Pages:
Author

Topic: Bitcoin İşlem Ücretleri Ortalama 9-10$'ı Buluyor - page 2. (Read 1985 times)

sr. member
Activity: 434
Merit: 253
Günlük kullanımı geçtim yukarıda bahsedilen 18 USD doğruysa switftten bile çok daha berbat bir hal almış bitcoin zaten swift kadar para gönderimi bekletiyor.. Bir gün süren transactionlar görüyoruz.
member
Activity: 202
Merit: 10
bu işlem ücretleriyle geleceği hiç parlak değil. günlük kullanımı vs. de artık yalan oldu.

bence tüm yatırımınızı sadece bitcoinde tutmayın derim. alternatiflere de yatırım yapın.
sr. member
Activity: 518
Merit: 251
Bitcoin'den adam falan olmaz, Ledger'den gönderim yaparken 18 USD fee ödüyorum. Resmen dalga geçiyorlar güya SWIFTE ALTERNATIFTI. Günlük hayatta kullanımı 0 kardeşim 0. EFT/Havale ücretsiz, swift 20-60 tl. BTC fee 18 USD
member
Activity: 266
Merit: 12
harbi ya bi tlye çevirmek için 29 tl işlem ücreti gitti.
full member
Activity: 322
Merit: 101
https://owloper.com
Hem işlem ücretleri hem işlem süreleri btc nin yatırım aracı dışında kullanılmasının önündeki en büyük engel. Aslında en güzeli ETH onay süresi yarım dk. işlem ücreti yok desek yeri. Fiyat stabil   Smiley
sr. member
Activity: 546
Merit: 262
Zaten bitcoinin günlük hayatta kullanılmasının önündeki en büyük iki engelden biri bana göre bu fee ücretleri.10 dolara bir yemek yerken 10 dolar komisyon ödemek saçma olur.Diğer büyük engel bana göre işlem sürelerinin uzun olması.
member
Activity: 148
bitcoinin merkezsiz para vs şeyleri madenci olayı yüzünden tehdit haline gelecek...devletlerin dev bitcoin çiftlikleri kurduğunu düşünün...noldu büyük devletlerin tekelinden çıkacak olan merkezi para birimi olayı tekrar ele geçirilmiş oldu Cheesy

gerçek özgürlük ve merkezsiz dünya para birimi olayı madencilerin olmadığı bir sistem ile olabilir..olmazsa böyle birilerinin keyfi ile hareket eden bişey olur çıkar
full member
Activity: 126
Merit: 100
Bu tamamen madencilerin aç gözlülüğü.. BTC fiyatı stabil hale geldiği zaman madenciler işlem onaylamak için seçici olmayacaktır. Ha yuksek fee verenin işlemi yine önce onaylanır ama süreler dahada kısalır.
newbie
Activity: 24
Merit: 0
borsadan borsaya transferde en güzeli dogecoin, transfer ücreti yok denecek kadar az. ama tabi elde btc olunca mecbur en az 5 doları veriyoruz.
newbie
Activity: 42
Küçük alımlar yapamıyorum bu yüzden
newbie
Activity: 54
Bir şekilde işlem ücretlerinin azaltılması gerekiyor. Belki de bu durum biraz da fork sonrası oluşan yeni coinlerin pumplanması ile ilgili ama işlem ücreti Bitcoin ile beraber kulağa çok hoş gelmiyor.
full member
Activity: 504
Merit: 101
Bitcoin hakkında ilk duyduklarımız da düşük fiyatla ve hızlı  para gönderme olarak duymuşduk. Git-gide kalitesi düştü. Zamanla buna çözüm bulunmazsa başka coinler bitcoinin yerini tuta bilir. Umarım bu sizin de söylediğiniz gibi cash olmaz da başkaları olur
legendary
Activity: 1540
Merit: 1016
hero member
Activity: 969
Merit: 1000
old but gold  Grin
member
Activity: 126
Merit: 12
Kripto Para Uzmani ve Yatirimcisi
Ufukta sanki şu göründü..

- Bitcoin günlük hayatta para yerine geçecek bir ödeme aracından çok altın gibi bir yatırıma dönüşecek..
- Bitcoin (Altın gibi) yatırım için saklarken nasıl ki TL veya $'ı günlük hayatta para birimi olarak kullanıp alışveriş yapıyorsak Bitcoin Cash veya Ethereum veya daha iyi bir digital parayı da para olarak kullanabiliriz.

Ayrıca Bitcoin çok fazla değerlendiği için insanlarda şu düşünce oluşmaya da başladı. Bitcoini harcamıyım, saklıyım.. ilerde değerlencek.. Bu düşünceden kaynaklı insanlar altın gibi Bitcoin'i saklıyorlar.. Ne zaman çok yükseldi o zaman para kazanmak için bozuyorlar.. Alışveriş için kullanmak istemiyorlar.. Tıpkı 2 büyük pizza için 10000 Bitcoin ödeyen kişi gibi mesela biz de incikitap.com adresinden 0.00050000 bitcoine kitap aldık diyelim şu anki fiyatı 10 tl ise 6 ay sonra belki bitcoin fiyatı 3 kat artıcak.. Bu sefer kitaba sanki 30 TL vermiş gibi olucaz.. Öyle hissedicez ve tekrar alışveriş yapmaktan kaçınıcaz.. İnsanlarda bu düşünce olduğu için çoğu kişi Bitcoin ile alışveriş yapmaktan kaçınıyor..

Ve şunu da unutmamak lazım dünyada sadece 21 milyon adet Bitcoin olacak yani sınırlı sayıda.. Yani tıpkı altın gibi az.. Bu bitcoinlerin yaklaşık 1 milyonu en baştan beri henüz kıpırdamadan duruyor.. Milyonlarcası da zamanında yüksek miktarda Bitcoin almış kişilerin elinde kasalarda saklanıyor.. Yani piyasada sınırlı sayıda Bitcoin dolanıyor.. Bitcoin fiyatının çok artması lazım ki 10 satoshi ile kahve vs alabilelim.. İşte o zaman insanlar bir ihtimal alışveriş yapmaya başlarlar..

Siz neler düşünüyorsunuz ?
member
Activity: 178
Be Free
İşlem ücretlerinin bu denli artması Bitcoin'i artık zengin coini haline getiriyor. Küçük sermayeyle giren insanları bir kenara itmek bana göre hiç doğru değil. Bitcoin buralara o insanların sayesinde geldi. Segwit'lerle de bir yere varılacağını düşünmüyorum. Farklı bir çözüm yolu bulunmazsa uzun vadede Bitcoin'in tahtı sallanacak. Bana göe fazla bile kaldı. Bitcoin batsın demiyorum ama alternatiflerinin gelebileceğini de görsün. Yazılım ekibi ve madencilere ayar çekilebilsin. Bi şımarıklık görüyorum artık. Bıktırıyor insanı... Ne BTC ne BCH, şuan en kullanışlı bana göre Ethereum. Ama kimsenin umrunda değil. Öyle kenarda kimsesiz gibi duruyor. Demek ki işlev değil de balinaların dikkatini çekmek önemli. Bu yönden bakılınca hayatımızda kullanmamız imkansız gibi geliyor. Yatırım aracı olarak kalır sadece.
full member
Activity: 476
Merit: 100
Bitcoini değerli yapan şey arkasındaki topluluk olduğunu düşünüyorum. Aynı topluluk BCash 'te bulunmuyor. Transfer işlemlerinin daha hızlı olması evet iyi tabii ki ama dediğim gibi DGB gibi hızlı transfer yapabilen coinler en yüksek fiyata sahip olanlar değil. dolayısıyla Bitcoin için yapılması gereken 2 öncelikli konu var.

1- Segwit kullanımı yaygınlaştırılmalı. Öncelikle Borsaların kullandıkları bitcoin adresleri segwit olanlarla değiştirilmeli.
2- Lightning network çalışmaları hızlandırılmalı
member
Activity: 114
https://bitcoinfees.earn.com/

gördünüz mü

200 sat/byte felan hayal olmuş

850 sat/byte ödeyenler var. vay vay vay vay
Nereye gönderecek bu adamlaar .s.s malum video geldi aklima..
newbie
Activity: 28

gördünüz mü

Bu tabloya bakınca içim ürperdi doğrusu, gidişat hiç iyi değil. Umarım kısa zamanda netliğe kavuşur herşey.
full member
Activity: 162
Merit: 103

gördünüz mü

Pages:
Jump to: