Pages:
Author

Topic: Coinium.org | CoinTurk.net Pool Ağı | %0 Kesinti | Stratum - page 2. (Read 28824 times)

sr. member
Activity: 389
Merit: 250
sahsi fikrim; bi coin acılmadan once tutacak dıyebılmem ıcın bitcointalk'da en az 50 sayfa thread'ı olmalı. benım basıt matematigim bu Smiley onun dısında coin spec'lere bakıyorum. cok dusuk starting diff/yanlıs block-retarget timing vs gibi coin'leri es geciyorum. hos bıde bu aralar yıne ınfrastructure konusunda gelıstırmeler yapıyorum ondan yenı alt-coin'leri pek takip etmiyorum. ielrleyen donemlerde yıne day-0 pool'lar tabıkı acma fıkrı kafamda her zaman var.
hero member
Activity: 826
Merit: 1000
hocam yenı cıkan coinlere coin cok cok ıyı olmadıgı surece pool acmıyorum. bi kac nedeni var;
* poollar arasında haksızlık oluyor, bazı poolara kod onceden veriliyor
* starting diff cok dusuk oldugunda sıkıntı cok oluyor, chain-forklar olusuyor
* coinler cogu zaman yeteri ılgıyı gormeyıp oluyor buda bosu bosuna emek sarfına neden oluyor.

tabı bıde bunları mınerlara anlatmak daha bı dert oluyor.

o yuzden ıstınıslar dısında sadece kendını kanıtlamıs coinlere pool kuruyorum.

Siz de haklısınız ama coin kendini kanıtladığında çok geç kalınmış oluyor, adamlar 10K coin veriyor en kötü bunu satarsınız bir miktar da olsa getirisi olur astro da ecüş cücüş poollarda kazmaya çalıştık. ayrıca tutması ihtimal coinler az çok belli ediyor kendini.
sr. member
hocam yenı cıkan coinlere coin cok cok ıyı olmadıgı surece pool acmıyorum. bi kac nedeni var;
* poollar arasında haksızlık oluyor, bazı poolara kod onceden veriliyor
* starting diff cok dusuk oldugunda sıkıntı cok oluyor, chain-forklar olusuyor
* coinler cogu zaman yeteri ılgıyı gormeyıp oluyor buda bosu bosuna emek sarfına neden oluyor.

tabı bıde bunları mınerlara anlatmak daha bı dert oluyor.

o yuzden ıstınıslar dısında sadece kendını kanıtlamıs coinlere pool kuruyorum.
hero member
Activity: 826
Merit: 1000
PeaceCoin için bir başvuru yaparsanız süper olur şimdiye kadar açılan coinlerde hep milletin saçma sapan havuzlarını kullandık geride kaldık bu kez kalmayalım daha vakit varken.
sr. member
hocam lutfen bi zahmet FAQ okuyun, crypto coinler nasıl calısır bır ogrenın. her gonderdıgınız share=coin olmuyor iste. he ya scam pooluz.
sr. member
Activity: 385
www.thegeomadao.com
Sonraki blok bulununca toptan gelir  Grin Biraz sabır.
türk pool u ama şimdi dün 8 saatimi yedi bu pool ve hala dogeler gelmedi lanet olsun bu pool a scamm pool.şimdi bana kızıcaksınız  ve eleştiriceksiniz lucky raund diceksiniz ama bu kadarda olmazki....
full member
Activity: 196
Merit: 100
Sonraki blok bulununca toptan gelir  Grin Biraz sabır.
sr. member
www.thegeomadao.com
ya yetkilinin biri baksın buraya dün saat 19.23 den itibaren sizin poolda kazmaya başladık türk pool u diye hiç bir doge gelmemiş.dalgamı geçionuz niye böyle birşey oldu.

son blok 27 saat önce bulunmuş yeni blok bulunmadan ödeme alamazsın maalesef
gitti bizim 9 saat öyle mi.fsıdoguyısfvtsaıfvsfsbkdf
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
ya yetkilinin biri baksın buraya dün saat 19.23 den itibaren sizin poolda kazmaya başladık türk pool u diye hiç bir doge gelmemiş.dalgamı geçionuz niye böyle birşey oldu.

son blok 27 saat önce bulunmuş yeni blok bulunmadan ödeme alamazsın maalesef
sr. member
www.thegeomadao.com
hero member
Activity: 661
Merit: 581
Hatta o yüzden günde üreteceğiniz miktar ile gerçekte ürettiğiniz miktar birbirini tutmaz.

örnek verecek olursak zorluk derecesi 7 olsun, sizin hash rate'iniz 2000Khas olsun. x coininden bir günde üreteceğiniz miktar 20Bin gözüksün ve bu coini dünya üzerinde bin kişi kazıyor olsun. Eğer bir gün boyunca bu bin kişide hiçbir değişiklik olmaz ise. 24 saatte 20bin'e çok yakın bir x coininiz olur.

İkinci senaryoda X coininin çok ilgi çektiğini ve değerlendiğini düşünelim. Bu bin kişiye aynı güçte bin kişi daha eklendiğinde zorluk artacaktır. ve siz 2000Khas ile günde 20000 yerine aynı güçle 10000 kazmaya başlayacaksınız. ve 24 saat sonunda 20binden çok daha az X coininiz olur.

Üçüncü senaryoda bunun tam tersi işte Smiley
hero member
Activity: 661
Merit: 581
Uygar merhaba,

Est. Avg. Time per Round (Network)   1 minute

Network'te tahmini 1 dakikada 1 blok bulunuyor diyor.

Est. Avg. Time per Round (Pool)   10 hours 47 minutes 44 seconds

Bu poolda ortalama 10 saat 47 dakika 44 saniye'de bir blok bulunuyor diyor.

Est. Shares this Round   2918869 (done: 311.01%)

Bu tur için tahmini 2milyon 918bin 869 share olacak diyor. done 311.01% ise bu poolda mine edenler toplamda yaklaşık 9 milyon 77bin share katkı yapmışlar demek. Bu kadar katkı yapılmasına rağmen hala bir blok bulunamadı demek.

Next Network Block   63693    (Current: 63692)

Bir dahaki ağ bloğu 63693, en son bulunan blok 63692.

Last Block Found   61914

Bu pool en son 61914. bloğu bulmuş ====> 63692-61914=en son bulunan bloktan sonra 1778 blok başka poollar yada kişiler tarafından bulunmuş

Time Since Last Block   29 hours 12 minutes 49 seconds

Son bulunan bloktan itibaren 29 saat 12 dakika 49 saniye geçmiş.

Şimdi ortalama yapacak olursak 29saat 12dakika 49 saniye = 105169 saniye yapar
Bu rakamı aradaki bloklara bölersek (1778'e) = 59,15 saniye yapar ki buda sana networkteki tahmini blok bulunma sayısını verir.

Bir yanlışım varsa düzelt raistlin

Bir sayfa önceki açıklamamı paylaşıyorum sizinle. Pool'un gücüne bağlı olarak ortalamalar değişir. Ancak dediğim gibi ortalamadır. yani ortalama 20 saate bir blok bulunuyorsa (o zorluk derecesi, ve hash rate'e göre). bir blok 10 saatte diğeri 30 saatte bulunabilir. veya iki kere ard arda 1 saatte bulunsa diğerinin bulunması için 58 saat geçebilir. değerler ortalamadır.

Lucky/Unlucky round Smiley
newbie
Activity: 52
Merit: 0
Cevabınız için teşekkür ederim.
Zannedersem bu round ortalamadan uzun sürdü:
[Est. Avg. Time per Round (Pool)   20 hours 48 minutes 37 seconds
Time Since Last Block                   25 hours 42 minutes 43 seconds

Bir round'un bitiş süresi pool hashrate'ine bağlı, değil mi?
sr. member
budur; (irc kanalımıza gelip !lastpayment mooncoin yazarsanız gorebilirsiniz)

!lastpayment mooncoin
<@CoiniumBot> Mooncoin pool (http://moon.coinium.org) has found the last block [ID: 22665] and issued the payments 1 days 22 mins 57 secs ago. Since then your shares are committed and you will get your account balance updated & payments issued once it found a new blocks [current variance: 123%].

arkadaslar, share block veya coin anlamına gelmez. share'larınızın hesaplanması ve coinlerinizi alabilmeniz icin siz mining'e basladıktan sonra yeni block bulunması gerekır.
newbie
Activity: 52
Merit: 0
Merhaba,
Dünden beri 10-15 saat kadar moon kazıdım fakat poolda herhangi bir ödeme almadım. Bunun sebebi nedir?
sr. member
#coinium kanalına irc bot ekledım
sr. member
Activity: 532
stratum çoktü galiba ben eac deydim.
sr. member
bi once ki account'un sagolasunlar ıcıne ettıklerı icin artık bunu kullanacam haberınız olsun
member
Activity: 84
Merit: 10
tamam ben gelmedi dedınız zannettımde ondan ınceledım accountu Smiley
full member
Activity: 224
Merit: 100
moon poola baktım;

ogtr hocam, moon poola port 3338'e baglı oldugunuza eminmisiniz?

block 20540'dan beri hic share almamısız sızden;

romeo hocam sizden share goruyorum son bloklar ıcın

accountunuzda confirmed ve unconfirmed coinde var yanlız kontrol ettim payment adress belirtmemissiniz hocam Smiley pool adresinizi bilmedigi icin coin gondermıyor. adresi girip auto/manual payment yapın lutfen

yok hocam şimdilik poolda beklesin cüzdan felan uğraşmıyım biriksinde direk exchange ye yollarım.
Pages:
Jump to: