Pages:
Author

Topic: BOUNTY KAMPANYALARINDA SAHTEKARLARA DİKKAT - page 3. (Read 511 times)

member
Activity: 742
Merit: 15
Ya benim başıma da geldi bu daha önce bir tane kampanyaya girdim adam her şeyi aynen kopyalamış sadece kendi ETH adresini oraya yapıştırmış. Böyle şerefsizlerde çoğalmaya başladı. Dikkat etmek lazım. Sorun bide şu bazı kampanyalarda örneğin makale yazma diyelim fazladan içerik gönderenler ban yiyebiliyor
 Bu yüzden olan hakkımızda elden gidebilir.
full member
Activity: 966
Merit: 142
özellikle yüksek rütbeli kişilerin isimlerini kopyalıyorlar. Ara sıra popüler ama katılmadığınız kampanyaların elektronik tablolarını kontrol edin. Eger isminiz var ise yöneticiye mesaj yazarak kendi ether adresinizi verin.
sr. member
Activity: 672
Merit: 254
Böyle şeylerle baş etmek çok zor. Burada bounty yöneticilerinin dikkat etmesi gerekiyor. Eğer başınız ağrısın istemiyorsanız Proof of Authentification kullanan kampanyalara girin.
En azından sizin adınıza kayıt olma imkanları kalmaz ve kendi payınızı kurtarmış olursunuz.
member
Activity: 728
Merit: 10
Trphy.io
Bu durum ne ilk defa olmuş ne de son defa olacak. Ödül yöneticileri göz göre göre özensiz iş yapıp hak etmeyenlere stake verdikleri sürece bu hilekarlığın sonu da kesinlikle gelmeyecek..
sr. member
Activity: 454
Merit: 252
Bu tarz olayları yaşayanları fazlasıyla duyuyoruz birkaç kere benim de başıma geldi ama mevzu bizim yapabileceğimizden fazlası. Önüne gelen bountylere menajer oluyor ve yapılan işleri hiç kontrol etmeden kafalarına göre stake hesaplaması yapıyorlar. Bu işlerin iyice suyu çıktı güzel gelişmeler ve düzenlemeler görürüz umarım ilerleyen zamanlarda.
jr. member
Activity: 420
Merit: 1
Bountyhive.io
Hocam bende şüphelendim şimdi yukarıda paylaşılan listelere baktım ama göremedim. Buna ciddi olarak bir önlem alınması lazım doğru söylüyorsunuz. Biz burada emek verip paylaşım yapalım adam hiç yoktan yere gelsin bizim postlardan toplasın tokenleri güzel iş bedavadan tokenleri toplasın.
sr. member
Activity: 630
Merit: 267
Bunları sürekli yapıyorlar artık envion imzasına girmiştim baktım ben hariç 6 kopyam daha vardı aradı bir harfi degiştiriyorlar veya boşluk bırakıyorlar, daha sonra şimdiki imzadada oldu artık farkettiğimde telegramdan yöneticiye yazıyor veya pm atıyorum
newbie
Activity: 6
Merit: 1
Ben de buna benzer bir durumla karşılaşmıştım. Bir bountye katılmak için ben form doldurdum. Bir kişi telegram kullanıcı adımı kullanarak başka biri de bitcointalk kullanıcı adımı kullanarak aynı formu doldurmuş. Bountyde double form dolduranlar genelde diskalifiye oluyor. Tesadüfen kontrol ederken ben bu 2 kişiyi fark ettim. Hemen admine durumu bildirdim. Admin o 2 kişiyi anında diskalifiye etmişti. Bu tür durumlarla sık sık karşılaşıyoruz maalesef.
member
Activity: 196
Arada bir kontrol etmek lazim demekki. Gerci benim profili falan kimse kopyalamaz ama forumdaki yuksek rutbelerin cok dikkat etmesi lazim. Cunku dublicate diye butun kazanc iptal edilebilir
member
Activity: 252
genelde rütbesi yüksek olan arkadaşları hedef alıyorlar . malum getirisi daha yüksek. onun için baya bir dikkatlı olmak gerekiyor.
member
Activity: 1106
Merit: 25
En güzeli tespit ettiklerinizi şikayet etmeniz olacaktır. Tabi dikkate alirlarsa? Yukarıda bı arkadasinda belirttiği gibi. Demek ki kampanyayı yönetenler işini iyi yapsa adam gibi kontrol etseler böyle sahtekarlar olmaz. Ben genelde yüksek rütbeli kişilerin yönettiği kampanyaya katılıyorum. Önüne gelen kampanya yöneticisi olmuş. Adam newbie , kampanyayi yönetiyor!
member
Activity: 476
Merit: 31
Bir dönem hatırlıyorum AirDrop furyası vardı sanırım ekim kasım gibi inanılmaz sahtekarlıklar dönüyordu o zamanlar şimdi de ufak tefek eskiye nazaran yine var önemli olan bunları engellemek bunların önüne geçmek arkadaşlar görünce şikayet edin
full member
Activity: 406
Merit: 104
sahtekarlik degil kalpazanlik bu yapilan. seni dolandiran bir durum yok ortada. kalkip da her bounty listesini kontrol etmek gibi bir imkanimiz da yok bitcointalk kullanicilari olarak.
guvenilir bounty manager lar bu tip telegram twitter gibi kampanyalara uye alimi yaparken forum kullanicisindan bir kanit mesaji istiyor. sylon tum kampanyalari icin proof of authentication post istiyor kampanya basligi altinda. boyle olunca da kampanyaya katilanlar haksiz katilim ya da kalpazanlik yapamiyor.

ben ismimi kullandirtmam diyeceksen buyuk issiz olman lazim. tum listeleri tum kampanyalari takip etmek buyuk issizlik ornegi.

Bu işin çözümü bounty yönetcilerinin Proof of Authentication mesajı getirmesi.
Twitter, telegram, facebook gibi etkinliklere katılmak isteyen kendi kullanıcı adı ile mesaj atacak bu kadar basit.
ayni seyleri yazmisiz ayni anda Smiley

hocam kalpazanlık var sahtekarlık yok demişsiniz ama;

sizin adınızla 50 tane böyle bounty e girip saçma sapan iş yaparlarsa black liste çakartlar nick'i nizi, sonra gene siz uğraşırsınız o ben değilim diye,  manager şikayet etse abusing diye, negatif bile atıyorlar.

endonezyalı singapurlu tayfa da aynı, türk gibi katılıyorlar milletin adıyla
legendary
Activity: 2156
Merit: 1069
Evet maalesef bu sıkça karşılaşılan bir sorun başkası adına verilen adresler bu durumda girdiğiniz her spreadsheeti kontrol etmeniz gerekiyor ben kontrol etmeden edemiyorum girdiğim kampanyalardan . Birkaç sahtekara denk geldim bildirdim silindi ve ban yediler o bounty manager tarafından
sr. member
Activity: 543
Merit: 250
Orjinal üyelik ToRiKaN banlanalı asır ol
bana belki 10 sefer oldu bu dediğiniz şey, isim aynı, telegram adresi aynı ama ethereum adresi değişik oluyor demekki bu çakallar böyle birşeyler kazanıyor ki sürekli yapmaya devam ediyorlar.
member
Activity: 518
Bana sürekli oluyor. makale yazıyorum genelde tabloda incelediğimde benim yazımın linkini alıp kendi linki gibi paylaşmış. Eth adresi kendininkini vermiş. bende kazanmışım benim yazdığım yazı ile ola token kazanmış. Hem de aynı projede 3 kişi linkimi almış.Garip olan yazıyı tıklayınca orada yazıyor btt profil adım ama inceleyenler neye göre inceliyor anlamış değilim.  Proje yöneticisine yazdım durumu madem öyle incelemiyorsanız biz niye uğraşıyoruz dedim bizde başkaların linkini alıp göndeririz. Tabi ben onu yapmam başkalarının hakkına girmek istemem ama başkaları da benim yazımı almasın. Sonuç cevap gelmedi. İşlerine geldikleri gibi yapıyorlar. Ve bu sürekli oluyor.
newbie
Activity: 112
Merit: 0
Bu tarz kişiler baya var bu sıralarda Datareum signatureda 6 kişiyi tespit ettim başkasının profilini kopyalayan 2-3 tanesini sildiler kalanlar stake hesabı yapıldı bekliyorlar, insanların hakkına giriyorlar.Genelde yüksek rütbelilerin profilini kullanıyorlar.
legendary
Activity: 1274
Merit: 1068
sahtekarlik degil kalpazanlik bu yapilan. seni dolandiran bir durum yok ortada. kalkip da her bounty listesini kontrol etmek gibi bir imkanimiz da yok bitcointalk kullanicilari olarak.
guvenilir bounty manager lar bu tip telegram twitter gibi kampanyalara uye alimi yaparken forum kullanicisindan bir kanit mesaji istiyor. sylon tum kampanyalari icin proof of authentication post istiyor kampanya basligi altinda. boyle olunca da kampanyaya katilanlar haksiz katilim ya da kalpazanlik yapamiyor.

ben ismimi kullandirtmam diyeceksen buyuk issiz olman lazim. tum listeleri tum kampanyalari takip etmek buyuk issizlik ornegi.

Twitter, telegram, facebook gibi etkinliklere katılmak isteyen kendi kullanıcı adı ile mesaj atacak bu kadar basit.
ayni seyleri yazmisiz ayni anda Smiley
member
Activity: 406
full member
Activity: 322
Merit: 112
Bu durumun kralını rastgele bir spreedsheette farkettim şuanda gözüme en çok çarpanda bu oldu ubiatar listesi dileyen bakabilir https://docs.google.com/spreadsheets/d/1yEQ09u_0SL0sxq_UOLEXZSg2CqKLFyW6l-WrpEanraM/edit#gid=144729219
ayrıca şuanda bulunduğum kampanyada da sık sık başkasının adına tekrar listeye isimler yazılıyor, özellikle yüksek rütbeli hesaplar için yapılıyor bu olurda managerin gözünden kaçarsa bedevadan token alacaklar akıllılar
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1VQW8lAIOOGC9hjyN_KPc2MSwdo-T3j_D6DwkffwGv5s/edit#gid=767620292
Pages:
Jump to: