Pages:
Author

Topic: Co myślicie o #MERIT? - page 2. (Read 14843 times)

member
Activity: 963
Merit: 57
February 01, 2018, 03:12:48 PM
#34
Moim zdaniem świetny pomysł, jak przeglądam wątek z ogłoszeniami ( anigielski) to fala komentrazy typu "good project" jest niemożliwe duża. Ograniczy to przede wszystkim spam, ale co jeśli ktoś z dużo rangą będzie chciał wypromować kogoś? Ja osobiście mam gdzieś te rangi. Nie mniej jednak pomysł uważam za dobry, ale ograniczył bym przydzielanie merit trochę inaczej.
full member
Activity: 182
Merit: 101
February 01, 2018, 09:15:45 AM
#33
Nie tyle nie mają czasu co najzwyczajniej w świecie będzie im to nie opłacalne ze względu na to że wszystkie bounty dzielą na ilość kont z daną rangą
jak tych kont nie ma to bounty i inne bonusy są wyższe
newbie
Activity: 5
Merit: 0
January 31, 2018, 02:44:15 PM
#32
Swoją drogą czy ktoś myślał jak będzie działać taki source merit użytkownik?
1. Najpierw znajomi
2. Najpewniej będzie rozdawał lokalnie (bo po co dawać innym skoro można pomóc swoim?)
3. Jeśli nawet będzie takim sourcem to wyobraźcie siebie w tej roli. Gdzie będziecie rozdawać je? Tylko tam pewnie gdzie sami będziecie pisać (już widzę jak ktoś chętnie poświęca swój czas i szuka super ważnych konstruktywnych postów po całym forum).

Dokładnie! Trzeba też wziąć pod uwagę, że source merit users to w większości użytkownicy z wysoką rana, którzy niekoniecznie mają czas na szukanie konstruktywnych postów we wszystkich działach.
member
Activity: 104
Merit: 12
January 30, 2018, 10:23:55 AM
#31
Swoją drogą czy ktoś myślał jak będzie działać taki source merit użytkownik?
1. Najpierw znajomi
2. Najpewniej będzie rozdawał lokalnie (bo po co dawać innym skoro można pomóc swoim?)
3. Jeśli nawet będzie takim sourcem to wyobraźcie siebie w tej roli. Gdzie będziecie rozdawać je? Tylko tam pewnie gdzie sami będziecie pisać (już widzę jak ktoś chętnie poświęca swój czas i szuka super ważnych konstruktywnych postów po całym forum).


Wydaje mi się, że największa część uzytkowników, którzy chcą zostać source merit robi to dla zysku (chcą sprzedawać merity lub się wymieniać), druga, znaczna grupa, to użytkownicy, którzy chcą rozdawać merity przede wszystkim swoim znajomym. A ostatnia,moim zdaniem znikoma część, to użytkownicy chcący mieć realny wpływ na poziom forum.

Swoją drogą, wczoraj szukałam na forum kilku informacji, prześledziłam kilkanaście tematów i  z przyznanymi meritami spotkałam się tylko w tematach ich dotyczących. Już zagłębiając się w inne działy, merity nie były wcale lub prawie wcale przyznawane, nawet za merytoryczne i pomocne wpisy.

Ten system nie ma sensu.
full member
Activity: 378
Merit: 102
January 29, 2018, 05:41:10 PM
#30
Swoją drogą czy ktoś myślał jak będzie działać taki source merit użytkownik?
1. Najpierw znajomi
2. Najpewniej będzie rozdawał lokalnie (bo po co dawać innym skoro można pomóc swoim?)
3. Jeśli nawet będzie takim sourcem to wyobraźcie siebie w tej roli. Gdzie będziecie rozdawać je? Tylko tam pewnie gdzie sami będziecie pisać (już widzę jak ktoś chętnie poświęca swój czas i szuka super ważnych konstruktywnych postów po całym forum).
jr. member
Activity: 70
Merit: 2
January 29, 2018, 07:40:32 AM
#29
Jeśli dobrze rozumiem, to teraz żeby awansować trzeba otrzymywać punkty merit od innych userów ? Nie ma innej możliwości ? Trochę słabo jeśli tak.

Niestety. Kiedyś nie oszukujmy sie legendary łatwy, troche pospamować w miare sensownie jakiś czas i gotowe. Obecnie niemalże nieosiągalny
member
Activity: 104
Merit: 12
January 29, 2018, 07:12:50 AM
#28
Jeśli dobrze rozumiem, to teraz żeby awansować trzeba otrzymywać punkty merit od innych userów ? Nie ma innej możliwości ? Trochę słabo jeśli tak.

Dokładnie tak, oprócz activity musisz uzbierać odpowiednią liczbę meritów aby podwyższyć rangę. W pierwszym poście w tym temacie jest link do szczegółowych informacji.
full member
Activity: 180
Merit: 103
Vault-Tec ⚡ Senior Engineer
January 29, 2018, 04:46:43 AM
#27
Jeśli dobrze rozumiem, to teraz żeby awansować trzeba otrzymywać punkty merit od innych userów ? Nie ma innej możliwości ? Trochę słabo jeśli tak.
legendary
Activity: 1302
Merit: 1002
January 28, 2018, 07:58:30 PM
#26
***
Merity dostajesz za dobre i tresciwe odpowiedzi(***

a mnie się wydaje że skończy się na handlu punkami i tyle .
Pewnie nawet na innym forum bedzie.
Potem afera bany polecą bo wszystko w krypto ma krótkie nogi.
Ale miedzy znajomymi można się plusować pewnie wiec why not  jak twój kumpel mądrze pisze ?
jr. member
Activity: 70
Merit: 2
January 28, 2018, 11:09:37 AM
#25
Bez merit mój rang się nie podniesie?

Niestety nie, póki nie otrzymasz wystarczającej ilości podziękowań od społeczności w postaci meritów nie otrzymasz rangi wyżej pomimo, że będziesz miał wystarczającą ilość aktywności.

I jest w tym dużo racji, bo nabijanie postów gdzie był tekst" no tak fajnie super lub, dzieki za wiadomosc itp" było połową tego forum, może teraz bedzie to troche ograniczone i umiarkowane pod względem treści a nie tlyko ilości.

Merity w zaden sposob nie powstrzymaja spamu. Ludzie beda kupowac glosy i glosowac na posty znajomych. Nie ma nic co by moglo powstrzymac farming glosow. Ja tobie a ty mi bedzie w kazdej sygnaturze.

Widze Ci dali negatywnego trusta za merit... no świetnie. Boli jak widzę jak polakowi pieprzą konto. A zarazem osoba której Ty dałeś i też ma, przynajmniej na chwilę obecną, w profilu na avatarze "merit4merit" - negatywnego trusta nie ma? Bo legendary? Ładnie się dzieje.
jr. member
Activity: 70
Merit: 2
January 28, 2018, 11:03:59 AM
#24
Bez merit mój rang się nie podniesie?

Niestety nie, póki nie otrzymasz wystarczającej ilości podziękowań od społeczności w postaci meritów nie otrzymasz rangi wyżej pomimo, że będziesz miał wystarczającą ilość aktywności.

I jest w tym dużo racji, bo nabijanie postów gdzie był tekst" no tak fajnie super lub, dzieki za wiadomosc itp" było połową tego forum, może teraz bedzie to troche ograniczone i umiarkowane pod względem treści a nie tlyko ilości.

Merity w zaden sposob nie powstrzymaja spamu. Ludzie beda kupowac glosy i glosowac na posty znajomych. Nie ma nic co by moglo powstrzymac farming glosow. Ja tobie a ty mi bedzie w kazdej sygnaturze.
Nie rozumiem co kierowało administracją do dodania tego merit.Zamiast ograniczyć spam na forum robi się tego coraz więcej i oferty w PM o sprzedaży głosów.


Cieszą się tylko użytkownicy z rangą full member i powyżej. Wszyscy niżej którzy mają 0 lub 10 merit są w d... i zbieranie merit do full member będzie trwać wieczność.

Tu się zgodzę. Nowi userzy będą mieli teraz ciężko i zbieranie merita to masakra. Tak sobie to widzę.

No dałbym wam merita normalnie. No ale nie mogę niestety bo mi nie dali  Wink
hero member
Activity: 824
Merit: 512
January 28, 2018, 03:41:08 AM
#23
Bez merit mój rang się nie podniesie?

Niestety nie, póki nie otrzymasz wystarczającej ilości podziękowań od społeczności w postaci meritów nie otrzymasz rangi wyżej pomimo, że będziesz miał wystarczającą ilość aktywności.

I jest w tym dużo racji, bo nabijanie postów gdzie był tekst" no tak fajnie super lub, dzieki za wiadomosc itp" było połową tego forum, może teraz bedzie to troche ograniczone i umiarkowane pod względem treści a nie tlyko ilości.

Merity w zaden sposob nie powstrzymaja spamu. Ludzie beda kupowac glosy i glosowac na posty znajomych. Nie ma nic co by moglo powstrzymac farming glosow. Ja tobie a ty mi bedzie w kazdej sygnaturze.
Nie rozumiem co kierowało administracją do dodania tego merit.Zamiast ograniczyć spam na forum robi się tego coraz więcej i oferty w PM o sprzedaży głosów.
full member
Activity: 180
Merit: 103
Vault-Tec ⚡ Senior Engineer
January 28, 2018, 03:34:34 AM
#22
Cieszą się tylko użytkownicy z rangą full member i powyżej. Wszyscy niżej którzy mają 0 lub 10 merit są w d... i zbieranie merit do full member będzie trwać wieczność.

Tu się zgodzę. Nowi userzy będą mieli teraz ciężko i zbieranie merita to masakra. Tak sobie to widzę.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1706
First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold
January 28, 2018, 12:20:56 AM
#21
Bez merit mój rang się nie podniesie?

Niestety nie, póki nie otrzymasz wystarczającej ilości podziękowań od społeczności w postaci meritów nie otrzymasz rangi wyżej pomimo, że będziesz miał wystarczającą ilość aktywności.

I jest w tym dużo racji, bo nabijanie postów gdzie był tekst" no tak fajnie super lub, dzieki za wiadomosc itp" było połową tego forum, może teraz bedzie to troche ograniczone i umiarkowane pod względem treści a nie tlyko ilości.

Merity w zaden sposob nie powstrzymaja spamu. Ludzie beda kupowac glosy i glosowac na posty znajomych. Nie ma nic co by moglo powstrzymac farming glosow. Ja tobie a ty mi bedzie w kazdej sygnaturze.
jr. member
Activity: 70
Merit: 2
January 26, 2018, 07:00:09 PM
#20
Cieszą się tylko użytkownicy z rangą full member i powyżej. Wszyscy niżej którzy mają 0 lub 10 merit są w d... i zbieranie merit do full member będzie trwać wieczność.
full member
Activity: 182
Merit: 101
January 26, 2018, 10:03:11 AM
#19
Bez merit mój rang się nie podniesie?

Niestety nie, póki nie otrzymasz wystarczającej ilości podziękowań od społeczności w postaci meritów nie otrzymasz rangi wyżej pomimo, że będziesz miał wystarczającą ilość aktywności.

I jest w tym dużo racji, bo nabijanie postów gdzie był tekst" no tak fajnie super lub, dzieki za wiadomosc itp" było połową tego forum, może teraz bedzie to troche ograniczone i umiarkowane pod względem treści a nie tlyko ilości.
full member
Activity: 378
Merit: 102
January 26, 2018, 05:06:18 AM
#18
Bez merit mój rang się nie podniesie?

Niestety nie, póki nie otrzymasz wystarczającej ilości podziękowań od społeczności w postaci meritów nie otrzymasz rangi wyżej pomimo, że będziesz miał wystarczającą ilość aktywności.
hero member
Activity: 1022
Merit: 500
January 26, 2018, 03:45:34 AM
#17
Bez merit mój rang się nie podniesie?
member
Activity: 125
Merit: 14
January 25, 2018, 03:46:22 PM
#16
Loooooo kurde, dawno mnie nie bylo na forum a tutaj takie cyrki...
Czy jak stane się jr. memberem to dostane 5 meritow do rozdania czy nie obejdzie sie bez otrzymania od kogos conajmniej 2 meritow?


Z tego co ja zrozumiałem to za wartościowe posty od innych członków forum dostajesz merit punkty. Na range Jr.Members ich nie potrzebujesz ale już na Member "nie wskoczył na nią" jak nie będziesz miał określonej ilości punktów zasług a potrzeba ich 10.
legendary
Activity: 2408
Merit: 1555
January 25, 2018, 03:35:33 PM
#15
...
A ja się zgadzam z deccarro. Uważam, że osoby z najniższymi rangami będą mieli nielada wyzwanie aby awansować. Tacy uzytkownicy zadają głownie same pytania i szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie aby doświadczeni użytkownicy mający do rozdania 5 pkt (jak w tej chwili) "nagradzali" nowe osoby za "głód wiedzy".... btw uzytkownicy Newbie dostali te 5 pkt merit do rozdania?
...

Po pierwsze, dlaczego uwazasz ze kazdy zasluguje na wieksza range, nawet jezeli nie potrafi sie wybic poza zadawanie pytan? To jest forum, nie fabryka postow. Wieksza ranga powinna isc jako-tako w parze z wiedza i doswiadczeniem.

Po drugie, jezeli zadajesz madre pytania, i potrafisz poprowadzic konstruktywna rozmowe, to jest duza szansa ze ktos da ci punkta.
Ty dostales tylko 5, ale srednia dla np aktywnego "Legendary" to 185. Ale praktycznie cala dystrybucja bedzie spoczywac na uzytkownikach "merit source" ktorzy dostaja od admina ciagle zrodlo punktow do rozdania uzytkownikom. Merit Source moze zostac kazdy.


...
Po za tym rozumiem ideę ograniczenia spamu i podniesienia merytoryczności forum, ale pomysł z Meritami ogranicza możliwość podnosienia rangi  zwykłym uzytkownikom, kórzy sa tu by się uczyć i zarabiać. Rozumiem też zadowolenie osób z wysokimi rangami, teraz aby im dorównać potrzeba dużo więcej czasu i pracy.... A to znaczy, że ich rangi będą więcej warte np. w kampaniach Bounty

No i tu jest problem. To miejsce zastalo zalane przez ludzi z krajow 3go swiata, ktorzy sa tu tylko po to zeby zarabiac i zasmiecaja forum do tego stopnia, ze niektorych watkow sie po prostu nie da czytac.
Ktokolwiek jest tu tylko po to by sie uczyc/wymieniac opinie bedzie mial w d**ie rangi i punkty.

Pages:
Jump to: