Pages:
Author

Topic: Bitcoin İşlem Ücretleri Ortalama 9-10$'ı Buluyor - page 3. (Read 1985 times)

full member
Activity: 686
Merit: 104
beyler şunu sorucam? ben son BTC transferlerimde hep 10k gibi düşük bir fee kullandım. 3 lira bile değil. hepside max 10dk geçti karşı tarafa??? bu şans mı tamamen? blok zamanına denk geldim diye mi böyle? nedir bunun etkeni?

duyuyorum kimi 20-30dolar fee veriyor 4-5 saatte geçmeyenler var?
newbie
Activity: 42
Merit: 0
bana da cok yüksek geliyor, hani o bitcoin sloganı "fast transaction, low fees"
full member
Activity: 476
Merit: 102
CAT.EX Exchange
Bitcoin yatırımcısı ve fiyatı arttıkça, transfer sayıları artacak transfer edilen btc miktarları düşecek. Bu işlemlerin onaylanmasında sürelerin kestirilemeyecek kadar uzaması anlamına geliyor. 2x benzeri bir çözümü taraflaşma olmadan uygulamaya koymak lazım. 
hero member
Activity: 658
Merit: 500
btc kullanımı artıkça bu sorun sürekli olarak atıcak kaçınılmaz bir çözüm ancak piyasdaki hacim dağılırsa bir miktar bu sistemde boşluk oluşacağından transfer hızları atır ama ödeme olarak kesilen fee de değişim olmayacaktır ve giderekte artıcaktır. he ki muhtemel olan btc nin 10k doların üstüne atıcağından bu 10 dolar olucak 30 dolar fee ücretleri yükselicek transfer hızı bir şekilde çözülecektir güncellemeler ama fee btc önündeki en büyük problem buda (benim işime gelen forumda yüzde 80 nin de) altcoinlerde düşük fee kullanımı yaratan coinlere geçişi sağlayacaktır ki eth metropolise geçişitinde çok hızlanıcak bakalım o döneme kadar tezos neo gibi coinlerin en yapacağıda ayrıca sürpriz
full member
Activity: 214
Merit: 100
Bitcoine Core ekibi becerebilirlerse (en azından 2018 de yapmaları lazım) Lightning Network bitcoin'in bu sorununu çözer. Daha önce başka koinler tarafından denenmiş, işe yaradığı görülmüş bir çözüm. Yapmazlarsa Bitcoin Cash tehditi devam eder. O biter başka bir tehdit başlar.

Sizce komple mi çözer yoksa sorunu geçici olarak çözüp işlemler katlanarak artana kadar ileri bir tarihe mi ertelemiş olur ?

Geçici çözer. LN şimdiki duruma göre iyi bir çözüm. Birbirine sürekli BTC gönderip alan adresler için çok güzel bir çözüm. Yoksa tek kullanımlık adresler ile alakalı bir iyileştirme sunmuyor gibi.

Bu arada işlem sayısı arttığında yapısı itibariyle o da tıkanabilir ve yine ağa saldırı yapılabilir. Ayrıca Bitcoin'in merkeziyetsiz yapısını da bozabilir. Ömürlük çözüm değil.
member
Activity: 126
Merit: 12
Kripto Para Uzmani ve Yatirimcisi
Bitcoine Core ekibi becerebilirlerse (en azından 2018 de yapmaları lazım) Lightning Network bitcoin'in bu sorununu çözer. Daha önce başka koinler tarafından denenmiş, işe yaradığı görülmüş bir çözüm. Yapmazlarsa Bitcoin Cash tehditi devam eder. O biter başka bir tehdit başlar.

Sizce komple mi çözer yoksa sorunu geçici olarak çözüp işlemler katlanarak artana kadar ileri bir tarihe mi ertelemiş olur ?
full member
Activity: 214
Merit: 100
member
Activity: 126
Merit: 12
Kripto Para Uzmani ve Yatirimcisi
Bitcoin Geliştiricilerinden ve Segwit2x destekçilerinden olan (Segwit2x'i askıya aldıklarını açıklayan açıklamanın altında imzası bulunan geliştirici) Eric Voorhees'in 4 Kasım tarihinde atmış olduğu aşağıdaki tweet Bitcoin işlem ücretlerinin ne kadar yüksek olduğuna dikkat çekiyor. Eric, attığı tweetinde 1881 işlemin ortalama ücretinin $10,17 olduğunu açıklamış. Bitcoin'in günlük hayatta para olarak kullanılmasına en büyük engel olan işlemlerin anında onaylanmamasından kaynaklanan işlem ücretleri şu günlerde onaylanmayı bekleyen yaklaşık 110.000 işlem yüzünden oldukça yüksek durumda.

Bakalım Bitcoin gelişticileri bu sıkışıklığa ve işlem ücretlerine çare bulabilecekler mi ?

Yıldırım Ağı (Blok dışında işlem yapmayı mümkün kılan protokol. İşlemler, blokchain güvencesi ile blok dışında yapılabilir. Bu da işlem boyutunu küçültür ve blok içine çok daha fazla işlem girmesini sağlar) önerisini sunan geliştiricilerin bu önerisi Bitcoin'in sorununu çözebilecek mi ?

Yoksa hızlı ve düşük işlem ücreti olan 8 MB bloklara sahip Bitcoin Cash, orjinal Bitcoin olup yoluna devam edip, şu andaki orjinal Bitcoin'i Bitcoin Classic'e çevirebilecek mi ?

Bitcoin'in kaderini sanırım hızlı işlem onayı ve buna bağlı olarak işlem ücretlerinin (fee) tutarı durumu belirleyecek.

Pages:
Jump to: