Pages:
Author

Topic: Cex.io Cloud Hashing Nedir? Ne Değildir? ASIC Olmadan Bitcoin Madenciliği! - page 6. (Read 26144 times)

full member
Activity: 224
Merit: 100
http://www.blackarrowsoftware.com/store/prospero-x-3.html

Ben buranın mantığını tam anlamadım. Linkteki cihazı 6 bin dolara alıyorsun 2 Th Senin yerine çalıştırıyorlar galiba belirlediğin sürece. 4 ay yaklaşık 1500 dolar. Bu 1500 dolara elektrik bakım soğutma masrafları falan dahil mi? ve belirlediğiniz süre bitince cihaz ne oluyor?

Mart nisan mayıs haziran aylarının hesap makinasını 2000 ghs olarak ayarladığınızda 26,97 btc üretiyor. 8 btc yatırım ile 4 ayda 26,97 btc bence iyi bir rakam. 2 Thz yi bu gün cex.io dan almaya kalksan 150 btc den fazla ediyor.
EFS
staff
Activity: 3822
Merit: 2123
Crypto Swap Exchange
3 ay önce alanlar zaten ghs parasını miningden çıkardı. O zamanki zorluğa göre getirisi daha yüksekti. O yüzden şimdi kazdıkları her şey kâr, ayrıca ghs'i satarlarsa o da tamamen kâr olacak.
Ben 51 ghs ile devam ediyorum.

newbie
Activity: 21
Merit: 0
Sanırım makinayı istemek iyi bir fikir olabilir.
Site bir haftada 2 kez arıza çıkardı
patlayabilir her an..
full member
Activity: 182
Cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim.

cex.io nun mantığını anladım hatta birazda para kazandım oradan tam olarak sormak istediğim şey redeem harware olayıydıı GHS olayı biraz korkuttu beni 4,5 GHZ bıraktım 4.5'te bıraktım çünkü GHZ grafiklerine bakarsanız periyodik olarak düşüş eğiliminde 3 ay önce insanlar 1 GHZ yi 0.16 dan almış fakat şu anda 0.073 civarında yani paralarının %60'ını kaybetmişler o yüzden redeem hardware satışını veya kiralamasını araştırıyorum.

Ayrıca farkındamısınız cex.io da GHZ fiyatı şirketin elinde istediği zaman GHZ fiyatı alta çekebilir hatta sıfırlayabilir bu adamları az çok forexten tanıyoruz şöyle bir seneryo düşünün firma piyasaya 1 milyon GHZ sürdü ve GHZ fiyatını 0.001 'e çekti ve GHZ performansını %90 düşürdü şu ana kadar toplanan tüm BTC ler firmanın eline kalır kimsede tutupta bu GHZ fiyatları neden bu kadar düştü diyemez.
Ama makina aldığınız zaman kaybınız sadece makina fiyatı olur kazandığınız BTC ler cebinize kalır hatta 2. el satabilirsiniz.

http://www.blackarrowsoftware.com/store/prospero-x-3.html

yukarıdaki cihaz çeşitli indirmlerle 4899 dolara alınabiliniyor 2000 GHZ hızına sahip GHZ başına 3.5 - 4 dolar biz şu anda cex.ioda GHZ başına 73 dolar ödüyoruz ben bu cihazı alırsam kaybım sadece 5000 dolar olur parasını zaten bir ayda çıkartır ama cex.io da sürekli kazancı korumak için GHZ aldığımız için herhangi bir patlama durumunda sadece ana parayı değil o güne kadar kazandıklarımıda kaybedebilirim.

Ben şu anda evime her hangi bir makina alacak durumda değilim bununla uğraşacak zamanım yok gerçekten ciddi çalışan riskleri taşınabilir durumda olan Cloud mining firması varmı ?
full member
Hayır kiralamıyorsun aslında satın alıyorsun o anda. zaten orada binlerce Ghs sürekli çalışıyor kim alırsa alsın. Mesela sen o anda % 5 ini satın aldın madenciliğin % 5 geliri sana geliyor. Sonra sen sıkıldın veya btc ni geri istiyorsun o zaman siz geri satıyorsunuz başkasına ( bu aynı btc borsası gibi bir sistemle yapılıyor). Siz geçici olarak yaptığınız için sanki size kiralamak gibi geliyor ama aslında satın alıyorsunuz o an için. Ama cihaz aynı yerinde çalışıyor sadece siz oransal olarak payınızı alıyorsunuz. Sırf btc saklıyorsanız altcoinler ile ilgilenmiyorsanız. Boş tutmak yerine burası mantıklı. Hesap ortada. Tabiki burda cihaz satın almaya göre Ghz pahalı. Bunun avantajı istediğiniz zaman payınızı geri satıyorsunuz cihaz aldığınızda elinizde kalıyor
newbie
Activity: 11
@cianz
cihazı kiralıyorsun. sana cihaz göndermiyorlar kendi şirketlerinde duran cihazları sana kiralıyorlar sadece. ayarları falan kendileri yapıyorlar, sen sadece cihazı kiralayıp keyfine bakıyorsun.
2ghs fazla getiri sağlamaz, 75 alman daha iyi olacaktır.
bu sitenin asıl mantığı cihaz kiralayıp btc mininglemek değil. mining yapılıyor ama asıl mantık cihazı ucuzdan kiralayıp fiyatı artınca satıp kâr yapmak.
75ghs cihazı en ucuzdan alıp fiyatı artınca satmak, 2ghslik cihazdan elbette ki aha fazla kâr getirecektir.
full member
Activity: 182
cex.io dan 2 GHS aldım bir kaç gün içerisinde elimdeki GHS sayısını 75'e çıkartmayı düşünüyorum.

Konu hakkında tecrübeli arkadaşlardan bilgi almadan yatırım yapmak istemedim 70 -75 GHS yaklaşık 5.5 BTC yapıypr buda an itibarıyla 5-6 bin dolar civarı sormak istediğim şey 75 GHS için bu para çok değilmi sizce ? aynı paraya 550 GHS belki daha yüksek bir cihaz alınabiliniyor arada 6-7 kat fark var.

Bu cex.io dan redeem hardware olayına giren veya konu hakkında bilgi sahibi olan varmı ?

Cihazı kiralıyabiliyormuyuz yada sadece satıyorlarmı ?

Kiralıyabiliyorsak ayarları vs. bizmi yapıyoruz ? cihaz durursa veya teknik desteğe ihtiyaç olursa yardımcı oluyorlarmı ? aylık masrafları ve cihaz fiyatı nedir ?

newbie
Activity: 56
Kullananlara soruyorum şuanki btc nin çıkışında cazipmi halen 05 12 2013
hero member
Activity: 756
Merit: 505
ben 0.87 ye ikinci çıkışında sattım. ikili tepe yapmıştı çünkü.
adamlar öyle para kazanıyor işte, onunda suyu çıktı.
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
muhabbetine 0.078 den 1 ghs almıştım son dalgalanmada satmadım 0.064 kdr düştü satmıycam bakalım nereke kdr düşecek
full member
Elbette ama şu an oraya bi 50 btc değerinde ghs alsanız tam 0,076 dan 746 ghz alırsınız ve yaklaşık hesaplamaya göre ilk ay 17. 8 btc geliyor. 2. ay ise 11,80 toplamı 37.50 kazanılan btc yi sürekli ghs almaya ayırırsan 45 falan alırsın bu da senin 2 ayda paranı btc olarak katlaman demek. Fakat şu anda altcoinler nerdeyse haftada ortolama 2 katına çıkarken burası cazip olmuyor. Btc nin hızlı çıkışı durdu mesela bu mesajı yazarken son 24 saat içinde sadece % 1,6 artmış. Fakat NMC 24 saat içinde % 70 falan arttı (sonra biraz geriledi ama sonuçta En az % 40 kazandırdı 1 günde) Altcoinlere bakmayıp btc saklıyorsanız burası cazip ama altcoinlere paylaştırırsanız altcoin daha cazip. İlerde tüm coinler stabil olursa yine madene dönülebilir.
hero member
Activity: 938
Merit: 1000
Zorluk derecesinin artacağını dusunursek, GH gelirlerinin düşmesini beklemiyor musunuz?
full member
Bunun nedeni altcoinlerdeki muazzam katlanma. Ltc 24 saat içinde yaklaşık %50 NMC %70 değer kazandı (ben de bir üsüre önce paramı burdan çekerek bu 2 altcoin arasında bölmüştüm ve her 2 koldan güzel kazançlar sağladım. Bitcoin bazında yaklaşık % 50 arttırdım sermayeyi.) Altcoinler durulursa şu anda tekrar ghs almak çok avantajlı 2 ay içinde yaklaşık % 50 artış vadediyor halen ama altcoinler şu anda çok çok daha kazançlı.
hero member
An itibarı ile GH fiyatları 0.058 BTC 'ye geriledi..
hero member
GH fiyatları 0.063 BTC seviyesine kadar düştü?
Sistemin geleceği hakkında fikirleriniz nedir?
full member
Activity: 144
Şimdi 0,89 seviyesini bekliyorum. Görüşleriniz nedir bu hedefle ilgili?

Bir an önce gelsede satsak. LTC olarak dursa kar edecektik. Yapa yapa 1NMC yaptı zaten kaç günde, gerçekten gereksiz.
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
Şimdi 0,89 seviyesini bekliyorum. Görüşleriniz nedir bu hedefle ilgili?
full member
Activity: 144
Tam satıcaktık GH 0,07 leri görmüş Sad Bekleyecez artık.
hero member
Activity: 756
Merit: 505
4 gh almıştım 0.82 den, bunları 0.87.5 ten sattım 400 TL kar ettim:)
düşerse gh oranı tekrar alacğım ki düşecektir. çünkü th ler çıkmaya başladı. gh ler artık fazla kazandırmayacak. o nedenle fırsat varken sattım. gh ucuzlayacaktır.
legendary
Activity: 1638
Merit: 1329
Stultorum infinitus est numerus
Btc fiyatları durağan seyrederken cex.io ghs fiyatları yükselişte. Galiba insanlar artık btc borsalarında ticaret yapmaktan ziyade garanti gelir yollarına başvuruyor. Bu arada biriken her Btc ile günlük düşük gördükçe Ghs almaya karar verdim.

Ben yanlış hatırlamıyorsam bir kaç hafta önce böyle olacağını söylemiştim Smiley
Pages:
Jump to: