Pages:
Author

Topic: Ανταλλακτήριο - Διαχείριση πληρωμών - Ασφάλεια BTC - page 2. (Read 6824 times)

legendary
Activity: 1036
Merit: 1000
Εχετε δει τι ζητανε οι locals...
+50 ευρω καπελο το Βιτ....καλυτερα να τα δωσω στην τραπεζα....
Ουστ!!!!!!
hero member
Activity: 655
Merit: 500
ερώτηση προς όλους τους εμπλεκόμενους.
Γιατί δεν κάνετε τοπικά trading ; Είτε αγορά είτε πώληση;
Εαν καποιος θέλει να αγοράσει ή να πουλήσει bitcoin δεν υπάρχει λόγος να κάνετε δίνετε οποιοδήποτε ποσό σε οποιαδήποτε τράπεζα για κόστη μεταφοράς
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Με την alpha bank μου κάνει δύο μέρες δλδ λογικά αύριο το μεσημέρι θα πρέπει να τα δείς μέσα η μεθαύριο γιατί είναι και τι ώρα τα έχεις στείλει.
newbie
Activity: 6
Merit: 0
Ποσες μερες κανουν τα χρηματα για να περασουν στον λογαριασμο kraken; Τα εστειλα χθες με τη eurobank αλλα δεν εμφανιστηκαν ακομα.
member
Activity: 119
Merit: 10
My passion in life is to help people.
Καλύτερα Εθνική φίλε Smiley

Κρατάνε μόνο 50 λεπτά Smiley
newbie
Activity: 6
Merit: 0
Οκ φιλε μου, ξερεις τι δικαιολογητικα ζητανε?
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Και μένα ακριβώς τα ίδια μου έκανε και γιαυτό πήγα στην alpha bank που για να μεταφέρεις χρήματα θέλει μόνο 1 ευρώ και δέχεται και το bic. θα πρέπει να ανοίξεις λογαριασμό για να κάνεις την μεταφορά και φυσικά ebanking από την alpah. Πήγαινε σε ένα υποκατάστημα και κάντο δεν θα σου πάρει και πολύ ώρα.
newbie
Activity: 6
Merit: 0
Καλημερα  Wink. Θα αγορασω μαλλον bitcoins απο kraken αλλα μεσω eurobank ebanking που δοκιμασα πριν λιγο δεν δεχεται το BIC που βαζω και δεν βρισκει την τραπεζα. Επισης βγαζει 18,80 εξοδα αποστολης. Πρεπει να εχω λογαριασμο στην Alpha Bank για να στειλω τα χρηματα απο εκει?
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
στο kraken κάνεις withdraw τα bitcoin που έχεις αγοράσει στο wallet που δίνεις και η προμήθεια πάντως είναι αρκετά μικρή.
member
Activity: 119
Merit: 10
My passion in life is to help people.
Δεν υπάρχει τρόπος να κάνω συναλλαγή από ένα wallet σε άλλο χωρίς προμήθεια?
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
Δοκίμασα με επιτυχία 2 φορές να αγοράσω bitcoin από to belgacoin και δεν μου ζήτησαν το παραμικρό.

Βέβαια, τα ποσά ήταν μικρά και τις 2 φορές (5 ευρώ τη μία και 40ευρώ την άλλη) και η τιμή που αγόρασα ήταν περίπου 5-7 ευρώ παραπάνω από την τιμή που έδειχνε το preev .

Στα email που έλαβα, έλεγε σε ένα σημείο ότι ενδέχεται να μου ζητήσουν περισσότερες πληροφορίες εάν το κρίνουν απαραίτητο (φαντάζομαι id κ.λπ.). Ωστόσο, δεν μου ζήτησαν. Η διαδικασία κράτησε 3 μέρες. Τα ευρώ τους τα έστειλα μέσω eurobank internet banking και χρεώθηκα 0.88 για το transfer.
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Απλά στέλνεις στο λογαριασμό σου στο kraken τα bitcoin και από εκέι τα ανταλλάσσεις με ευρώ και στα στέλνουν στο τραπεζικό λογαριασμό σου.
member
Activity: 119
Merit: 10
My passion in life is to help people.
Ok θα το δοκιμάσω αύριο και ελπίζω σε 1-2 μέρες να τα δω στο Kraken και να μπορέσω να πάρω Bitcoins και να ολοκληρώσω την πρώτη μου συναλλαγή Smiley

Από το Kraken μπορώ να τα στέλνω στον λογαριασμό μου στην τράπεζα τα Bitcoins και να τα παίρνω σε Euro?
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Ναι. Εγώ τον κωδικό στην alpha bank το έβαλα σε ένα πεδίο που είχε εκεί στην φόρμα για το έμβασμα που έλεγε κάτι σαν μήνυμα προς τον παραλήπτη. Ο κωδικός είναι σημαντικός καθώς έτσι μπορούν να διασταυρώσουν τον λογαριασμό σου με το έμβασμα που στέλνεις και να μεταφέρουν τα λεφτά.
member
Activity: 119
Merit: 10
My passion in life is to help people.
Άρα στο όνομα καταθέτη θα βάλω το όνομα και το επίθετο μου που ταιριάζει με αυτό στο Kraken και σαν αιτιολογία βάζω τον κωδικό Reference που μου δίνουν σωστά?
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Μα γιαυτό το όνομα που έχεις βάλει και το επίθετο λένε και τπτ άλλο. Μαζί με το transfer μην ξεχάσεις να προσθέσεις και στο εμβασμα και τον κωδικό που σου δίνουν. Θα τον δεις εκεί στις οδηγίες για το transfer sepa που λένε. Πάντως κάνε ένα μικρό ποσό αρχικά να δεις πως δουλεύει. Οτιδήποτε άλλη απορία έχεις ρώτα Smiley μια και το είχα κάνει ήδη.
Η μλκ είναι ότι λόγο ατυχίας έχασα τα χαμηλά του bitcoin να αγόραζα μερικά νομίσματα σε καλές τιμές και τώρα πλέον είναι σε ένα ξέφρενο ράλι ανόδου.
member
Activity: 119
Merit: 10
My passion in life is to help people.
Μπερδεύτηκα Smiley

Έχω κάνει verify έως το Tier 2 και στο Tier 1 έχω το όνομα και το επίθετο μου κανονικά.....

Τα λεφτά θα τα έχω στο χέρι και θα τα κάνω κατάθεση στο δικό τους λογαριασμό άρα για πιο όνομα λογαριασμού λένε?

Εκτός και αν πρέπει να έχω υποχρεωτικά λογαριασμό και να το κάνω μέσα από εκεί που δεν νομίζω ...
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Θα πρέπει να βάλεις κανονικά τα στοιχεία σου και το όνομα του λογαριασμού να ταιριάζει με το όνομα που θα στείλεις το έμβασμα. Υπάρχει επιλογή για να δημιουργήσεις τα στοιχεία σου. Κάνε και aprove τον λογαριασμό σου μέχρι το tier που σου επιτρέπει την μεταφορά χρημάτων. Εκεί θα πρέπει να δηλώσεις πλήρως τα στοιχεία σου.
member
Activity: 119
Merit: 10
My passion in life is to help people.
Code:
Important: The name on the bank account you are depositing from must match the name on the account you are depositing into.

Τι θέλει να πει?

Μα στο Kraken ένα ψευδώνυμο έχω μόνο ... δεν έχω βάλει κάπου τα στοιχεία μου.....
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
To ποιο απλό.. Κάνε συναλλαγές με το kraken.
Pages:
Jump to: