Pages:
Author

Topic: Coin çıkarmak ve ico - page 2. (Read 724 times)

member
Activity: 714
Merit: 82
April 27, 2018, 07:15:00 PM
valla benim çok güzel bir projem var.

10.000 total tokene sahip bir coin çıkaracağım ve ico yapacağım.

fakat tokenlerin kullanım alanı olmayacak yada çok kısıtlı olacak. daha çok hisse senedi gibi değer görmesini istiyorum.

hedefimde icoda 50.000 tl toplamak. 50.000 lira gerçekten projem  için yeterli. Smiley 25.000 reklam gideri 25.000'de yazılımcı gideri tamamdır.

ico yapmayı düşünen varsa basit düşünsün. basit projeleri ancak hayata geçirebileceğimizi bilmemiz gerekiyor. kalkıpta borsa projesi yapmaya kalkarsanız patlar zaten.

newbie
Activity: 22
Merit: 0
April 27, 2018, 07:49:26 AM
Eth alt yapısı sayesinde kendi ico nu çıkarabilirsin fakat sürekliliği zaman ve para gerektirir.
member
Activity: 62
Merit: 10
April 25, 2018, 11:51:26 AM
artık herkes coin çıkarıyor. adını bile duymadığımız ne coinler var piyasada bir bilseniz. coin çöplüğüne dönmüş durumda heryer. tabiki tek efsane bitcoin. gerisi yalan. icolarda artık hep scam çıkıyor. belli başlı coinler dışında bu işlerde yakında son bulur bence.
newbie
Activity: 29
Merit: 0
April 25, 2018, 08:29:24 AM
yaw coin çıkarmak dediğiniz ne ki. 10 dakikalık iş. önemli olan onun ne işe yarayacağıdır. insanlar neden alsınlar bu coini bunun üzerine kafa yormak lazım
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
April 21, 2018, 04:27:31 AM
Her iki platform da deneyseldir. Gerçekten ciddi işler yapılabilmesi için kullanılan denekler de biziz.

Denemelerin başarılı geçtiğine ikna olmuş olan ticari girişimler de şimdilerde yeni yeni kendi denemelerini yapıyorlar. Örneğin global taşımacılık anlamında verilerin merkezisizleştirilmesi ile ilgili bir çalışma var. Şu anda gözüm onlarda ve Ethereum altyapısı kullanılıyor. Farklı bir sektörde, finans piyasasında, game-changer bir tasarı var. Bunlarla ilgili icons göremeyeceğiz mesela. Zaten yürüyen işler ve kendi veri işletim altyapılarını merkezisizleştirmeye çalışıyorlar. Her ikisi de Etheremum tabanlı çalışmalar.

Eğer "furyaya katılayım bir token da ben çıkarayım" gibi bir proje değilse yapmak istediğiniz şey bu durumda burada çok vakit kaybetmemeli işi bu olan kişilerle masaya oturmalısınız.
full member
Activity: 322
Merit: 101
https://owloper.com
April 20, 2018, 08:05:29 PM
Bounty kampanyaları kesinlikle reklam maliyetlerini düşürmez. Unutmayın ki bu kampanyalara katılanlar size bir şey vermeye değil sizden bir şey almaya geliyorlar. Gerçek yatırımcılara ulaşmak için dediğim sıralamalara uymanızda fayda var.

Hocam yalnız şöyle bişey var maliyetleri düşürmez kısmına katılıyorum çünkü bounty kampanyalarında dağıtımlar token bazlı yapıldığı için tek maliyeti kampanya yöneticisine ve transactionslar için harcanan tutar olacaktır.
member
Activity: 90
April 20, 2018, 01:15:10 PM
Bounty kampanyaları kesinlikle reklam maliyetlerini düşürmez. Unutmayın ki bu kampanyalara katılanlar size bir şey vermeye değil sizden bir şey almaya geliyorlar. Gerçek yatırımcılara ulaşmak için dediğim sıralamalara uymanızda fayda var.
full member
April 18, 2018, 12:47:43 PM
Merhabalar, öncelikle Coin  mi? Token mi? buna kara vermek lazım. Yazılan bir çok yorum token üstüne. Coin çıkarmak başlı başına bir iş zaten. Burada en kestirme yok token. Öncelikle bilmenizi isterim ki her ne iş yaparsanız yapın reklam ve duyuru çok önemli. Bu iş kripto sektöründeyse başlı başına dev bir reklam bütçesi gerektirmekte.

1)- Team: Bu işi anlayan gerçekten işini bilen,inanan teknik bir kadro kurmak zorundasınız. Paralı firmalara bu işi ihale ederseniz 50-250 bin $ bir bütçeyi gözden çıkarmalısınız. Bu süreçte dolandırılmayacağınızın garantisini kimse veremez.

2)- Fikir: bu süreç bu işin ayrılmaz bir parçası. Dünya çapında bir proje çıkarmanız başarının artması konusunda sizin faydanıza olacaktır. Yerli milli gibi kelimeler insanlar artık doydu. Etkileyici bir site ve White paper kısmını fikir ve konu anlatımını akışkan bir ingilizce dili ile  anlatmanız gerekir. ( buraya kadar işin sadece %5 yapıldı)

3)- Video ve reklam :  Tanım videosunu  türk grafiker yada türk şirketleriyle yapamazsın dene istersen büyük sorunlar yaşarsın ve çok çok paran gider. Yabancı şirketler bu konuda daha profesyonel ve garantili iş yapıyorlar. Tavsiyemdir.. Reklam süreci işin %90 bir kısmını kapsıyor.
Bu sektörde, proje duyurmak ciddi maliyet isteyen bir iş. En başta coinmarketcap te bir  bannerın bir hafta dönmesi 10 bin euro. Coinzilla  gibi yerlerdede banner döndürmek şart burada fiyatı pek farklı değil. Haber sitelerinde en ufak bir tanıtım haberi haftalık 3-5 bin $ en az 30 yerde haber yayınlanması gerekiyor ve bunların her hafta ödemelerinin yapılması gerekiyor. Ve daha gözle görünmeyen bir çok reklam giderleri. Bu süreç en az 2 yada 3 ay devam etmesi gerekiyor ki gereken ilgi ve yatırımcıya ulaşılsın. İconun orta halli geçmesi durumda borsalarını sizi listelemek için istediği uçuk rakamları saymıyorum bile Smiley

Umarım faydalı olabildim Teşekkür ederim .. İyi çalışmalar.

Kesinlikle en önemli nokta reklam kısmı fikir ve takım çok kötü olsa dahi iyi bir reklam stratejisi ile şaşırtıcı derecede satışlar elde edilebilir. Burada da bountyler büyük ölçekte reklam maliyetini kurtarıyor ama borsaların uçuk rakamlarına yapacak birşey yok ne yazık ki.
member
Activity: 90
April 15, 2018, 09:39:18 AM
Merhabalar, öncelikle Coin  mi? Token mi? buna kara vermek lazım. Yazılan bir çok yorum token üstüne. Coin çıkarmak başlı başına bir iş zaten. Burada en kestirme yok token. Öncelikle bilmenizi isterim ki her ne iş yaparsanız yapın reklam ve duyuru çok önemli. Bu iş kripto sektöründeyse başlı başına dev bir reklam bütçesi gerektirmekte.

1)- Team: Bu işi anlayan gerçekten işini bilen,inanan teknik bir kadro kurmak zorundasınız. Paralı firmalara bu işi ihale ederseniz 50-250 bin $ bir bütçeyi gözden çıkarmalısınız. Bu süreçte dolandırılmayacağınızın garantisini kimse veremez.

2)- Fikir: bu süreç bu işin ayrılmaz bir parçası. Dünya çapında bir proje çıkarmanız başarının artması konusunda sizin faydanıza olacaktır. Yerli milli gibi kelimeler insanlar artık doydu. Etkileyici bir site ve White paper kısmını fikir ve konu anlatımını akışkan bir ingilizce dili ile  anlatmanız gerekir. ( buraya kadar işin sadece %5 yapıldı)

3)- Video ve reklam :  Tanım videosunu  türk grafiker yada türk şirketleriyle yapamazsın dene istersen büyük sorunlar yaşarsın ve çok çok paran gider. Yabancı şirketler bu konuda daha profesyonel ve garantili iş yapıyorlar. Tavsiyemdir.. Reklam süreci işin %90 bir kısmını kapsıyor.
Bu sektörde, proje duyurmak ciddi maliyet isteyen bir iş. En başta coinmarketcap te bir  bannerın bir hafta dönmesi 10 bin euro. Coinzilla  gibi yerlerdede banner döndürmek şart burada fiyatı pek farklı değil. Haber sitelerinde en ufak bir tanıtım haberi haftalık 3-5 bin $ en az 30 yerde haber yayınlanması gerekiyor ve bunların her hafta ödemelerinin yapılması gerekiyor. Ve daha gözle görünmeyen bir çok reklam giderleri. Bu süreç en az 2 yada 3 ay devam etmesi gerekiyor ki gereken ilgi ve yatırımcıya ulaşılsın. İconun orta halli geçmesi durumda borsalarını sizi listelemek için istediği uçuk rakamları saymıyorum bile Smiley

Umarım faydalı olabildim Teşekkür ederim .. İyi çalışmalar.
full member
Activity: 546
Merit: 100
April 14, 2018, 07:04:53 AM
Herkes Ether ağını kullanıyor çünkü akıllı sözleşme yazmak çok kolay. Neo gibi bir alternatifi daha var ama tam olarak arasında ne farklar var bilemiyorum
jr. member
Activity: 157
Merit: 3
April 14, 2018, 04:13:18 AM
Ethereum tabanlı tokenlerin sayısı zaten çok fazla, diğer platformların sağladığı avantajları kullanmak mantıklı olabilir o yüzden neo, waves gibi assetler oluşturmak daha iyidir bence

Kesinlikle eth tabanlı çok fazla token var ve birçoğu spam waves e nedense bir türlü ısınamadım neo denemekte fayda olabilir.
sr. member
Activity: 742
Merit: 260
April 13, 2018, 05:20:30 PM
Ethereum tabanlı tokenlerin sayısı zaten çok fazla, diğer platformların sağladığı avantajları kullanmak mantıklı olabilir o yüzden neo, waves gibi assetler oluşturmak daha iyidir bence
jr. member
Activity: 308
Merit: 1
April 13, 2018, 08:02:21 AM
Güzel bir fikir var, ki şu çıkan birbirinin aynısı icolara baktığımda süper bir proje de diyebiliriz ama developer kısmında bu işi üstlenecek kişi sayısını aşamadık çünkü insanlar maaşlı işlerden kopamıyo, işe başlayıp website ve ico sürecinden sonra yatırımcı çekebilirsek zaten para kısmını çözmüş oluyorsunuz ama herkes garanti para istiyo anladığım kadarıyla, işi bilenler kendini naza çekiyo. Yazılımcı kısmı işin en zor kısmı.
member
Activity: 252
April 10, 2018, 03:37:43 AM
Eğer kaliteli bir proje ortaya çıkarmak isterseniz Neo'yu tercih edin derim çünkü neo çalışanlarıyla irtibata geçince yardımlarını esirgemiyorlar.

kaliteli konu olursa sonuna kadar size destek verirler ama öyle ben cin çıkarmak istiyorum dersen boşuna uğraşma derim.
sr. member
Activity: 346
Merit: 250
April 07, 2018, 03:17:10 PM
Sırf kripto para olsun diye proje yapmak çok yanlış bir seçim olacaktır. Bu pazarın sorunlarına yönelik güzel bir fikriniz varsa yapmalısınız masrafı ise çok değişken olur.
Ne kadar reklam yaparsanız o kadar iyi dönüt alırsınız
jr. member
Activity: 196
Merit: 2
PLATIO - Smart Banking Ecosystem
April 07, 2018, 12:14:25 PM
Sadece bir kripto para için proje ortaya koymak ne kadar mantıklı bilemiyorum. Proje fikrinin gerçekleşmesi için böyle bir ihtiyaç varsa düşünülebilir.
sr. member
Activity: 361
Merit: 250
April 02, 2018, 06:58:12 PM
Eğer kaliteli bir proje ortaya çıkarmak isterseniz Neo'yu tercih edin derim çünkü neo çalışanlarıyla irtibata geçince yardımlarını esirgemiyorlar.
full member
April 02, 2018, 05:57:34 PM
Her şeyden önce içerik editörü, arayüz geliştiricisi, backend developer, sosyal medya uzmanından oluşan bir takımınız olması en önemli ihtiyaç bence. Bir ico yapılacaksa güven veren güzel bir ico için bunlar şart. Öncelikle bunlara sahip misiniz yada çevrenizde bu kişiler var mı profesyonel anlamda yada hevesli ve araştırmacı kişilerde olabilir.Eğer böyle bir takımınız yoksa hobi olarak araştırmanıza devam edin yoksa kimsenin günahına girmeyin   Grin
full member
Activity: 504
Merit: 120
March 31, 2018, 04:07:55 PM
Eth ve Neo dışında Stellar'da fena değil. Çok tercih edilmiyor ama değeri anlaşılınca eminim orası da fazlasıyla kullanılmaya başlanacak.

Ayrıca ico yapmak için hazır hizmet sunan yığınla oluşum var. Hatta forumun services kısmında da baya ilan var. Hemen her şeyi hazırlayıp para toplanabilir halde veriyorlar eline Cheesy
full member
Activity: 196
Merit: 102
“RepuX - Enterprise Blockchain Protocol”
March 31, 2018, 03:56:35 PM
Kuvvetli bir ekibiniz, sağlam coderleriniz, işini iyi yapabilen marketing elemanlarınız ve yeterli bütçeniz varsa ETH ağından tertemiz ico yaparsınız. Ama bunlar hep para hep para  Wink
Pages:
Jump to: