Pages:
Author

Topic: Δοκίμασε κανένας το chip-chap; - page 3. (Read 12591 times)

legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Προσωρινό ήταν το πρόβλημα με το chip chap. Τελικά λειτουργεί μια χαρά από τι λένε κάποιοι που του δοκίμασαν σήμερα.
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
τελικά λειτουργεί η δεν λειτουργεί. Από το ξέρουμε στα easy pay μάλλον δεν λειτουργεί έτσι δεν είναι?
full member
Activity: 210
Merit: 100
Την περασμένη εβδομάδα που το δοκίμασα, μια και δεν μπορούσα να στείλω χρήματα στο Kraken επειδή είχε εξαντληθεί το όριο της τράπεζας, η προμήθεια ήταν 5% και παρόλο που έλεγε ότι λόγω αυξημένης ζήτησης μπορεί να υπάρξει καθυστέρηση 24/48 ωρών τα BTC ήρθαν σε λιγότερο από 2 ώρες.
newbie
Activity: 31
Merit: 0
χμμμ...

Service information - Availability - Delivery within 24h/48h

The service is available, but due to the large amount of transactions you will receive your money in a maximum period of 24h/48h hours.
Fees

fixed: 0 EUR - variable: 5%


5% η προμηθεια αλλα δεν λεει καπου οτι δεν λειτουργει ....

απο το web.chip-chap.com
sr. member
Activity: 617
Merit: 253
Παντος ο λογαριασμός ήταν δηλωμένος σε εταιρία: entropy private company, δεν ήταν ατομικός!
Μπορει οπως να μην ειχαν αποκαλύψει όλες τους τις δραστηριότητες και γι αυτο τους έκλεισαν, σωστά; :p
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
το πήρε μάλλο χαμπάρι η Πειραιώς Tongue
sr. member
Activity: 617
Merit: 253
Αναστέλλεται προς το παρον η αγορά btc μέσω easypay της Πειραιώς.
Παει και αυτο... Sad
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
το διάβασα στο insomnia που το ανέφερε κάποιος που έκανε αγορά. Πρέπει να είναι legit η πληροφορία.
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
Νάτα νάτα...

Θέμα χρόνου ήταν, πολύ μικρή η προμήθεια για να αντέξει καιρό
hero member
Activity: 815
Merit: 500
Παιδιά το chip chap αύξησε την προμύθεια από 2% στο 5%?

Ωχ, τραγικό  Tongue
Αγόρασε κανείς να επιβεβαιώσει?
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Παιδιά το chip chap αύξησε την προμύθεια από 2% στο 5%?
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
αν λειτουργεις κινητο χωρις sim εισαι ΑΡΧΟΝΤΑΣ  Tongue

Αν δεν έχεις και internet είσαι ακόμα καλύτερα  Grin

το πρώτο γίνεται

το δεύτερο δυστυχώς είναι πολύ δύσκολο

έχω ένα απλό κινητό (αυτό με το πορτάκι  Tongue) για τη δουλειά μου, για να με καλούν και να καλώ.

αλλά επειδή η τεχνολογία σε αναγκάζει να προσαρμόζεσαι έχω και ένα smartphone στο οποίο όμως δεν έχω sim. Το έχω μόνο για να μπορώ να διαχειρίζομαι app και να συνδέομαι σε διάφορα wifi όταν είμαι εκτός γραφείου όταν θέλω να τσεκάρω κάτι στο internet.

Χωρίς ίντερνετ δυστυχώς δεν μπορώ διότι η δουλειά μου είναι εξολοκλήρου ιντερνετική

Σχετικά με το chip chap, προσωπικά θεωρώ ότι είναι η αμέσως καλύτερη και πιο ανώνυμη λύση μετά από τη συναλλαγή χέρι με χέρι. Και με ελάχιστη προμήθεια.
hero member
Activity: 815
Merit: 500
αν λειτουργεις κινητο χωρις sim εισαι ΑΡΧΟΝΤΑΣ  Tongue

Αν δεν έχεις και internet είσαι ακόμα καλύτερα  Grin
legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
αν λειτουργεις κινητο χωρις sim εισαι ΑΡΧΟΝΤΑΣ  Tongue
hero member
Activity: 815
Merit: 500
Μια εφαρμογή android δε ξέρει το τηλεφωνικό νούμερο αν δεν το δώσεις ο ίδιος (υπάρχει προγραμματιστικός τρόπος να αντληθεί από την κάρτα SIM αλλά δεν υπάρχει εκεί η πληροφορία προσβάσιμη, τεσταρισμένο).
Tα στοιχεία που δίνεις μέσω chip chap συνολικά είναι:
α) Ένα email
b) Μια BTC διεύθυνση
c) To τηλέφωνο που δίνεις στο easy pay μηχάνημα (... Tongue)
d) Η IP διέυθυνση όπως σε κάθε συναλλαγή στο internet (και η MAC address στο ρούτερ που συνδέεσαι)

(ένας βετεράνος Android user  Tongue )

...

Υπαρχει και η web έκδοση:  https://web.chip-chap.com/
legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
ο,τι γνωριζει η εφορια θα πρεπει να σου το βγαζει default οταν πας να κανεις τη δηλωση και να μην μπορεις να το αλλαξεις μετα (οπως η μισθοδοσια,καταθεσεις,κλπ)
και οχι να περιμενει να το γραψει ο καθε ενας απο μονος του!
ή εχουμε το σουπερ μαμαουα συστημα ή καθολου!

"Όταν κάνουμε αγορές μέσω τηλεφώνου, είναι σαν να αγοράζουμε το προϊόν με την αστυνομική μας ταυτότητα."
Πολυ σωστο!
εχει κανει κανεις το κολπο με το μεταναστη (να βγαλει νουμερο στο ονομα του με καποια αμοιβη φυσικα) και μετα αντε βρες τον Grin
hero member
Activity: 672
Merit: 500
όπως το βλέπω είναι πρακτικά ανώνυμο.

Όταν κάνουμε αγορές μέσω τηλεφώνου, είναι σαν να αγοράζουμε το προϊόν με την αστυνομική μας ταυτότητα. Όσοι αγοράζουν bitcoins μέσω της Πειραιώς θα πρέπει να τα δηλώσουν στην εφορία, καθώς η εφορία πλέον γνωρίζει τις αγορές τους.

Ισχυει αυτο ?? Εαν ναι μωρη κουφαλα Βαρουφακη!
Πολυ εξυπηρετικο παντως η αγορα btc μεσω easy pay...ψεκαστε σκουπιστε ...!
ευχαριστω!
newbie
Activity: 7
Merit: 0
Καλησπερα!θελω να αγορασω btc  με moneysafe voucher! γινετε η πρεπει να τα περασω σε moneysafe prepaid card??
sr. member
Activity: 325
Merit: 250
Carpe noctem
@Dimitris

Αρκετα σωστος ο οδηγος, το μονο διαφορετικο που κανω ειναι να γραφω στο μηνυμα και το Ticket id αλλα και το Reference για να ειμαι 100% οκ  Wink
full member
Activity: 400
Merit: 170
Οδηγίες αγοράς Bitcoin και screenshots από Chip-Chap πλέον στο https://weacceptbitcoin.gr/#buybitcoin

Παρακαλώ στείλτε διορθώσεις ή κάντε pull requests!
Pages:
Jump to: