Pages:
Author

Topic: BTCXchange, forum oficial. Primul Bitcoin exchange din Romania! - page 4. (Read 34489 times)

newbie
Activity: 42
Merit: 0
Bravo!

felicitari, cu mare placere i-as urmari si pe adversari Smiley

Interviu cu un escroc de 21 minute. Nice.

Edit: Astept urmatoarele interviuri poate ii luati unul si la Garza ca sa aveti lista mare de interviuri cu escroci. Un feature interesant
sr. member
Activity: 345
Merit: 250
Bravo!

felicitari, cu mare placere i-as urmari si pe adversari Smiley
full member
Activity: 194
Merit: 108
Ni s-a cerut, și am făcut-o. Interviu cu Horea Vușcan. Știm că vor fi multe păreri și așteptăm să le auzim. Cei care consideră că discuția este incompletă, pot să ne spună povestea loc btcxchange în același fel în care a făcut-o Horea
http://goanadupabitcoin.ro/video/interviu-cu-horea-vuscan-btcxchange.html
newbie
Activity: 9
Merit: 0
Tocmai ce i-am testat  Wink. Sunt ok, singurul minus ar fi ca nu lucreaza si cu alte banci decat Intesa, asa ca ai de platit comision la depunere min 10 ron daca esti clientul unei alte banci (adica toata lumea Grin).Plus ca banii nu ajung instant in cont (3-4 ore).
Daca mai vinde si altcineva BTC sub 900 ron in tara asta, let me know.  

De multe ori pe btcxchange am vazut ca ii la pretul asta! chiar acuma de fapt!  iar cei 10 ron de depundere ,,,daca crezi ca o sa folosesti mai des iti faci un cont! Intesa ii doar la depunere ....la retragere merge cu orice cont! Eu am vandut de cateva ori la si pot sa zic ca a functionat bine(am retras la ING).
full member
Activity: 177
Merit: 100
Tocmai ce i-am testat  Wink. Sunt ok, singurul minus ar fi ca nu lucreaza si cu alte banci decat Intesa, asa ca ai de platit comision la depunere min 10 ron daca esti clientul unei alte banci (adica toata lumea Grin).Plus ca banii nu ajung instant in cont (3-4 ore).
Daca mai vinde si altcineva BTC sub 900 ron in tara asta, let me know.   
sr. member
Activity: 471
Merit: 250
BTC trader
De cand a re-aparut btcxchange-ul, nu am mai gasit btc la pret de Bitstamp pe localbitcoins.com.Doar (bitstamp+5%)
S-au mutat toti traderii pe noua platforma?Sau nu mai vinde nimeni sub 950 ron/btc?
Cred ca e vreo coincidenta Smiley

Din cand in cand le mai dispar concurentii seriosi si raman bisnitarii lacomi. La mine acum e 890 Shocked , dar trebuie sa fii in Buc.

Intr-adevar trebuie sa aiba volume mai mari ca sa inceapa sa conteze. Pe vremuri cred ca influenta destul de mult piata locala.
full member
Activity: 135
Merit: 100
CEO, CoinFlux
De cand a re-aparut btcxchange-ul, nu am mai gasit btc la pret de Bitstamp pe localbitcoins.com.Doar (bitstamp+5%)
S-au mutat toti traderii pe noua platforma?Sau nu mai vinde nimeni sub 950 ron/btc?

N-are nici o legatura cu btcxchange.ro, au volume prea mici.

Poate volatilitatea din ultimele saptamani a redus apetitul de risc al vanzarorilor. Marja e acolo si pentru protectie. Daca i-ai cumparat la 1000 si pretul sa dus la 900 nu e business. Daca faci hedging costa si asta. Mai are si Local comisionul de escrow.

Dece nu cumperi de pe bitstamp daca vrei pretul de acolo? Iti spun eu, te costa mai mult de 5% sa cumperi se acolo pentru 1 bitcoin.
Eu am spus doar ca btcxhange pare cel mai rentabil in momentul asta, la cumparare.Volumul insa e inexistent 1-2 tranzactii pe zi (lol).Cumperi la ei si pleci cu bitcoinii pe stamp, finex, whatevs.

Din calculele mele, costul sa cumperi 1 bitcoin de pe Bitstamp e cam 9.34% (fees sunt 9.34% din fair value in lei a 1 bitcoin). La 5 bitcoin scade la 3.4%. La 50 e 2.07%. Si dureaza cateva zile, dar si aici pare ca dureaza ceva.
full member
Activity: 177
Merit: 100
De cand a re-aparut btcxchange-ul, nu am mai gasit btc la pret de Bitstamp pe localbitcoins.com.Doar (bitstamp+5%)
S-au mutat toti traderii pe noua platforma?Sau nu mai vinde nimeni sub 950 ron/btc?

N-are nici o legatura cu btcxchange.ro, au volume prea mici.

Poate volatilitatea din ultimele saptamani a redus apetitul de risc al vanzarorilor. Marja e acolo si pentru protectie. Daca i-ai cumparat la 1000 si pretul sa dus la 900 nu e business. Daca faci hedging costa si asta. Mai are si Local comisionul de escrow.

Dece nu cumperi de pe bitstamp daca vrei pretul de acolo? Iti spun eu, te costa mai mult de 5% sa cumperi se acolo pentru 1 bitcoin.
Eu am spus doar ca btcxchange pare cel mai rentabil in momentul asta, la cumparare.Volumul insa e inexistent 1-2 tranzactii pe zi (lol).Cumperi la ei si pleci cu bitcoinii pe stamp, finex, whatevs.
full member
Activity: 135
Merit: 100
CEO, CoinFlux
De cand a re-aparut btcxchange-ul, nu am mai gasit btc la pret de Bitstamp pe localbitcoins.com.Doar (bitstamp+5%)
S-au mutat toti traderii pe noua platforma?Sau nu mai vinde nimeni sub 950 ron/btc?

N-are nici o legatura cu btcxchange.ro, au volume prea mici.

Poate volatilitatea din ultimele saptamani a redus apetitul de risc al vanzarorilor. Marja e acolo si pentru protectie. Daca i-ai cumparat la 1000 si pretul sa dus la 900 nu e business. Daca faci hedging costa si asta. Mai are si Local comisionul de escrow.

Dece nu cumperi de pe bitstamp daca vrei pretul de acolo? Iti spun eu, te costa mai mult de 5% sa cumperi se acolo pentru 1 bitcoin.
full member
Activity: 177
Merit: 100
De cand a re-aparut btcxchange-ul, nu am mai gasit btc la pret de Bitstamp pe localbitcoins.com.Doar (bitstamp+5%)
S-au mutat toti traderii pe noua platforma?Sau nu mai vinde nimeni sub 950 ron/btc?
legendary
Activity: 1397
Merit: 1016
Cea mai mare prostie pe care am auzit'o vreodata!!!

Clientii care au depus bani pe btcxchange tot de aici trebuie sa'i primeasca inapoi, nu sa depuna plangeri contra nu stiu cui. Plangerea se depune contra firmei si mai departe este decizia organelor competente.

Eu daca ii dau bani lui X de la el ii vreau inapoi. Nu ma intereseaza, ca si client, ce au avut de impartit X cu Y si cu Z, asta este problema lor. Nu vine la mine X sa'mi spuna ca banii mei sunt la Y si sa ma duc la el si ala sa ma trimita la Z si tot asa mai departe. Nu asa se trateaza clientii!

Concluzia: Credibilitatea platformei este 0 si riscati sa ramaneti fara bani. Eu unul nu o sa o mai folosesc dupa ce abia mi'am recuperat fondurile cu plangere depusa la OPC Oradea.
full member
Activity: 135
Merit: 100
CEO, CoinFlux
Uita-te la volumul de tranzactionare si ai sa vezi Smiley
newbie
Activity: 42
Merit: 0
Dragi clienti ai BTCXchange.

In urma relansarii platformei BTCXchange, am fost contactati de inca 4 persoane care la momentul inchiderii vechii platforme,  datorita sechestrarii serverelor de catre fostul nostru coleg Ivan Lucian in anul 2014, nu au reusit sa isi retraga anumite sume de BTC. (pana in moment sumele totale solicitate nu depasesc 10BTC)

Facem apel catre toate persoanele care inca se afla intr-o astfel de situatie sa depuna o plangere penala in dosarul cu numarul  2/D/P/2015 la DIICOT Oradea. Acest dosar analizeaza evenimentele care au dus la inchiderea platformei.

Plangerea penala trebuie sa includa toate dovezile pe care le aveti legate de a sustinerea dumneavoastra. In cazul in care aveti nevoie de informatii suplimentare va rog sa ne contactati prin mail la departamentul de support.

Toate plangerile penale trebuie puse impotriva lui Vuscan Horea. Ce-l care este responsabil de inchiderea platformei, terorizarea clientilor.

Ca de obicei si in ultima poveste am precizat ca platforma era perfect functionala si toate facaturile au fost executate de Horea VUSCAN cu intentia de a ma calomnia, a-mi distruge reputatia si a exercita presiuni asuprea mea pentru a obtine faimosul cod sursa.


a) Horea Vuscan nu tine-a exchange-ul in FULL RESERVE(desi era promis).  Fapt certificat de logurile pastrate pe server in totalitate la fel si in extrasele bancare.
Lucru care m-a bagat in emotii de multiple ori si au fost cazuri in care m-am certat si cu el si cu contabila pentru ca se foloseau de banii FIAT a clientilor.
Pe care ii trimite ori inspre bitstamp ori inspre conturile lui personale pentru foloasele lui.
Promisiunea lui initiala catre mine si comunitate la fel a fost ca exchange-ul va functiona perfect in full reserve.

b) Contul personal a lui Horea Vuscan pe care rula bot-ul de market maker folosea balance soft. Nexistente in hotwallet-ul exchange-ului. El incerca sa sustina ca
daca e nevoie face el depunere din portofelul lui.

c) El este singurul responsabil pentru interdictia fondurilor iar toate fondurile au fost in complet in mainile lui Horea Vuscan pe toata durata exchangeului.

Pentru ce-i care nu au prins povestea de anul trecut. Mi-am pus demisia instant pe masa (din grandioasa pozitie de 'Informatician' cu 2 ore pe zi) intr-o luni la ora 8 dupa ce Horea Vuscan a revenit din Dubai concediand toti angajatii BTCXchange planuind sa ma santajeze pe mine pentru obtinerea codului sursa.

Plangerile penale va sugerez sa le formati impotriva lui Horea Vuscan singur responsabil de fondurile BTCXChange.

Sorry dar n-am ce sa discut cu teroristii.
member
Activity: 110
Merit: 10
am trimis bitcoin in valoare de 500 de euro din Spania apoi am atasat contu bancar de Romania,am dat retragere luni si marti aveam bani in cont.Mi se par super  ok,o sa ii folosesc luna de luna.
Nota 9 scad un punct pt ca suportu este lent,nu ma intereseaz ca era sambata,ma asteptam sa primesc  un raspuns Duminica si nu Luni.
Toate cele bune
legendary
Activity: 1161
Merit: 1001
Don`t invest more than you can afford to lose
nu tin cu nimeni, insa este democratie fiecare poate sa decida pentru el.
member
Activity: 109
Merit: 10
Is John Galt, Satoshi ? or viceversa
Salut

nu este direct treaba mea dar cred ca ar trebui sa lasati deoparte trecutul si sa mergeti mai departe. Sunt multe de facut.
Nu spun sa faceti pace, doar sa o luati mai usor cu acuzele.
Mi se pare pierdere de timp.

sr. member
Activity: 351
Merit: 252
Fac apel la toti cei care nu si-au primit banii din fostul btcxchange sa faca plangere penala intr-un nou dosar pentru ca vuscan sa fie cercetat pentru furt de la clienti , delapidarea fostului exchange si sa nu uitam calomnie si minciuni .
Noul dosar trebuie facut pe numele lui Horea Vuscan si doar al lui. Voi trebuie sa spuneti in plangere ca Vuscan nu v-a mai da banii inapoi . Asa cum si este .
Asadar avem 5 oameni carora Vuscan nu le-a mai dat banii inapoi si acum le-o baga pe aia cu : Dovada ca ai avut bani in exchange sau depune plangere penala.
Depuneti plangere penala impotriva lui . Nu ascultati prostiile pe care le indruga . El incearca sa dea in continuare vina pe Naphex . Voi trebuie sa dati vina pe Vuscan .
El este cel care nu va mai da banii inapoi.
Inca ceva : daca aveti dovezi incriminatorii la adresa lui Vuscan nu sunati la suport si nu i le serviti pe tava . In loc de asta le duceti direct la politie si le atasati la dosarul impotriva lui
Horea Vuscan , patronul care a dus exchangeul la o gaura de 1 milion de euro de unul singur.
Nu dati dovezile incriminatorii pe mana lighioanei cu fatza buhaita care se numeste Vuscan.
Fatza buhaita se poate observa aici : http://s1.ziareromania.ro/?mmid=2729ec658860219b6

Edit 1 : primul care face plangerea penala impotriva lui vuscan este rugat sa scrie in acest thread numarul plangerii pentru ca restul pagubitilor sa isi coraboreze dovezile intr-un singur dosar si sa facem un
class action lawsuit impotriva dihorului cu ochi bulbucati pe nume Horea Vuscan.

Edit 2 : VUSCAN LA PUSCARIE !
full member
Activity: 186
Merit: 100
Dragi clienti ai BTCXchange.

In urma relansarii platformei BTCXchange, am fost contactati de inca 4 persoane care la momentul inchiderii vechii platforme,  datorita sechestrarii serverelor de catre fostul nostru coleg Ivan Lucian in anul 2014, nu au reusit sa isi retraga anumite sume de BTC. (pana in moment sumele totale solicitate nu depasesc 10BTC)

Facem apel catre toate persoanele care inca se afla intr-o astfel de situatie sa depuna o plangere penala in dosarul cu numarul  2/D/P/2015 la DIICOT Oradea. Acest dosar analizeaza evenimentele care au dus la inchiderea platformei.

Plangerea penala trebuie sa includa toate dovezile pe care le aveti legate de a sustinerea dumneavoastra. In cazul in care aveti nevoie de informatii suplimentare va rog sa ne contactati prin mail la departamentul de support.
full member
Activity: 186
Merit: 100
Dorim să vă informăm despre ultimele modificări aduse platformei:

- adăugat instant buy și instant sell

- adăugat notificare pe email la depunere de bitcoin

- mici modificări de design

- îmbunătățiri din punct de vedere al securității

Cu stima,

echipa Btcxchange

 
HrN
sr. member
Activity: 339
Merit: 250
Se pare ca supportu nu prea raspunde la mailuri  Undecided
E Duminica. Mai asteapta.
Program Luni - Vineri.
Pages:
Jump to: