συνηθως ο πωλητης παιρνει πρωτα αυτο που ζηταει και μετα στελνει οτι εχει συμφωνηθει.

Βεβαια παιζει ρολο το ποσό, αν ειναι παλιο μελος καποιος, αν εχει κριτικες κτλ...

Δηλαδη εσυ σαν πωλητης δεν θες να περιμενεις τα χρηματα αλλα ο αγοραστης θα πρεπει να τα περιμενει απο τον εκαστοτε πωλητη?
"Ο πωλητης παιρνει πρωτα αυτο που ζηταει?" Εαν ηταν ετσι ολοι θα περιμεναμε τα χρηματα πρωτα απο καρτες, asics, risers, rigs κτλ και μετα θα στελναμε.
Μιλαμε για αρκετα χρηματα παιδια. Δεν ειναι να παιζουμε με 4-5-6 χιλιαρικα που θα πρεπει να τα στειλουμε πρωτα και μετα βλεπουμε αν θα στειλει ο πωλητης το rig.

Η γνωμη μου ειναι πως θα πρεπει να υπαρχει καλυψη και ας εχει καποιο κοστος αυτο.
Απλα τα θελουμε ολα δικα μας. Και ολα τα χρηματα να μην χασουμε κανα ευρω, και ο αγοραστης να στειλει πρωτος, και να μην τα πουλησουμε σε ανταλακτηριο, και να μην πληρωσουμε fee για αναληψη και trading κτλ κτλ.

Ο επαγγελματισμος δεν ειναι να κοιταμε μονο την παρτη μας εδω αλλα να ειναι και ο πωλητης και ο αγοραστης καλυμμενος και ευχαριστημενος.






newbie
Activity: 89
Merit: 0
Συμφωνώ με όλους όσον αφορά το θέμα εμπιστοσύνης ακόμα ως ένα βαθμό και με τον sebastian787.
Την ιδέα για τα λεφτά στο λεπτό την πήρα από μια αγγελία σου @bmxakias
@F8N00 θα ρίξω μια καλύτερη ματιά στο Localbitcoins. Σε ευχαριστώ.

Δυστυχώς αυτό είναι το account μου και αυτό μπορώ να χρησιμοποιήσω για την αγγελία. Θα μπορούσα να φτιάξω ένα newbie αλλά δεν το έκανα γιατί ξέρω ότι δεν θα ασχολούταν κανένας.
Ο μόνος τρόπος για να πουλήσω είναι να έχω ένα χαμηλό ελάχιστο ποσό ώστε όποιος αγοράσει να νοιώσει ασφαλής στις πρώτες συναλλαγές και να χτιστεί μια εμπιστοσύνη. Αυτό έκανα. Και πιστέψτε με, πήγα πολλές φορές στο ΑΤΜ μέχρι τώρα για μικρά ποσά.

Τελικά συμπεράσματα ας βγάλει ο καθένας μόνος του.
Η αγγελία παραμένει για όποιον ενδιαφέρεται.

full member
Activity: 230
Merit: 100
19/11/2018 - Capitulation !!!!
Όντως έχεις δίκιο "bmxakias". Βασικά παίζει ρόλο η παλαιότητα του χρήστη, η δραστηριότητα του στο forum εδώ μέσα καθώς και η ωριμότητα του στα μηνύματα που γράφει και όλα αυτά για να πάρεις μια μικρή ιδέα για το αν μπορείς να τον εμπιστευτείς ή όχι και στην τελική ρίσκο θα παρεις γιατί escrow δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις.

"KatgCrypto" θα σου πρότεινα να ανοίξεις εναν λογαριασμό στο Localbitcoins.
sr. member
Activity: 617
Merit: 253
newbie
Activity: 89
Merit: 0

Και εγώ μπορώ απλά να μπω στις αγγελίες σου και να κάνω εικασίες και ότι άλλο μου έρθει στο μυαλό. Τι σημαίνει; Ότι εσύ είσαι απατεώνας;
Έκανες κάποια αποτυχημένη συναλλαγή μαζί μου; (αν και σε έχω ικανό να το γράψεις και αυτό)
Βλέπω από το προφίλ σου ότι το έχεις κάνει δεύτερο Hobby αυτή την τακτική...  
Οπότε ευχαριστούμε για την συνεισφορά σου mega scam revealer. Έσωσες την κοινότητα…


Ρε φιλε μας δουλευεις?
Τι εικασιες να κανεις για τις αγγελιες μου? Εγω στελνω με αντικαταβολη οτι στελνω ακριβως για να μην δημιουργητε προβλημα.
Ποια τακτικη εχω κανει χομπι? Το να σχολιαζω σε πιθανους απατεωνες για να μην την πατησει ο κοσμος?
Τα εσωσα την κοινοτητα κτλ ειναι σχολια του νηπιαγωγειου.


Ανοίγεις μια συζήτηση, μας λες απατεώνες χωρίς καν να έχεις κανει συναλλαγή μαζί μου ...και μου λες ότι είναι συζήτηση νηπιαγωγειου; Δηλαδή εσύ έτσι ανεβάζεις το επίπεδο;

Πιο είναι δηλαδή το πλάνο απάτης; Να πάρω 20 ευρώ και να μην στείλω τα κρυπτονομισματα; Δεν θα το μάθουν όλοι; Τρελή απάτη.... Θα γίνω πλούσιος.

Σοβαρεψου και βάλε το μυαλό σου να δουλέψει. Μπορεί και να καταλάβεις...
jr. member
Activity: 182
Merit: 8

Και εγώ μπορώ απλά να μπω στις αγγελίες σου και να κάνω εικασίες και ότι άλλο μου έρθει στο μυαλό. Τι σημαίνει; Ότι εσύ είσαι απατεώνας;
Έκανες κάποια αποτυχημένη συναλλαγή μαζί μου; (αν και σε έχω ικανό να το γράψεις και αυτό)
Βλέπω από το προφίλ σου ότι το έχεις κάνει δεύτερο Hobby αυτή την τακτική...  
Οπότε ευχαριστούμε για την συνεισφορά σου mega scam revealer. Έσωσες την κοινότητα…


Ρε φιλε μας δουλευεις?
Τι εικασιες να κανεις για τις αγγελιες μου? Εγω στελνω με αντικαταβολη οτι στελνω ακριβως για να μην δημιουργητε προβλημα.
Ποια τακτικη εχω κανει χομπι? Το να σχολιαζω σε πιθανους απατεωνες για να μην την πατησει ο κοσμος?
Τα εσωσα την κοινοτητα κτλ ειναι σχολια του νηπιαγωγειου.
newbie
Activity: 89
Merit: 0
Αλλαγή ελάχιστου ποσού για την πρώτη συναλλαγή σε 20 ευρώ με σκοπό την δημιουργία εμπιστοσύνης. Η Υπηρεσία λεφτά στο λεπτό δεν μπορεί να στείλει μικρότερο ποσό (λόγω ΑΤΜ).
jr. member
Activity: 182
Merit: 8
newbie
Activity: 89
Merit: 0
Σορρυ ρε φιλε αλλα υπαρχει ατομο που σου εστειλε ετσι χρηματα με λεφτα στο λεπτο?
Και μετα αυτος που εκανε συναλλαγη να στειλει εδω comment να σε συστησει κιολας? Κοροιδευομαστε?

Κατανοητή η καχυποψία σου αλλά εγώ δεν μπορώ να απαντήσω εκ μέρους του. Μπορείς να τον ρωτήσεις αν ήταν ευχαριστημένος με τις συναλλαγές που κάναμε.

Σχετικά με το λεφτά στο λεπτό ρίξε μια ματιά στις αγγελίες και θα δεις ότι πολλοί ζητάνε αυτό τον τρόπο πληρωμής.

Δεν με ενδιαφερει τι κανουν οι αλλοι στο φορουμ και τι ζητανε.
Βρες τροπο να υπαρχει καλυψη σε αυτο που θες να πετυχεις.
Αμφιβαλω αν υπαρχει καποιος που θα σου εστελνε χρηματα και να περιμενει να του στειλεις οντως crypto.

Προσοχη παιδια. Χορτασαμε απο απατεωνες.

Κανένας δεν σε υποχρέωσε να αγοράσεις από εμένα . Υπάρχουν εκατοντάδες αγγελίες να διαλέξεις κάτι άλλο.
Επίσης όταν μιλάς κατά αυτόν τον τρόπο καλό είναι να έχεις αποδείξεις.
Εκτός από απατεώνες έχουμε γεμίσει και με τύπους που έχουν άποψη και βγάζουν αβίαστα ετυμηγορίες για τα πάντα.
Σχετικά με την κάλυψη αυτό που προσφέρω είναι η σταδιακή ανταλλαγή του ποσού. Το ελάχιστο ποσό το είδες;

Αν σου κάνει οκ.
Αν δεν σου κάνει πας αλλού...



Pages:
Jump to: