Pages:
Author

Topic: DAO - Decentralized Autonomous Organization - page 3. (Read 44306 times)

legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
Dao da , liskte gitti bundan sonra zarar kapatma hameleleri gelir. İleride yeni gelişmeler olmazsa ikiside kısa sürede ölür gider. Bu coinler diğerlerinin aksine sürekli dev. tarafından geliştirilip , yenilenmeli yoksa anında dibi görürler.

ikiside daha ölmedi, hele liskte en geç yaz sonuna pump bekliyorum, dao ya gelirsek durum daha karışık, yatırılan tutar çok yüksek , akıllı hareket edilirse kar bırakacak fırsatlar sunacaktır.

YTD
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
Dao da , liskte gitti bundan sonra zarar kapatma hameleleri gelir. İleride yeni gelişmeler olmazsa ikiside kısa sürede ölür gider. Bu coinler diğerlerinin aksine sürekli dev. tarafından geliştirilip , yenilenmeli yoksa anında dibi görürler.
liske noldu yahu. KOnusu burası degl ama
sr. member
Activity: 476
Merit: 250
legendary
Activity: 1498
Merit: 1007
buralar önceden dutluktu hala dutluk  Grin
hırsızın etherleri almasına kaç gün kaldı fork muhabbetlerinde son durum ne
full member
Activity: 196
Merit: 100
Başlıkta yazıldı edildi çizildi, fikriniz olmadan bir şeyler yazıp post kasmayın bari en azından ciddi bir konuda yapmayın bunu. HF rollback falan değil, ilgili bloka yapılacak bir ayıklama işlemi kısaca bunun sonucunda 2 tane chain olacağı doğru fakat toplulukta kimse eski chainde kalmak istemeyeceği için bu önemsiz.
Bunun dışında adamlar cüzdanlardan etherleri nasıl silecekler? Senin kullandığın blockhain zincirini senin iznin olmadan nasıl değiştirecekler? Babam böyle pasta yapmayı nereden öğrendi?

atar gıder yapmanın alemı yok. bılmemek ayıp degıl ogrenmemek ayıp. ether dao olaylarına uzagım bıraz. ve mudehale olması kafamı karıstırdı pıyasanın durumu ne olur bu durumda duser mı artar mı su an artıyor mesela devam eder mı yatırım yapılmalımı ? varsa bılgın paylas ne derece etkıler bu ıkı chaın olma olayı bılıyor gıbısın. ether le dao nasıl etkılenır kısaca

Atara atar gidere gider  Grin başlık ortada yazılanlar yine birileri okusun diye yazılıyor buyur oku farklı bir şey yok başlıkta anlatılanlardan, yatırım yapacak kadar ciddiye alıyorsan bundan gocunmaman lazım

hero member
Activity: 1288
Merit: 645
Başlıkta yazıldı edildi çizildi, fikriniz olmadan bir şeyler yazıp post kasmayın bari en azından ciddi bir konuda yapmayın bunu. HF rollback falan değil, ilgili bloka yapılacak bir ayıklama işlemi kısaca bunun sonucunda 2 tane chain olacağı doğru fakat toplulukta kimse eski chainde kalmak istemeyeceği için bu önemsiz.
Bunun dışında adamlar cüzdanlardan etherleri nasıl silecekler? Senin kullandığın blockhain zincirini senin iznin olmadan nasıl değiştirecekler? Babam böyle pasta yapmayı nereden öğrendi?

atar gıder yapmanın alemı yok. bılmemek ayıp degıl ogrenmemek ayıp. ether dao olaylarına uzagım bıraz. ve mudehale olması kafamı karıstırdı pıyasanın durumu ne olur bu durumda duser mı artar mı su an artıyor mesela devam eder mı yatırım yapılmalımı ? varsa bılgın paylas ne derece etkıler bu ıkı chaın olma olayı bılıyor gıbısın. ether le dao nasıl etkılenır kısaca
full member
newbie
Activity: 27
Merit: 0
anlamadıgım şu. HF yapılması iyi biseymi kötü biseymı sımdı. bana kötü gibi geliyor. hf dedıklerı bıldıgımız rollback degıl mı. ee bu yapılabılıosa ıstedıklerı zaman nerde kalır bunun guvenılırlıgı ıstedıgı zaman benım cuzdandakı paralarıda sıfırlayabılırler demek olmuyor mu bu. durum buysa eger ve hf yapılacaksa ne dıye artıyor bunların fıyatları sımdı :S

o zaman duruma hf yapılması yapılmaması degil, yapılabilmesi yapılamaması diye bakmak lazım. zaten boyle bir seyin yapılabilme imkanı var ise kotu niyetli olarak paraları sıfırlayabilirler anlamına geliyor ki, oylama sonucu hf yapılıp yapılmamasının bu konuda hic bir anlamı kalmıyor. bence oylama ile hf yapmaları iyi birsey. adaleti demokratik bir sekilde saglıyoruz anlamına geliyor.

ayrıca cryptocoin dunyasında guvenlik kelimesi ne acıdan baktıgınıza gore degişik anlamlar tasıyor.
bircok trade firması milyonlarca dolar değerinde coin batırdı milletin. ve hicbirsey yapılamadı. keske bu tip durumlara karsı bir guvenlik olabilse. bu acıdan bakıldıgında oylama sonucu bir hf yapılması bile bence bu bunya icin bir devrim.
hero member
Activity: 1288
Merit: 645
anlamadıgım şu. HF yapılması iyi biseymi kötü biseymı sımdı. bana kötü gibi geliyor. hf dedıklerı bıldıgımız rollback degıl mı. ee bu yapılabılıosa ıstedıklerı zaman nerde kalır bunun guvenılırlıgı ıstedıgı zaman benım cuzdandakı paralarıda sıfırlayabılırler demek olmuyor mu bu. durum buysa eger ve hf yapılacaksa ne dıye artıyor bunların fıyatları sımdı :S
full member
dun gece 13k daydı suan 15.5k %25 yapmış. bir habermi cıktı? ether %5 artıda. sırf daoyu etkileyecek bir durummu oldu? yoksa balina pumplıyormu?

https://bitcointalksearch.org/topic/ethereum-hard-fork-oylamas-1539619

Genel olarak burada yazıldı hocam, kısaca HF için oybirliği sağlandı
o haberi biliyorum. ama sadece dao ucuşa geçmiş durumda o yuzden ayrı bir habermi var onu merak ettim. dun aksam yatarken ether yine bu rakamdaydı dao ise 13.5k civarındaydı. dao yukselmiş ether sabit kalmış. onu merak ettim.
Hocam HF yapılırsa eğer DAO sahipleri etherlerini alacak, dolayısıyla şu anda dao sebebiyle ucuza ether alınabiliyor şu anda kontrol etmedin ama dün %20 civarındaydı bu oran, talep varsa fiyat yükselir kısaca . Etherin yatay seyredip DAO nun yükselmesinin sebebi bu
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
dun gece 13k daydı suan 15.5k %25 yapmış. bir habermi cıktı? ether %5 artıda. sırf daoyu etkileyecek bir durummu oldu? yoksa balina pumplıyormu?

o haberi biliyorum. ama sadece dao ucuşa geçmiş durumda o yuzden ayrı bir habermi var onu merak ettim. dun aksam yatarken ether yine bu rakamdaydı dao ise 13.5k civarındaydı. dao yukselmiş ether sabit kalmış. onu merak ettim.
full member

legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
full member
Camia içerisinde HF destekleniyor ama acele etmeyelim diyorlar, acele işe şeytan karşıyor al bak DAO ne halde diyorlar Smiley Oylama mantıklı fikir en azından net bir şeyler görülür, bölük pörçük bilgi var herkes bir şey diyor

Güncelleme
https://www.reddit.com/r/ethereum/comments/4r9yud/the_current_hf_status/
https://medium.com/@VitalikButerin/why-cryptoeconomics-and-x-risk-researchers-should-listen-to-each-other-more-a2db72b3e86b#.k6k3nsr7v
Vitalik fiyat düşünce bir şeyler karalamış, bunlar böyle böyle devam edecekler sanmıyorum ciddi bir şeyler olacağını pek umudum kalmadı açıkcası
sr. member
Activity: 388
Merit: 288
Living the dream
https://www.cryptocoinsnews.com/ethereum-crises-deepens-softfork-hardfork-decision-just-16-days/

komünitenin çoğu HF den yana diyor, yorum yazanlar da da ETH sahipleri HF i desteklemiş, zaten önemli olan da onların ne söylediği, DTH sahipleri tabii ki destekleyecektir. İlginç olan, lefteris HF in kodunun aslında çok basit olduğunu iddia ediyor, bu kadar basitse nerde kod kardeşim diye de tabii sorarlar adama. Yakın da HF proposal ı gelecek galiba eğer lefteris in dedikleri doğruysa. Forumda bir oylamamı başlatsak ne yapsak, ETH sahipleri arasında HF i destekleyen, desteklemeyen tarzı birşey.
full member
onlar hf olmaması ihtimaline yönelik diğer önlemler. Bu, hf in kesinlikle olmayacağı anlamına gelmez.

HF cidden zor iş, altından kalkabileceklerini sanmıyorum elbette HF olacaktır bu karışıklığı düzeltmek için ama ne zaman olacak aylar mı sürecek, olduğu zaman bitcoinin fiyatı ne olacak önümüzde yarılanma var altkoinler eğer fiyat düşerse bu durumdan nemalanacak ama ether dışarıda kalmış olacak eğer 1 haftada HF yapmazlarsa ki imkansız gibi bir şey. Sonrasında HF olsa ne olur olmasa ne olur atı alan üsküdarı geçmiş olacak, tabii kişisel görüşüm YTD
sr. member
Living the dream
onlar hf olmaması ihtimaline yönelik diğer önlemler. Bu, hf in kesinlikle olmayacağı anlamına gelmez.
full member
https://www.reddit.com/r/ethereum/comments/4r89jq/dth_voting_request_for_counterattack_proposals/

HF falan olacağı yok anlaşılan, karşı atak yapacakmışız umudumu iyice yitirdim zarar neyse satıp kaçacam sanırım
sr. member
Living the dream
bunun bir sebebi de HF çalışmalarının hala devam etmesi, çalışmalar hala sonlandırılmış değil, o yüzden ethereum topluluğunu da yönlendirecek pr çalışmasına girişemiyorlar çünkü millet tamam HF olsun ama kodu görelim dese millete sunacak bir şey henüz yok, neticede protokol değişecek ve müteakiben ethereum bu yapının üstüne oturacak, tamam kimsenin etherlerine birşey olmayacak ve DTH lar etherlerini refund edebilecek ama bu işi yapmak söylenildiği kadar kolay değil anlaşılan. Benim şahsen korkum, bu adamların bu kalan 10 günlük süre de iyi bir HF kodu yetiştirememeleri tehlikesi ya da son saniyede EGS nin çıkıp durun şurda şu var, burda bu var deyip topluluğu karıştırması ve HF den de son saniye vazgeçilmesi yoksa ether sahiplerinin de temiz bir HF e karşı çıkacağını düşünmüyorum, zira ether de bu olaylar sonucunda paraşütsüz düşmeye devam ediyor. Yani HF i fikren onaylatmakta sorun görmüyorum ben zira herkesin çıkarı var bu işte ama sorun uygulamanın pürüzsüz olması, bunun için de kalan 10 günlük süre az.

Tahminim, 2-3 gün kala tamam HF yapıcaz diyip çıkacaklar, bu durumda bence kabul görecek herkesden, HF sonrası yazılımsal başka sıkıntılar olursa o da ayrı karın ağrısı olur. Aslında şöyle denebilir, sonuçta bu olay adamların kriz yönetme becerisini teste koymuş oldu, bu işden iyi bir şekilde çıkamazlarsa bu aslında gelecekte smart contract lara ilişkin krizlere yönelik de bence ipucu verecektir ve etherin o world computer i olma vizyonuna çok büyük bir darbe indirecektir. Ether bu olaydan sonra tepe taklak da olabilir yani DAO krizi başarılı bir şekilde atlatılmazsa, ETH fiyatı da muhtemel bu sebepten düşüyor.
Pages:
Jump to: