Pages:
Author

Topic: Dipleri gördük bitti, Boğa sezonu başlıyor. 14 Ağustos 2018 - page 3. (Read 546 times)

full member
Activity: 420
Merit: 100
yaaw hepten boğa gelse ne olur artık, elimizdeki coinler neredeyse eriyip bitti borsalar artık hesaplarımızı kapatacaktı kardeş senin cüzdanda bir şey kalmadı zaten artık bi de soğuk depoda tutuyoruz yük oluyorsun bize hadi senin bu piyasada işin yok diyecek diye bekledik. %500 karlar göreceğiz ki zarar etmekten kurtulalım, öyle x3 x5 katı karları da geçtik artık.
member
Activity: 588
Merit: 22
Boğanın geldiğini gösteren hiçbir belirti yok.Bitcoin sürekli satış yiyor.Hacim yükselişi yok.Dışardan para girişi yok.Olumlu bir haber yok.O zaman boğa niye gelsin ki? Altlar halen çöküşte
brand new
Activity: 0
Merit: 0
Bitcoin yükselişe geçse bile altlar daha erimeye devam edecek. Bu deliğin dibi yok
newbie
Activity: 238
Burada devamlı bu şekilde tarih atılıyor her tarihte piyasanın yeterince düştüğüne inanılarak daha da fazla düşmez diye atılıyor ama 2 ay sonra bakıyoruz daha da diplerde. Zaten boğa gelse bile onun altcoinlere geçmesi için daha 1 ay var.
newbie
Activity: 84
henüz boğa sezonunu görememiş masum bir köylüyüm ve yakın zamanda da göreceğimi zannetmiyorum. 2019 hedef yılım.
jr. member
Activity: 462
Merit: 1
eylül ayından önce böyle bir iddiada bulunmak yanlış olacaktır. eylüle kadar iniş çıkışlar devam eder 6 bin dolar seviyelerinde.
full member
Activity: 406
Merit: 189
bu piyasada dibin dibi var, hele alt piyasasında dip yok, resmen dipsiz kuyu düştükçe düşüyor meretler. o yüzden dibi gördük diye büyük laflar etmeyelim.
newbie
Activity: 179
114 Milyon Dolar Değerindeki Bitcoin Şüpheli BitMEX Cüzdanına Gönderildi diye haber yapildi. Eger bu kadar btc yi satmayi düşünüyorlarsa btc daha da dibe gider. Ama altlara geçme gibi bir niyetle hareket ediyorlarsa o zaman altlar için boğanın gelişini hizlandirilar.
full member
Activity: 504
Merit: 120
Dibin dibi vardır sözünün gerçekliğini her seferinde göstermeye devam ediyorlar Cheesy Hepimiz boğayı bekliyoruz ama arefeyi gösterip bırakıyorlar. Umarım yakın zamanda boğa gelir de 3-5 birşeyler kazanabiliriz.
full member
Activity: 352
Bunlar asıl boğanın ayak seslerine hiç benzemiyor. Aldanıp dalmayalım hemen gerçi kimsede dalacak para kaldıda sanki lafın gelişi söylüyoruz işte.
full member
Activity: 413
Son dipte değiliz diye düşünüyorum hala bende, boğaya çok var daha fakat biraz kâr şansı vermesi açısından bu yeşillenme iyi geldi.
member
Activity: 336
Merit: 10
Bu dip son dipten bir önceki dip olduğunu düşünüyorum 2-3 hafta içerisinde kripto piyasası bir dip daha yapıp boğa piyasasına geçiş yapabilir.9 aydır beklenen boğa piyasası nihayet yavaş yavaş gelişinin izlerini vermeye başladı.
member
Activity: 574
Merit: 14
ben bu kadar erken konuşmayacağım. 7000 dolar tepesi orada duruyor. Bitcoin geçsin bakalım biz de ha gayret deyip, küçük küçük alırız. Ama piyasayı olağanüstü halde olumsuz veya olumlu hale dönüştürecek bir kavşakta duruyoruz.
newbie
Activity: 69
Kimsenin şu an olan şeylere boğa gelişi olarak bakacağını düşünmüyorum benzerlerini o kadar çok yaşadık ki.
jr. member
Activity: 252
Merit: 6
Bu sene çok değişik geçiyor, kimler kimler tahminler yürüttü hani çoğuda olmadı. Boğa sezonun gelmesini hepimiz istiyoruz ama görünüşe bakılırsa zor.
sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
Daha geçen storm için dip dedim 100 SAT oldu!   Artık şu  dip lafından ve boğa kelimesinden bıktım yok abi,  öyle bir şey yok ne dıp var bu piyasada ne de boğa diye bir şey,
member
Activity: 280
Merit: 10
boğa sezonunun gelmesini aşırı şekilde istiyorum ama gelmesi için hiçbir sebep yok şu anda. bence uzun bir süre boğa beklememeliyiz. insanlar altcoinlerden korkuyorlar.

eğer bu eft mi ne dedikleri var ya o geçerse ve borsaya açılırsa o zaman boğa gelir hocam
full member
Activity: 462
Merit: 107
boğa sezonunun gelmesini aşırı şekilde istiyorum ama gelmesi için hiçbir sebep yok şu anda. bence uzun bir süre boğa beklememeliyiz. insanlar altcoinlerden korkuyorlar.
jr. member
Activity: 252
Merit: 1
Bu düşüşün sürekli olacağını düşünmüyorum çünkü alt madencileri bir süre daha böyle giderse fiş çekmek zorunda kalacak ki piyasa için kötü bir durum olur, stoklayacak gücün yok ise ektiğin domates soğanın maliyeti, satışını korutmaz ise üretmezsin, aynı şey.

çok önemli bir konuya parmak bastığınızı düşünüyorum hocam, neden derseniz, madenciliği olan proof of work koinlerde çok sağlam bir elektrik maliyeti var,

+ cihaz maliyeti ( amortisman maliyeti de denebilir çünkü hiç bir şey sonsuza kadar çalışmaz)

+ altyapı maliyeti  ( az gibi gelebilir, ama aslında alt yapı kurmak, hem zor bir iş, hem de korkunç maliyetli, her parça dolarla)

+ yenileme maliyeti ( cihaz maliyetinden ayrı olarak, yeni çıkan cihazlar eskisini ekarte edince, bir süre sonra üreticiler yeni cihaz almak zorundalar)

+ çalışan maliyeti ( insan kendi de yapabilir, ama kendi çalışması da bir maliyettir,

görünmez maliyet Pump dönemlerinde olan fırsat maliyeti  ( Siz 10k dolara miner kuruyorsunuz, adam 10k doları btc ye basıyor 2x yapıp çıkıyor, siz cihazı satsanız dert, satmasanız dert )

görünmez maliyet  Know how maliyeti ( şimdi youtube dan görüp aman, ne know how u diyenler çıkabilir, ama öyle sorunlar çıkıyor ki, öyle şeyler oluyor ki, bunu öğrenmenin tek yolu tecrübe etmek oluyor)

valla madencilerin yaptığı işleri, kripto paralar ile ilgilenenler gerçekten idrak etseler, adamlar 1 dk saygı duruşunda bulunurlar diye düşünüyorum, sanki bir çocuğu büyütür gibi ağı ayakta tutuyorlar.
hero member
Activity: 1532
Merit: 560
Bu düşüşün sürekli olacağını düşünmüyorum çünkü alt madencileri bir süre daha böyle giderse fiş çekmek zorunda kalacak ki piyasa için kötü bir durum olur, stoklayacak gücün yok ise ektiğin domates soğanın maliyeti, satışını korutmaz ise üretmezsin, aynı şey.
Pages:
Jump to: