Pages:
Author

Topic: “Dijital Paraların Geleceği Ve Turizm” Konuşuldu! - page 3. (Read 344 times)

newbie
Activity: 131
Merit: 0
inşallah devlet baba da bu konuda bir plan yapıyordur
member
Activity: 364
Merit: 20
Devletimizden bir adim yok ama halkimizin bu sekilde konferanslarla bilinclendirilmesi guzel.
member
Activity: 322
Merit: 12
Turkiyede kripto para adina birseyler yapilmasi insanlarin bilinclenmesi icin konferanslarin artmasi oldukca guzel.
full member
Activity: 938
Merit: 115
Farkındalığın üniversite boyutunda gerçekleşmesi güzel bir gelişme. En azından bilgilendirme daha ciddi ve güvenilir bir hal alıyor. İnsanlar yanlış yönlendirilip gaza getirilmiyor.
full member
Activity: 1302
Merit: 115
Pepemo.vip
Birçok kişinin dijital paralarla ilgili merak ettiklerinin olduğu şu dönemde genç ve yoğun bir kitleye yönelik böyle bir çalışma eminim çok faydalı olmuştur.
Bu tip etkinliklerin ülke geneline yayılmasını diliyorum.
jr. member
Activity: 92
Merit: 4
anadolu üniversitesinin bu tip yaklaşımlarını oldukça doğru buluyorum, kripto paralar anadolunun göbeğine kadar inmeliler, orada harman olmalılar halk ile
full member
Activity: 434
Merit: 112
Her önüne gelenin konuşması yerine bu şekilde üniversitelerde belli bir birikimi olan insanlar tarafından bunların konuşulmasi çok daha iyi değil mi. Hele ki çok fazla gereksiz bilginin olduğu şu dönemde ciddi faydalar sağlayacaktır
newbie
Activity: 126
İnsanların teknolojilerin durumunu ve geleceğini bilmesi ve ona göre hareket etmesi çok önemli
Özellikle de bizim ülkede
member
Activity: 336
Merit: 11
Son zamanlarsa ulkemizin farkli yerlerinde kripto paralar ile ilgili verilen konferanslar oldukca artmakta. Bu durum guzel bir gelisme bence.
jr. member
Activity: 252
Merit: 3
Bir cok insanin ciddi anlamda bu konuda bilgilenmesi gerekiyor ve bu konuya kucuk de olsa bir yer verilmesi oldukca sevindirici.
newbie
Activity: 8
Ülkemizde güzel şeylerin de yapılıyor olması mutlu edici.
jr. member
Activity: 126
Merit: 2
Digital paralar hakkında milletimizi aydınlatmak ve doğru şekilde sunmak çok önemli. Yakın zamanda bu işler tamamen digitalleşdiğinde bizler bu işten anlamayan birer birey olmak istemiyorsak bunu öğrenmek ve öğretmeye çalışmaya azm etmemiz gerekir. Güzel bir çalışma olmuş.
full member
Activity: 182
Merit: 100
The future is your Genome
Dijital paralar sayesinde ortak bir para birimi oluşturulursa bu turizm için gerçekten dev bir adım olur.Exchange bürolarından bir şekilde kurtulmaya başlarsa turistler çok daha rahat bir şekilde harcama yapabilirler.
sr. member
Activity: 532
Merit: 250
Ülkemizde üniversitelerde geleceğe yönelik böyle konularda paneller görmek, haber olarak duymak bile çok güzel.  Blockchain teknolojisinin sağladığı güvenlik konusunun vurgulanması çok önemli. Kripto paralar ile ödeme alacağını ve blockcahain teknolojisini kullanacağını duyuran şirketler arasında genellikle havayolları ve seyahat uygulamalarının hakim olduğunu sıkça okuyoruz. Turizm sektörü bu işin öncüsü olacak sanırım.
member
Activity: 63
Merit: 10
Üniversitelerde dijital para sektörü üzerine panel düzenlenmesi yararlı bir çalışma. Akademik hayatın içinden destek gelmesi önemli.
newbie
Activity: 280
    Turizm sektöründe dünyada ödeme kabul edilmeye başlanan ülkeler olduğu gibi birçok büyük firmada ödeme kabul etmenin dışında kendi sanal paralarını çıkararak blockchain  teknolojisini de kullanmaya başladı
hero member
Activity: 864
Merit: 1002
Over 1,300 games in store for you!
Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesi tarafından “Dijital Paraların Geleceği ve Turizm” konulu panel gerçekleştirildi.
Turizm Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Rıdvan Kozak moderatörlüğünde, Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Muhasebe ve Finansman Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatih Temizel ve 2014 yılından bu yana Kripto Paralar Eğitimi veren Onur Gözüpek konuşmacı olarak yer aldı. Kripto paraların konuşulduğu panelde, Doç. Dr. Temizel, turizm sektörünün bu işin neresinde konumlanabildiğiyle ilgili olarak kripto paraların nasıl doğduğu, doğmasını gerektiren ihtiyaçların ne olduğu, doğduktan sonra piyasa tarafından aniden neden kabul gördüğü, farklı kesimler hangi ihtiyaçla ve hangi motivasyonla buna eğildiği ile ilgili bilgiler verdi. Ayrıca Temizel, kripto paralar içinde Bitcoin’in de yer aldığını belirterek “Bitcoin, kripto paraların ya da Blockhain’in aslında çok küçümsenmesi demek. Yaklaşık bin 400 tane Bitcoin benzeri para birimi var. Bitcoin aslında bu piyasanın en tanınanı en reklamı yapılanı. Esas temel zemin ise Blockhain teknolojisi” dedi.
2014 yılından bu yana kripto sektörünün içinde olan ve bu konuyla ilgili eğitim veren Onur Gözüpek ise, kripto para nedir, bunun finansal boyutları nelerdir ve turizm sektörü ile kripto para arasındaki ilişki hakkında bilgiler verdi. Dijital paranın Bitcoin’le hayatımıza girdiğini ifade eden Gözüpek, Bitcoin’den öncede elektronik paralar olduğunu fakat uzun sürmediğini söyledi. Gözüpek, “Çünkü bu paranın uzun süreli devamını sağlayacak güvenlik unsuru yoktu. Bizim bildiğimiz anlamda ilk kripto para olan Bitcoin bunu ortadan kaldırdı. Blok zinciri teknolojisini kullandı. Sahibi ve merkezi otoritesi olmayan gücünü kullanıcılardan alan en önemlisi eşler arası ödeme yöntemi olarak ortaya çıktı. Dünya genelinde kullanılabilecek kripto paralar için güvenlik altyapısını sağladı” diye konuştu.
Pages:
Jump to: