Pages:
Author

Topic: Bugunki düşüş nedeni belli oldu SORUŞTURMA - page 5. (Read 678 times)

jr. member
Activity: 49
Merit: 1
Bir soruşturmadan bu kadar düşebiliyorsa neye güvenip yatırım yapacağız???
member
Activity: 602
Merit: 12
100 dolar mı ne yaptın sen hocam öyle . ortaklık karışır 100dolar olursa . bütüm altcoin sektörü biter btc cıksa bile altcoin diye birşey kalmaz artık bu sekötrü bitirermzler
full member
Activity: 910
Merit: 105
Keriz silkelemek için güzel taktik. Hadi düşmeden hep beraber satalım. Yahu bu düşüşleri ilk defa mı görüyoruz. Soruşturma açsalar ne açmasalar ne. Yüzde 10 düşüş oldu diye hemen çığırtkanlık başlamış. Bende gidişattan memnun değilim ama abartmayın 100 dolar ne tövbe estağfurullah ya.
member
Activity: 294
Merit: 10
Bu tur bir sorusturmanin herhangi bir sonuca varabilecegini dusunmuyorum. Sonucta Amerika disinda gelisen bir durumda o mahkemenin herhangi bir yetkisi olmayacaktir. Sonucta kripto market merkezsiz ve oradaki para herhangi bir Amerikan bankasina girmedigi muddetce Amerikan makamlari herhangi bir yaptirim uygulayamaz.
full member
Activity: 366
Merit: 101
100$ çok zor. Top100'deki hesapların bir kaçı aktif olarak kullanılmıyor belki unutulmuş binlerce bitcoin bile 100$ düşmesini engeller. Ha 2000-3000 i görebilir mi ona tamamım, piyasa doyurdu milleti şimdi de süründürüyo bakalım neler olcak.
jr. member
Activity: 322
Merit: 2
Neticede Gene bir bahane bulundu ve fiyatlar tepe taklak oldu. Eğer her olumsuz haber geldiğinde piyasa böyle olacaksa güven veren bir piyasa olmaktan daha çok uzağız. Buda yatırımcı çekme konusunda sıkıntı yaratıyor ki onuda marketin hacminden alaya biliriz.
jr. member
Activity: 546
Merit: 2
Düşüşün sebebinin bu olduğunu düşünmüyorum. Önce indirip veya yükseltip sonra haber servis ediyorlar önceki düşüşlerde de yükselişlerde de bunu gördük.
sr. member
Activity: 449
Merit: 250
Ama tek borsalar Amerika'da değil. Borsada coinini bekletenler % ye vurulsa ne olur tam bilmiyoruz. 100$ iddiası manipülasyondan başka birşey değil.
jr. member
Activity: 154
hocam hatırlıyorum da bir ara büyük yükseliş adlı bir konu mu açmıştınız boğaya en çok inananlardandınız ama maalesef siz de bu şekilde düşünüyorsanız artık böyle bir soruşturma varsa uzun süre daha kendini toparlayamayacak gibi

Malesef hayalden cok gerçekleri görmek lazım. Soruşturma, dava bunlar gerçekler diğerleri ise hayal. Hayat malesef hayalden öte.
member
Activity: 490
Merit: 16
hocam hatırlıyorum da bir ara büyük yükseliş adlı bir konu mu açmıştınız boğaya en çok inananlardandınız ama maalesef siz de bu şekilde düşünüyorsanız artık böyle bir soruşturma varsa uzun süre daha kendini toparlayamayacak gibi
jr. member
Activity: 154
ABD Adalet Bakanlığı ve Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu(CFTC) tarafından sürdürülen ve Bitcoin'in fiyatına yönelik manipülasyonların incelendiği soruşturmada borsalardan veri talep edildi.

Herhangi bir yasal düzenleme ve denetimden uzak olan kripto para piyasalarında yatırımcılar; piyasanın, balina olarak adlandırılan bir veya birkaç büyük yatırımcının kontrolünde olduğundan ve bu yatırımcıların piyasaya yön verdiğinden sıkça şikayet eder. Özellikle gerçek olmayan işlemlerle hacmin yükseltilmesi, ani-yüklü alım veya satımla kripto paraların değerinin artırılması veya azaltılması gibi manipülatif hareketler pek çok küçük yatırımcıyı ciddi ölçüde etkiliyor. Bu durumu uzun süredir takip eden ABD'li yetkililer şimdi olayı detaylıca incelemek ve ilgilileri cezalandırmak için harekete geçti.

Borsalardan bütün kullanıcı bilgilerini trade bilgilerini falan istiyomuş.

Uzun bir süre yükselme yok gibi.

Soruşturma derinleşmeden bir çok balina elindeki coinleri satıp ortadan kaybolmaya bakacaklarını düşünüyor birçok balina satış olursa uzmanların hesaplamasına göre bitcoin 1000$ görebilir.
Pages:
Jump to: