Pages:
Author

Topic: BTC Adresine USDT transferi - page 5. (Read 959 times)

newbie
Activity: 57
Merit: 0
December 27, 2018, 06:34:31 AM
Belirttiğiniz çözüm yöntemleri doğrudur.

A. Koinim yetkilileri BTC zinciri için oluşturmuş oldukları mezkur public/prive keyleri USDT zinciri için kullanarak USDT'nizi size geri gönderebilir.

B. Veya biz bunlarla uğraşamayız derlerse o public/private keyleri veritabanlarından silerek size teslim edebilirler. Onlar açısından bunun HİÇ BİR riski yoktur. Çünkü veritabanından silmiş oldukları için artık deposit adresi olarak kullanılmayacak.

Koinim'in yerinde olsam A şıkkını kullanarak bu işi 5-10 dk.'da hallederdim.

Borsaların teknik (!) destek çalışanları bazen konuya uzak olabiliyor. Ezbere cevaplarla geçiştirebiliyorlar. Meseleyi idrak edebilen birini bulana kadar gerekirse sosyal medyada vs. iletişim kurmaya devam edin.

Hepinize cevaplar için teşekkürler. 6 ay önceki iletişim cabalarımız sonuç vermemişti. Bu sefer biraz daha bastıracağız bakalım. Gelişmelerden haberdar ederim. Teorik olarak halledilmesi CapnSparrow'un da dediği gibi 5-10 dk lık bir iş..
jr. member
Activity: 51
Merit: 53
December 27, 2018, 06:27:55 AM
Belirttiğiniz çözüm yöntemleri doğrudur.

A. Koinim yetkilileri BTC zinciri için oluşturmuş oldukları mezkur public/prive keyleri USDT zinciri için kullanarak USDT'nizi size geri gönderebilir.

B. Veya biz bunlarla uğraşamayız derlerse o public/private keyleri veritabanlarından silerek size teslim edebilirler. Onlar açısından bunun HİÇ BİR riski yoktur. Çünkü veritabanından silmiş oldukları için artık deposit adresi olarak kullanılmayacak.

Koinim'in yerinde olsam A şıkkını kullanarak bu işi 5-10 dk.'da hallederdim.

Borsaların teknik (!) destek çalışanları bazen konuya uzak olabiliyor. Ezbere cevaplarla geçiştirebiliyorlar. Meseleyi idrak edebilen birini bulana kadar gerekirse sosyal medyada vs. iletişim kurmaya devam edin.
sr. member
Activity: 672
Merit: 250
December 27, 2018, 06:24:42 AM
Müşteri memnuniyeti açısından çözmeleri lazım aslında, eğer çözülebilecek bir durumsa. Sonuç olarak hepimiz insanız hata yapabilirizki borsalar bile hata yapabiliyor.
full member
Activity: 1049
Merit: 210
Crypto Trader
December 27, 2018, 05:02:03 AM
https://www.omniexplorer.info/search/17VLdHV41WJ8ja1EyZ6ynSXtUcjQ1zyjP8

tetherin sitesinin kontrol linki üstte hesapta zaten herşey belli.
btc- 0
usdt - 1478

Borsa çözerse çözer .
Çözmek istemezse gitti para.
hero member
Activity: 1204
Merit: 630
December 27, 2018, 04:24:52 AM
Çok emin olmasamda böyle birşeyin mümkün olmadığını düşünüyorum. Başlangıçta bu tarz para transferlerinde sürekli sadece BTC aktarımı için kullanılır gibi ifadeler yazıyor. Buna dikkat etmediniz mi?

Borsanın size PK vermesinin de mümkün olmadığını düşünüyorum.

Açıkçası biraz sıkıntılı bir durum. Benzer bir hatalı durumda ETH ile karşılaşmıştım ve yanlışlıkla olduğunu Bittrex'e bildirdim onlarda işlemin zaten gerçekleşmediğini ve Bittrex cüzdanıma döneceğini söylemişlerdi ve öyle de oldu.
newbie
Activity: 57
Merit: 0
December 27, 2018, 02:47:32 AM
Selamlar,

Bir arkadaşım Poloniex de bulunan USDT hesabından yanlışlıkla Koinimde bulunan wallet adresine USDT gönderimi yapmış (17VLdHV41WJ8ja1EyZ6ynSXtUcjQ1zyjP8 wallet adresi).

Konuyla ilgili olarak : https://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/7w339n/accidentally_sent_usdt_tether_to_btc_address/
Ayrıca bakiye kontrolü için : www.omniwallet.org linklerine göz atabilirsiniz.

Şimdi çözümü biliyor gibiyiz. Giden adres KOINIM de olduğu için ya bu adresten kendileri bizim vereceğimiz USDT adresine gönderimi saglayacaklar. Ya da bu adresin Private keyini verecekler bizde herhangi bir online wallet a bu private keyle cüzdanı import edip USDT yi bozdurabilecegimiz bir yere aktaracagız . Buraya kadar yanlıs bir şey var mı ?

Şimdi sorun şu ki Koinim destek taleplerine "bu işlem yapılamaz" şeklinde geri dönüyor. Halbuki bu işlem çok basit bir şekilde yapılabilir. Biz illahaki private keyi bize verin demiyoruz sonuçta..

Sizin fikirlerinizi alabilirmiyim. Ne yapalım, nasıl yapalım ?

Pages:
Jump to: