Pages:
Author

Topic: Counter-Strike 2 - page 2. (Read 623 times)

legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
October 18, 2023, 01:48:12 PM
hala en favori oyunlarımdan biri... yıka ve çık tarzı oyunları daha çok seviyorum, yani şöyle oyuna gireyim, 5-10 dakika birkaç el atayım, sonra hooop hemen oyundan çıkayım ve işime gücüme bakayım diyorum... haritadaki detayları çözme, saçma sapan stratejiler için vakit harcama ve zıbıdık grafikler için aşırı ekran kartlarına mahkum olmak bana hiç gelmiyor. bu nedenle pes ve fifa dışında oynadığım tek oyun counter strike ve counter strike ekürileridir...

benim seviyemde olanlardan oyun bağımlılarına kadar herkesin bu haber nedeniyle mutlu olduğunu düşünüyorum. bence counter strike gibi oyunlar her zaman olmalı...
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
October 11, 2023, 03:11:09 PM
Counter-Strike 2'ye tam anlamıyla her gün güncelleme getiriliyor. Ekip harıl harıl çalışmayı sürdürüyor çünkü oyunda hala düzeltilmesi gereken ciddi problemler var. Geçtiğimiz günlerde profesyonel CS oyuncularının en iyilerinden olan s1mple da bir tweet atarak oyunun hala oynanamayacak durumda olduğunu belirtmişti. Örneğin geçenlerde bir video görmüştüm. Ancient ile Mirage haritası iç içe geçmişti ve oyuncular o şekilde oyunu oynamaya çalışıyorlardı.  Grin  Haritalarla ilgili de düzenli olarak düzeltmeler yapılıyor ama umarım bu tarz sorunlar hızlıca ortadan kalkar.
hero member
Activity: 1974
Merit: 575
October 02, 2023, 03:28:58 PM
Ya o "espor merkezleri" çok saçma geliyor bana hala, birader işte internet kafesin niye başka bir şeymiş gibi yapıyorsun. Bi de bütün bilgisayarları pavyon gibi yapmışlar, geçen sene bi bilgisayar aldım mecburen iş için, hayır öyle aman aman pc gücü gerektiren bir işte yapmıyorum, bir kasa aldım rengarenk ışıklar fır fır her yerinde. Ankara pavyonu yoksa bilgisayar mı belli değil valla çok garip iş ya. Counter konusunda dediğim gibi o hemen headshot olayı başka, artık çocuklar oyun oynamak için oyun oynamıyorlar, aslında teknik olarak eğlenmek için bile oynuyorlar diyemem, hep en iyi olmak, hep daha ileri gitmek için oynuyorlar. Bizim zamanımızda max ulaşacağın seviye arkadaş çevrende en iyi olmaktı, fifada eline verdim derdin biterdi, ki o zaman pes tercih ederdik elbette, bugün fifada en iyi gelsin bizim ortamın en iyisine 27 atar. Counter Striketa öyle olmuş, bir seviyeye gelinmiş ki aklınız çıkar, stratejik olarak adam senin tam nereden çıkacağın noktayı ezbere biliyor, bi bakıyorsun adam sen daha oraya gelmeden oraya nişanlamış bile dürbünü, hack mi falan dedim ama yok 3-5 farklı oyunda herkes yapıyor, ezberlemiş herifler tüm oyunu.
hero member
Activity: 756
Merit: 701
October 02, 2023, 09:34:09 AM
Hocam ben de eskiden yüzlerce binlerce saat arkadaşlarla cs oynamış biriyim ama ben çok erken bıraktım, ben bıraktığımda cs go çıkmamıştı. Bana da dediğiniz gibi geliyor gördüğüm kadarıyla. Hemen headshot. Ben de anlayamamıştım. Bu muhabbeti çok yapmak istemiyorum ama bizim zamanımızda başkaydı ahaha. Şaka bir yana küçükken oynayıp aldığımız tad hayatımdaki en iyi anılardan. Arkadaşlarla yanyana oynayınca süper oluyordu. Şimdi sanıyorum internet cafe çok yok, hala illaki vardır ama eskiden internet cafe çok vardı.

Artık internet cafe değil de e-spor merkezleri var. Bilgisayarlar çok daha güçlü, çok daha ışıklı, çok daha şekilli. Oturulan bilgisayar koltuğundan iç mimariye kadar her şey daha çok ve daha farklı. Oyuncu bilgisayarları, klavyeleri, kulaklıkları falan var.
Tabi eskisi gibi masa 3’ü 2 liraya 2 saat uzattırma şansımız yok ama yine de arkadaşlarla gidip oynama imkanı olabiliyor Smiley
Eski tadı elbette olmaz ama bugün arkadaşlarla gidelim oynayalım deseler koşa koşa giderim. Oyundan maddi kazanç elde etmek, belirli bir seviyeye gelmek ya da birinci olmak gibi bir derdim olmadan sırf gülüp eğlenmeye bile gidilir iyi bir arkadaş grubu yakalansa Smiley

Cs2 ile ilgili düşüncelerimi yazacaktım, oyunun eksiklerinden, gelmesi gereken özelliklerden falan bahsedecektim ama yorumlarınız gördüm eskiyi hatırlamak benim yazacaklarımdan daha önemli. İnternet kafeye girdiğimizdeki o anki his ve ortamı başka bir yerde bulmak gerçekten çok zor. Belirli bir yaş grubu bu duyguyu tattı ve unutulmazları arasına girdi. Okuldan kaçtığımız ve okul bitene kadar masa açtırdığımız zamanlar ne güzeldi.

Şimdi internet kafeler e-spor merkezi olmuş ve hepsinde son model bilgisayarlar. Eskiye göre çok fazla gelişmiş bir ortam var ama nedense eskinin tadını verdiğini sanmıyorum. Belki bize öyle geliyordur şimdiki çocuklar bizim gibi hissediyorlardır ama ne biliyim sanki bir şeyler eksik gibi geliyor bana.

İlerleyen zamanlarda cs2 için gelen yenilikler ve düzeltilmesi gereken özellikleri yazmayı düşünüyorum. Şimdilik eskiyi konuşmak iyi geldi.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
October 02, 2023, 03:49:04 AM
Hocam ben de eskiden yüzlerce binlerce saat arkadaşlarla cs oynamış biriyim ama ben çok erken bıraktım, ben bıraktığımda cs go çıkmamıştı. Bana da dediğiniz gibi geliyor gördüğüm kadarıyla. Hemen headshot. Ben de anlayamamıştım. Bu muhabbeti çok yapmak istemiyorum ama bizim zamanımızda başkaydı ahaha. Şaka bir yana küçükken oynayıp aldığımız tad hayatımdaki en iyi anılardan. Arkadaşlarla yanyana oynayınca süper oluyordu. Şimdi sanıyorum internet cafe çok yok, hala illaki vardır ama eskiden internet cafe çok vardı.

Artık internet cafe değil de e-spor merkezleri var. Bilgisayarlar çok daha güçlü, çok daha ışıklı, çok daha şekilli. Oturulan bilgisayar koltuğundan iç mimariye kadar her şey daha çok ve daha farklı. Oyuncu bilgisayarları, klavyeleri, kulaklıkları falan var.
Tabi eskisi gibi masa 3’ü 2 liraya 2 saat uzattırma şansımız yok ama yine de arkadaşlarla gidip oynama imkanı olabiliyor Smiley
Eski tadı elbette olmaz ama bugün arkadaşlarla gidelim oynayalım deseler koşa koşa giderim. Oyundan maddi kazanç elde etmek, belirli bir seviyeye gelmek ya da birinci olmak gibi bir derdim olmadan sırf gülüp eğlenmeye bile gidilir iyi bir arkadaş grubu yakalansa Smiley
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
October 01, 2023, 02:02:22 PM
Çıkınca bende girip bir bakayım dedim, hatta yeniden bir oyun indirmem gerekmediği, bildiğimiz cs:go update'i şeklinde geldiğini bile dün öğrendim, girdim 2 el oynadım çıktım. Gerçekten ben belkide 10+ senedir hiç oynamadığım için, gelinen noktayı farketmemişim, insanı salise ucuyla bile gören hop headshotı çakıyor, ne hale gelmiş oyun, veya şuan oynayanlar çok iyiler o yüzden böyle bir durum oldu bilmiyorum. Biz zamanında çömezler olarak birbirimizi tarar, şarjör biter, değiştirir, biraz daha tarardık Cheesy O kadar kötüydük, tamam o kadar kötü beklemiyosunda, bari 2 kurşun sık be adam, tekte headshot ile bitiriyor millet, daha hiç ikinci kurşunu yemedim diyebilirim. Çok muazzam bir fark göremedim ama tabii ben en son kim bilir ne zaman oyandım, hatırladığımdan muhteşem bir fark yok, ama her gün oynayana eminim fark çoktur.
legendary
Activity: 2072
Merit: 1138
September 30, 2023, 03:42:21 AM
sr. member
Activity: 1610
Merit: 271
September 29, 2023, 06:08:24 PM
CS 2 hakkında şu ana kadarki gözlemlerim oldukça olumlu. Sürekli yeni patch de geliyor ve hatalar hızlı bir şekilde gideriliyor. Türkiye'de zaten Counter Strike oynamayan kimse sayısı oldukça azdır herhalde.  Grin  CS 2 ile birlikte insanlar yeniden oyuna dönmeye başlayabilir. Bu arada oyunun bu hali bana da biraz daha gerçekçi bir görüntü verdi. Oyuna yeni birtakım özellikler de eklenmiş yani isterseniz onları da ayarlardan açabiliyorsunuz.

Örneğin bir özellik şöyle:

Silah ile spray atarken crosshair'ın silah tepmesine göre hareket etmesini istiyorsanız bu özelliği aktif hale getirebiliyorsunuz.
hero member
Activity: 1974
Merit: 575
September 29, 2023, 02:56:13 PM
Çıkınca bende girip bir bakayım dedim, hatta yeniden bir oyun indirmem gerekmediği, bildiğimiz cs:go update'i şeklinde geldiğini bile dün öğrendim, girdim 2 el oynadım çıktım. Gerçekten ben belkide 10+ senedir hiç oynamadığım için, gelinen noktayı farketmemişim, insanı salise ucuyla bile gören hop headshotı çakıyor, ne hale gelmiş oyun, veya şuan oynayanlar çok iyiler o yüzden böyle bir durum oldu bilmiyorum. Biz zamanında çömezler olarak birbirimizi tarar, şarjör biter, değiştirir, biraz daha tarardık Cheesy O kadar kötüydük, tamam o kadar kötü beklemiyosunda, bari 2 kurşun sık be adam, tekte headshot ile bitiriyor millet, daha hiç ikinci kurşunu yemedim diyebilirim. Çok muazzam bir fark göremedim ama tabii ben en son kim bilir ne zaman oyandım, hatırladığımdan muhteşem bir fark yok, ama her gün oynayana eminim fark çoktur.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
September 29, 2023, 07:02:26 AM
Herkesin de bir CS:GO geçmişi var imiş Cheesy
Herkesin müsait olabileceği bir zamanda oynasak güzel olur aslında. Ben eskiden e-spor olarak da ilgileniyordum fakat artık eskisi kadar aktif değilim oyunda. Bence erken bir geçiş oldu fakat oyunun CS:GO’dan kat be kat daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Skinlerin görünüşü olsun,silah sekmesi ve bombaların efektleri gayet güzelleşti. Oyun biraz daha gerçekçi oldu.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
September 29, 2023, 05:50:02 AM
~

Sözün özü hile konusunda CS:GO'nun son durumu hakkında bilgi verme şansınız var mı? Tamamen engellenmese bile etkin bir mücadele yürütülüyor mu? Forumca etkinlik yaparsanız müsait zamanımda ben de katılmak isterim.

Malesef Counter Strike 2 oyununda da hile videoları internete düşmeye başladı. Mevlana dediğimiz döne döne vurma, yere bakar halde oyuncuların yerini tespit edip vurma gibi hileler hala mevcut görünüyor. Ancak bu hile konusunda sevindirici bir gelişme de var ki umarım bu sistem gerçekten hep işe yarar.

Yeni getirilen VAC Live adı verilen sisteme göre hile kullanan oyuncu maç sırasında raporlandıktan hemen sonra hile kullanımı tespit edilip maç iptal edilecek ve oyuncu da hızlı bir şekilde banlanacak.

Bu sistem ile ilgili örnek bir video olarak bunu buldum: https://twitter.com/esporgazetesi/status/1642144099150049280
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
September 28, 2023, 06:51:12 PM
Counter-Strike 2 beta sezonunda bana düşmemişti. Çarşamba günü resmi olarak yayınlandıktan sonra güncellemeden sonra ilk fırsatta oynama şansı buldum. Benim için hayal kırıklığı oldu Counter Strike 2, oyunun optimizasyon grafikleri fazla canlı ve yorucu. Hareketlilik CS:GO göre çok farklı illaki alışılır fakat oyunun hızı bana biraz daha ağır geldi, Pesten, Fifaya geçmiş gibi hissetim kendimi  Cheesy

Beta sezonunda oldukça fazla maç yaptık. Düzeltilmesi gereken birçok nokta vardı, çoğu düzeltilmeden CS:GO sonlandırıldı ve CS2'ye tam geçiş yapıldı.
Zaman geçtikçe hatalar düzeltilecektir. Genel olarak CS:GO'dan iyi yanları ağır basıyor. Ben oyunu beğendim. İlk fırsatta beraber oynayalım. Smiley

Ben yıllar önce CS:GO oynuyordum ancak çok fazla hile ile karşılaşıyordum.Valve'nin hilelere göz yumduğu hakkında çok fazla söylenti okuduktan sonra Riot Games'in oyunu olan Valorant'a geçiş yaptım burada ilk başta hiç hileyle karşılaşmıyordum ancak bir süre sonra burada da hile oyuncular karşıma çıktı tabii ki Valve'ye kıyasla sayıları oldukça azdı.

Sözün özü hile konusunda CS:GO'nun son durumu hakkında bilgi verme şansınız var mı? Tamamen engellenmese bile etkin bir mücadele yürütülüyor mu? Forumca etkinlik yaparsanız müsait zamanımda ben de katılmak isterim.
Counter Strike 2'de hile sorununu çözmüşler gibi 3-4 saat oynadım, oynadığım maçlar temizdi. Hileye karşı düzgün önlemler almışlardır artık çok fazla rahatsız olacağınızı sanmıyorum CS2'de hilelerden.
legendary
Activity: 1722
Merit: 1630
September 28, 2023, 06:31:23 PM
Beta sezonunda oldukça fazla maç yaptık. Düzeltilmesi gereken birçok nokta vardı, çoğu düzeltilmeden CS:GO sonlandırıldı ve CS2'ye tam geçiş yapıldı.
Zaman geçtikçe hatalar düzeltilecektir. Genel olarak CS:GO'dan iyi yanları ağır basıyor. Ben oyunu beğendim. İlk fırsatta beraber oynayalım. Smiley

Ben yıllar önce CS:GO oynuyordum ancak çok fazla hile ile karşılaşıyordum.Valve'nin hilelere göz yumduğu hakkında çok fazla söylenti okuduktan sonra Riot Games'in oyunu olan Valorant'a geçiş yaptım burada ilk başta hiç hileyle karşılaşmıyordum ancak bir süre sonra burada da hile oyuncular karşıma çıktı tabii ki Valve'ye kıyasla sayıları oldukça azdı.

EFS
staff
Activity: 3696
Merit: 2065
Crypto Swap Exchange
September 28, 2023, 04:20:28 PM
sr. member
Activity: 2058
Merit: 398
September 28, 2023, 03:51:20 PM

Evet CS2 tam sürümü resmen ücretsiz olarak oyunculara kullanıma sunuldu. Beta sürümünde bazı problemler vardı ve umarım o sıkıntılar en kısa sürede çözülür. Yeni bir patch gelecek diyorlardı bir güncelleme yaptı ama dedikleri o mu bilmiyorum. Oyunun masaüstü simgesinde bile hala GO yazıyordu.  Grin  Yavaş yavaş oyun oturacaktır diye düşünüyorum.

CS:GO sunucuları tamamen kapatılmış durumda artık yani bir efsanenin sonuna geldik. Turnuvalar hala oradan devam etse de bir noktada CS2'ye geçiş yapılacaktır.
legendary
September 27, 2023, 06:35:59 PM
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
March 30, 2023, 03:45:43 AM
Firmalar oyun fiyatını düşük tutarak oyundaki hile olayını kendilerince çözüyor hile mi var banla gitsin sonra tekrar yeni üyelik alsın yoksa bu hile dediğiniz şey engellenemeyecek şeyler değildir diye düşünüyorum.
legendary
March 29, 2023, 05:23:20 PM
Zamanla buglar halledilecek bazı deneyimlerle birlikte oyuncuların istediği kıvama getirilecektir diye düşünüyorum.
Şimdilik zaten bu beta erişimi sorunlar ortaya çıksın ve oyunun tadını çıkarsınlar ne eksik ne fazla diye yorumlarını almak için öne sürdüklerini biliyoruz.Çünkü asıl olarak oyun yazın çıkacağını açıkladılar.Ben oyunu genel anlamda grafikler olsun mentalite olsun beğendim.Bazı ufak tefek geliştirmelerle birlikte çok daha iyi sonuçlar görebileceğimizi düşünüyorum. Yayınlarda bazı bugların bulunduğu ve bu bugların yavaş yavaş düzeltildiğini biliyorum.
Eternal Fire kadrosunun CS2 ile ilgili görüşlerinin olduğu video yayınlandı bu arada.
https://youtu.be/hWOrpBfM5FI
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
March 29, 2023, 02:58:59 PM
Counter strike herkesin hayatı boyunca en az bir kere oynadığı oyunlardan biridir. Ben bir ara çok fazla oynadım ama profesyonellik gibi bir iddiam hiçbir zaman olmadı. Cheesy

Counter strike 2'ye ait demo görüntülerini daha önce izlemiştim. Oyun harika görünüyordu. Steam şifremi bulursam yeni sürüm yayınlandıktan sonra bir test yaparım. Belki bir gün forum olarak aramızda bir maç yaparız. Ne dersiniz?
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
March 29, 2023, 05:42:14 AM
Ben biliyorum başımıza geleceği. Boşuna eleştirmiyorum bunları. Şu an birçok yayıncıya erken erişim verdiler hepsi oynuyor. Şimdi ben demiştim diyeceğim konuya geliyorum. Hileye zerre önlem almadılar yine. Beta aşamasında her 2 maçtan birinde hile geliyor. Üç beş renklendirmeyle milleti kandırmaya devam ediyorlar. İlk öncelik hileye karşı önlem almak iken cs yine bildiğimiz gibi. Hele ki hileyi belli etmeyen biri varsa rakipte kazanma şansınız yok. Kritik roundlarda üstünlüğü sağlayıp avantajı alıyor. Biraz da bilek varsa zaten oyunu alma şansınız yok. Erken erişimi alan kişilerden bazıları şu smoke’ları öve öve bitiremediler ya deli oluyorum. Karşılarına her maç hile geliyor hala oynuyorlar. Böyle devam edildiği sürece yine önlem almayıp hesap banına geçerler.

Genelde yayıncılara para karşılığında oyunu oynatma olayları var. Bunu Türkiye’de yayıncılığı fazla olmayan diğer oyunlarda bile yapıyorlar ki CS, dünyaya mal olmuş bir oyun. Yayıncılar oyundaki hileleri söylerler, dile getirirlerse muhtemelen anlaşmanın dışına çıkacakları için para kazanamayacaklar. Zaten yayıncıların para kazanmalarını anlayamıyorum. Dünyanın en kolay ve zevkli işi. Sen oyun oynuyorsun, insanlar izliyor bir de üstüne para kazanıyorsun. Bakalım hilelere ne çare bulacaklar?

Hocam valve’nin para vereceğini sanmam zaten oyunu oynamak için can atıyor herkes. Yeni çıkan oyunlarda para aldıkları ve oynadıklarını kendileri de söylüyor ama bunda öyle bir durum yoktur düye düşünüyorum. Dediğiniz gibi dünyanın en zevkli işi olabilir. Pek tv izlemem arka planda genelde bir yayıncı açık olur yıllardır belli başlılarını izlerim. Güzel meslek doğrusu.

Hilelere ne çare bulacaklar dedik ya bence bulmayacaklar. Profesyonel arenada bile hile kullanırken yakalanan oyuncular oldu. Bu hilelere önlem almak için çalışmaları çok yetersiz ya da tamamen hikaye.

Hilelere çare bulamayan oyunlar er ya da geç kullanıcı kaybetmeye mecburdurlar. Valve’nin bu konuda mutlaka çalışma yapacağını düşünüyorum. Dediğim gibi yayıncılık dünyanın en keyifli işi ve insanların hayali bu işi yapmak. Bunu anlıyorum. Artık profesyonel arenada bile hile yapmaya tenezzül edecek oyuncular varsa onlarda zaten en büyük eksiklik haysiyet ve onurdur.
Şuanda beta aşamasında hala çok erken diyebiliriz. Beta aşamasında başlatılması oyun içerisindeki eksiklikleri görmek için yaza kadar zaman ayırmaları olabilecek bütün olumsuzlukları fixlemek adına yaptıkları verdikleri bir zaman. Bu sırada Profesyonel oyuncular, yayıncılar buldukları gördükleri bütün eksikleri Valve'a bildirecekler. CS2 kusursuz olmaz fakat hile konusunda büyük düzenlemeler olacaktır diye düşünmek istiyorum.
Pages:
Jump to: