Pages:
Author

Topic: Ανταλλακτήριο - Διαχείριση πληρωμών - Ασφάλεια BTC - page 4. (Read 6818 times)

member
Activity: 119
Merit: 10
My passion in life is to help people.
Ok ευχαριστώ φίλε για τις πληροφορίες.

Μια τελευταία ερώτηση :

Δεν υπάρχει τρόπος δημουργίας Bitcoin λογαριασμού για αποστολές και λήψεις μόνο, ανώνυμα χωρίς να δώσω έγγραφα?
full member
Activity: 165
Merit: 100
Αν υποθέσουμε ότι δεν έχω θέμα με το κόστος στο ρεύμα (είναι free) με μια κάρτα γραφικών AMD 7970 πόσο χρόνο θα πάρει περίπου για να μαζευτεί ένα bitcoin στο περίπου?



Με 30GH/s περίπου 0.1BTC σε 20 μέρες. Η δυσκολία μεγαλώνει οπότε θα χειροτερεύει σταθερά.

Στο https://en.bitcoin.it/wiki/Mining_hardware_comparison θα βρεις τα ΜΗ/s της κάρτας σου. Κάνε πράξεις για να δεις ότι δε λέει και πολλά (αν και με τζάμπα ρεύμα δε σε νοιάζει και πολύ...)

Στο http://btcinvest.net/en/bitcoin-mining-profit-calculator.php (και σε πολλά παρόμοια site) μπορεις να υπολογίζεις με περισσότερες παραμέτρους...
full member
Activity: 165
Merit: 100
member
Activity: 119
Merit: 10
My passion in life is to help people.
Αν υποθέσουμε ότι δεν έχω θέμα με το κόστος στο ρεύμα (είναι free) με μια κάρτα γραφικών AMD 7970 πόσο χρόνο θα πάρει περίπου για να μαζευτεί ένα bitcoin στο περίπου?

sr. member
Activity: 275
Merit: 250
σωστός ο karasako!
gia client o klassikos bitcoin-qt είναι μια χαρά
συμφωνώ για το blockchain - είναι μέσα και κ. Αντωνόπουλος
member
Activity: 119
Merit: 10
My passion in life is to help people.
Ευχαριστώ φίλε Smiley

Απλά κάπου είχα διαβάσει κάτι τέτοιο που λες σχετικά με backup στο pc ή με μεταφορά του bitcoin σε τοπικό client ώστε να τα κλέψουν μόνο αν μπούν στο pc μου.....

Αν και δεν ξέρω ποιος τοπικός client είναι ο καλύτερος....

Υπολογίζω να κάνω αγορές περίπου 5.000 Euro τον μήνα και περίπου 1.000 Euro κατάθεση τον μήνα στο λογαριασμό μου

Αυτά είναι λογικά κανονικά ποσά και δεν θα έχω θέμα από το blockchain προς τον λογαριασμό μου?

Ευχαριστώ


*Όπου βλέπω να λέει SEPA σημαίνει ότι μπορώ να πληρώσω με κατάθεση σε τράπεζα?
full member
Activity: 165
Merit: 100

Σύντομες απαντήσεις... για να γίνει μια αρχή. Μπορούν να συμπληρώσουν και οι άλλοι. Δεν υπάρχουν τέλειες απαντήσεις σε κάποια από αυτά που ρωτάς.

1) Απο το Bitstamp έχω καλές εμπειρίες αλλά ανωνυμία δε θα βρεις σίγουρα.  Έχω ακούσει καλά λόγια για το BTC-e και είμαι ευχαριστημένος και εγώ αλλά δεν έκανα ποτέ συναλλαγές με ευρώ/δολ./fiat currencies εκεί. Τα exchange rates γενικά είναι αποδεκτά και μειώνονται όσο πουλάς/αγοράζεις, λεπτομέρειες στα αντίστοιζα site Smiley

2) Μπορείς να κάνεις συναλλαγές και από τα συναλλαγματήρια αλλά θα ήταν προτιμότερο να χρησιμοποιήσεις ένα wallet για να κάνεις σωστά τη δουλειά σου. Έχει πολλά, κυρίως wallets τοπικά στο PC σου. Εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις wallet στο blockchain.info.

3) Δε μπορείς. Αυτοί πρέπει να μπορέσουν Smiley  Γενικά κοίτα να μην έχεις όλα τα bitcoins σου στο ίδιο μέρος. Μοίρασέ τα. Μερικά σε local στο PC σου wallets, μερικά στα exchanges να κάνεις τη δουλειά σου μερικά σε cloud wallets όπως το blockchain.info. Κανόνησε να παίρνεις και τα κατάλληλα backups των wallets σου.

member
Activity: 119
Merit: 10
My passion in life is to help people.
Γεια σας

Είμαι νέος σχετικά με τα bitcoins και θα ήθελα να μου προτείνεται:

1)Ανταλλακτήρια? (Bitstamp VS Kraken VS Btc -e) Με κριτήριο την ανωνυμία (όσο γίνετε), την ταχύτητα, και τους περιορισμούς σε κινήσεις και σαφώς να μην με γδύνουν για τις μετατροπές σε Bitcoin.

2)Διαχείριση των bitcoins (bockchain ?) ή κάτι σχετικό εκτός και αν μπορώ να διαχειρίζομαι τα bitcoins με μια εταιρία από τις παραπάνω για τις αγορές μου και για τις πληρωμές άλλων προς εμένα? (Σημαντικό να μπορώ να κάνω κατάθεση σε λογαριασμό στην τράπεζα μου σε Euro χωρίς περιορισμό ή τουλάχιστον με μεγάλο όριο ανά μήνα και σαφώς να μην με γδύνουν για τις συναλλαγές μου)

3)Πως μπορώ να ασφαλίσω τα bitcoins μου από κλοπή μέσω hacking τις εκάστοτε ιστοσελίδας?

Ευχαριστώ
Pages:
Jump to: