Pages:
Author

Topic: Da li trebamo moderatora u hrvatskoj sekciji foruma? - page 4. (Read 1346 times)

sr. member
Activity: 406
Merit: 301
Ako netko uobliči nešto smisleno podržati ću ali stvarno mislim da su nam šanse u ovom trenutku ravne nuli.

Također.

Jednostavno mi se ne da opet u rasprave s istim ljudima, pogotovo kad pretpostavljam kakav će biti konačni ishod.

Ja ću također podržati, ali bojim se da bi rasprava oko ANN sekcije mogla krenuti krivo jer će se opet naći neki admin/moderator/štogod koji će reći da te prijevode ANN tema ionako nitko ne čita i da je bolje onda potpuno ih zabraniti jer ionako ne služe ničemu osim da OP (prevoditelj) zaradi nešto tokena. Tako je barem bilo prošli put kad smo tražili moderatora. Sad ne mogu pronaći link na tu temu i post gdje je (ako se ne varam) hilarious napisao da ANN sekcija nema smisla kad ionako u tim temama ne sudjeluje nitko osim OP-a.

To jim nije bas jak argument. Ako nitko ne sudjeluje to ne znaci, da nitko ne cita. Sigurno netko cita. A moraju znati, da jedan dio citatelja nije niti registriran, jer nemaju potrebe da nesto napisu na forumu. Netko smatra, da nije adekvatan za pisanje. Mozda smatra, da ne zna dovoljno o tome i zato samo povremeno procita informacije. A engleski mozda i ne razumije i zato mu prijevod dosta znaci. Slab argument jim je to. Jedino ako tema stvarno nema nista pregleda - views, ok. Ali i u tom slucaju ce mozda nekom u buducnosti posluziti kao informaciju.
legendary
Activity: 3374
Merit: 1824
OK da zaključimo što smo zaključili  Grin
Čini mi se da većina misli da nema smisla tražiti moderatora, jer ga ionako vjerojatno ne bi dobili, kao i neke druge zemlje koje su još uvijek na ''čekanju'' a osim toga naš dio foruma ne izgleda tako loše, čak i bez moderatora a manji problemi se lako riješe prijavom moderatoru.
legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
Ne vjerujem da možemo dobiti moderatora jer naš dio foruma nije pretpan pogrešno otvorenim temama, spamom i drugim stvarima koji su protiv pravila.
S vremena na vrijeme neko postavi po neki referral link ali ako hoćemo moderatora onda se s tim mora prestati Grin

Pokušaji prevare, scam teme i te stvari se brzo brišu samo ih treba prijaviti. Lažni prijevodi su takođjer brisani u prošlosti.

Spomenuo sam gore da i njemci nemaju svog Moda a htjeli bi. Koliko znam situacija se nije ništa promjenila. Samim tim možemo da izračunamo svoje sanše.

Upravo zbog ovog boldanog smatram da nema smisla tražiti novog moderatora kad jedino što time možemo dobiti je beskonačnu raspravu s nebitnim ljudima i eventualno da se netko od moderatora "zapikne" za naš dio foruma i krene brisati što treba i što ne treba. Meni je naš dio foruma ovakav kakav je sasvim čitak i pregledan tako da ne vidim svrhu u beskonačnom raspravljanju u Meti.

Ajmo reći da dobijemo moderatora i on se složi da dobijemo posebnu sekciju za prijevode. I što onda? Što bi nakon toga taj moderator radio, a da sad ne napravi netko od globalnih moderatora? OK, neke teme (npr. offtopic tema) su greškom obrisane ali ne vidim baš tako veliki problem u tome.
legendary
Activity: 2730
Merit: 7065
Farewell, Leo. You will be missed!
Ne vjerujem da možemo dobiti moderatora jer naš dio foruma nije pretpan pogrešno otvorenim temama, spamom i drugim stvarima koji su protiv pravila.
S vremena na vrijeme neko postavi po neki referral link ali ako hoćemo moderatora onda se s tim mora prestati Grin

Pokušaji prevare, scam teme i te stvari se brzo brišu samo ih treba prijaviti. Lažni prijevodi su takođjer brisani u prošlosti.

Spomenuo sam gore da i njemci nemaju svog Moda a htjeli bi. Koliko znam situacija se nije ništa promjenila. Samim tim možemo da izračunamo svoje sanše.
sr. member
Activity: 1491
Merit: 320
🐪 https://freebitco.in/?r=38535612
U svakom slučaju ukoliko se netko odluči za kandidaturu za moderatora ima moju podršku, a sudeći po anketi i većine ekipe s lokalne sekcije.

Ne bih rekao da je neophodno da ga imamo, jer lokalni forum koliko toliko funkcionira, no svakako bi mogao popeglati neke stvari jer očito "s vrha" ne žele.

Npr. ANN sekcija bi bila odlična, pogotovo kada tržište malo živne, opet će se biti teško snalaziti u Altcoin sekciji, jer će se stalno bumpati ANN teme.
legendary
Activity: 3374
Merit: 1824
Ne isplati se gubiti živce i energiju na nešto na što ionako ne možemo utjecati, nema smisla.
Već smo ionako svi shvatili da se odluke na ovom forumu donose na temelju ''trgovine utjecaja'' a ne argumenata i razloga, pa zato nisam ni pokretao topic u meti, gdje bi zatražili moderatora za hrvatsku sekciju.
Iz primjera jednog drugog topica, u kojem gotovo godinu dana nismo dobili nikakav odgovor, postalo mi je jasno da bi to bilo besmisleno gubljenje našeg vremena i energije.
Ušli bi u besmislenu raspravu sa pola foruma, slušali o turskoj i balkanskoj mafiji i slične gluposti i raspravljali s onima koji ionako o ničemu ne odlučuju, ali imaju potrebu imati i podijeliti svoje mišljenje o svemu.  Grin Grin Grin
S druge strane, od admina i moderatora ne bi dobili nikakav odgovor, kao i puno puta do sada.
Jedino bi moglo pomoći ako je netko dobar s nekim adminom na osobnoj razini a inače čini mi se da nema smisla ni pokušavati.
Ako netko želi pokušati, sretno mu bilo!  Cheesy Cheesy
legendary
Activity: 2212
Merit: 7064
Cashback 15%
U svakom slučaju će većina i zdrav razum odlučiti.

Hahah, ne. U tome i je problem.
Odlučiti će ego i trenutna razina nadrkanosti jedne od 5 nadrkanih osoba koje vode ovaj forum.

Ne znam koliko pratiš, ali čekamo na odgovor na ban appeal za jednog od naših članova više od godinu dana.

Ovaj forum je smeće i ne treba od nikoga očekivati apsolutno ništa.

Pratim sve oko toga.

Ne znam šta će odlučiti vrhovne vođe,
ali sam siguran da naša negativnost i nesloga nimalo ne pomaže.
legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
U svakom slučaju će većina i zdrav razum odlučiti.

Hahah, ne. U tome i je problem.
Odlučiti će ego i trenutna razina nadrkanosti jedne od 5 nadrkanih osoba koje vode ovaj forum.

Ne znam koliko pratiš, ali čekamo na odgovor na ban appeal za jednog od naših članova više od godinu dana.

Ovaj forum je smeće i ne treba od nikoga očekivati apsolutno ništa.
legendary
Activity: 1722
Merit: 5937
Da li se vec dogadjalo da se brisu i ukidaju Ann sekcije na nekom lokalnom podforumu?

Bas gledam Grcki dio, totalno mrtvilo tamo, pogotovo Ann dio, i nikom nista.
legendary
Activity: 2212
Merit: 7064
Cashback 15%
Niste mi jasni sa tim nebulozana o brisanju sekcija...

Prizivate vraga, i plašite se babaroga moderatora.
Ako vam se sviđa ovako kako je samo da bi mogli ugrabiti koji shit token više
od translation kampanja onda neka vam je.

U svakom slučaju će većina i zdrav razum odlučiti.
member
Activity: 686
Merit: 45
Nećemo ništa postići sa ovim svojim zahtjevima jer smo mali i nikome bitni zato je bolje i ne tražiti nove stvari. Rečeno nam je kad smo tražili pravdu za Regulusa da smo obična tursko-ruska mafija čiji članovi jedni druge nagrađuju meritima i šta već još. Ispadamo ko ona djeca sa Bliskog Istoka koji bacaju kamenje na tenkove, nema ništa od toga.
Još će nam i ANN sekciju izbrisati.   
legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
I šta sad, trebamo strahovati od komentara bilo kog člana foruma?

Ima puno aktivnosti u toj sekciji, kao Ethereum, Bounty sekcija, Airdrop sekcija.
A ako hoćete očuvati tu sekciju, onda budite i aktivni tamo.


Naravno da ne trebamo strahovati od komentara bilo kojeg člana foruma. Ali hilarious je, koliko znam, admin ili moderator i kao takav mislim da može utjecati na odluke. Ali gle, kod nas (u hrvatskom dijelu) barem vlada demokracija. Ako većina odluči da je dobro probati ponovo tražiti moderatora, idemo. Iako ne znam zašto bi sad ishod bio drugačiji nego zadnji put.
legendary
Activity: 2212
Merit: 7064
Cashback 15%
I šta sad, trebamo strahovati od komentara bilo kog člana foruma?

Ima puno aktivnosti u toj sekciji, kao Ethereum, Horizen, Footbattle - Besplatna AI nogometna igra, Bounty sekcija, Airdrop sekcija...
A ako hoćete očuvati tu sekciju, onda budite i aktivni tamo.



legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
Ja opet kažem... Jesam za to da dobijemo moderatora, ali pošto nas (hrvatski dio foruma) ionako nitko ne doživljava, bojim se da ćemo postići to da nam obrišu Altcoins sekciju i sve ANN teme. Ne znam... Po meni je možda bolje malo pričekati jer stvarno naš dio foruma nije tako nakrcan spamom i stvarno se lako može čitati.
legendary
Activity: 2212
Merit: 7064
Cashback 15%
Nisam siguran da si razumio što želim reći. 

Jesam.
Zato sam i rekao bi dobro bilo tamo prokomentirati ako vas nešto interesuje.  Wink


Definitivno bi bilo dobro napraviti novu organizaciju našeg dijela foruma a i moderator koji razumije jezik bi bio bonus.
Zaista šteta da smo originalnog moderatora izgubili a i kad je theymos otvorio topic s pitanjem da predlozimo novog moderatora ništa se nije dogodilo.
Čini mi se da će sada biti puno teže dobiti novog moderatora,  pogotovo ako će se potreba za njim gledati isključivo na temelju kriterija spama,  prijavljenih postova. ..

Slažem se.
Poenta je u boljoj organizaciji naše sekcije generalno.

Dobar znak je to što imamo diskusiju o ovome, a biće i još dobrih sugestija.
legendary
Activity: 3374
Merit: 1824
Definitivno bi bilo dobro napraviti novu organizaciju našeg dijela foruma a i moderator koji razumije jezik bi bio bonus.
Zaista šteta da smo originalnog moderatora izgubili a i kad je theymos otvorio topic s pitanjem da predlozimo novog moderatora ništa se nije dogodilo.
Čini mi se da će sada biti puno teže dobiti novog moderatora,  pogotovo ako će se potreba za njim gledati isključivo na temelju kriterija spama,  prijavljenih postova. ..
legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
Nisam siguran da si razumio što želim reći. Ja govorim o temama koje su zapravo prijevodi engleskih tema, a u kojima nema nikakve rasprave. Odnosno u većini takvih tema nema rasprave nego samo osoba koja prevodi temu s vremena na vrijeme bumpa temu s nekim novim postom. Admini/moderatori su protiv toga i u temi (čiji link još uvijek ne mogu pronaći) nam je tako i rečeno. Netko od admina/moderatora je napisao da je bolje zabraniti teme s prijevodima (jer u njima nema rasprave, a forum služi upravo tome) nego raditi novu sekciju samo za njih. Znači ja ne govorim o svim temama u Altcoins sekciji nego samo o temama koje su prijevodi.

Osobno nemam ništa protiv tih tema i definitivno nemam ništa protiv da ekipa zarađuje na taj način, ali adminima/moderatorima to očito smeta.

EDIT: Evo par linkova gdje je hilarious protiv posebne sekcije samo za prijevode:

I jedan quote kojem je odgovorio kolegi koji je preveo dosta ANN tema:

I am also a translator which gives me an opportunity to take part in translation bounties - which I do. But I am not here to only take part in bounties.
But just because our local forum doesnt have a dedicated section to post these translated bounties you suggest that it is fair that our threads get deleted and in that way preventing a big language community (Croatia, Serbia, Bosnia, Montenegro - all speaking the same language) from taking part in them?

Pretty much nobody seems to be taking part in them other than you and this is where you're obviously incredibly biased. We don't need an entire sub board just so you have somewhere to earn a little bit of extra cash.

Why is it fair to delete and prevent our local forum from participating and not do the same to the Spanish, French, German community etc.

Shouldnt we have the same rights as the others?

No. Those boards are bigger and far more active, though I wouldn't be against getting rid of all the local alt coin boards or especially ones that nobody else is posting in. This is a bitcoin forum after all and the main Alt coin board is enough in most cases. We don't need them for every local board especially when hardly anybody is posting in them apart from people who are only doing so to earn money.
legendary
Activity: 2212
Merit: 7064
Cashback 15%
Ne bih se složio sa tom konstatacijom, što se lako može uočiti pregledom views/replies.
Ali u svakom slučaju bi dobro bilo tamo prokomentirati ako vas nešto interesuje.



Meni fokus i nije na toj sekciji, već možda na uvođenju još par drugih sekcija,
npr. Offtopic za sve što nema veza sa cryptom,
i General Crypto Topic gde bi se moglo slobodno diskutovati bez otvaranja novih tema.


legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
Ako netko uobliči nešto smisleno podržati ću ali stvarno mislim da su nam šanse u ovom trenutku ravne nuli.

Također.

Jednostavno mi se ne da opet u rasprave s istim ljudima, pogotovo kad pretpostavljam kakav će biti konačni ishod.

Ja ću također podržati, ali bojim se da bi rasprava oko ANN sekcije mogla krenuti krivo jer će se opet naći neki admin/moderator/štogod koji će reći da te prijevode ANN tema ionako nitko ne čita i da je bolje onda potpuno ih zabraniti jer ionako ne služe ničemu osim da OP (prevoditelj) zaradi nešto tokena. Tako je barem bilo prošli put kad smo tražili moderatora. Sad ne mogu pronaći link na tu temu i post gdje je (ako se ne varam) hilarious napisao da ANN sekcija nema smisla kad ionako u tim temama ne sudjeluje nitko osim OP-a.
legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
Ako netko uobliči nešto smisleno podržati ću ali stvarno mislim da su nam šanse u ovom trenutku ravne nuli.

Također.

Jednostavno mi se ne da opet u rasprave s istim ljudima, pogotovo kad pretpostavljam kakav će biti konačni ishod.
Pages:
Jump to: