Pages:
Author

Topic: Bolu belediye başkanı adamdır - page 2. (Read 418 times)

sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
July 27, 2021, 10:43:31 AM
Yeni demeç vermiş. Daha fazlasını yapacağım diye. Adama helal olsun. İnşallah dediklerini yapar. Çünkü ben illaki bir uyarı alacağını düşünüyorum. Öyle rahat hareket edemez.
sr. member
Activity: 1358
Merit: 374
July 27, 2021, 10:03:57 AM
Bugün galiba İstanbul Şaraçhane'de Gitmiyoruz diye miting yapacaklarmış Suriyeli göçmenler. Acaba bakalım polis nasıl tepki gösterecek. Twitter'da #gitmiyoruz hashtag'in de gördüm bunu.

Tanju Başkanın yaptığı bence doğru. Yeteri kadar bela oldular ülkenin başına. AB'de sırf bu mülteciler burada kalsın diye yardım paketlerini vermeye devam ediyorlar. Ekonomin kötü olursa ve dışardan gelecek her paraya muhtaç kalırsan olacağı bu.

Gitmezler tabi, gidecek yerleri mi kaldı, Suriye’ye dönmezler, ne de olsa Türkiye onlara kucak açmış, bedava sağlıktan faydalanıyor, yardım alıyor, yakacağı, yiyeceği, giyeceği mis gibi yaşıyor ülkede rahat rahat, neden gitsinler ki, gitmelerini gerektirecek durum yok onlara göre,
sr. member
Activity: 1470
Merit: 449
July 27, 2021, 09:54:59 AM
Bugün galiba İstanbul Şaraçhane'de Gitmiyoruz diye miting yapacaklarmış Suriyeli göçmenler. Acaba bakalım polis nasıl tepki gösterecek. Twitter'da #gitmiyoruz hashtag'in de gördüm bunu.

Tanju Başkanın yaptığı bence doğru. Yeteri kadar bela oldular ülkenin başına. AB'de sırf bu mülteciler burada kalsın diye yardım paketlerini vermeye devam ediyorlar. Ekonomin kötü olursa ve dışardan gelecek her paraya muhtaç kalırsan olacağı bu.
member
Activity: 756
Merit: 17
July 27, 2021, 08:30:34 AM
Sözünün arkasında durduğunu fiili olarak da görürsek bence destekleyen başka belediye başkanları da olur belli mi olur. Onlar da uygularlar belki böyle bir şeyi. Erdoğan'dan tepki gecikmez de hemen. Mültecileri kontrolsüzce ülkeye doldurarak işlerin iyice cılkını çıkardı. Bunu gören başka ülkelerin hükümetleri de bütün mültecileri bizim ülkeye yönlendirmek için bunu fırsat biliyor.
sr. member
July 27, 2021, 08:12:52 AM
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan: (Göçmenlere uygulanacak 10 kat zamlı faturalar) "Geri adım atmayacağım, fazlasını da yapacağım." Ben boluya taşınıyorum arkadaşlar hoşcagalın.

https://imgur.com/AoJZTt9
Tebrik ederim, sözünün arkasında duracağını söylemiş, baskılara boyun eğmeyecek anlaşılan, geri adım atar mı diye bekleyenlerin de artık geri adım atılmayacağını farketmeleri gerekiyordu, Tanju bey iyi bir yerden yakaladı insanları, her parti taraftarı destekler bu girişimi,
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
July 27, 2021, 08:07:09 AM
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan: (Göçmenlere uygulanacak 10 kat zamlı faturalar) "Geri adım atmayacağım, fazlasını da yapacağım." Ben boluya taşınıyorum arkadaşlar hoşcagalın.

https://imgur.com/AoJZTt9
sr. member
July 27, 2021, 07:54:45 AM
Buyrun aciklamaya

Suriye ve Afgan göçmenlere ilişkin açıklamalarda bulunan AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, mültecilerin kimse gönderemeyeceğini söyledi. Özhaseki, “Şimdi bazı şehirlerde sanayiyi onlar ayakta tutuyorlar. Gaziantep sanayisine gidin yüzbinlerce insan en ağır ve en zor işlerde çalışıyorlar" dedi.

Kaynak : https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/akpli-ozhasekiden-gocmen-cikisi-sanayiyi-onlar-ayakta-tutuyor-6558729/

Bu konuda ne denir artik bilemiyorum . Yorumlamayi size birakiyorum.

Şaka gibi açıklama yapılmış, bir Suriyeli bu açıklamayı görüp küfür etse haklıdır, en ağır işlerde en ucuz parayı vererek çalıştırıyorlar bunu marifet gibi anlatıyorlar, tabi bunları ülkeden göndersek ilk etkilenenler fabrika sahipleri olacak, bir Türk işçi alacak asgari ücret yemek sigorta dedin mi aylık 5 bin liraya mal edecek, suriyeliye sigorta yapmıyor, devlet bakıyor zaten, yemekte en kalitesizi veriyordur olur biter, bu kafayla zor gönderilir Suriyeliler,
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
July 27, 2021, 07:41:41 AM
Ucuz işgücü için ne gerekiyorsa yapılıyor bakıyorum da. Tabi ki tek amaç o değil, aynı zamanda oy da topluyorlar böyle böyle. Bolu Belediye Başkanı güzel söylemiş valla. Bu işin partisi vs. olmaz zaten. Ülke için ne doğruysa o yapılmalı. Ülkede böyle göçmenler alınıp iyi şartlar sağlana sağlana asıl vatandaşlarını unuttular. Kendi ülkemizde 2. sınıf vatandaş konumuna düştük.
full member
Activity: 546
Merit: 154
July 27, 2021, 07:34:52 AM
Buyrun aciklamaya

Suriye ve Afgan göçmenlere ilişkin açıklamalarda bulunan AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, mültecilerin kimse gönderemeyeceğini söyledi. Özhaseki, “Şimdi bazı şehirlerde sanayiyi onlar ayakta tutuyorlar. Gaziantep sanayisine gidin yüzbinlerce insan en ağır ve en zor işlerde çalışıyorlar" dedi.

Kaynak : https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/akpli-ozhasekiden-gocmen-cikisi-sanayiyi-onlar-ayakta-tutuyor-6558729/

Bu konuda ne denir artik bilemiyorum . Yorumlamayi size birakiyorum.
full member
Activity: 1400
Merit: 161
July 27, 2021, 04:27:31 AM
Ben de bu sabah karşılaştım bu haberle. Bolu Belediye Başkanı'nın sözlerine sonuna kadar katılıyorum. Amaçladığı şeyin aynısını diğer birçok şehirden de bekliyorum.

Kontrolsüz göç alma durumu tam gaz devam ediyor. Suriyeliler, Afganlar derken ülke mülteciler ülkesine döndü. Bu şekilde iyilik yapamazsınız. Bu durum ülkeye gitgide zarar vermeye devam edecektir. Şuna acıdım hemen ülkeme alayım hatta bir de üzerine vatandaşlık vereyim kafasıyla ülke yönetilmez. Daha doğrusu acıdıklarından falan almıyorlar başka bir sebepten alıyorlar da neyse.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
July 27, 2021, 04:12:55 AM
adam tavrını çok net bir şekilde ortaya koymuş ama burada önemli olan şey -lise düzeyindeki sivilceli ergenlerin tepkisinden çok- bolu halkının vereceği tepki olacaktır. şöyle bir-iki ay sonra, bir belediye seçiminin olmasını ve şehrin olaya karşı vereceği tepkiyi gerçekten görmek isterdim; türk siyaseti yeni manevralar oluşturuyor.
sr. member
Activity: 1624
Merit: 304
kycfree
July 27, 2021, 02:18:25 AM
Göçmenler konusunda toplumumuzda geç bile olsa bir farkındalığın oluşması güzel.Arkadaşlar öncelikle herkes ''mülteci'' ifadesini kullanmış bu kendi aramızda bir sorun teşkil etmese bile çok sakıncalı bir ifade gelen kişilere mülteci olarak nitelendirirsek onları daha sonra geri yollamamız mümkün olmayabilir bu kişiler geçici koruma statüsünde yer alıyor.Örneğin Danimarka'da bu statüde aldığı sayısı çok az olan Suriyelileri ülkede iç savaş bitti diye geri göndermeye başladı.Açıkcası bu kişilere harcadığımız para ve Avrupa'dan gelen yardım arasında ciddi orantısızlık olduğunun da altını çizmemiz gerekiyor.Suriye'de yaşanan olayların tek sorumlusu Türkiye Cumhuriyeti devletiymiş gibi bedel ödememiz iktidarın o çok övülen dış politikasındaki başka bir başarısızlık örneği.Monşer ya da Beyaz Türk olarak hor görülen diplomatlarımız dışişleri bakanlığında hala görev yapsaydı emin olun çok farklı noktalarda olabilirdik.
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
July 27, 2021, 02:02:06 AM
Bayram dolayısı ile tatile giden suriyeliler belli geri geldikleri zaman bunları sınırdan almayacaksınız. Nedir bu kepazelik. Adamlar burada bir kuruş verigi ödemiyor, dükkan açıyor bedava vergi yok. Ne iş yaparsa bedava aldığı yanına kar kalıyor. Yurdum insanı bu asalaklara bakmak zorun da mı. Bunlara acıyıp korumaya çalışan yavşaklar tek tek bunların hepsinin adresi belli. Bunları çalıştırmasın direk onlara gerekli yardımı yapsınlar. Onlarda evde oturup ha bire çoğalsınlar. Nedir bu. Şimdi birde afgan gençler doluşmaya başladı. Bu şerefsizler neden kaçıyor. Bu ibneleri sınırda yakalayıp geri göndermek şart. Gidin yurdunuzu kurtarın. Oyun içinde oyun kuruyorlar. Burayı yok etmek için boka sarmış ne kadar toplum var ise para ile buraya doldurmaya çalışıyorlar bunda da başarılı oluyorlar. Sokakta benim gencim boş gezerken bu şerefsizler yurdunu satarak burada karnını doyuracak. Birisi buna dur demeli artık.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1069
July 27, 2021, 12:49:22 AM
Türkiye’nin kanayan yarası suriyelilere böyle bir çözüm yoluyla elde edilebilecek bir başarı olamaz bence daha kalıcı bir çözüm lazım devlet suriyeli olan herkesi sınırdışı protokollerine uygun olarak ülkesine geri göndermeli bayrama memlekete giden suri mi olur tatil köyü mü burası
hero member
Activity: 1400
Merit: 536
July 26, 2021, 05:43:02 PM
Aslinda turkiyenin ekonomisi yerinde olsaydi o gelen gocurmenler burada kalamazdi zaten, neden dubaiye gidemiyorlar, sandwich bile alamazlar dubai'de, ya da ortalama bir avrupa ulkesinde kahve icemezler, bir de bu vizyondan bakmak lazim. Bolu belediye baskanini daha gercekci cozumlere davet ediyorum, yine de tebrikler.
hero member
Activity: 1036
Merit: 619
July 26, 2021, 03:13:03 PM
Olayın başında çok güzel tartışıp düşüncelerimizi aktarıyorduk. Neden birden Suriyelileri göndermek isteyen kim olursa oyum ona diye olayı farklı şekilde sonlandırdınız ki Grin

Bu siteyi sevdim tartışanları da bilinçli oluyor.  Cheesy
hero member
Activity: 1316
Merit: 966
July 26, 2021, 03:11:14 PM
Emin ol maddi gücüm olsa

Paran yoksa konuşma. Kimin parasini kime veriyosun. Kişi başı milli gelir 84 milyona degil, 92 milyona bolunuyor ve ~2 milyon insan işsiz kaliyor. Kadin başı 5.3 çocuk yapiyorlar. Al bi tanesini, cocuklarini da çok istiyosan sen besle.

Bu işin bi siniri ve sonu yok. Buna demografik darbe deniyor.
full member
Activity: 182
Merit: 140
July 26, 2021, 03:07:51 PM
Türk bakkal açıyor, Suriyeli karşısına açıyor. Türk’e vergi var, Suriyelilere yok.
Türk berber açıyor, Suriyeli karşısına açıyor. Türk’e vergi var, Suriyelilere yok.
Türk Suriye’de savaşıyor, Suriyeli Türkiye’de nargile içiyor, denize giriyor. Türk şehit oluyor, Suriyeli ile röportaj yapınca biz niye gidelim enayimiyiz gidip öleceğiz, iyi ki Türk askeri gidip yerimize savaşıyor dıyor.
Türk beden gücü olan işte emeğini alıyordu, artık Türk yok, Suriyeli 1/3 fiyata çalışınca her beden gücü isteyen işe Suriyeli koşturuyorlar.

Hocam olaya nerden bakmışsınız. Bu yazdıklarınıza katılmıyor değilim. Ben Suriyeli zaten memleketimde istemiyorum ancak keşke olaya farklı bir pencereden baksanız. Ben diyorum ki haklıyken haksız duruma düşürmeyelim kendimizi. Biride demiş ki "o zaman evinde besle çocukları" şimdi bu kadar kolay bir cümleyi ben tiktokta falan görürüm heralde. Benim demek istediğim şu eğer Suriyeli istemiyorsan bu tepkiyi göstereceğin kişi onları Boluya sokandır. Tepkini git onkara göster. Ayrıca temel ihtitaç dünya genelinde insani bir görevdir bunu kimse kısamaz veya insanlara bu ihtiyacıyla belaltı vuramaz. Bahçenize zorla devlet hayvan koysa aç susuz bırakır öldürür müsünüz. Bunlar hayvan değil insan. Yineliyorum: "ÇÖZÜMSÜZLÜK VİCDANSIZLIK GETİRİYORSA  İNSANLIK ÖLMÜŞTÜR"

Olaya demografik olarak bakarsak da; korkmayın sistemi aldatmak bizim ülkemizde çok kolay olur. Bazı merhametli kardeşlerimiz, onların su faturalarını kendi üzerine alır ve yine 10 kat aşağıdan suyu kullanırlar endişe etmeyin.

Sonra o faturayı ödemezlerse fatura başkasının adına olduğu için birilerine girerse de, o zaman Bolu belediyesine yalvarmasınlar.

Olaya merhamet çerçevesinden baktığımız kişiler plajlarda nargile tüttürenler değil. Ayrıca mültecilerin ülkede durmasının 1 numaralı nedeni siyasi. Burada karşı çıkanların çoğu da  siz de dahil olmak üzere ya bu siyasi eksene katkıları olmuştur veya olacaktır. Bu yüzden boşa ağlamaya gerek yok. Halkın %90'ı Suriyeliler gitsin diyor ve bunların en az yarısı da gitmemesi için zemin hazırlayana destek veriyor. Bu ne pehriz? İşte ben gitmesi için insanlık dışı yöntem değil olağan yöntem kullanıp bunları ülkeden kim Suriyeye gönderirse ona oy atacağım. NOKTA
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
July 26, 2021, 03:04:38 PM
Kayseri'de bir arkadaşım uzunca bir süre iş bulamadı neden biliyormusunuz Suriyeli her fiyata her işi yapıyor ne teklif edilirse çalışıyorlardı sigorta yok birşey yok. İşin ucu size dokunana kadar tabiki bu olaya sessiz kalırsınız. 5-6 ay arkadaşımın iş bulamadığını biliyorum sen asgari ücrete iş bulamıyorsun o adamlar 1500 e çalışıyor.

Ne kardeşi yav. Bırak alla sen.
copper member
Activity: 644
Merit: 269
July 26, 2021, 02:59:36 PM
Suriyeliler kardeşimiz falan değil arkadaşlar. En çok bizim sektör vurulanlardan birisi. Adamlar en dandik tütünü, kömürü kullanıyorlar. Nargile tütününü zaten kaçak getiriyorlar ve maliyeti 5 lira olan nargileyi 10 liraya satıyorlar. Bizde 15 liraya mal ettiğimiz nargileyi 20 liraya satamıyoruz. Adamlar gidip suriyeliden içiyorlar. Ne hijyen, ne kalite gidip kömür içiyorlar. Sonra nargile zararlı. Gidip orada içersen tabi zararlı olur.
Pages:
Jump to: