Pages:
Author

Topic: Despre securitatea portofelelor hardware - page 2. (Read 470 times)

newbie
Activity: 14
Merit: 3

1. teykio, sper ca adresa de mail nu e singurul identificator pentru cineva care s-a inscris, ca poate omul sa faca 1001 de adrese de mail...
2. Cam cat spam  Tongue ne putem astepta sa primim pe acele adrese de mail?

M-am uitat pe github la o gramada de implementari despre cum utilizatorii ar putea verifica daca extragerea a fost corecta sau nu.
Sper eu ca urmatoarea runda sa ofere tuturor posibilitatea corectitudinii. Asa ar fi logic Smiley

Spam nu va fi deloc. Nu am niciun interes. Stiu ca este un widget pe unele pagini de pe site care cere adrese de email pentru Newsletter, dar nu stiu daca va fi vreodata vreun Newsletter - posibil sa dispara curand acel widget...
Planuiesc sa creez o pagina sau grup pe Facebook/Twitter si prin API sa fie postate automat si articolele ce apar in Noutati/Stiri. Practic ar avea mai mult impact decat spam-ul prin emailuri.

Multumesc de sugestii privind implementarea randomizarii. Unele au fost nontate Wink

Edit: Adresa de email nu este singurul identificator. Plugin-ul folosit se uita si dupa IP-uri/Cache-urile browserului, iar reCaptcha este destul de enervant pentru boti, ca sa crezi ca poti automatiza fraudarea de referrali. Alte date chiar nu as vrea sa fie stocate.
legendary
Activity: 3500
Merit: 6205
Looking for campaign manager? Contact icopress!
pur si simplu sa puna o pagina de inscrieri cu numere - adica exact cum se fac tombolele pe forum. Si oamenii doar isi trec acolo numerele alese... si asteapta blocul castigator.

Si da, mai e si partea de referral, care nu stiu cum o poate contoriza / legitima in exemplul acesta. Dar, cine stie? Poate ca ideile nostre exprimate aici ii dau lui o idee si mai simpla Smiley Vorba ceea - cand sunt multi, puterea creste.

Pai nu, omul nu isi va alege numar, ci va primi automat un numar (probabil urmatorul disponibil) la inscriere, plus alte numere daca fac referral. E mult mai simplu de implementat si nu trebuie supervizat dupa duplicate.
Ce trebuie afisat in schimb este ID-ul maxim care s-a dat, ca sa nu fie discutii de ce poate ca se sare vreun block.
Sau na, asta e parerea mea...

Edit. Mi-au mai trecut doua chestii prin cap:
1. teykio, sper ca adresa de mail nu e singurul identificator pentru cineva care s-a inscris, ca poate omul sa faca 1001 de adrese de mail...
2. Cam cat spam  Tongue ne putem astepta sa primim pe acele adrese de mail?
legendary
Activity: 1666
Merit: 6436
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Doar ca am impresia ca teykio vrea sa aiba tot sistemul acesta facut automat si nu stiu daca exista asa ceva.

Uhm... nici eu nu stiu de vreun automatism in acest sens. Doar sa scrie el cod. Cred insa ca mai simplu ar fi, daca ii permite cumva si interfata site-ului (ca si aici ar putea fi probleme), pur si simplu sa puna o pagina de inscrieri cu numere - adica exact cum se fac tombolele pe forum. Si oamenii doar isi trec acolo numerele alese... si asteapta blocul castigator.

Si da, mai e si partea de referral, care nu stiu cum o poate contoriza / legitima in exemplul acesta. Dar, cine stie? Poate ca ideile nostre exprimate aici ii dau lui o idee si mai simpla Smiley Vorba ceea - cand sunt multi, puterea creste.
legendary
Activity: 3500
Merit: 6205
Looking for campaign manager? Contact icopress!
In mare, trebuie procedat asa:
- functie de numarul de participanti, daca sunt pana in 16, fiecare poate alege un caracter 0-9, a-f, iar ultimul digit al hash-ului unui bloc determina castigatorul
- functie de numarul de participanti, daca sunt pana in 100, fiecare poate alege un numar de la 00 la 99, iar in acest caz ultimele doua cifre din hash-ul blocului ales reprezinta numarul castigator (se ignora literele dintre cifre, daca exista).

De exemplu, la hash-ul acestui bloc - 0000000000002917ed80650c6174aac8dfc46f5fe36480aaef682ff6cd83c3ca - castigatorul este numarul 33. Desigur, in prealabil, va trebui sa anunti ca vei desemna castigatorul un functie de hash-ul blocului X (unde blocul X este un bloc viitor, bineinteles). Si in felul acesta se elimina absolut orice banuiala de trisare, atat din partea organizatorului, cat si din partea participantilor. Totul este la vedere, toti pot verifica Smiley

De fapt s-ar putea sa trebuiasca zis ca "participanti" o sa fie de fapt "bilete" (si pentru fiecare referral se va primi un bilet in plus) si exista mai multe variante.
O varianta ar fi ce ai zis tu, iar o alta ar fi de luat numarul hexazecimal de la sfarsit (in cazul lui 0000000000002917ed80650c6174aac8dfc46f5fe36480aaef682ff6cd83c3ca fiind vorba de a = 10 pentru max 16 bilete, ca = 202 pentru max 256 bilete...). Fiecare bilet primeste un ID unic crescator de la 0 la .. cat o fi si daca ID = nr castigator => bingo!.

In plus, daca tu ai 200 bilete si a iesit 202, atunci astepti blocul urmator si reincerci algoritmul.


...Doar ca am impresia ca teykio vrea sa aiba tot sistemul acesta facut automat si nu stiu daca exista asa ceva.
legendary
Activity: 1666
Merit: 6436
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Astăzi vreau să anunț primul concurs de pe site  Smiley

Felicitari Smiley

Sugestia mea ar fi un numar de ordine si alegerea unei ore, iar numarul castigator va fi bazat pe hashul primului bloc minat dupa acea ora.
Vom vedea pe viitor, poate o randomizare în funcție de blockchain va fi introdusă  Wink Ar "da" super techy

Ca idee, e foarte simplu. Asa functioneaza si majoritatea tombolelor de pe forum. Daca intri, de pilda, la sectiunea Collectibles si te uiti printre topic-uri, vei vedea exemple de genul:

as usual, pick a slot [...] - once all slots are selected, I will choose a future block and the last 2 digits in that block hash will determine the winner.

A bitcoin block will be selected once the raffle is full and the last 2 numbers of the hash of that block will determine the winner

In mare, trebuie procedat asa:
- functie de numarul de participanti, daca sunt pana in 16, fiecare poate alege un caracter 0-9, a-f, iar ultimul digit al hash-ului unui bloc determina castigatorul
- functie de numarul de participanti, daca sunt pana in 100, fiecare poate alege un numar de la 00 la 99, iar in acest caz ultimele doua cifre din hash-ul blocului ales reprezinta numarul castigator (se ignora literele dintre cifre, daca exista).

De exemplu, la hash-ul acestui bloc - 0000000000002917ed80650c6174aac8dfc46f5fe36480aaef682ff6cd83c3ca - castigatorul este numarul 33. Desigur, in prealabil, va trebui sa anunti ca vei desemna castigatorul un functie de hash-ul blocului X (unde blocul X este un bloc viitor, bineinteles). Si in felul acesta se elimina absolut orice banuiala de trisare, atat din partea organizatorului, cat si din partea participantilor. Totul este la vedere, toti pot verifica Smiley
newbie
Activity: 14
Merit: 3

Sugestia mea ar fi un numar de ordine si alegerea unei ore, iar numarul castigator va fi bazat pe hashul primului bloc minat dupa acea ora. Bineinteles, e doar o idee, tu faci cum consideri tu ca e mai bine.
Oricum, bafta!

Foarte buna ideea Cheesy

Dar din pacate folosesc un modul Wordpress gratuit: https://ro.wordpress.org/plugins/giveasap/
Nu am considerat ca e necesara munca in plus sau bani investiti intr-un plugin mai profi. Sunt constient ca designul este praf, dar vreau ca ideea in sine sa exceleze.

Plugin-ul are doar 2 optiuni de alegere al castigatorului: cel cu cele mai multe șanse adunate câștigă sau numărul de șanse adunate crește șansa de câștig. Am optat pentru a doua opțiune pentru această rundă.

Vom vedea pe viitor, poate o randomizare în funcție de blockchain va fi introdusă  Wink Ar "da" super techy
legendary
Activity: 3500
Merit: 6205
Looking for campaign manager? Contact icopress!
Astăzi vreau să anunț primul concurs de pe site  Smiley

Mult succes tuturor: https://portofele-hardware.ro/giveaway/castiga-un-portofel-hardware/

Dragut, si sper sa iti atingi targetul de vizitatori noi, ca deh, e o cheltuiala...
Ce am vazut ca lipseste este o informatie despre cum se va alege castigatorul. Adica poate fi inclusiv pe sistemul:   Grin


Sugestia mea ar fi un numar de ordine si alegerea unei ore, iar numarul castigator va fi bazat pe hashul primului bloc minat dupa acea ora. Bineinteles, e doar o idee, tu faci cum consideri tu ca e mai bine.
Oricum, bafta!
newbie
Activity: 14
Merit: 3
Astăzi vreau să anunț primul concurs de pe site  Smiley

Mult succes tuturor: https://portofele-hardware.ro/giveaway/castiga-un-portofel-hardware/

Sper sa pot organiza astfel de concursuri in fiecare luna sau la cel tarziu 2 luni. Vom vedea cum decurge.  Shocked
legendary
Activity: 1134
Merit: 1597
Poansoanele nu-s prea scumpe. Poti lua cu pana in 50 RON un set de 3-4mm. Iar pe urma, cateva saibe si suruburi cu piulite nu costa deloc mult. Eu consider ca e o metoda mult mai viabila de a ascunde un seed. Poti ingropa o astfel de capsula oriunde si sa stai linistit ca nu se intampla ceva cu ea. Dar din punct de vedere al comoditatii si pentru persoanele noi in domeniu, desigur ca o hartie e cel mai probabil mai ok.
legendary
Activity: 3500
Merit: 6205
Looking for campaign manager? Contact icopress!
Aici aveti o idee ieftină

Interesanta ideea.
Din punctul meu de vedere are mai mult sens sa pui pe hartie, eventual laminata, in mai multe locuri (foarte) diferite. E mult mai ieftin decat sitemul tau, in principiu din cauza setului (seturilor, daca vrei si cifre) de poansoane.

Dar tot e interesanta ideea  Smiley, cel putin prin prisma faptului ca asa poate fi mult mai usor de ascuns seed-ul daca acest lucru il consideri necesar.
newbie
Activity: 14
Merit: 3
Nu uitați să vă salvați fraza de back-up în metal. Hârtia se poate deteriora foarte ușor.
Aici aveti o idee ieftină  Grin : https://portofele-hardware.ro/pastreaza-seed-ul-intr-un-mod-ieftin-si-sigur/
legendary
Activity: 1134
Merit: 1597
Cred eu ca oamenii opteaza mai mult spre eMAG decat spre site-urile oficiale din simpla comoditate. E mai simplu sa pui in cos un produs de pe un site romanesc si sa-l iei acasa, si pe de o parte nu cred ca e neaparat ceva rau. Cum ziceati si mai sus, avand in vedere breach-ul de la mai multe firme de HWs, o fi mai safe. O fi. Smiley

Chiar e de apreciat faptul ca raspunsurile sunt rapide si la obiect. Sper sa-ti mearga cu website-ul, n-ar fi rau sa faci si o varianta EN. Ai avea public mult mai mare spre care sa te orientezi. Nu stiu daca exista momentan pe prea multe site-uri informatiile oferite de tine intr-un singur loc.
legendary
Activity: 3500
Merit: 6205
Looking for campaign manager? Contact icopress!
Pentru modelele care apar in eMag, am adaugat si link catre eMag, dar pretul pentru acestea este foarte umflat. Ma indoiesc ca cineva ar vrea sa comande de la eMag - doar cineva foarte grabit...

Ei, nu eMag... Exista magazin de "crypto stuff" care e prezent si aici pe forum (inclusiv in sectiune de Romana), si are preturi mult mai putin umflate decat eMag-ul...
Nici nu ma gandeam la magazine "de uz general"; nici prin cap nu mi-a trecut ca as gasi asa ceva pe eMag, dar intr-adevar este, si intr-adevar e doar pentru cei "prea grabiti" sa caute mai bine.
newbie
Activity: 14
Merit: 3


In afara de toate acestea, cum e proiectul? Au aparut clienti? Smiley Vad ca aici esti prompt in a raspunde, ceea ce este, de asemenea, de apreciat!



Au fost din februarie in jur de 15 comenzi, majoritatea pentru Ledger. De asta apar ca prime rezultate produse de la Ledger, ei fiind cei mai cautati.
Profitul pana acum este in jur de 100$, cu 8-10 vizite unice pe zi.
In nici un caz nu au fost acoperite cheltuielile si timpul dedicat.

Sper ca pe viitor sa fie mai mult trafic pe website. Planuiesc ca pe langa sectiunea de noutati sa adaug si o pagina de tip "Adreseaza rapid o intrebare" sa pot oferi ajutor cat mai direct si la obiect celor interesati si nu doar in comentarii.

Multumesc inca odata de aprecieri Smiley

Succes!
legendary
Activity: 1666
Merit: 6436
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Modelul nu este nou, dar este inteligent. [...] Ochiul neavizat vede link la ceva local, iar dupa ce da click afla ca a fost ref link.

Ah, am inteles. Multumesc pentru explicatie.

Multumesc pentru sugestie.
Atat KeepKey cat si Opendime apar pe site-ul meu

Ah, acum am vazut... Da, greseala mea, ma uitasem pe prima pagina doar. Te felicit inca o data, in acest caz. Am vazut ca ai acolo mult mai multe portofele decat vazusem eu initial. Chiar foarte tare!

Cobo Vault nu mai poate fi comandat de pe site-ul oficial... se mai gaseste doar pe Amazon. + ca nu au linkuri de afiliere Sad

Trist. Am verificat si eu acum si asa este. Chiar nu inteleg ce se intampla. Pe site se gasesc in continuare modelele de portofele hardware, chiar si preturile lor, insa nu au link pentru a le achizitiona. Ma gandesc ca poate e ceva temporar...?! De pe Amazon nu cred ca e avantajos, in orice caz, similar situatiei de la Emag. E de urmarit insa daca vor readauga link-urile de achizitie... pe mine unul portofelul acesta m-a impresionat foarte mult.



In afara de toate acestea, cum e proiectul? Au aparut clienti? Smiley Vad ca aici esti prompt in a raspunde, ceea ce este, de asemenea, de apreciat!

newbie
Activity: 14
Merit: 3
Interesanta idee, sper sa fie ceva sustenabil pe termen lung. Atat ce as mentiona (nota personala) e ca eu, personal, as pune Trezor inaintea Ledger-ului din simplu fapt ca este complet open-source.

Felicitari pentru initiativa. Sunt multe informatii importante pe care vad ca nu le-ai ratat.

Multumesc pentru feedback. Am ales ca Ledger sa fie primul deoarece ei au cele mai multe vanzari si intradevar comisionul este mai atractiv. Cu toate ca nu este complet open source, Ledger este un produs de top. Doar cip-ul ce randomizeaza seedul nu este facut public, el fiind produs de o firma terta.

Frumos webite-ul. Desi e multa informatie, e bine structurata.

Mi se pare ca ai lasat voit mai putin vizibile Ledger Nano S si Trezor One ca's mai ieftine si nu iei asa mult din ref links. Si e pacat, ca pentru un incepator care nu-i convins, pretul poate sa fie un factor important (pe care cred ca nici nu-l mentionezi).
In plus, poate ca merita mentionat ca exista cel putin un magazin in Romania care vinde HW. Sincer, dupa ce au patit Ledger cu datele cumparatorilor, cumpararea de pe platforme mai mici/mai putin cunoscute poate fi foarte interesanta.

Per total pagina nu e rea deloc. "Critica" mea se vrea constructiva; si bineinteles, poti sa tii sau nu cont de ea.

Mulumesc Smiley
E bine ca produsele de Top sa fie cel mai vizibile. Cu toate acestea pe pagina oficiala a producatorilor, mai ales in sectiunea Shop al acestora, apar si modelele mai ieftine.
Pentru modelele care apar in eMag, am adaugat si link catre eMag, dar pretul pentru acestea este foarte umflat. Ma indoiesc ca cineva ar vrea sa comande de la eMag - doar cineva foarte grabit...

Foarte tare site-ul, felicitari! De curiozitate, ca am vazut si ce a scris NeuroticFish, ai pus pe site referral links? Nu mi-am dat seama, sincer sa fiu... In orice caz, este intr-adevar foarte bine structurat.

Daca imi permiti, ca sugestie, as propune sa mai adaugi cateva portofele, acestea fiind mentionate si intr-un stiky topic al forumului dedicat portofelelor crypto si intitulat [General] Bitcoin Wallets - Which, what, why?. Ca idee, topicul a fost creat de Lauda, un membru de vaza al forumului, cu ajutorul mai multor membri cu reputatie in domeniu, astfel ca sugestiile de acolo sunt binevenite, din punctul meu de vedere. Sugestia este referitoare la aceste trei portofele hardware:

OPENDIME
The first Bitcoin Bearer Bond or called a Bitcoin Stick. Opendime is a small USB stick that allows you to spend Bitcoin like a dollar bill. Pass it along multiple times. Connect to any USB to check balance. Unseal anytime to spend online. Trust no one. Acts like a read-only USB flash drive. Works with any computer, laptop, and phone. A QR Picture and Text file inside contain Bitcoin address and support. The private key is generated inside the device, and is never known to any human, not even you!

KeepKey
This hardware wallet is offered by ShapeShift, company which bought KeepKey in the past. It functions in a similar way compared to Nano and Trezor, but there are also some differences. Physically speaking, this is a very robust product. Twice as big as the Nano or Trezor, KeepKey's dimensions are 38 x 93.5 x 12.2 mm. The product is equipped with a large 256×64 3.12″ OLED screen, which is big enough for being able to display QR codes. However, due to its impressive size this wallet is not feasible to be carried out. It supports less cryptocurrencies compared to Nano / Trezor but as a plus it offers a built-in ShapeShift exchange, allowing the users to exchange their coins directly from the hardware wallet. Although KeepKey can be used on Windows, Linux and MacOS, on the official website it is stated that it is "optimized for MacOS. Not recommended for Windows".

Cobo Vault
This may be the safest wallet on the market as far as durability is concerned, being suitable for usage in extreme conditions. Literally speaking. The product meets the US military standard MIL-STD-810G regarding durability, temperature shock, salt/fog resistance, vibration, and high/low-temperatures usage and storage. It is also certified as IP68 water resistant and IK9 impact resistant. For improved security, the wallet is completely air-gapped and it works just in offline mode, as it has no connectivity (no USB / WiFi / 3G/4G / NFC / Bluetooth). Cobo Vault supports various cryptocurrencies and tokens and its enhanced security comes with an expensive price: it can be bought for 99$ / 149$ or 479$, depending on the chosen model.

Atat Opendime, cat si KeepKey au un renume destul de bun. Iar in ceea ce priveste Cobo Vault, cred ca descrierea lui spune totul. Nu este foarte popular, ce-i drept, insa este incredibil de securizat, dupa cum se poate vedea... Ce parere ai?

Multumesc pentru sugestie.
Atat KeepKey cat si Opendime apar pe site-ul meu:
Opendime: https://portofele-hardware.ro/produse/opendime-stick-pentru-bitcoin/
Keepkey: https://portofele-hardware.ro/produse/portofel-hardware-keepkey/
Cobo Vault nu mai poate fi comandat de pe site-ul oficial... se mai gaseste doar pe Amazon. + ca nu au linkuri de afiliere Sad

ai pus pe site referral links? Nu mi-am dat seama, sincer sa fiu...

Modelul nu este nou, dar este inteligent. Oricare click de "Comanda" duce la https://portofele-hardware.ro/link/[cuvant cheie] care face redirect la magazin, cu ref link.
Ochiul neavizat vede link la ceva local, iar dupa ce da click afla ca a fost ref link. Eu chiar am testat, dar cum deja am HW nu o sa-l ajute prea mult pe OP...

Multumesc. Metoda este mai usoara in cazul in care vrei sa schimbi rapid un link. Nu trebuie cautat prin intregul website, ci doar un fisier.
legendary
Activity: 3500
Merit: 6205
Looking for campaign manager? Contact icopress!
ai pus pe site referral links? Nu mi-am dat seama, sincer sa fiu...

Modelul nu este nou, dar este inteligent. Oricare click de "Comanda" duce la https://portofele-hardware.ro/link/[cuvant cheie] care face redirect la magazin, cu ref link.
Ochiul neavizat vede link la ceva local, iar dupa ce da click afla ca a fost ref link. Eu chiar am testat, dar cum deja am HW nu o sa-l ajute prea mult pe OP...
legendary
Activity: 1666
Merit: 6436
Fully-fledged Merit Cycler|Spambuster'23|Pie Baker
Foarte tare site-ul, felicitari! De curiozitate, ca am vazut si ce a scris NeuroticFish, ai pus pe site referral links? Nu mi-am dat seama, sincer sa fiu... In orice caz, este intr-adevar foarte bine structurat.

Daca imi permiti, ca sugestie, as propune sa mai adaugi cateva portofele, acestea fiind mentionate si intr-un stiky topic al forumului dedicat portofelelor crypto si intitulat [General] Bitcoin Wallets - Which, what, why?. Ca idee, topicul a fost creat de Lauda, un membru de vaza al forumului, cu ajutorul mai multor membri cu reputatie in domeniu, astfel ca sugestiile de acolo sunt binevenite, din punctul meu de vedere. Sugestia este referitoare la aceste trei portofele hardware:

OPENDIME
The first Bitcoin Bearer Bond or called a Bitcoin Stick. Opendime is a small USB stick that allows you to spend Bitcoin like a dollar bill. Pass it along multiple times. Connect to any USB to check balance. Unseal anytime to spend online. Trust no one. Acts like a read-only USB flash drive. Works with any computer, laptop, and phone. A QR Picture and Text file inside contain Bitcoin address and support. The private key is generated inside the device, and is never known to any human, not even you!

KeepKey
This hardware wallet is offered by ShapeShift, company which bought KeepKey in the past. It functions in a similar way compared to Nano and Trezor, but there are also some differences. Physically speaking, this is a very robust product. Twice as big as the Nano or Trezor, KeepKey's dimensions are 38 x 93.5 x 12.2 mm. The product is equipped with a large 256×64 3.12″ OLED screen, which is big enough for being able to display QR codes. However, due to its impressive size this wallet is not feasible to be carried out. It supports less cryptocurrencies compared to Nano / Trezor but as a plus it offers a built-in ShapeShift exchange, allowing the users to exchange their coins directly from the hardware wallet. Although KeepKey can be used on Windows, Linux and MacOS, on the official website it is stated that it is "optimized for MacOS. Not recommended for Windows".

Cobo Vault
This may be the safest wallet on the market as far as durability is concerned, being suitable for usage in extreme conditions. Literally speaking. The product meets the US military standard MIL-STD-810G regarding durability, temperature shock, salt/fog resistance, vibration, and high/low-temperatures usage and storage. It is also certified as IP68 water resistant and IK9 impact resistant. For improved security, the wallet is completely air-gapped and it works just in offline mode, as it has no connectivity (no USB / WiFi / 3G/4G / NFC / Bluetooth). Cobo Vault supports various cryptocurrencies and tokens and its enhanced security comes with an expensive price: it can be bought for 99$ / 149$ or 479$, depending on the chosen model.

Atat Opendime, cat si KeepKey au un renume destul de bun. Iar in ceea ce priveste Cobo Vault, cred ca descrierea lui spune totul. Nu este foarte popular, ce-i drept, insa este incredibil de securizat, dupa cum se poate vedea... Ce parere ai?
legendary
Activity: 3500
Merit: 6205
Looking for campaign manager? Contact icopress!
Frumos webite-ul. Desi e multa informatie, e bine structurata.

Mi se pare ca ai lasat voit mai putin vizibile Ledger Nano S si Trezor One ca's mai ieftine si nu iei asa mult din ref links. Si e pacat, ca pentru un incepator care nu-i convins, pretul poate sa fie un factor important (pe care cred ca nici nu-l mentionezi).
In plus, poate ca merita mentionat ca exista cel putin un magazin in Romania care vinde HW. Sincer, dupa ce au patit Ledger cu datele cumparatorilor, cumpararea de pe platforme mai mici/mai putin cunoscute poate fi foarte interesanta.

Per total pagina nu e rea deloc. "Critica" mea se vrea constructiva; si bineinteles, poti sa tii sau nu cont de ea.
legendary
Activity: 1134
Merit: 1597
Interesanta idee, sper sa fie ceva sustenabil pe termen lung. Atat ce as mentiona (nota personala) e ca eu, personal, as pune Trezor inaintea Ledger-ului din simplu fapt ca este complet open-source.

Felicitari pentru initiativa. Sunt multe informatii importante pe care vad ca nu le-ai ratat.
Pages:
Jump to: