Pages:
Author

Topic: Bot za Obavještenja kada vas neko pomene na forumu - page 2. (Read 531 times)

full member
Activity: 588
Merit: 103
Samo da potvrdim da bot radi. Malo baguje prikaz nasih slova, ali ovo ostalo radi lepo.
@ovcijisir hvala na pomoci Smiley
member
Activity: 686
Merit: 45
Hvala! I bot samo radi ako vas neko drugi spomene, ako pokušate sami sebe spomenuti negdje onda neče funkcionisati  Smiley
Da li i dalje koristis ovog bota? Ovde su te nekoliko puta citirali, a u onoj tvojoj temi se nisu pojavile informacije o tome. Ili ja nisam dobro razumeo kako to radi.
U svakom slucaju hvala na korisnoj informaciji. Ako radi kako treba ovaj bot je od neizmerne koristi za one dugacke teme u kojima gomila ljudi postuje.
Da bot i dalje funkcioniše samo što sam aktivirao telegram notifikacije i onda samo preko telegrama dobijam a ne više u temi koju sam kreirao. Može se koristiti samo jedna od te dvije funkcije. Ako su telegram notifikacije aktivirane prestaju se dobijati notifijacije u temi.
sr. member
Activity: 1491
Merit: 320
🐪 https://freebitco.in/?r=38535612
Aktivirao sam ga pa cemo videti. Ajd nek me neko citira da vidim da li radi. Previse sam radoznao da bih cekao da se to spontano desi Cool

Citiram te za probu  Cheesy
full member
Activity: 588
Merit: 103
Aktivirao sam ga pa cemo videti. Ajd nek me neko citira da vidim da li radi. Previse sam radoznao da bih cekao da se to spontano desi Cool
sr. member
Activity: 1491
Merit: 320
🐪 https://freebitco.in/?r=38535612
Meni za sad bot odlično funkcionira. Već mi se par puta dogodilo da me netko pitao nešto ili me citirao, a da sam za to saznao tek nakon nekoliko tjedana gledajući stare postove. To i nije veliki problem na našem (relativno malom) lokalnom dijelu foruma, no za engleski dio foruma je iznimno koristan.
full member
Activity: 588
Merit: 103
Hvala! I bot samo radi ako vas neko drugi spomene, ako pokušate sami sebe spomenuti negdje onda neče funkcionisati  Smiley
Da li i dalje koristis ovog bota? Ovde su te nekoliko puta citirali, a u onoj tvojoj temi se nisu pojavile informacije o tome. Ili ja nisam dobro razumeo kako to radi.
U svakom slucaju hvala na korisnoj informaciji. Ako radi kako treba ovaj bot je od neizmerne koristi za one dugacke teme u kojima gomila ljudi postuje.
jr. member
Activity: 226
Merit: 4
Uloga BOTa je sve veća u komunikaciji, praćenju i raznim analizama. Na telegramu se vidi kako to funkcioniše. Mada ponekad postaje jako frustraciono na nekim forumima jer se admini uopšte ne pojavljuju i sve rade samo BOTovi a dobijeni odgovor nema veze sa pitanjem.  Angry
member
Activity: 686
Merit: 45
Stvarno zanimljivo. Pogotovo za ekipu koja koristi watchlistu pa niti ne primijeti da ih je u nekoj drugoj temi netko spomenuo. Zaslužio si Merit Grin
Hvala! I bot samo radi ako vas neko drugi spomene, ako pokušate sami sebe spomenuti negdje onda neče funkcionisati  Smiley

To je nekako i logično. Ako spomenem sam sebe, onda znam da sam se spomenuo pa nema potrebe da me obavijesti o tome. Možda ne bi bilo loše dodati link na ovu temu u onu temu Pro-tip ili kako se već zove gdje pišemo sve savjete vezano uz funkcioniranje foruma.
Da, to je tačno ali ovo sam naveo u slučaju da neko isproba bot da sam sebe negdje spomene sa istim nalogom pa onda kad ne dobije obavijest da ne misli da bot ne radi.

Zaista ne znam za tu Pro-tip temu, nisam je vidio nigdje.

Toliko dobrih i korisnih tema ima na forumu a ovu nekako nisam vidio jer je meta manje više zaspamana sa temama o meritu pa je manje više i ne čitam.
Ovo bi mi dobro došlo jer pratim hrpu tema ponajviše u scam accusation pa me upravo zbog tog dijela foruma zanima da li se mogi primati obavijesti za više računa ili samo za jedan?
Za svaki BT nalog kojeg imaš moraš napraviti zasebnu temu u podfurmu Arhiva i aktivirati bot prema gore navedenim uputama.
Dva naloga na jednu te istu temu neće funkcionisati.
Što se tiče obavještenja preko telegrama za to nisam siguran ali opet vjerovatno jedan telegram nalog se može povezati samo sa jednim BT nalgom.
Ako želiš mogu pitati Piggy-ja u njegovoj temi za podršku?  

Edit: Pitao sam i on kaže da bi to trebalo da funkcioniše sa telegram notifikacijama ali da nije nikad isprobano.
It is not possible to connect several BT accounts to one notification thread but is it possible to receive notifications on the same telegram account for several BT accounts?

I never tried to do it but it should actually work
legendary
Activity: 1932
Merit: 2270
Toliko dobrih i korisnih tema ima na forumu a ovu nekako nisam vidio jer je meta manje više zaspamana sa temama o meritu pa je manje više i ne čitam.
Ovo bi mi dobro došlo jer pratim hrpu tema ponajviše u scam accusation pa me upravo zbog tog dijela foruma zanima da li se mogi primati obavijesti za više računa ili samo za jedan?
member
Activity: 602
Merit: 54
Čini mi se kao dosta korisna opcija, pogotovo u temama na engleskom dijelu foruma, gdje je gotovo nemoguće pratiti sve teme u kojima sudjelujemo.
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
Stvarno zanimljivo. Pogotovo za ekipu koja koristi watchlistu pa niti ne primijeti da ih je u nekoj drugoj temi netko spomenuo. Zaslužio si Merit Grin
Hvala! I bot samo radi ako vas neko drugi spomene, ako pokušate sami sebe spomenuti negdje onda neče funkcionisati  Smiley

To je nekako i logično. Ako spomenem sam sebe, onda znam da sam se spomenuo pa nema potrebe da me obavijesti o tome. Možda ne bi bilo loše dodati link na ovu temu u onu temu Pro-tip ili kako se već zove gdje pišemo sve savjete vezano uz funkcioniranje foruma.
member
Activity: 686
Merit: 45
Stvarno zanimljivo. Pogotovo za ekipu koja koristi watchlistu pa niti ne primijeti da ih je u nekoj drugoj temi netko spomenuo. Zaslužio si Merit Grin
Hvala! I bot samo radi ako vas neko drugi spomene, ako pokušate sami sebe spomenuti negdje onda neče funkcionisati  Smiley
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
Stvarno zanimljivo. Pogotovo za ekipu koja koristi watchlistu pa niti ne primijeti da ih je u nekoj drugoj temi netko spomenuo. Zaslužio si Merit Grin
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
Prvenstveno mi se ime svidja  Smiley
Maggiordomo je Batler na talijanskom

Malo cu ga zdyorat, cini mi se kao dobar bot ovako na prvu
member
Activity: 686
Merit: 45
Želim da vam predstavim bot kojeg je napravio korisnik Piggy za Bitcointalk forum. https://bitcointalksearch.org/topic/beta-mention-notification-bot-open-for-testing-now-with-telegram-5023605
Svrha ovog bota je da vam pošalje obavijest svaki put kad vas neko spomene na forumu. Danas sam ga isprobao i vrlo je koristan.
Kako se postovi po forumu budu povečavali vrlo je teško pratit svaki komentar i odgovore na iste, ovaj bot će poslužit da sve to lakše pratite.

Aktiviranje Bota:

Za aktivaciju bota prvo što treba napraviti je otvoriti temu u podforumu Arhiva.
Temu otvarate sa onim BTT nalogom za kojeg želite da dobijate notfikacije, ne sa tuđim nalogom ili u tuđoj temi.

Nakon otvaranja teme potrebno je poslati PM korisniku Maggiordomo. U naslovu teme stavite subscribe a u tekstu link do vaše teme u Arhivi koju ste prethodno napravili.

Nakon što pošaljete link bit će vam poslane neke opće informacije o botu u temi u Arhivi koju ste poslali botu. Bot je sada aktiviran.

Svaki put kad vas neko spomene na forumu u toj temi će te dobiti obavijest da vas je neko pomenuo.
Da bi dobili obavijest drugi korisnik mora da napiše vaš puni bitcointalk id.
U mom slučaju to je bernardos. kad god neko napiše @bernardos ili samo bernardos ja ću u svojoj temi u Arhivi dobiti obavijest da me je neko spomenuo.
Ovo također funkcioniše i u kombinaciji sa bernardos! ili bernardos? kao i kad netko citira vaš post.

Bot je vrlo brz i u mom slučaju notifikacije su stizale u roku od 3-5 sekundi od spominjanja mog korisničkog imena.


Bot šalje instrukcije i preko Telegrama. ALI možete koristiti samo jedan od ova dva načina notifikacija, ako su obe opcije aktivirane dobijat će te samo notifikacije preko telegrama.

Da biste aktivirali telegram bot potrebno je da kontaktirate @Maggiordomo_Service_bot preko telegrama i nešto mu napišete.

Kao i u prethodnom slučaju pošaljite PM korisniku Maggiordomo. U naslovu teme stavite options a u tekstu:
Code:
telegram:vaš-Telegram-id
(bez @ za telegram id)

Sada ćete sve notifikacije dobivati od bota preko telegrama.

Evo kako izgleda moja tema u Arhivi gdje sam prethodno testirao bot.
https://bitcointalksearch.org/topic/notifications-for-bernardos-5072602



Ako želite da prestanete dobivati notifikacije pošaljite PM istom korisniku kao i kod registracije sa naslovom unsubscribe a u tekstu poruke napišite bilo šta samo da možete poslati PM.



Pages:
Jump to: