Pages:
Author

Topic: Coinbase Türkiyeye açıldı ( Şimdi Binance düşünsün ) - page 2. (Read 835 times)

member
Activity: 588
Merit: 22
Açıkçası binanceyi devirmek oldukça zor ve imkansız sanki.Binance tek kral olmuş malesef. Binance bir çökse,sanırım bu piyasa bunu kaldıramaz.Bitrex bile mücadele edemiyor binance ile. Ama alternatif borsaların olması gayet iyi
legendary
Activity: 2128
Merit: 1148
forex piyasasının günlük hacmi günlük 5 trilyon dolar (kaynak: bloomberg)
marketin günlük hacmi bugün coşmuş, 95 milyar dolar!

Forex'in olayı yüksek getiri (tabii kayıp da çok olası), bu piyasada ise yüksek getiri+daha az risk mevcut! Forex'ten ağzı yanan kodamanlar buraya kayarsa piyasa şenlenir, binance haricinde yeni odaklara da fırsat doğar. Bir ihtimal binance'ın margin'e el atması buna ön ayak olabilir. + daha az kaynakla piyasayı kontrol etmek çok daha kolay burada...
member
Activity: 1263
Merit: 43
Binance için alternatif şart. Velic mi olur, PrixBit mi olur, Collective mi olur bilemem ama adam gibi bir alternatif bulmak laazım. Öte yandan Coinbase zaten bu işin elit mekanı diyebiliriz. Bize de açılmış olması da gelişme olarak güzel fakat Binance alternatifi olur mu, bakmak lazım.

Kesinlikle katılıyorum. Binance'nin tekel olmasının dezavantajlarını çekmeye başladığımızda bunu çok daha net anlarız. Prixbit ve Collective hakkında çok fazla paylaşım görmeye başladım, bir incelemek lazım.
full member
Activity: 658
Merit: 153
Sadece coin ticaretine açtılar türkiyeyi, dolar bazlı hiç bir işlem yapamıyorsun daha çoğu ülkede aynı durum yeni açılanlar için, binance'i hiç etkilemez bunların durumu binance çok farklı bir boyutta borsa bana kalırsa.
newbie
Activity: 99
Merit: 0
Türkiye'ye açılması ne demek ben anlamadım açıkcası, yani tl ile alım satım yapılacak mı, diğer borsalardan ne gibi bir farkı oluyor türkiyeye açılınca, üyelik mi kabul etmiyordu eskiden?
legendary
Activity: 2128
Merit: 1148
Friedrich Schiller "insanlar parlayanı karartmaktan, yükseleni yere serip toza bulamaktan hoşlanır" der. Binance da çok parladı, elbette karalamak isteyen olabilir ve bu doğru da olabilir yalnız Schiller deyince aklıma shillemek geldi  Cheesy yani Coinbase'i övecem derken Binance'ın örneklenmesi tuhaf olmuş!

Ha bu arada Binance holiganı falan da değilim! Her yükselişin bir de düşüşü olur! zaten Binance bu düşüşe ön ayak olacak işler yapmaya devam ediyor. kendi teorime göre bnb olası bir altcoin pumpında ters tepki verebilir çünkü insanlar 3-5 artan yerine 3x-5x artan projelere geçiş yapmak isteyecektir.
hero member
Activity: 1638
Merit: 686
bu coinbase, sadece ingiltere ikametli müsterilerine kripto kredi karti hizmeti sunan borsa degil mi? valla türkiye'ye gelmis gelmemis umrumda degil; ha türkiye'de vergisini ödeyecekse gelsin... ama bize de bir zahmet kripto kredi karti versin - cok güzel birsey, bitcoinlari direk atm'den usd, eur veya tl cinsinden cekebiliyorduk wirex zamaninda - ama onlarda sulandirdi, yeni kredi kartlarini göndermediler bir türlü. kaldik kartsiz.
legendary
Activity: 2548
Merit: 1326
Bana göre de gayet önemli bir adım, bazı arkadaşların da yazdığı gibi TL köprüsü olmadığı sürece bildiğimiz yerli borsalardan farklı bir kulvarda yer alacaktır ama gereken cukkaları dağıtmazsa bu ülkede zaten barındırmazlar, yönetimdekiler için ne kadar yararlı olduğu değil, ne kadar komisyon alabilecekleri önemli.
Binance konusunda bir yorum yapamıyorum ama şu kadarını söyleyeyim, Binance kripto piyasasının temel kazıklarına bağlanmış nükleer bombadır, çok bayılıyorsunuz ama yaptığı puştluklarla piyasaya zarar veriyor, çok daha beterini de yapacaklarını düşünüyorum.
sr. member
Activity: 812
Merit: 262
Çok büyük bir adım bence Türkiye de ki potansiyeli kapma yarışı başladı yarın bir gün tanınmış kişiler kriptopara camiasından borsaların yüzü olabilir. Twitter bio larında etiketler görebiliriz.
member
Activity: 532
Merit: 29
Türkiye açısından ve çeşitlilik açısından güzel gelişme ancak insanların alışkanlıklarını değiştirmek kolay değildir.

Üstüne Binance insanlarda güven duygusunu başarılı bir şekilde inşa etmiş durumda. Bu kolay bşarılabilen bir durum değil ve aksi bir durum olmadıkça sarsılmaz. Bu yüzden Binance için hiçbir değişiklik yaratmayacaktır. Başta da dediğim gibi çeşitlilik açısından gayet güzel bir gelişme.
jr. member
Activity: 322
Merit: 1
çok doğru ve yerinde bir hamle yapmış coinbase. türkler olarak bounty işine de kripto paralara da oldukça ilgiliyiz ve burası iyi bir pazar.
jr. member
Activity: 238
CoinBase en gerçek hacime sahip ABD yasalarına uygun sağlam borsalardan biridir.Türkiyeden artık üyelik kabul etmeleri bencede çok iyi bir yeniliktir.
jr. member
Merit: 6
binance tekelini kıracak her türlü kurumsal yatırımcının girmesi olumludur, birkaç ufak borsada, şahsi hatam olmadığı halde bir miktar kripto param uzaya karıştı. çok ufak meblağlardı ama yine de  yazık, kurumsal firma olsa böyle olmazdı. ufak borsa olunca muhattap bulamıyorsun, bulsan da keyfi davranıp mağdur ediyorlar kullanıcıyı.
hero member
Activity: 1400
Merit: 569
Aslında Türkiye'ye açılmasından daha önemli olan 50 küsür ülkeye daha açılmış olmasıdır. Binance'ın tekel olmaya çalıştığı bu piyasada mutlaka ama mutlaka 2. bir alternatife ihtiyacımız var.
sr. member
Activity: 1162
Merit: 277
Türkiyede hiç bir yabancı borsayı kullanmayacağım. Bizim kendi insanımızı desteklememiz gerekiyor haliyle Binance yada Coinbase borsalarının Türkiyeye açılmalarını uygun bulmuyorum. BTCTürk global bir borsa olsun isterim. Ben hala Koinim borsasını kullanıyorum. Global borsaları zaten kullanıyoruz mecburen en azından TL kısmında yerli borsaları tercih edelim.
Bizde TL kısmında coinbaseyi kullanıyor değiliz yorum yapayım derken saçmalamışsınız sanki.
full member
Activity: 742
Merit: 140
Türkiyede hiç bir yabancı borsayı kullanmayacağım. Bizim kendi insanımızı desteklememiz gerekiyor haliyle Binance yada Coinbase borsalarının Türkiyeye açılmalarını uygun bulmuyorum. BTCTürk global bir borsa olsun isterim. Ben hala Koinim borsasını kullanıyorum. Global borsaları zaten kullanıyoruz mecburen en azından TL kısmında yerli borsaları tercih edelim.
jr. member
Merit: 6
coinbase ciddi bir oluşum. türkiye gibi büyük bir kripto pazarını görmezden gelmeyecekleri aşikardı. geç bile kaldılar. dövizdeki hareketlenme, türk insanının parasını dövizde tutmasını sağlıyor. kripto paralar da döviz cinsinden artıp azaldığı için, illaki ufak yatırımcının er geç ilgisini çekiyor. bir de coinbase,  standart kullanıcı için kullanım açısından rahat.
member
Activity: 630
Merit: 37
binance zaten gözden düştü ki hocam artık kolay kolay toparlayamaz kaybettiği müşteriyi adamlar yüz binlerce insanı mağdur ettiler günlerce hem de. coinbase bu yayılma politikasını güzel bir reklam olarak kullanabilirler ben de kayıt olacağım mesela şimdi.
jr. member
Activity: 481
Coinbase, Amerika'nın en önemli borsalarından biri. SEC kurallarına en uygun şekilde hizmet veriyorlar. Uluslararası düzeyde hizmet vermeye başlamaları iyi bir hareket. Rekabet kullanıcılar için her zaman iyidir.
member
Activity: 658
Merit: 42
Graphic Designer
Sanırım sadece desteklenen ülkeler listesine Türkiye girdi. Yani TL ile yatırıp direkt olarak Coinbase üzerinden TL olarak çekme şansımız yok henüz. Şu Türk borsalarından bir kurtulamadık arkadaş ya. Yine onlara muhtacız yine onlara mecburuz.
Pages:
Jump to: